Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 22:47   #8581
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Može se raditi i sa većim postotkom. General Bobetko bio je nacelnik GS HV-a, a imao je više od 80% invalidnosti iz NOB-a.
Vi o jednome a ja o drugome.
Ovo jedan upis od prije:
-----------------------
Casio:
On ima invaliditet 80% HRVI trajno.
100% invaliditet koji mu je utvrđen se odnosi na gubitak radne sposobnosti pri lječničkoj komisiji MIORH-a kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu.
To su dvije potpuno različite ocjene za dva potpuno različita prava od strane dva potpuno različita tijela..
__________________
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:53   #8582
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Vi o jednome a ja o drugome.
Ovo jedan upis od prije:
-----------------------
Casio:
On ima invaliditet 80% HRVI trajno.
100% invaliditet koji mu je utvrđen se odnosi na gubitak radne sposobnosti pri lječničkoj komisiji MIORH-a kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu.
To su dvije potpuno različite ocjene za dva potpuno različita prava od strane dva potpuno različita tijela..
__________________
Slican ili identican status imaju Glasnović, Culej, Bulj, Medved, i jos nekolicina duznosnika, ali to se ne istice
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:00   #8583
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Vi o jednome a ja o drugome.
Ovo jedan upis od prije:
-----------------------
Casio:
On ima invaliditet 80% HRVI trajno.
100% invaliditet koji mu je utvrđen se odnosi na gubitak radne sposobnosti pri lječničkoj komisiji MIORH-a kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu.
To su dvije potpuno različite ocjene za dva potpuno različita prava od strane dva potpuno različita tijela..
__________________
Slican ili identican status imaju Glasnović, Culej, Bulj, Medved, i jos nekolicina duznosnika, ali to se ne istice
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:22   #8584
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Slican ili identican status imaju Glasnović, Culej, Bulj, Medved, i jos nekolicina duznosnika, ali to se ne istice
Poštovani,
ovo je tema o kome?
otvorite temu o ostalima i pisati ćemo.
Argumentirano.
Ima materijala.

Pozdrav.

p.s I nadam se da ste shvatili što znači TRAJNI GUBITAK RADNE SPOSOBNOSTI.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:29   #8585
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Poštovani,
ovo je tema o kome?
otvorite temu o ostalima i pisati ćemo.
Argumentirano.
Ima materijala.

Pozdrav.
Nema potrebe otvarati nove teme. Nekad neke činjenice morate usporediti s nekim osobama i to je to.
Uglavnom Matić je "loš" dečko, svi ostali branitelji, logoraši, političari su ok. Njihov ratni put se ne propituje, postotak invalidnosti nije im zapreka za obavljanje određenih poslova, njihovo umirovljenje je ok., iako su umirovljeni uglavnom zbog opće nesposobnosti za rad samo su omjeri različiti, bolest, ranjavanje, ozljede i.t.d.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:42   #8586
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Nema potrebe otvarati nove teme. Nekad neke činjenice morate usporediti s nekim osobama i to je to.
Uglavnom Matić je "loš" dečko, svi ostali branitelji, logoraši, političari su ok. Njihov ratni put se ne propituje, postotak invalidnosti nije im zapreka za obavljanje određenih poslova, njihovo umirovljenje je ok., iako su umirovljeni uglavnom zbog opće nesposobnosti za rad samo su omjeri različiti, bolest, ranjavanje, ozljede i.t.d.
U redu.
Ali onda tražim činjenice za sve one koje ste spomenuli.
Osobno nemam problema sa tim niti ikoga štitim.

<pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:56   #8587
Jos nije odselio kako je najavljivao?
bystanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:08   #8588
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
U redu.
Ali onda tražim činjenice za sve one koje ste spomenuli.
Osobno nemam problema sa tim niti ikoga štitim.

<pozdrav.
Pouzdano znam kako su Culej, Bulj, Glasnović, Medved, Deur redom umirovljeni branitelji odnosno časnici i svi imaju status HRVI. Ostale pojedinosti su vidljive iz rješenja o mirovini koja nisu dostupna i iz rješenja o invalidnosti. Vidio sam samo presliku Matićevog rješenja koje je netko iz ministarstva uzeo i isto je bilo javno objavljeno. Eto toliko, pozdrav
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:52   #8589
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Pouzdano znam kako su Culej, Bulj, Glasnović, Medved, Deur redom umirovljeni branitelji odnosno časnici i svi imaju status HRVI. Ostale pojedinosti su vidljive iz rješenja o mirovini koja nisu dostupna i iz rješenja o invalidnosti. Vidio sam samo presliku Matićevog rješenja koje je netko iz ministarstva uzeo i isto je bilo javno objavljeno. Eto toliko, pozdrav
Poštovani,
eto ja ne razumijem što se to novoga doprinijeli ovoj raspravi.
Navodite da su;
" Culej, Bulj, Glasnović, Medved, Deur redom umirovljeni branitelji odnosno časnici i svi imaju status HRVI."

Pa?
Znači nedostaje dokumentacija koja bi činjenično potvrdila Vaša stajališta.

Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:55   #8590
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Poštovani,
eto ja ne razumijem što se to novoga doprinijeli ovoj raspravi.
Navodite da su;
" Culej, Bulj, Glasnović, Medved, Deur redom umirovljeni branitelji odnosno časnici i svi imaju status HRVI."

Pa?
Znači nedostaje dokumentacija koja bi činjenično potvrdila Vaša stajališta.

Pozdrav.
Postoji dokumentacija, ali je ona za navedene nedostupna i ne piše se puno o njihovom umirovljeničkom statusu. Isti su umirovljeni zbog opće nesposobnosti za rad (trajni gubitak sposobnosti. Oni rade iste ili slične poslove kao i bivši ministar Matić i to nikoga ne smeta.
Jeste razumjeli, umirovljeni su zbog opće nesposobnosti za rad sada su zastupnici u Hrvatskom saboru, savjetnici i ministri.

Eto, nadam se kako sam bio jasan. Opća nesposobnost za rad kod Deura, Medveda, Glasnovića, Culeja, Bulja i.t.d.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:27   #8591
Quote:
bystanderica kaže: Pogledaj post
Jos nije odselio kako je najavljivao?
nije, a bojim se da ni nece. dojam je da bi ovaj saborski zastupnik sdp-a tesko igdje drugdje nasao posao. cini se da bi vani bio kruha gladan.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:49   #8592
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Postoji dokumentacija, ali je ona za navedene nedostupna i ne piše se puno o njihovom umirovljeničkom statusu. Isti su umirovljeni zbog opće nesposobnosti za rad (trajni gubitak sposobnosti. Oni rade iste ili slične poslove kao i bivši ministar Matić i to nikoga ne smeta.
Jeste razumjeli, umirovljeni su zbog opće nesposobnosti za rad sada su zastupnici u Hrvatskom saboru, savjetnici i ministri.

Eto, nadam se kako sam bio jasan. Opća nesposobnost za rad kod Deura, Medveda, Glasnovića, Culeja, Bulja i.t.d.
Poštovani,
za ministra Medveda zaista nisam bio upoznat da je umirovljen zbog opće nesposobnosti za rad.
Ako je to istina, onda je to žalosno. Ipak je to puno veća funkcija i odgovornost za razliku od saborskih zastupnika.
Ako se isto zamjeralo Fredu treba imati isti aršin prema svima pa tako i prema Medvedu.
Zato sam u jednom komentaru napomenuo da mi nedostaju ovdje neki forumaši koji si isto to zamjerali Fredu.
Vrlo dobro znamo što znači opća nesposobnost za rad.
Ipak bih volio da nam (i Vama, meni i ostalima) netko istinoljubiv (ili onaj tko zaista ima informacije) to potvrdi.
Ne bih volio nikoga vrijeđati bez osnova.
Ali dali ste mi materijala za razmišljanje i daljnje traženje informacija do kojih mogu doći.
Pozdrav.

p.s dva linka :
http://www.djurok.com/kako-ce-se-pri...jske-mirovine/

https://burza.com.hr/portal/profesio...st-za-rad/7132

Zadnje uređivanje Zlikavac : 12.11.2017. at 17:07.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:02   #8593
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Poštovani,
za ministra Medveda zaista nisam bio upoznat da je umirovljen zbog opće nesposobnosti za rad.
Ako je to istina, onda je to žalosno. Ipak je to puno veća funkcija i odgovornost za razliku od saborskih zastupnika.
Ako se isto zamjeralo Fredu treba imati isti aršin prema svima pa tako i prema Medvedu.
Zato sam u jednom komentaru napomenuo da mi nedostaju ovdje neki forumaši koji si isto to zamjerali Fredu.
Vrlo dobro znamo što znači opća nesposobnost za rad.
Ipak bih volio da nam (i Vama, meni i ostalima) netko istinoljubiv (ili onaj tko zaista ima informacije) to potvrdi.
Ne bih volio nikoga vrijeđati bez osnova.
Ali dali ste mi materijala za razmišljanje i daljnje traženje informacija do kojih mogu doći.
Pozdrav.

p.s dva linka :
http://www.djurok.com/kako-ce-se-pri...jske-mirovine/

https://burza.com.hr/portal/profesio...st-za-rad/7132
Primjerice i Mijo Crnoja je bio umirovljen zbog opće nesposobnosti za rad, ali je mjesec prije stupanja na dužnost svoju opću prekvalificirao u mirovinu zbog profesionalne sposobnosti za rad kako bi mogao obnašati dužnost ministra branitelja. To je učinio na način da je zatražio ponovno vještačenje u HZMO, vjerojatno na nagovor nekog pravnika. Možda je to učinio i Tomo Medved, to može zatražiti svaki umirovljeni branitelj. U cijeloj raspravi oko mirovina i invalidnosti samo se apostrofira Freda Matića, možda je on sam kriv za takav status koji uživa među braniteljskom populacijom.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:35   #8594
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Primjerice i Mijo Crnoja je bio umirovljen zbog opće nesposobnosti za rad, ali je mjesec prije stupanja na dužnost svoju opću prekvalificirao u mirovinu zbog profesionalne sposobnosti za rad kako bi mogao obnašati dužnost ministra branitelja. To je učinio na način da je zatražio ponovno vještačenje u HZMO, vjerojatno na nagovor nekog pravnika. Možda je to učinio i Tomo Medved, to može zatražiti svaki umirovljeni branitelj. U cijeloj raspravi oko mirovina i invalidnosti samo se apostrofira Freda Matića, možda je on sam kriv za takav status koji uživa među braniteljskom populacijom.
Poštovani,
ako je to Crnoja napravio baš me zanima sadašnji njegov status. Jel možda opet tražio povratak na staro?

Za Medveda zaista ne znam. Ima ljudi ovdje na forumu.hr koji to sigurno znaju. Sigurno dobar materijal ta daljnju raspravu.
Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:38   #8595
Garantirano je trazio natrag, vj ce i Fred kad ne bude vise zastupnicke place. Nije problem u njima vec u sustavu koji to omogucava na botun: invalidnost off i on prema potrebi.
bystanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:45   #8596
Quote:
bystanderica kaže: Pogledaj post
Garantirano je trazio natrag, vj ce i Fred kad ne bude vise zastupnicke place. Nije problem u njima vec u sustavu koji to omogucava na botun: invalidnost off i on prema potrebi.
Poštovani/na,
Jeste li sigurni u to(za Crnoju)?
Valja biti oprezan pri takvim upisima.
Baš bih volio znati.
Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:30   #8597
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Poštovani/na,
Jeste li sigurni u to(za Crnoju)?
Valja biti oprezan pri takvim upisima.
Baš bih volio znati.
Pozdrav.

Evo, ovako je to išlo kod Crnoje. Prelazak iz opće u profesinalnu nesposobnost.

https://www.24sata.hr/news/sad-je-na...inistar-458550
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:37   #8598
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Evo, ovako je to išlo kod Crnoje. Prelazak iz opće u profesinalnu nesposobnost.

https://www.24sata.hr/news/sad-je-na...inistar-458550
Poštovani,
ja sam se referirao na upis Bystanderice.
Iz vašeg linka imamo ovo:

" - Kad su počeli pregovori oko mojeg ulaska u Vladu, 4. siječnja otišao sam kod svojeg liječnika opće prakse i podnio zahtjev da mi se opća nesposobnost ‘prevede’ u profesionalnu. Mirovina će mi biti manja, ali osjećam da još mogu dati svoj doprinos - rekao je Crnoja za Večernji. Dodao je i da je bio na komisiji te na procjeni radne sposobnosti.

- Opća nesposobnost mi neće moći biti vraćena - kaže."

Ovdje bi posebno naglasio da mu kako on kaže:
-"Opća nesposobnost mi neće moći biti vraćena."

Interesantna priča. Ujedno i žalosna. Eto zanimao bi me njegov sadašnji status.

Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:35   #8599
jedan + na fredov acc, danas u saboru:
Quote:
Pitao je zašto ne bi stavili u zakon i “hibridne branitelje”.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:14   #8600
Ovo je isto dobro, Fred Matić među Hrvatima iz Argentine, "reformirani komunisti".
http://liberal.hr/clanak.php?id=1634
https://youtu.be/P6gOViV57-o
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.