Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 12:51   #3281
Quote:
Darius2105 kaže: Pogledaj post
Poštovane kolege da li možda netko radi u ovlaštenoj tvrtki za ZNR ili u tvrtki koja ima ustrojenu službu ZNR. Pitam iz razloga što tražim posao kao Stručnjak ZNR. Inače sam bacc.ing.sec i trenutno sam na 2.godini (Izvanredno) specijalističkog studija u Karlovcu. Imam godinu dana staža u ovlaštenoj tvrtki, položen stručni ispit i osposobljavanje za andragoga zaštite na radu. Molio bih ako netko ima neki savjet gdje bih se mogao javiti. Znam da ovo nije portal burze rada, ali više ne znam gdje da se javim jer na otvorene molbe nema baš odgovora. Hvala vam unaprijed.
Moj Posao, Posao.hr, HZZ natječaji...

Evo, Rimac Automobili traže voditelja ZNR i zaštite okoliša. U oglasu nema ni potrebnih uvjeta.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:06   #3282
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Moj Posao, Posao.hr, HZZ natječaji...

Evo, Rimac Automobili traže voditelja ZNR i zaštite okoliša. U oglasu nema ni potrebnih uvjeta.
Ovo su ti uvjeti za Rimca

VSS - diplomirani inženjer sigurnosti, smjer zaštite na radu

Položen stručni ispit stručnjaka zaštite na radu II. stupnja

Položen stručni ispit stručnjaka zaštite od požara

Radno iskustvo najmanje 5 godina na poslovima zaštite na radu u industrijskom sektoru(obavezno)

Radno iskustvo najmanje 3 godina na poslovima zaštite okoliša

Radno iskustvo najmanje 3 godina na poslovima zaštite od požara
Darius2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:59   #3283
Ima li tko od vas iskustva s izradom Plana upravljanja okolišem? Koliko vidim, ne postoji nigdje obvezni propisani sadržaj?
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:37   #3284
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Svaki rad na visini većoj od 1 metar zahtjeva ogradu. Tako teoretski ako ti ljudi rade na takvim površinama bez ograde već bi trebali imati to što navodiš pod OZS dok rade (zvuči glupo ali je tako), makar logičnije je da ćeš na takvim mjestima staviti ogradu nego da se ljudi vežu svaki put sa svim ovim što navodiš, jer osnovne mjere (ograda) imaju prednost pred posebnim mjerama (OZS) naravno. Tako da na mjestima gdje nisu u potpunosti zaštićeni ogradom pri radu od opasnosti od pada u dubinu trebaju imati OZS za rad na visini, pa bio to 1 metar ili 101 metar.
Hvala na pomoći!

Također, ima li netko preporuku gdje mogu naći kvalitetne edukativne filmove iz zaštite na radu? Kopao sam po youtubeu, ali sve što je konkretnije treba plaćati....
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:53   #3285
Quote:
Tojom kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći!

Također, ima li netko preporuku gdje mogu naći kvalitetne edukativne filmove iz zaštite na radu? Kopao sam po youtubeu, ali sve što je konkretnije treba plaćati....
Imaš zanimljive filmiće na https://www.napofilm.net/
Moderno i pokrivaju dosta područja.

A tu je onaj najbolji vezan za viličare
https://www.youtube.com/watch?v=-oB6DN5dYWo
Old 10.11.2017., 21:05   #3286
Koliko iznosi naknada za troškove ispita za koordinatora i postoji li razlika ako polažeš samo za koordinaatora II?
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:59   #3287
1000kn, ne
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:19   #3288
možda je bilo već ovo pitanje, ispričavam se unaprijed. osposobljavanja za strance(ZOS,ZOP), prevađanje dokumenata/osposobljavanje u nekoj "našoj" firmi ili inspektori prihvacaju papire na engleskom?
Azuro19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:42   #3289
Na ovom slideu koji je dio prezentacije (2015.) inspektora rada piše da koordinator ne može istovremeno biti stručnjak ZNR kod jednog od izvođača prema čl. 22. st. 1.

O kojem zakonu se radi?
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:03   #3290
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Na ovom slideu koji je dio prezentacije (2015.) inspektora rada piše da koordinator ne može istovremeno biti stručnjak ZNR kod jednog od izvođača prema čl. 22. st. 1.

O kojem zakonu se radi?
Logicno je posto cl. 73 st. 4 definitivno iz Zakona o zastiti na radu onda bi trebao i ovaj biti - cl. 22 st. 1. Sad da tocno pise zabrana u tom clanku ne pise i da bi se to dalo zakljuciti samo citajuci taj clanak bas i ne bi. No slicna prica je i sa ulogama ovlastenika poslodavca i strucnjaka gdje je stav da te dvije funkcije ne bi trebala obavljati ista osoba makar to isto nigdje direktno ne pise, cak sto vise u Pravilniku o obavljanju poslova znr-a ostavljena je mogucnost poslodavcima da poslove znr-a obavljaju preko svog ovlastenika ili sam poslodavac.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:15   #3291
Smile

Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
možda je bilo već ovo pitanje, ispričavam se unaprijed. osposobljavanja za strance(ZOS,ZOP), prevađanje dokumenata/osposobljavanje u nekoj "našoj" firmi ili inspektori prihvacaju papire na engleskom?
Odgovorio ti je Fleka bt na prethodnoj stranici, najjednostavnije ti je da si ziher da im prevedes papire kod ovlastenog prevoditelja i nek oni to plate, brijem da imaju prostora od par somica kuna s obzirom na naplaceni posao
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:45   #3292
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
1000kn, ne
Za koordinatora II naknada iznosi 700 kn, sto posto provjereno. Ili su u međuvremenu spustili cijenu ili je iznos manji ako polažeš samo za koordinatora II.

Quote:
Logicno je posto cl. 73 st. 4 definitivno iz Zakona o zastiti na radu onda bi trebao i ovaj biti - cl. 22 st. 1. Sad da tocno pise zabrana u tom clanku ne pise i da bi se to dalo zakljuciti samo citajuci taj clanak bas i ne bi. No slicna prica je i sa ulogama ovlastenika poslodavca i strucnjaka gdje je stav da te dvije funkcije ne bi trebala obavljati ista osoba makar to isto nigdje direktno ne pise, cak sto vise u Pravilniku o obavljanju poslova znr-a ostavljena je mogucnost poslodavcima da poslove znr-a obavljaju preko svog ovlastenika ili sam poslodavac.
Mišljenje ministarstva je da nije zabranjeno, iako smatraju da bi se to trebalo izbjegavati zbog eventualnih komplikacija ako dođe do neželjenog događaja. Spominjalo se da bi se to trebalo uskoro i propisom zabraniti...
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:06   #3293
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Koliko iznosi naknada za troškove ispita za koordinatora i postoji li razlika ako polažeš samo za koordinaatora II?
Ispit za koordinatora II ti košta 700kn, polagao sam prošli mjesec pa znam da je tako.
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:01   #3294
Stručni ZOP

Da li je netko nedavno polagao stručni za ZOP (III i VI kategoriju)? Jel se da proći na "iskustvo" ili baš ubijaju pitanjima? Najgora mi je ona teorija gorenja/gašenja, ako baš ide u detalje.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:24   #3295
Quote:
bumbe kaže: Pogledaj post
Da li je netko nedavno polagao stručni za ZOP (III i VI kategoriju)? Jel se da proći na "iskustvo" ili baš ubijaju pitanjima? Najgora mi je ona teorija gorenja/gašenja, ako baš ide u detalje.
Ja bio prije par mjeseci, skinuo neku prastaru skriptu sa neta gdje su propisi još iz 90. - tih, malo sam se sramotio al na kraju sam prošao, uglavnom puno su blaži nego sa ovima za I. i II. kategoriju
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:50   #3296
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Ispit za koordinatora II ti košta 700kn, polagao sam prošli mjesec pa znam da je tako.
Dojmovi? Ispitivači, pitanja, prolaznost? Može i u inbox.
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 08:17   #3297
Quote:
Ja bio prije par mjeseci, skinuo neku prastaru skriptu sa neta gdje su propisi još iz 90. - tih, malo sam se sramotio al na kraju sam prošao, uglavnom puno su blaži nego sa ovima za I. i II. kategoriju
Super. Da ne znam koliko učiš, uvijek se na ispitima malo sramotiš . Da li je puno rešetala ona gospođa za Teoriju gorenja, gašenja, sredstva za gašenje...?
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:52   #3298
Quote:
Quote:
Super. Da ne znam koliko učiš, uvijek se na ispitima malo sramotiš . Da li je puno rešetala ona gospođa za Teoriju gorenja, gašenja, sredstva za gašenje...?
Koliko ja znam, dosta se tih ispitivača mijenja od grupe do grupe. Svakako da nije isto ako polažeš za III i IV ili za I i II kategoriju, a rade razliku i ovisno o poslu koji obavljaš. Imao u svojoj grupi čovjeka koji je polagao za muzičku školu, a on je profesor i bili su blagi prema njemu (otvoreno mu to rekli). Za nas koji smo se definirali kao stručnjaci ZNR ipak su nas rešetali. Po mom iskustvu je najbolja priprema Tehnički priručnik za zaštitu od požara koji je I podijeljen na 5 poglavlja kao i područja na ispitu. Samo treba uzeti u obzir da je zadnja revizija bila dosta davno pa treba vidjeti što se promijenilo u kaznenom smislu. Tehnički je to vrlo precizno.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:07   #3299
Quote:
Urion kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, dosta se tih ispitivača mijenja od grupe do grupe. Svakako da nije isto ako polažeš za III i IV ili za I i II kategoriju, a rade razliku i ovisno o poslu koji obavljaš. Imao u svojoj grupi čovjeka koji je polagao za muzičku školu, a on je profesor i bili su blagi prema njemu (otvoreno mu to rekli). Za nas koji smo se definirali kao stručnjaci ZNR ipak su nas rešetali. Po mom iskustvu je najbolja priprema Tehnički priručnik za zaštitu od požara koji je I podijeljen na 5 poglavlja kao i područja na ispitu. Samo treba uzeti u obzir da je zadnja revizija bila dosta davno pa treba vidjeti što se promijenilo u kaznenom smislu. Tehnički je to vrlo precizno.
Točno. Ja sam polagao za prvu kategoriju, pripremao se iz priručnika i nije bilo problema. Ispit nije nikakav bauk. Promjena koja se dogodila u odnosu na Priručnik su klase požara, u Priručniku je klasa E, koja više ne postoji, ako se dobro sjećam.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:31   #3300
Quote:
Ma nist strasno, ona malo ostavlja dojam bauka, al da se bez problema, vec sam i zaboravio tko je sto tocno pitao, al mogu ti poslati u inbox pitanja koje sam netkom bio slao tko me bio pitao jos tada dok mi je bilo frisko u glavi
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.