Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Overclocking

Overclocking Kad od računala želite izvući što više

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 02:02   #1
i5 3570K - zagrijavanje

Ne znam jesam li na dobrom podforumu, ali trebam pomoc oko postavljanja postavki u biosu.
Procesor je i5 3570K, a maticna Asus P8Z77 M.
Problem je u zagrijavanju; na 1.224V, 4300Mhz je trenutno. Na prime 95 testu je jucer presao 80C (sa starim postavkama); sad opet vrti test i trenutno je max na 74C. To je navodno puno (vodeno hladjenje, relativno staro pa je to moguci problem, pasta je promijenjena). Sta god mu se narihta ili se zagrijava ili nije stabilan.
Ima netko ideju u cem je stvar? Mozda postavke ne valjaju (kako ih slozit a da su optimalne?)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:18   #2
Ivy Bridge procesori nisu baš neki overclockeri, redovito naiđu na zid kod 4.4-4.5GHz. I normalno je da su prilično vrući jer je Intel baš od te serije procesora počeo stavljati lošiji materijal za prijenos topline. 74C nije tako strašno za njih btw. Mogu podnijeti komotno iznad 80C u stres testu.

Ne pomaže i to što je ta serija bila prva na smanjenom, 22nm procesu. Prva generacija na novom procesu uvijek postiže lošije taktove od druge/treće na starijem procesu.

Rekao bih da je napon prenizak i vjerojatno previše padne u loadu. Probaj s 1.24V i Load Line Calibration(LLC) na High.

Koji hladnjak je u pitanju?
Old 18.10.2017., 22:46   #3
Hvala na odgovoru!
Iskreno, nemam pojma koje je hladjenje (pogledam kasnije); vodeno je, ali velim, nesto je starije, ali cini se da radi ok.
E sad, problema je nekoliko; u igrici npr FPSi padaju na 40-50 sto se prije nije dogadjalo (rijetko su padali ispod 70). Temperature vise nisu isle preko 75 tak da je to ok.
Na testu se vide padovi; tipa procesor radi na 100% neko vrijeme i onda od jednom padne na cca 30% pa se vrati nazad na 100 i tako u krug. Ocito je negdje problem.
Prije je bio na 4.2 (ne znam vise na kolko v); ne znam ima li ga smisla vratiti... Ne znam ga vise zapravo uopce vratit kak je bilo prije, nikako pogodit...ispada da ipak nije trebalo nis dirat...
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 01:34   #4
Nakon ovog posta sam se i ja malo poigrao sa MSI Afterburnerom. Do sada se nisam opterećivao s temperatura proca i sl. ali me sada zanima da li je uredu dok igram npr. Mass Effect Andromeda na ultra postavka i na rezoluciji 1600 x 900 da se temperatura proca vrti od 75 - 80 stupnjeva? Inače matična Asus P8H77-M, grafička Asus Gtx 970 (radi do maksimalno 69 stupnjeva) i da, imam original Intelov hladnjak za proc... Nikad ništa nije overclockano.
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:06   #5
Quote:
tomica83 kaže: Pogledaj post
Nakon ovog posta sam se i ja malo poigrao sa MSI Afterburnerom. Do sada se nisam opterećivao s temperatura proca i sl. ali me sada zanima da li je uredu dok igram npr. Mass Effect Andromeda na ultra postavka i na rezoluciji 1600 x 900 da se temperatura proca vrti od 75 - 80 stupnjeva? Inače matična Asus P8H77-M, grafička Asus Gtx 970 (radi do maksimalno 69 stupnjeva) i da, imam original Intelov hladnjak za proc... Nikad ništa nije overclockano.
Previše. Koji cooler i termalna pasta?
...Tu smo utakmicu izgubili 2:0, al taj sudac je svakako sudija. Tukli smo suca blatom sa istoka, to je bila milina. Kra nas je i gađali su ga svi, i mladi i stari. Tada se počeja rađat taj dišpet u meni...
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:02   #6
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Previše. Koji cooler i termalna pasta?
Intelov original hladnjak, a za pastu ne znam. Kupio sam komplet na Ebayu, znam samo da je na pasti pisalo MADE IN UK pa sam pomislio hvala Bogu pa nije kineska... Inače, komp radi bez greške, tj. igrice ne trzaju ne ruše ili sl. što bi mogao uzrokovati pregrijani procesor.

Koji hladnjak preporučujete?
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:58   #7
Quote:
tomica83 kaže: Pogledaj post
Intelov original hladnjak, a za pastu ne znam. Kupio sam komplet na Ebayu, znam samo da je na pasti pisalo MADE IN UK pa sam pomislio hvala Bogu pa nije kineska... Inače, komp radi bez greške, tj. igrice ne trzaju ne ruše ili sl. što bi mogao uzrokovati pregrijani procesor.

Koji hladnjak preporučujete?
Temperature tvog procesora nisu izvan specifikacija i negdje su na gornjoj granici prihvatljivog mada meni osobno više nego što da je moj stroj bi htio da jesu. ako bi mijenjao cooler pogledaj Arctic Freezer 12.
...Tu smo utakmicu izgubili 2:0, al taj sudac je svakako sudija. Tukli smo suca blatom sa istoka, to je bila milina. Kra nas je i gađali su ga svi, i mladi i stari. Tada se počeja rađat taj dišpet u meni...
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.