Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 14:48   #141
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Ja imam svoj dio u fiksnim prihodima, dio u dionicama.
Ovo sto ti dodje kroz fiksne prihode, to sve pretvaras u dionice? Znaci nemas nista u cashu kao zalihu? Zlato? Pretpostavljam da barem nesto imas u nelikvidnim sredstvima, sto je valjda isto OK da imas miran san.
Isto tako, nije isto imati 60 godina i imati sve u dionicama, i imati 20 godina i imati sve u dionicama. Ja sam malo starija garda pa sam mozda zato malo konzervativniji, bilo bi stet pred penziju sve prokockati .

Quote:
Pratim msci world i emerging markets, a USA cini cca 60% msci world indeksa.
Ja drzim i ulazem, pucam na period 20+, pare koje ulazem mi ne trebaju.
Ako padne onda cu uci jos agresivnije, tj. napravit cu rebalans portfolija.
Ja sam uvjeren ako ne bude svjetskih ratova da ce indeksi za 20+ vise vrijedit vec sada.
Da li sam u pravu vidit cemo za 20+ godina.
Sve legitimno - sretno
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:05   #142
Gledano sa dugoooročnog charta krah iz 2008/2009g,ili onaj iz 1987 kad je u jednom danu DOW potonuo više od 22%,izgleda kao tek jedan mala padajuća crtica,kao greškica nastala na putu prema gore.Iako je trebalo 2 godine da se market vrati na pozicije prije Black Monday.
Svejedno,u takvim se situacijama ljudi bacaju sa balkona ali se rađaju i junaci,rijetko se događaju ali mogu biti i izuzetno profitabilni ako si spreman naravno
Dakle,zaštita,pošto opcije baš i ne volim,neki junior miner+ silver/gold ETF trebali bi u takvim crnim danima lijepo potegnuti,posebno ovi prvi.
Cash,već sam pisao,oko 50%.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 17:19   #143
Fiksni prihodi su mi orocenja, obveznice te rentanje stana.
Inace sam u 30im pa gledam dugorocno, ali ako bude pad i to velik dobar dio cu prebacit u dionice.
Kes na tekucem imam za tri mjeseca zivota, a imam i minus ako mi zatreba
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:40   #144
Ako reinvestiramo dividendu preko IB-a jel trebamo plaćati i porez u Hrvatskoj, iako nam u Americi već uzmu 30% poreza?
Vjerojatno da, ali kako će oni znati ako ne povlačimo novac sa IB-a u Hrvatsku?
solpan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:48   #145
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Ja sam se nekidan poceo povlaciti iz S&P. Gledam P/E, izgleda mi prilicno napuhano, vjerujem da ce ubrzo impichnuti Trumpa pa malo apokalipticarski promatram sve to skupa. Rekao bih da trenutno nije optimalan trenutak za uletjeti u S&P i slicna ulaganja. Cudio bih se da u sljedece 2 godine S&P 500 ne padne ispod 2.000. Znam, 100 ljudi 100 cudi, samo budi siguran da si uzeo riziko faktore u obzir.
Sretno
Ma i meni izgleda sve rizicno sad. Ponajprije iz razloga jer FED polako pocinje dizat kamate a zadnjih skoro 10 godina su bile na razini 0 sto je presedan u povijesti i tko zna koliko 'jeftinog' nova se poprodavalo. Ali bas zato zelim ici sa 'Dollar cost average', jer ako i pocne padat vise cu zaradit jer cu vecinu novoulozenog novca ulozit kad market bude nize ... sad, jedini je problem tih pocetnih 10k$ od kojih sam dio planirao ulozit u obveznice, ali opet ni one nisu bas primamljive jer kamata je nisko, cijena visoko ... mozda slusat Schiffa pa ulozit u zlato? ... u svakom slucaju slazem se i sa ljudima koji kazu da je tesko predvidjet pad marketa, vjerujem da to moze samo mali broj ljudi na svijetu.

Quote:
solpan kaže: Pogledaj post
Ako reinvestiramo dividendu preko IB-a jel trebamo plaćati i porez u Hrvatskoj, iako nam u Americi već uzmu 30% poreza?
Vjerojatno da, ali kako će oni znati ako ne povlačimo novac sa IB-a u Hrvatsku?
Mene isto ovo zanima. Opcenito na koji nacin ide to sa porezima, reinvestiranjem i povlacenjem novca u Hrv. Dakle koji porez placamo na:
1. Dividendama (pretp da ovo pacamo u USA jer je IB u USA)
2. Povlacenju novca u Hrv? Pretp. da tu placamo porez Hrvatskoj ali da li je to onih 12% ili nesto drugo? ....da li se taj porez placa samo na dobitak ili na cijelu povucenu cifru?
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:23   #146
Sve je ovo već bilo odgovoreno,i ne da mi se ponavljati,samo ne znam otkud vam ideja da se plaća porez na povučenu cifru!?
To bi značilo ja danas uplatim npr 10 000$ IB-u za dva dana mi hitro zatrebaju novci i zatražim isplatu na moj devizni u HR i država mi na to naplati 12%!
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:51   #147
Nažalost većini je teško pročitati što piše na prethodnoj stranici, a kamoli pročitat sve.
Puno sam naučio od ljudi na forumima, ali uvijek sam nastojao sam naći, pa što ne mogu, ili mi nije jasno pitam.
Zbog neke zahvalnosti i solidarnosti nastojim odgovoriti ako znam, ali treba podvući crtu i reći dosta.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 01:07   #148
Aj nemojte pametovat sad. Upravo sam prosao temu (doduse nabrzaka) i nema odgovora na moje pitanje. Ako postoji odgovor slobodno me navedite na njega.

Pozdrav
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:34   #149
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Aj nemojte pametovat sad. Upravo sam prosao temu (doduse nabrzaka) i nema odgovora na moje pitanje. Ako postoji odgovor slobodno me navedite na njega.

Pozdrav
I ja sam pregledao cijelu temu i nigdje ne piše, ovaj lik "mendi" ima neke frustracije, ali manje bitno.
Uglavnom koliko sam ja proučio mi sa Amerikom nemamo skljopljen ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, pa bi za svaku dividendu trebali plaćati porez kod njih i porez kod nas, ako Hrvatska sklopi taj ugovor sa SAD-om onda će nam priznati porez koji je tamo plaćen.
Naša porezna teško da zna za te dividende, ali ako bi htio 100% sve legalno za sada moramo plaćati dvostruki porez.
solpan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:40   #150
Piše,piše,ali kao što i sam kažeš manje bitno.

Naravno da može saznati naša porezna,možda ne još,jer su spori i površni,mala smo baza i vjerojatno imaju više štete nego koristi sa nama,ali treba znati da IB šalje podatke u IRS koja vjerojatno razmjenjuje podatke sa HR.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:25   #151
Na forum.hr se o tome više puta pisalo, a prije mjesec/dva je netko pitao da li postoji sporazum sa USA o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Normalno ni taj sto je pitao nije čitao niti je provjerio da li sporazum postoji.
Inače ima još tema o ulaganjima u USA i inozemstvo na forum.hr, pa malo pročešljajte.

Nije mi jasno što se ljutute samo sam rekao istinu, da se ljudima ne da čitat, već samo postavljaju pitanja.

Nisam nikoga osobno prozvao,ali ako se netko sam pronašao, njegova stvar.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.