Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 22:16   #2801
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Dajte mi konacno nekako objasnite kako su to ameri popusili u Siriji. Tako sta kroz Rojavu kontroliraju vecinu energetskog potencijala Sirije ili tako sta imaju desetak vojnih baza u siriji. I sta mislis , da ce pod tockom 4 bit onako kako pises.Niti ce se zuti dragovoljno povuc , niti ce SAA imat muda za napast.Nerjeseno pitanje za sljedeca desetljeca.Pa kolikogot to neodgovaralo amerima , a islo na ruku asadu

a kako je Izrael popusia? Sta se rijesia Sirijskog kemijskog oruzja ili sta je zacementira status Golana u svoju korist.
ma to ti ovi rusofili i asadovci malo fantaziraju pa sad misle da bu asad išo na izrael,a to šta je sirija vračena 30 godina unazad im nije relevantno usto rat bu tamo trajo još 30 godina pošto bu tek ušo u najmučniju fazu kad fronta nestane
a to je kampanja bobaša samoubica a tu ma i rusi niš nemogu pomoč.
miljo piljo is offline  
Old 10.11.2017., 22:55   #2802
Quote:
miljo piljo kaže: Pogledaj post
ma to ti ovi rusofili i asadovci malo fantaziraju pa sad misle da bu asad išo na izrael,a to šta je sirija vračena 30 godina unazad im nije relevantno usto rat bu tamo trajo još 30 godina pošto bu tek ušo u najmučniju fazu kad fronta nestane
a to je kampanja bobaša samoubica a tu ma i rusi niš nemogu pomoč.
Nisam uopće rekao da će Asad na Izrael. I ništa ne fantaziram. Situacija se drastično promjenila u odnosu na početak stoljeća barem na Bliskom istoku. Američke laži su davno pročitana knjiga i nikad nam više neće moći servirati sranje poput 11. rujna. Inače, Sirija nije vraćena 30 godina unazad odnosno neće biti ako se potpuno oslobodi u što iskreno vjerujem i čvrsto stojim iza toga. BiH se nije potpuno oslobodila pa imamo to što imamo što nije slučaj kod nas. Mi jesmo i imamo kakvu-takvu, ali funkcionalnu dražavu bez obzira na rat. Sirija može najebati u slučaju da Al Kaida dobije nekakvo međunarodno priznanje tj. nešto kao RS što nažalost u ovakvom svijetu nije nemoguće.
Stipe Nula Dva is offline  
Old 11.11.2017., 15:41   #2803
ISIL još drži otok Hawija Kati kod Deir ez Zora.
https://pbs.twimg.com/media/DOTk4C0W0AImCZe.jpg
Quote:
https://twitter.com/EmmanuelGMay/sta...19361691996166
Emmanuel‏ @EmmanuelGMay

#DeirEzzor city : #Daesh still controls part of Hawijat Kati island (in contrary of last map), but #SAA is advancing v @TheArabSource
Bilo je inače javljeno da se zadnjih 20 ISILovaca predalo, ali očito toga ima još.
ruka-slave is offline  
Old 11.11.2017., 15:55   #2804
Quote:
miljo piljo kaže: Pogledaj post
ma to ti ovi rusofili i asadovci malo fantaziraju pa sad misle da bu asad išo na izrael,a to šta je sirija vračena 30 godina unazad im nije relevantno usto rat bu tamo trajo još 30 godina pošto bu tek ušo u najmučniju fazu kad fronta nestane
a to je kampanja bobaša samoubica a tu ma i rusi niš nemogu pomoč.
Ova razina nepismenosti izaziva bol kod čitanja.
Ajde nam lijepo objasni u kojem to obrambenom ratu zemlja koja je bila dobrim dijelom okupirana nije imala teške posljedice u smislu razaranja i gubitaka?
Obrana i oslobađanje Sirije od mnoštva terorističkih i islamističkih skupina koje je naoružao, trenirao, financirao i ubacio Zapad u suradnji sa zaljevskim diktatorima, Jordanom, cionističkom tvorevinom i Turskom je itekako uspjeh i pobjeda nad daleko nadmoćnijim neprijateljem kojeg je činilo nekoliko desetaka zemalja okupljenih u antisirijsku koaliciju, na čelu sa gospodarima rata koji vladaju SADom, Izraelom, europskim psićima i drugim vazalima.
Neuspjeh su doživjeli oni koji nisu postigli ciljeve zbog koji su organizirali ovaj rat, a usput su izgubili i Tursku kao čvrstog saveznika, što bi moglo značajno promjeniti odnose na Bliskom istoku u budućnosti.

Nit je ruski plin neutraliziran novim plinovodom do Turske, niti je Hezbollah odsječen od Irana, niti je srušena legitimna vlada Sirije, a uloženo je jako puno novaca, resursa i ugleda u ovu međunarodnu agresiju. SAD i Izrael su se nedvojbeno pokazali kao izravni i neizravni saveznici Al-Qaede i drugih terorističkih skupina, Rusija je pojačala stalnu prisutnost na Sredozemlju, sirijski obrambeni rat se lagano kreće prema svom završetku u korist Assada i saveznika koji je postao ikona borbe protiv terorizma u Siriji i njegova pozicija u narodu će biti još jača nego prije.

Sa cionistima se u budućnosti neće baviti samo jedna država, ali oni postaju sve ranjiviji jačanjem Irana i očvrščivanja veza sjeverno od njih. U njihovoj teror državi će se pojavljivati sve više internih problema uz homogeniziranje saveznika Palestinaca. Vidjet ćemo dal je Kissinger bio u pravu kad je prorokovao nestanak Izraela nakon nekoliko desetljeća, ali slabljenje moći Amerike u svijetu će ih učiniti vrlo ranjivim i svaki njihov agresivni pokušaj će doći na naplatu.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 11.11.2017., 16:05   #2805
Ovdje smo još prije godinu dana prognozirali da će USA, kad usfali love za "war on terror", pokušati opelješiti Saudijsku Arabiju (ili će se sama raspasti). Evo sad, KSA kreće, prvo 800 miljardi, a onda će biti još...

IMF je 2015 prognozirao da bi KSA mogla bankrotirati do 2020.
Quote:
http://www.independent.co.uk/news/wo...-a6706821.html

Saudi Arabia could be bankrupt within five years, IMF predicts
Saudi Arabia generates 90 per cent of its income from oil - a commodity which has recently plummeted in value

Adam Leyland Friday 23 October 2015 18:39 BST
To bi lako moglo značitit gubotak vlasti i pad kuće Saud, s posledičnim frakcijskim borbama i raspadom države.

Kada se to uklopi u cijelu sliku njihovih odnosa s Izraelom i "proroštvom" o njegovom nestanku kao državne tvorevine u otprilike istom vremenskom razdoblju, cijeli ovaj nered na Bliskom Istoku počevši od početaka kolor revolucija 2011 dobija puno značajniji kontekst nego "demokratizacija".

Plansko uvođenje kaosa u okolne zemlje (od Tunisa i Libije do Turske) je zapravo bio preduvjet opstanku i jednih i drugih. Budući sada očito dolazi do stabilizacije, "netko" ili mora ponovno jako eskalirati probleme (Iran? Libanon?) ili ode i KSA a s njima i Izrael.
ruka-slave is offline  
Old 11.11.2017., 16:44   #2806
Iračani tutnje kroz Anbar na sjevernoj obali Eufrata. Napredak u samo 24h je ogroman. Cvreni krugovi označavaju mostove na Eufratu preko kojih su čini se noćas prešli.
https://pbs.twimg.com/media/DOXLcnIXcAA7JIf.jpg
Quote:
https://twitter.com/GeromanAT/status/929372871989891072
GEROMAN ���� -‏ @GeromanAT

Replying to @GeromanAT @iraqi_day and 12 others
#Iraq ���� West #Anbar - #Syria ���� Border Region Situation Map Update - #AbuKamal - #AlQaim
- Situation Map Update -
Looks like the main bridges must be intact - otherwise such an advance wouldn't be possible in 24h:
Quote:

-GEROMAN ���� - Retweeted

Strategic News‏ @StrategicNews1
1h1 hour ago

The forces of the #ISF & #PMF have taken over the town of #Rumana north of #AlQaim. #Iraq #Iraq
https://pbs.twimg.com/media/DOW7gVuWAAYFF2t.jpg:large
ruka-slave is offline  
Old 11.11.2017., 17:00   #2807
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Iračani tutnje kroz Anbar na sjevernoj obali Eufrata. Napredak u samo 24h je ogroman. Cvreni krugovi označavaju mostove na Eufratu preko kojih su čini se noćas prešli.
https://pbs.twimg.com/media/DOXLcnIXcAA7JIf.jpg
Kurdi u Siriji i iračani u Iraku tutnje, SAA je u rovovskom ratu, Iranci u Siriji sade gljive...
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 11.11.2017., 17:05   #2808
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Kurdi u Siriji i iračani u Iraku tutnje, SAA je u rovovskom ratu, Iranci u Siriji sade gljive...
Osim kad im se pojavi Qasim Suleimani. Onda naglo živnu i nabrzihen osvoje nešto tipa T2 ili Al Bukamala, da bi par tjedana kasnije išle snimke masovnih pokopa u Iranu...

Inače, ova slika Suleimanija sa Zahredinom je navodno slikana u Deir ez Zoru par sati prije njegove pogibije. U najmanju ruku zlokobno je slikati se s njime. (nije prvi puta da se takvo nešto desilo)
ruka-slave is offline  
Old 11.11.2017., 17:29   #2809
Nije par sati nego par tjedana, nedugo nakon što se vratio s dopusta iz suvejde.
Imran is offline  
Old 11.11.2017., 18:06   #2810
Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
Inače, Sirija nije vraćena 30 godina unazad odnosno neće biti ako se potpuno oslobodi u što iskreno vjerujem i čvrsto stojim iza toga.
moguće da se mislilo, a moguće i da griješim je da će oporavak sirije biti izuzetno dug, predugo rat traje i previše je toga uništeno, neki dijelovi su sravnjeni sa zemljom, pitanje je koliko će trebati da se stanje p(r)očisti i stabilizira + broj ljudi koji je otišao i pitanje je hoće li se vratiti i kada rat završi, sve to zajedno unazadilo je siriju i posljedice će se osjećati jako, jako dugo..
ipak je u pitanju rat, višegodišnji rat i posljedice se moraju osjećati..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 11.11.2017., 18:11   #2811
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
ISIL još drži otok Hawija Kati kod Deir ez Zora.
https://pbs.twimg.com/media/DOTk4C0W0AImCZe.jpg

Bilo je inače javljeno da se zadnjih 20 ISILovaca predalo, ali očito toga ima još.
Ma ima ih i u samom DeZ, samo su se pritajili. Ovi sto su se pojavili na rijecnoj adi vjerovtno su iz DeZ i pokusavaju da se izvuku.
tihobl is offline  
Old 11.11.2017., 19:45   #2812
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Dajte mi konacno nekako objasnite kako su to ameri popusili u Siriji. Tako sta kroz Rojavu kontroliraju vecinu energetskog potencijala Sirije ili tako sta imaju desetak vojnih baza u siriji. I sta mislis , da ce pod tockom 4 bit onako kako pises.Niti ce se zuti dragovoljno povuc , niti ce SAA imat muda za napast.
Daj uozbilji se, nisi u pentagonu na konferenciji za stampu pa da tako pricas.

Imaju deset cega?
Baza ne.
Imaju dva aerodroma poljiporivredne avijacije, imaju nekoliko kampova sa staorima u prasini i to je sve. Imaju i vojnika, ali ni sami ne znaju da li je 400 ili 5.000 pa jedni druge ispravljaju.

Sto se tice povlacenja zutih to je lako rijesiti. Ako ne uspije diplomatija i dogovor sa kurdima, onda ce poceti izbijati pobune plemena, a Asad ce im priskakati u pomoc. Kurdi ce mirno gledati kako pobunjeni beduini uz pomoc tigrova i oklopnih jedinica ciste njihove koalicione partnere, a ameri se nece smjeti umjesati zbog kosmickih snaga iznag glava i ruskih volontera iz mirovnog centra na zemlji (sjeti se nakon deblokade DeZ da je bilo pokusaja granatiranja sa teritorije zutih pa kad su rusi izjavili da granate padaju po njihovim mirovnjacima i da ce istom mjerom odgovoriti po americkim savjetnicima ako se to ponovi da vise nije bilo nemilh incidenata.

Vec sam pisao da nema nista lakse nego otjerati zute sa naftnih busotina. Ali treba uzeti u obzir jos jednu stvar: sta ce zutma busotine kad ne mogu prodati naftu. Turci je nece, iracani je nece, jedino da je bagatelno daju Asadu. Asad ce je platiti ali po cijeni nizoj nego sto bi placao vlasnicima busotina (tranim kompanijama) da je mir. Pa zasto da se zuri da oslobadja naftne busotine i da mu se strane kompanije tovare na vrat trazeci svoje vlasnistvo. Lakse mu je poslovti sa zutima .


Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
Ne znam, mišljenja se razlikuju. Po meni su Ameri itekako popušili u Siriji. Svi razlozi zbog kojih su potakli tzv. revoluciju kao sastavni dio tzv. Arapskog proljeća odnosno potakli sam rat koji je predstavljen kao borba napaćenog naroda protiv ugnjetavača i tiranina su se pretvorili u potpuni fijasko. Iran je trebao biti doveden u poziciju za invaziju, a sad je to zapravo Izrael. Što misliš zašto oni upadaju zrakoplovima u Libanon i Siriju? Zbog Hezbolaha koji im jedini može parirati i kojeg se jedinog boje još od kad su ih pomlatili 1982. Uz to imaju šansu da budu bolje naoružani nego ikad putem tog šiitskog polumjeseca. Iran je na Sredozemlju. Rusija je dokazala da je supersila kakva je i prije bila. Uspjela je. Spasili su Asada kojem su prognoze bile Gadafijeva i Sadamova sudbina.
Naravno da su ameri popusili.
U Siriju su ulozili stotine milijardi naspram ruskih 4.
Sad koliko su ulozili svojih para, a koliko su natjerali saveznike da uloze druga je prica, ali sigurno su ulozili daleko vise nego rusi (pa i britanci su skrkali 4 puta vise od rusa).

Recimo da nekim cudom amerima uspiju svi planovi za Siriju onda bi to bila pirova pobjeda. Ali posto se tako nesto nece desiti i posto su im svi planovi propali. pa kad se uzmu odnosi ulozenih para dobijamo nesto za sta nemamo adekvatan izraz. Pirov poraz lose zvuci, a niko nije izgubio rat sa tolikim odnosima ulozenog (para, broja vojnika, kolicine vojne opreme, itd).
David protiv Golijata bi odgovaralo da je Golijat bio bogat kao Krez i da je bio naoruzan laserima, protivavionskim mitraljezima i raketama raznih tipova, pa dosao siromah sa prackom i razbio mu lobanju.
Trebace novi izraz za ovoliki poraz.
tihobl is offline  
Old 11.11.2017., 20:00   #2813
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
moguće da se mislilo, a moguće i da griješim je da će oporavak sirije biti izuzetno dug, predugo rat traje i previše je toga uništeno, neki dijelovi su sravnjeni sa zemljom, pitanje je koliko će trebati da se stanje p(r)očisti i stabilizira + broj ljudi koji je otišao i pitanje je hoće li se vratiti i kada rat završi, sve to zajedno unazadilo je siriju i posljedice će se osjećati jako, jako dugo..
ipak je u pitanju rat, višegodišnji rat i posljedice se moraju osjećati..
Da sam npr. dugo živio u paklu Alepa i da sam neki doktor ili inžinjer, nikada se više nebih vratio.

A da ne govorim o tome da sam bio izgladnjivan.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 11.11.2017., 20:39   #2814
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da sam npr. dugo živio u paklu Alepa i da sam neki doktor ili inžinjer, nikada se više nebih vratio.

A da ne govorim o tome da sam bio izgladnjivan.
Primjetices da je vecina interno raseljena unutar Sirije i da su se mnogi vratili u Alepo. Ako bude kineske pomoci obnova ce ici brzo (a obecana je pomoc).
Ako ne bude pomoci obnova bice spora, ali opet imace stope rasta daleko vece nego u Evropi (otprilike kao FNRJ poslije rata). Veci sam optimista od nase moderatorice.

Najgora stvar koja im se mogla desiti su reforme. Sjeti se ratova devedestih i razaranja, a onda su naisle reforme koje su bile daleko razornije od rata. Cak su i ljudski gubitci od reformi veci nego od rata. Sirija ne na dobrom putu da izbjegne reforme nametnute od Brisela, MMF i ostalih dusebriznika. Nisu oni ti koje treba zaliti vec mi. Po pitanju nas nisam optimista.
tihobl is offline  
Old 11.11.2017., 20:51   #2815
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ako bude kineske pomoci obnova ce ici brzo (a obecana je pomoc).
može malo o ovom? nisam upućena..tenksić..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 11.11.2017., 21:32   #2816
Dok Kurdi tutnje kroz Siriju, SAA je izgubila Albukmal.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 11.11.2017., 21:58   #2817
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
može malo o ovom? nisam upućena..tenksić..
Jos prije dvije godine kad su rusi usli u Siriju kinezi su izjavlili da nece intervenisati, ali da ce Siriji pomoci oko posljeratne obnove.
Zatim su vidjani kinezi u Siriji, ja sam se ponadao da ce poslati fabricke inzenjere da isprobavaju nova oruzja (bar dronove), ali opet je isla ista izjava. Pominjana je jos nekoliko puta koliko sam upratio, zatim pominjala se Sirija i u putevima svile, ali sve tek nakon rata posto kinezi nece da se mijesaju u ratove.

Rusi su ljetos poslali dosta celika (pola u cijevima za vodu, pola u stubovima za dalekovode) i oko 40 teskih gradjevinskih masina. Znaci vec rade na obnovi glavnih dalekovoda i cjevovoda. Sa tom kolicinom moze se poprilicno toga okrpiti, a struja + voda znaci daleko vise od besplatnog hljeba iz ruskih viskova (ove godine zetva je rekordna sto znaci da kod Asada nece biti gladi).

I jos jedna sitnica: hleb u asadovim pekarama je jako jeftin, skoro pa dzabe. Brasno je skupo. 1kg hljeba je daleko jeftiniji od 1kg brasna. To mu je pametan potez. Narod na njegovoj terioriji ima jako jeftino osnovnu namirnicu, a sverc rodjacima u Idlib je neisplativ.

Uglavnom ne brini za Siriju. Brini se za Evropu koju je neko natjerao da uvede sankcije, a onda svercuje ruski LNG i ugalj. Pazi sta sam rekao: Turski tok je presao polovinu. Kad ga zavrse i ako pocne gradnja kraka preko Grcke pocece i gradnja terminala na Krku. Sorosevi tenkeri (a ima ih preko 100 za LNG) tovarice ruski plin na zapadu Grcke, pa kratka voznja do Krka i eto skupog americkog LNG.

I jos nesto: nekidan sam citao rezultate ankete. Koliko se sjecam oko 1/4 je reklo da razmislja o odlasku, ali preko pola je reklo da su imali sanse za odlazak, ali da su rijesili da ostanu. Mislim da bi kod nas rezultati ankete bili gori nego u zemlji gdje se vodi rat.
tihobl is offline  
Old 11.11.2017., 23:02   #2818
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Dok Kurdi tutnje kroz Siriju, SAA je izgubila Albukmal.
Bem ti sunce, sad sam vidio - navukli su sve isilovce iz Deza, lijepo ih opremili i poslali na albukamal - hebem ti američke glavosjeke i njihove đihadske lizalice. A i SAA - kvragu, kako su to osigurali grad? Trebaju navuć sve brigade od 4. koje mogu i dovuć i tigrove i 5.-u ako mogu i to satrat jednom zauvijek - ali sad ih opet moraju natjeravat kroz grad - umjesto da su prešli na drugu stranu i dočekali taj Isilov udar na otvorenonm da im se oklop može kretat. A i što su mislili budale u njihovom stožeru da im đihadi SAD-e neće poslat ostatke kozojeba??? Jednostavno ih moraju očistiti i onemogućiti đihadi SAD da im šalje nove dragovoljce, jer ih neće moći pravdati, ako je teren cijeli pokriven!!! U tom slučaju bi bilo očigledno da se igraju presvlačenja iza tropske kiše,,,,
hilderik is offline  
Old 11.11.2017., 23:19   #2819
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Dok Kurdi tutnje kroz Siriju, SAA je izgubila Albukmal.
Jel to kaje index, reuters ili sohr? Lažu, iako su za cia agente bili u pravu. Sve ti je to li-la, u pricipu lažu ali im se ponekad potkrade „istina“.

Tko ne vjeruje u „tutnjavu“ nek si pogleda malo ovaj grafički prikaz za zadnjih 6-7 mjeseci. Sve je jasno?
https://syriancivilwarmap.com/war-statistics/
pjerino1 is offline  
Old 11.11.2017., 23:29   #2820
Turci su ušli u Afrin?
http://syria.liveuamap.com/en/2017/1...ver-afrin-raju
http://kurds.liveuamap.com/en/2017/1...tary-points-on
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.