Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 21:39   #141
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Ma je. Hoće....
Pa ti već četvore izbore imaju rejting ko sad. I gle čuda, participiraju u vlasti debelo... nisu ludi sami izać...ko bi ih poslije više i za što trebao
Pa s kim će izaći na izbore u nekoj koaliciji?
SDP-Nema šanse.
HDZ- nema šanse (vjerujem da će se to dogoditi). To ćemo posebno pratiti.
Jedino što im ide na ruku je to što sada nema nikakvih izbora. I tu imaju neku šansu da se preslože. Malu, vrlo malu.
Sigurno ne sa Vrdoljakom.
Mislim da je on prijelazno riješenje.
Treba pratiti Posavca i što će se događati sa njim.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:47   #142
hns i glas, odnosno stari hns tj. ljudi u tim strankama su nesto najgore sto se dogodilo hrvatskoj politici. samo im hdzsdp ili sdphdz mogu parirati u gadostima.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:11   #143
Ako ćemo pošteno, ni Most ni najmanje ne zaostaje: izmjene statuta zbog zapošljavanja podobnika najdahezeovskiji je mogući kadrovski potez.

Most u svome, istina kratkom, mandatu također nije napravio ni najmanji iskorak prema (apsolutno nužnoj profesionalizaciji) upravljačkih struktura. Opsjednutost ljudima od povjerenja, ljudima iz doline Neretve, članovima obitelji i prijateljima sasvim sigurno nije put u sretnu budućnost.

Sjećam se i legendarnog Most-HDZ natječaja za dvije službenice i šokantno neočekivanog 1:1 rezultata.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:32   #144
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ako ćemo pošteno, ni Most ni najmanje ne zaostaje: izmjene statuta zbog zapošljavanja podobnika najdahezeovskiji je mogući kadrovski potez.

Most u svome, istina kratkom, mandatu također nije napravio ni najmanji iskorak prema (apsolutno nužnoj profesionalizaciji) upravljačkih struktura. Opsjednutost ljudima od povjerenja, ljudima iz doline Neretve, članovima obitelji i prijateljima sasvim sigurno nije put u sretnu budućnost.

Sjećam se i legendarnog Most-HDZ natječaja za dvije službenice i šokantno neočekivanog 1:1 rezultata.
Da. i bitno je sebe prikazati kao neku novu snagu, čistunce, a sve plisnavo oko njih.
p.s Leti Jakša Marasović
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 06:33   #145
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Onih 9 mandata na idućim izborima mogu samo sanjati.
Osim ako će skoalirati s Zločinačkom pa dobiti puno više mandata nego što zavrijeđuju na temelju koalicijskog sporazuma.

Već viđeno u njihovim prijašnjim savezima.

Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Kao da to nisu druge po nekim drugim kriterijima.
Vrati se u prošlost pa ih sve pretresi.
Da se razumijemo, nitko nije potpuno ispravan, pošten i bez putra na glavi.
Nitko.
Ali isto tako nitko nije toliko ljigav i pohlepan za vlašću bez obzira na sve kao ovi (hint: vidi samo ponašanje jednog štromara)

Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Onako, trijezne glave, bez zaluđenosti ideologijama.
E, sad koliko to ti možeš je pitanje.
Pozdrav.
Kojim ideologijama?
Možda onima u kojima ti je jedna ruka na srcu a druga u tuđem džepu?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:04   #146
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Osim ako će skoalirati s Zločinačkom pa dobiti puno više mandata nego što zavrijeđuju na temelju koalicijskog sporazuma.

Već viđeno u njihovim prijašnjim savezima.



Da se razumijemo, nitko nije potpuno ispravan, pošten i bez putra na glavi.
Nitko.
Ali isto tako nitko nije toliko ljigav i pohlepan za vlašću bez obzira na sve kao ovi (hint: vidi samo ponašanje jednog štromara)



Kojim ideologijama?
Možda onima u kojima ti je jedna ruka na srcu a druga u tuđem džepu?
To moja sigurno nije.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:30   #147
"Vratit će se Ivan sa tisuću momaka..."

"PPD koalicija" gazi dalje u punom sastavu. Nadam se da su arihitekti te koalicije sve dobro proračunali jerbo ako nisu ostati će od njih samo - dugmići

Uspoređivati MOSTovce i HDZSDPHNS bagru mogu jedino intelektualno zakinuti ili klijenti te bagre...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:16   #148
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Uspoređivati MOSTovce i HDZSDPHNS bagru mogu jedino intelektualno zakinuti ili klijenti te bagre...
Bilo bi zanimljivo pročitati logički slijed koji te doveo do ovako neobičnog zaključka?


HNS-ova je kadrovska politika vjerojatno najsličnija HDZ-ovoj i haenesovci su na istaknutim i važnim mjestima u upravljačkim strukturama često jako nadzastupljeni (u odnosu na često vrlo skroman izborni rezultat). SDP je s Milanovićem na čelu izbore izgubio, između ostalog, i zbog sve većeg približavanja HDZ-ovoj 8i HNS-ovoj) kadrovskoj politici.

A što je napravio Most? Umjesto profesionalaca na "svoja" je važna u upravljačkim strukturama zapošljavao isključivo ljude iz doline Neretve, ljude u rodbinskom srodstvu, ljude iz kruga poznanika i slično. Dakle, ponio se u najmanju ruku poput SDP-a, a u nekim je slučajevima čak i to nadmašio (mijenjanje statuta kako bi se zaposlilo određenog kandidata inače je modus operandi HDZ-a).

I tako, Most je drugačiji od drugih ... kad bi se lagali.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 05:28   #149
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
To moja sigurno nije.
Nije ni moja.
Ali je tuđa većš 26 godina u mom džepu, bez obzira što lampa koja se na ruku nastavlja viče "Rvacka!" i natuca himnu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:24   #150
Stvarno nemam nikakve standarde za hrvatsku političku scenu, ali da netko tako spektakularno pogazi sve za što se oduvijek zalagao i onda se još na velika vrata vrati na medijsku i političku scenu, stvarno zaslužuje jedan .

Vraća se Vrdoljak: 'Moja je ostavka bila vođena emocijama'
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:30   #151
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Stvarno nemam nikakve standarde za hrvatsku političku scenu, ali da netko tako spektakularno pogazi sve za što se oduvijek zalagao i onda se još na velika vrata vrati na medijsku i političku scenu, stvarno zaslužuje
potpada pod ovu definiciju

https://vukajlija.com/hulja/9950
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:42   #152
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post

A što je napravio Most? Umjesto profesionalaca na "svoja" je važna u upravljačkim strukturama zapošljavao isključivo ljude iz doline Neretve, ljude u rodbinskom srodstvu, ljude iz kruga poznanika i slično. Dakle, ponio se u najmanju ruku poput SDP-a, a u nekim je slučajevima čak i to nadmašio (mijenjanje statuta kako bi se zaposlilo određenog kandidata inače je modus operandi HDZ-a).

I tako, Most je drugačiji od drugih ... kad bi se lagali.
Jel imas neke konkretne brojke o samom broju postavljanja ljudi bliskih mostu.

Il onak ti to onak cisto navijacki
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:13   #153
Sve je o njegovom povratku rekao GLAS na twitteru -

GLAS @Stranka_GLAS
Kaže nije mogao s Berom, Marasom, Grmojom i Pernarom u oporbi, ali zato može s Ilčićem, Culejem, Zekanovićem, Hrgom, Sauchom i Bandićem na vlasti. #politikahr
4:16 PM - Nov 11, 2017

https://twitter.com/Stranka_GLAS/sta...67135675146243
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20171111

-Stipe

Zadnje uređivanje TheProvense : 11.11.2017. at 21:06. Reason: u dogovoru sa forumašem dodan link
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:55   #154
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Sve je o njegovom povratku rekao GLAS na twitteru -

GLAS @Stranka_GLAS
Kaže nije mogao s Berom, Marasom, Grmojom i Pernarom u oporbi, ali zato može s Ilčićem, Culejem, Zekanovićem, Hrgom, Sauchom i Bandićem na vlasti. #politikahr
4:16 PM - Nov 11, 2017


-Stipe
Mene posebno zanima njihov samostalan izlazak na izbore.
Onako kako je Vrdoljak rekao. (dakako da mu ništa ne vjerujem).
Trebalo bi doči do relevantnog broja sadašnjih članova.
A doista znam da i sam tim muljaju.
I ne samo sa tim nego i sa unutarstranačkim izborima sa podružnicama.
U dosta mjesta ne mogu uopće skupiti ni kvorum koji koji traži Statut.
I onda falsificiraju broj članova.
U jednoj podružnici su imali cca 90-tak članova.
Na izbore je došlo ravno desetak ljudi.
Laž do laži.
Sve radi stolica i nekih projekata.
(mislim da su u HEP-u svi ostali, kao i u nekim drugim firmama gdje su zauzimali izuzetno važna mjesta)
Plenković sa njima kao i sa Pupovcom plača izuzetno visoku cijenu opstanka ove Vlade.
A problemi su sve veći i veći.
Od obećanja ništa.
Svakim danom afera do afere.
I to kakve afere.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:00   #155
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Stvarno nemam nikakve standarde za hrvatsku političku scenu, ali da netko tako spektakularno pogazi sve za što se oduvijek zalagao i onda se još na velika vrata vrati na medijsku i političku scenu, stvarno zaslužuje jedan .

Vraća se Vrdoljak: 'Moja je ostavka bila vođena emocijama'
Vrdoljak 16.08.2016.:

- Dva puta je lijevi centar pobijedio na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj. Oba puta država je bila u "debelom minusu" i oba puta smo izvukli zemlju iz gliba unatoč katastrofalnim najavama. Vrijeme je da krenemo "iz plusa". Ne vjerujte ljudima koji lažu, koji izbacuju neke brojke i neke nebuloze kakve su izbacivali i prije i nikad ih nisu ispunili. Vidio sam danas skup HDZ-a i njihov slogan "Povjerenje". Mogu reći samo, tko o čemu, lopov o poštenju, a HDZ o povjerenju - poručio je Vrdoljak.

Vrdoljak, studeni 2017.:

- Od 130.000 preferencijalnih glasova koje je HNS dobio na prošlim izborima 100.000 smo unijeli u Vladu s ciljem realizacije onoga što smo dogovorili s tadašnjim premijerom Zoranom Milanovićem i to radimo sada u koaliciji s HDZ-om, ustvrdio je Vrdoljak.

Kakvo smeće od čovjeka je taj Vrdoljak.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:21   #156
HNS je imao oko 64 000 preferencijalnih glasova na izborima 2017. Nikakvih 130 000. Vrdoljak laže već tu uduplo.
Kad se formulira na način "HNS je osvojio x glasova", tu ima nešto prostora, jer se dio nerazvrstanih (onih koji nisu zaokružili pojedince) svakako može pripisati njima (iako to i dalje nije ni blizu 130 000 ukupno).

Kad se baš kaže "HNS je osvojio x preferencijalnih glasova", to je matematički ili točno, ili netočno, jer se tu doslovno pozbraja i to je to.


Sad, od tih ukupnih preferencijalnih
1) Dio je irelevantan jer ih je uzela ekipa koja nije u Saboru (nisu bili dovoljno visoko na listama, ili su, poput Vrdoljaka, u penziji).
2) 3 i pol je Beus Richemberg, 16 i pol Mrak Taritaš, 3 i pol je Pusić, i 1 je Nada Turina.

Ovi koji jesu preskočili k HDZ-u ponijeli su: Štromarovih 6 (iako sad nije zastupnik u redu je to im dodati, po meni), Čurajevih 3, Batinić je zamijenio Vrdoljaka pa mu donekle možemo pripisati 8.5 iako ih je ovaj umirovio, i Puh i Makar imale su ukupno još 0.5 (sve zaokruženo).

Sveukupno, uz najblagonaklonije moguće gledanje, oko 18 500.

Vrdoljak kaže 100 000, brojke kažu 18 500.

Sama Mrak Taritaš je osvojila skoro toliko. A Vrdoljak laže koliko je dug i širok.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:33   #157
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
HNS je imao oko 64 000 preferencijalnih glasova na izborima 2017. Nikakvih 130 000. Vrdoljak laže već tu uduplo.
Kad se formulira na način "HNS je osvojio x glasova", tu ima nešto prostora, jer se dio nerazvrstanih (onih koji nisu zaokružili pojedince) svakako može pripisati njima (iako to i dalje nije ni blizu 130 000 ukupno).

Kad se baš kaže "HNS je osvojio x preferencijalnih glasova", to je matematički ili točno, ili netočno, jer se tu doslovno pozbraja i to je to.


Sad, od tih ukupnih preferencijalnih
1) Dio je irelevantan jer ih je uzela ekipa koja nije u Saboru (nisu bili dovoljno visoko na listama, ili su, poput Vrdoljaka, u penziji).
2) 3 i pol je Beus Richemberg, 16 i pol Mrak Taritaš, 3 i pol je Pusić, i 1 je Nada Turina.

Ovi koji jesu preskočili k HDZ-u ponijeli su: Štromarovih 6 (iako sad nije zastupnik u redu je to im dodati, po meni), Čurajevih 3, Batinić je zamijenio Vrdoljaka pa mu donekle možemo pripisati 8.5 iako ih je ovaj umirovio, i Puh i Makar imale su ukupno još 0.5 (sve zaokruženo).

Sveukupno, uz najblagonaklonije moguće gledanje, oko 18 500.

Vrdoljak kaže 100 000, brojke kažu 18 500.

Sama Mrak Taritaš je osvojila skoro toliko. A Vrdoljak laže koliko je dug i širok.


-Stipe
Poštovani evo onako prvo citat.
Možemo sve izvaditi o svakom pojedinačno ali mislim da to baš i nije potreba.
Ovo su službene stanice HNS-a.

"Od ukupnog broja glasova koje je osvojila Narodna koalicija, HNS je sam osvojio 13,3 posto glasova. HNS-ove kandidatkinje i kandidate preferencijalno je zaokružilo 85.213 birača, što je 1.196 glasova više nego na prošlim parlamentarnim izborima."

Link:
http://www.hns.hr/vijesti/sredisnjic...i-je-donio-11/

Moje stajalište: Ne bi dobili toliko da nisu bili u koaliciji.
Zato jedva čekam samostalni izlazak na izbore.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:44   #158
Nije me briga za njihov citat kad imam izbori.hr.

Prvo, već ovdje ti piše "HNS-ove kandidatkinje i kandidate preferencijalno je zaokružilo 85.213 birača, što je 1.196 glasova više nego na prošlim parlamentarnim izborima."
Vrdoljak kaže 130 000.

Drugo, ja sam si uzeo tih 5 minuta posla da u Excel pejstam rezultate iz svih 10 izbornih jedinica. Pejsta ih se začas, a Excel ih pametno odmah složi u polja. I potom sam jednostavno poklikao njihove kandidate. Imali su ih dvadeset i četvero. Tu mi je možda netko promaknuo, no taj netko bi donio možda parsto.

Total za NK bio je 636 602.
Od toga, HNS-ovim je kandidatima otišlo točno 64 629.

I kao treće, koji god bio neki "ukupni" broj, nema baš nikakve dileme u brojke koje su "donijeli" u novu koaliciju.
Ja sam ih sve naveo, od Štromara, do Vrdoljaka.

Može im se jedino eventualno pripisati i nekih par tisuća koje su dobili pojedinci koji su bili za prijelaz, a nisu navedeni na popisu jer ionako nisu dio Sabora. Tu ne bi bilo posve precizno reći da su ti preferencijalni glasovi "preneseni" jer nemaju efekt na Sabor, niti na sastav Vlade, niti na glasovanja - iako donekle ima smisla računati ih na ovaj ili onaj način, jer se odbacivanjem njihovih glasova treba odbaciti onda i sve ostale svih ostalih stranaka za pojedince koji nisu ušli u Sabor. To smanjuje ukupni bazen preferencijalnih pa daje veću težinu onima koji jesu prešli.

Za te ne znam kako je tko razmišljao i tko je bio za ili protiv prijelaza. Gjurković ima 5 tisuća, Propadalo 2, Mirna Krajina Andričević 2, Stojak 1, Duilo 1 i Stojanović jednu.
Ostali su svi blizu zanemarivog.

Ako su i baš svi bili za, što nije izgledno, popet će se na 30 000. Neće do 100 000 doći.
A, kao što sam spomenuo, te koji nisu dio Sabora ne može se izravno pribrajati, jer je njihov efekt samo indirektan.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:57   #159
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nije me briga za njihov citat kad imam izbori.hr.

Prvo, već ovdje ti piše "HNS-ove kandidatkinje i kandidate preferencijalno je zaokružilo 85.213 birača, što je 1.196 glasova više nego na prošlim parlamentarnim izborima."
Vrdoljak kaže 130 000.

Drugo, ja sam si uzeo tih 5 minuta posla da u Excel pejstam rezultate iz svih 10 izbornih jedinica. Pejsta ih se začas, a Excel ih pametno odmah složi u polja. I potom sam jednostavno poklikao njihove kandidate. Imali su ih dvadeset i četvero. Tu mi je možda netko promaknuo, no taj netko bi donio možda parsto.

Total za NK bio je 636 602.
Od toga, HNS-ovim je kandidatima otišlo točno 64 629.

I kao treće, koji god bio neki "ukupni" broj, nema baš nikakve dileme u brojke koje su "donijeli" u novu koaliciju.
Ja sam ih sve naveo, od Štromara, do Vrdoljaka.

Može im se jedino eventualno pripisati i nekih par tisuća koje su dobili pojedinci koji su bili za prijelaz, a nisu navedeni na popisu jer ionako nisu dio Sabora. Tu ne bi bilo posve precizno reći da su ti preferencijalni glasovi "preneseni" jer nemaju efekt na Sabor, niti na sastav Vlade, niti na glasovanja - iako donekle ima smisla računati ih na ovaj ili onaj način, jer se odbacivanjem njihovih glasova treba odbaciti onda i sve ostale svih ostalih stranaka za pojedince koji nisu ušli u Sabor. To smanjuje ukupni bazen preferencijalnih pa daje veću težinu onima koji jesu prešli.

Za te ne znam kako je tko razmišljao i tko je bio za ili protiv prijelaza. Gjurković ima 5 tisuća, Propadalo 2, Mirna Krajina Andričević 2, Stojak 1, Duilo 1 i Stojanović jednu.
Ostali su svi blizu zanemarivog.

Ako su i baš svi bili za, što nije izgledno, popet će se na 30 000. Neće do 100 000 doći.
A, kao što sam spomenuo, te koji nisu dio Sabora ne može se izravno pribrajati, jer je njihov efekt samo indirektan.


-Stipe
Pa govorim ti o ukupnom broju. Vrdoljak je lagao. Ne trebamo se lomiti radi nesporazuma.
I opet tvrdim da ne bi dobili toliko da nisu išli u koaliciju.
I jedva čekam Vrdoljakov najavljen samostalni izlazak na iduće izbore.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:02   #160
Moram ispraviti jedan dio gornjih brojki. Promaknuo mi je najveći faktor, Posavec!
Ukupno je to onda 79000 u startu HNS-u. Nije nemoguće da sam previdio još nekog i da je inicijalnih 85 korektna brojka.

Nema utjecaja na ovaj prijelaz i brojke koje si Vrdoljak za prijelaz pripisuje, jer je i Posavec otkačio tu priču s koalicijom.
Ali, volim biti precizan.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.