Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 04:54   #661
Eto, nu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a/1006581.aspx

Još i ni parazitima i uhljebima ne bi smjeli zvati.

Troši li se, troši... a ti, glupa rajo, samo filaj proračun i glasaj i dalje za takve.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 06:53   #662
Taj što je dao izjavu je uhljeb.A i nisu svi zaposleni uhjebi kao što ni svi radnici nisu neradnici.

Glasaj ti za koga god hoćeš al ćeš porez plaćat.

A ovi su dobili ionako manje koliko traže javni a lokalce da ne računamo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:06   #663
Nek ti paraziti probaju malo zaista raditi nešto na tržištu pa da vide kako je to. Lijepo se cucli na državnoj sisi, razmazili se uhljebi pa kmeče da im je malo novaca za njihovo parazitiranje.
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:31   #664
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Malo ti je?
Pa daj otkaz (nikad čuo da se to desilo), zaposli se u privatnika, zarađuj puno.
Je, ali; nema više dolaska na posao u 8:30 i povratka doma u 14:30 sa pauzom za plac i gablec
- nema rada "lako ćemo"
- nema interneta i privatnih razgovora za vrijeme radnog vremena
-nema zajebancije kao u rada za državu

Ni to ti ne paše?

Imaš drugu mogućnost: otvori svoju firmu i zarađuj milione.
Samo, onda uz sve one stavke koje su iste kao rada za privatnika i zaboravi na privatni život (jedino ako nisi Todorić, a nisi).

Ni to ti ne paše?

Daj otkaz (!) i idi van raditi.
Široka ti EU, cijela država čezne i žudi za izvrsnim kompetencijama i ogromnim znanjima koje si stekao za vrijeme rada za državu.

Ako se ništa od toga ne usudiš, plaća ti je sasvi m dovoljna.

I prevelika.
Vjerovao ili ne ali upravo su odlasci iz državne i javne uprave problem. Nije veliki broj onih koji odlaze, ali su to uglavnom oni najsposobniji koji su uspjeli naći poslove sa boljim plaćama i, što je pomalo čudno, sa manje posla. Bez obzira na (ne)radničku klimu koja vlada u ovom segmentu netko taj posao mora odratiti, a odrade ga ljudi koji se doslovno ubijaju od posla dok njihove kolege za istu količinu novca pokušavaju mirovinu dočekati sa minimalnim brojem psihičkih i fizičkih oštećenje (čitaj-ne rade ništa).

Iako je ovakvo povećanje, kada to stavimo na nivo pojedinca, zaista minimalno ipak nakon njega postoji nada da će se, uz najavljenu (bojim se i nikada ostvarenu) promjenu u dijelu koji govori o revalorizaciji učinka i plaćanja u skladu sa njim ipak zadržati ljudi koji znaju odraditi posao. Naravno da će u svemu tome profitirati i neradnici, ali će se eventualno dobiti nešto na vremenu i pokušati zadržati vrijedni ljudi koji će pomisliti kako je ipak nešto krenulo. Ovo bi bilo nešto više kao pokušaj psihološkog utjecaja koji bi trebao bar na kratko odvratiti ljude od pronalaženja drugog posla.
Na žalost ni našem privatnom sektoru ne cvjetaju ruže pa ni tu nije samo tako lako naći posao. Osobito zato što su najsposobniji iz državnog i javnog sektora dobrim dijelom nešto stariji. O diskriminaciji pri zapošljavanju na osnovi dobi malo se govori, ali to je uvjerljivo najrasprostranjeniji oblik diskriminacije kada je zapošljavanje u pitanju.
Takvi ljudi teže se i odlučuju otići izvan Hrvatske jer će i strani poslodavci radije zaposliti mladog čovjeka bez obzira na lošije početno znanje i iskustvo.

Uglavnom od svega ovoga najviše profitiraju neradnici. Ne bih rekao uhljebi jer sam se susreo sa nekim ljudima zaposlenim preko veze koji su izuzetno kvalitetno obavljali svoj posao. Za jednog takvog sam, na moju veliku žalost, nedavno saznao da je napustio državni posao i otišao kod privatnika. A čovjek je sa lakoćom rješavao probleme za koje drugi nisu imali niti volje, niti znanja.

Dakle ima tamo ljudi koji itekako zasluže svoje plaće, a glavni problem ostaje u činjenici da se nitko ne želi uhvatiti u koštac sa vrednovanjem radnog učinka. Tamo gdje je bilo pokušaja "nagrađivanja prema učinku" nepotizam je debelo zasjenio meritokraciju. Uglavnom jedna teško rješiva situacija gdje nama, kao korisnicima takvih usluga, ostaje jedino nada da nije sve u novcu i da će tamo ostati barem netko sposoban.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:07   #665
Nema smisla se mučiti u nekakvo pročišćavanje te džungle. Rješenje je u privatizaciji i smanjivanju državne kontrole. Tržiste to najefikasnije i najbrutalnije riješava. Državni aparat treba svesti na mjeru.
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:47   #666
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Nema smisla se mučiti u nekakvo pročišćavanje te džungle. Rješenje je u privatizaciji i smanjivanju državne kontrole. Tržiste to najefikasnije i najbrutalnije riješava. Državni aparat treba svesti na mjeru.
Koji to dio aparata a da je vezan za javne i državne službenike? Prije bilo kakve rasprave trebali bi SVI koji o tome žele pričati znati slijedeće:
Koje su to javne službe
Koje su to državne službe
Što spada u lokalnu upravu
Koja su to državna poduzeća

Ne znam zakej se privatizacija smatra rješenjem svih problema.....pa valjda ima razloga zašto stvari nisu privatizirane u dugogodišnjim kaitalističkim sustavima. Engleska je senzacionalno privatizirala željezice i recimo podzemnu u londonu...da bi je na kraju morala otkupiti po velikim cijenama ...ako je željela da i dalje radi.
Primjerice pošta......baš nedavno gledam ......dio poštanskih usluga je na tržištu....city express i recimo weber...imali su neki svoj udio i bolje cijene od pošte. Samo su obavijestili klijente da od ponedjeljka više ne rade. Stvarno bi trebalo sve privatizirati....recimo zdravstvo....bolnica odluči da je fajrunt..svi van i hebite se gospodo...ima drugih bolnica.....Postoje razlozi zašto se neke stvari nigdje u svijetu ne privatiziraju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 12.11.2017. at 14:02.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:50   #667
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Eto, nu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a/1006581.aspx

Još i ni parazitima i uhljebima ne bi smjeli zvati.

Troši li se, troši... a ti, glupa rajo, samo filaj proračun i glasaj i dalje za takve.
Reci to doktoru kad dođeš da je uhljeb....i sestri koja ti bolesnim starcima briše dupe u bolnici kad se useru..... kako ono ide .....po pacijentu trošimo oko 350 eura a prosjek u njemačkoj je oko 1800 eura.. ne znam da li da čovjek očekuje razliku u tretmanu s takvom razlikom.
Da mi ja samo na godinu dana priuštiti vam privatno zdravstvo i školstvo.......
Dakle kad je bdp išao dolje ok je smanjiti plaće za 6 % a sad kad ide gore nije ok povećati plaće.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 12.11.2017. at 14:01.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:55   #668
Zašto se sve svodi na priču o doktorima i profesorima?
Mada, i među njima imamonih kojima ne bi trebalo dati na čuvanje ni nacrtanu ovcu.
Zato jer su oni doktori i profesori nitko ne bi trebao pitati za rezultate njihovog rada?

A što imamo s ovakvim zdravstvom?
Trebali ga ili ne trtebali, plaćamo ga, a ako ga ustrebamo, prije umremo od starosti nego dođemo na red.
Takvo zdravstvo nam ne treba; na način na mkoji sad funkcionira samo je sebi svrha.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:05   #669
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Nek ti paraziti probaju malo zaista raditi nešto na tržištu pa da vide kako je to. Lijepo se cucli na državnoj sisi, razmazili se uhljebi pa kmeče da im je malo novaca za njihovo parazitiranje.
Sve je moguće ako nemate pojma o čemu govorite. Greenov teorem.
Jel ti stvarno misliš da su liječnici na tržištu da bi ti imao jeftiniju uslugu?
I sad je kod privatnika skupo a sad zamisli da nema državnog zdravstva....Čovjeće jednu tešku bolest u obitelji bi bio daleko od potpunog bankrota. Mislim uvijek se možeš odlučiti ne liječiti....ili svoje dijete.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:11   #670
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Koji to dio aparata a da je vezan za javne i državne službenike? Prije bilo kakve rasprave trebali bi SVI koji o tome žele pričati znati slijedeće:
Koje su to javne službe
Koje su to državne službe
Što spada u lokalnu upravu
Koja su to državna poduzeća

Ne znam zakej se privatizacija smatra rješenjem svih problema.....pa valjda ima razloga zašto stvari nisu privatizirane u dugogodišnjim kaitalističkim sustavima. Engleska je senzacionalno privatizirala željezice i recimo podzemnu u londonu...da bi je na kraju morala otkupiti po velikim cijenama ...ako je željela da i dalje radi.
Primjerice pošta......baš nedavno gledam ......dio poštanskih usluga je na tržištu....city express i recimo weber...imali su neki svoj udio i bolje cijene od pošte. Samo su obavijestili klijente da od ponedjeljka više ne rade. Stvarno bi trebalo sve privatizirati....recimo zdravstvo....bolnica odluči da je fajrunt..svi van i hebite se gospodo...ima drugih bolnica.....Postoje razlozi zašto se neke stvari nigdje u svijetu ne privatiziraju.
Nema nista besmislenije od drzavne pošte u 21. stoljeću. To je kao državna kočijaška služba početkom 20.st.

Zasto se izvlače doktori kad svaki put uhljebi kolektivnim ugovorima dignu svoja prava tko spominje doktore
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:13   #671
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zašto se sve svodi na priču o doktorima i profesorima?
Mada, i među njima imamonih kojima ne bi trebalo dati na čuvanje ni nacrtanu ovcu.
Zato jer su oni doktori i profesori nitko ne bi trebao pitati za rezultate njihovog rada?

A što imamo s ovakvim zdravstvom?
Trebali ga ili ne trtebali, plaćamo ga, a ako ga ustrebamo, prije umremo od starosti nego dođemo na red.
Takvo zdravstvo nam ne treba; na način na mkoji sad funkcionira samo je sebi svrha.
Zato jer su te dvije struke najveći dio javnog sektora. Među svima na svijetu ima nekih kojima ne bi dao nacrtanu ovcu.

Rezultate rada????? Pa dobro jel ti stvarno misliš da su jedini rezultati oni skandali koje čitaš po novinama. Jel ti uopće znaš koliko je operacija uspješno izvršeno svaki hebeni dan? Samo 5 neurokirurga u osijeku napravi oko 800 operacija godišnje...ti tvrdiš da to oni ne rade, rade loše ili toga nema? Aj pitaj operirane ljude...Jel ti uopće znaš koliko je uspješnih dijagnoza napravljeno svaki hebeni dan i započete i uspješne terapije?
Danas mi je frend otišao na hitnu s uraslom i ognojenom dlakom na stražnjem dijelu leđa, danima ne može sjediti...sredili su mu to operativno s drenom i dolazi na previjanje....jel ti znaš koliko to košta u recimo US?
I to kad si osiguran s time da ti je polica osiguranja oko 3-4 puta veća od onoga što upravo odvajaš.....Ajmo se ne prtljati u stvari koje ne poznajemo
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:16   #672
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Nema nista besmislenije od drzavne pošte u 21. stoljeću. To je kao državna kočijaška služba početkom 20.st.

Zasto se izvlače doktori kad svaki put uhljebi kolektivnim ugovorima dignu svoja prava tko spominje doktore
Ti si u potpunosti neopterećen znanjem o onome o čemu pričaš. HP nije ništa lošija od bilo koje takve u okolini. Al gle...i u us je pošta državna, i u njemačkoj, i u švedskoj..... odi ti njima objasni da to nema smisla. Kaj bi oni znali bolje od tebe....ti mora da si svu pamet posrkao s maminim mlijekom jer evidentno ništa pročitao nisi o onome o čemu lupetaš.
Ajd dijete ostavi se tema o kojima ništa ne znaš i za početak doznaj odgovore na pitanja koja sam ti prije postavio.
Kad čitam ovakve sjetim se one da budala trči kamo pametan niti ne gleda.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:23   #673
Za hitne slučajeve naše zdravstvo je uglavnom zbilja okej.
Problem najveći je što se zapravo ne zna diferencirati među onima koji nisu hitni tko je ozbiljan slučaj, a tko nije.
Uz činjenicu da su dugi redovi u mnogim bolnicama isključiva posljedica korupcije. Znam i za jedan slučaj korupcije gdje je čovjek morao platiti da bi mu otkinuli nogu (bio je u užasnim bolovima), a da ga je bilo tko htio iole pregledat saznali bi mnogo ranije da je imao ugrušak koji se mogao izvadit bez kidanja noge.

Tako da je zapravo teško uopće reći što da se misli o zdravstvu. Moj osobni dojam je da u Zagrebu je situacija zbilja dobra. I u državnim, a posebno privatnim klinikama realno većina doktora su zbilja dobre i poštene osobe.
Ali situacija po bolnicama van Zagreba je teški kaos. Zagorci se i dalje ne žele rađati u Zaboku, da li sam time sve rekao ?
Ona prenapuhana bolnica Krapinskih toplica možda čak i ima neke rezultate (mogu i na svom primjeru to reć), ali nigdje nema toliko bahatosti i arogancije kao tamo. Ne govorim o individualnim slučajevima, doslovce svo osoblje kao da je cijepljeno protiv civiliziranog ponašanja.

Teško mi je reć koje je rješenje, ali realno doktore ne treba svrstati u isto košaru sa ostalima. Zatim dalje, isto vrijedi za profesore.
Nije isto kad se diže plaća profesorima, liječnicima kao kad se diže plaća vojsci ili da ne spominjem ekipu iz ministarstava, lokalnih i županijskih ureda i slično. To jesu uhljebi jer da ih nemamo, ne bi nikome bilo ništa lošije što samim time ih i čini uhljebima. Uz normalnu činjenicu da su posao dobili na način koji nije potrebno komentirati.

Generalno da smo normalna država i dalje ne bi nitko dizao ničije plaće do trenutka kad nam se privatni sektor s plaćama barem ne približi državnom i javnom sektoru. Današnje procjene govore o 30% razlike čega jedino eventualno ima još u Bosni i Srbiji. Vjerujem da su se i Slovenci počeli rješavati tekovina socijalizma, ali ni za njih se ne bi kladio.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:37   #674
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Za hitne slučajeve naše zdravstvo je uglavnom zbilja okej.
Problem najveći je što se zapravo ne zna diferencirati među onima koji nisu hitni tko je ozbiljan slučaj, a tko nije.
Uz činjenicu da su dugi redovi u mnogim bolnicama isključiva posljedica korupcije. Znam i za jedan slučaj korupcije gdje je čovjek morao platiti da bi mu otkinuli nogu (bio je u užasnim bolovima), a da ga je bilo tko htio iole pregledat saznali bi mnogo ranije da je imao ugrušak koji se mogao izvadit bez kidanja noge.

Tako da je zapravo teško uopće reći što da se misli o zdravstvu. Moj osobni dojam je da u Zagrebu je situacija zbilja dobra. I u državnim, a posebno privatnim klinikama realno većina doktora su zbilja dobre i poštene osobe.
Ali situacija po bolnicama van Zagreba je teški kaos. Zagorci se i dalje ne žele rađati u Zaboku, da li sam time sve rekao ?
Ona prenapuhana bolnica Krapinskih toplica možda čak i ima neke rezultate (mogu i na svom primjeru to reć), ali nigdje nema toliko bahatosti i arogancije kao tamo. Ne govorim o individualnim slučajevima, doslovce svo osoblje kao da je cijepljeno protiv civiliziranog ponašanja.

Teško mi je reć koje je rješenje, ali realno doktore ne treba svrstati u isto košaru sa ostalima. Zatim dalje, isto vrijedi za profesore.
Nije isto kad se diže plaća profesorima, liječnicima kao kad se diže plaća vojsci ili da ne spominjem ekipu iz ministarstava, lokalnih i županijskih ureda i slično. To jesu uhljebi jer da ih nemamo, ne bi nikome bilo ništa lošije što samim time ih i čini uhljebima. Uz normalnu činjenicu da su posao dobili na način koji nije potrebno komentirati.
Moram ti preporučiti opet ona 4 moja pitanja.
Dakle lokalni i županijski uredi kao i njihove plaće NISU u domeni državnog proračuna nego lokalnih i financiraju se iz vlastitih poreznih prihoda. Na njih se NE ODNOSI niti jedan od ovih pregovora.
U ministarstvima plaće NISU velike.
Najveći potrošaći su školstvo i zdravstvo, ostali su pod javnima još socijalna skrb, vatrogasci, i slično. Državni su najveći potrošaći vojska i policija.
Kad govoriš o javnom sektoru GOTOVO ISKLJUČIVO govoriš o zdravstvu i školstvu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:05   #675
Bože moj ovaj mrtvo-hladno o pošti kao nečemu potrebnom u 21. st

Koja je njihova svrha, zašto su oni od strateškog interesa pa moraju biti na državnoj sisi

Treba vratiti komunizam, hrvati stvarno nisu za bolje išta
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:51   #676
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Moram ti preporučiti opet ona 4 moja pitanja.
Dakle lokalni i županijski uredi kao i njihove plaće NISU u domeni državnog proračuna nego lokalnih i financiraju se iz vlastitih poreznih prihoda. Na njih se NE ODNOSI niti jedan od ovih pregovora.
U ministarstvima plaće NISU velike.
Najveći potrošaći su školstvo i zdravstvo, ostali su pod javnima još socijalna skrb, vatrogasci, i slično. Državni su najveći potrošaći vojska i policija.
Kad govoriš o javnom sektoru GOTOVO ISKLJUČIVO govoriš o zdravstvu i školstvu.
Ja govorim za čitav proračunski sektor.

Ministarstva imaju ogromne plaće jer je i 3000 kuna za bilo kog tko je zaposlen u ministarstvu branitelja prevelika plaća. To je ravno 3000 kuna previsoka plaća, ne računajući regresem božićnice i ostalo.
Da ne spominjem ministarsku plaću, njegov auto, vozača, dnevnice i ostalo.

Jasno mi je kome sada rastu plaće, ali ćeš mi dopustiti da generalno slobodne volje kritiziram i one koji žive na lokalnim sisama, iako sad nisu time obuhvaćeni.

Rast profesorskih plaća i liječnika me uglavnom ne dira, neka. Kod liječnika dapače-trebaju biti nekima i (tro)duplo veće (neki trebaju potražit drugi posao, al to je za drugu temu).
Kod rasta plaća policajaca- ne znam što bi rekao jer i premalo znam o situaciji.
Kod rasta plaće vojske- ovo je umobolno. Da ne komentiram tek plaćanja novih aviončića.

A tek ona ekipa HAC-a....oni su tek posebna tema.
6000 radnika na naplatnim kućicama- ravno 6000 potpuno nepotrebnih radnih mjesta.
Ovak iz glave....6000-7000 kuna plaće , recimo 8000 sa svim dodacima (putni troškovi, božićnice, regresi, apsolutno sve što ne bi postojalo). Na 1 radnika godišnje ispadne cca 100 000 kuna. Bolesno.
I to je sve bez da uračunam troškove održavanja tih šugavih kućica, režije i apsolutno sve što ne bi postojalo sa sustavom vinjeta.

Preko stotina milijuna eura uštede. To je sto milijuna eura koje država baca godinama u vjetar. Samo na jebenom HAC-u.

Ponavljam, znam da HAC nema veze sa ovim rastom plaće, ali u konačnici je sve to zajedno isti šljam.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 12.11.2017. at 16:01.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:57   #677
Nemoj tako, nisi fer a koako bi mi bez radnika na naplatnim kućicama
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:08   #678
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Nemoj tako, nisi fer a koako bi mi bez radnika na naplatnim kućicama
To je i glavni problem kad se dižu plaće profesorima i liječnicima i ljudi stvarno sve guraju u isti šešir.

Profesori i liječnici RADE svoj posao.
Ja znam da kad i ne koristim njihove usluge, da bio taj profesor ili liječnik HDZ-ov uhljeb, najveće ljudsko smeće ili najbolja osoba na svijetu, da ta osoba radi radno mjesto koje ima koristi društvu. Sve i da je najveći šljam, vjerojatno i tad nešto napravi pozitivno s vremena na vrijeme.

A prosječan profesor ima daleko manju plaću od osobe na naplatnoj kućici.
Ej, alo . Ovo ni najveći uhljeb ne može opravdati.
Nije da ekipa na naplatnim kućicama ne radi svoj posao, dapače ja to njihovo sranje ne bi nikad radio ni mrtav. Ali taj posao naprosto u 21. stoljeću ne treba i ne smije postojati. Žao mi je ekipo, tehnologija i ljudski napredak je gadna stvar.
Isto vrijedi za ona ministarstva , debelu većinu njih. I apsolutno svako radno mjesto u nekima.

Za liječnike nisam dovoljno pametan (čitaj upućen) da komentiram kako vrednovati njihov rad i time kako bi neki trebali imati veće plaće od drugih, ali za profesore govorim već neko vrijeme- uveli ste državnu maturu i sad ju koristite. Rezultati mature trebaju postati 100% transparentni . Sve mora postati javno i treba se jasno saznati koja je najgora škola u Hrvatskoj, a koja najbolja, kao i to učenici čijeg profesora imaju najbolje, a koji najgore rezultate.
Ja idem pod realnu pretpostavku (koju nam i sami profesori stalno trube) da smo svi mi zapravo "pametni", ali "lijeni". E pa ako je tako i ekipa iz Zagorja je jednako inteligentna kao ekipa iz Šibenika, ne vidim ni jedan dobar razlog zašto se rezultati mature ne bi mogli na takav način promatrati.
I normalno da se ne bi promatrala jedna generacija, nego recimo 5-godišnje razdoblje. Nakon tih 5 godina naprosto promatraš rezultate tog profesora, tj. njegovih učenika.
Ujedno na taj način motivira se profesora da radi ne samo bolje nego ranije, nego i više. Profesori će ostajati sve više i poslije nastave da apsolutno sve pojasne što učenicima nije jasno. Ne bi vjerovali, ali na sličan način funkcionira i privatni sektor. Najviše budu nagrađeni oni koji rade bolje, a to često znači i više.

To je puno bolje od ove pizdarije gdje će profesori sad sve više zanemariti školu i učenike, a oni se bavit EU projektima. Zapravo da sam sad ja profesor nekakve povijesti iskreno bi me bila briga. Dao bi svima petice, eventualno ak je neko baš teški debil dao bi mu dvojku, oni nek drkaju po mobitelima, a ja radim na projektima i dižem si plaću. Otkaz mi ionako neće dati jer se djecom uopće ne bavim (dapače, otkaz jedino bi dobio da naljutim nekog roditelja čiji sin je dobio kakvu jedinicu) i sve je super. Velkam tu Kroejša
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:11   #679
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Rezultati mature trebaju postati 100% transparentni . Sve mora postati javno i treba se jasno saznati koja je najgora škola u Hrvatskoj, a koja najbolja, kao i to učenici čijeg profesora imaju najbolje, a koji najgore rezultate.
Jesi to ikada rekao nekom profesoru? To ti je super. Objasnit će ti kako rezultati državnih matura ne mogu uopće se ikako na ikoji način interpretirati kao rezultati kvalitete profesora, da je ideja glupa da gluplja ne može biti i da činjenica da si ju predložio znači da si veoma neuk, neobrazovan i glup. Svi profesori su jednako kvalitetni i postizali bi iste uvjete sa bilo kojom skupinom učenika, ali na žalost, nisu sve škole jednako opremljene. Rezultat DM NIJE i NE MOŽE biti ikakva, ali ikakva refleksija na ikojoj razini kvalitete profesora i svaki takav zahtjev je korijenski, duboko i potpuno nepošten. Totalno nadrealno kada mrtvi hladni brane ideju da bi ispiti, i to oni po kojima sudiš budućnost učenika, mogli imati ikakvo objektivno značenje na njihove učitelje. Da nadrealno, zona sumraka u kombinaciji sa LSD-om.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:28   #680
Drago mi je recimo da si spomenuo baš to za ulaganje u škole.
Na temelju točno čega sad neke zagrebačke škole imaju, a zabočka škola nema pravo tableta, pametnih ploča i slično ? Mislim jasno mi je da se tu radi o uhljebarstvu ravnatelja i stranačkoj pripadnosti, ali pitam baš hipotetski.

Osobno mislim da svi moraju imati iste uvjete rada.
Ili nitko nema tablete, ili ih svi imaju. Isto vrijedi za sve druge izume.

Ali ako bi već određivali u koga treba prije ulagati, onda neka i tu državna matura bude mjerilo. I to ne na način koji bi očekivali da kažem, nego bi baš prije ulagao u one najgore škole. Profesori tih škola bi već bili kažnjeni malim plaćama i ne treba ih dvostruko kažnjavati.
ALI PONAVLJAM, meni je smiješno da nemaju svi barem donekle slične uvjete rada i nedopustivo je da u pravilu zagrebačke škole imaju taj privilegij (i odmah da kažem, jebe mi se za najviši prirez u Hrvatskoj.
to si rješavajte sa Mikijem


Ali čak i bez obzira na sadašnje nejednake uvjete rada, vjerujem da bi ovakva vrsta reforme bila drastično produktivnija od ove sprdačine sa fondovima. Ja sam već rekao. Svima bi dao petice i po cijele sate radio na projektima. Tko bi me točno spriječio ? Pa profesor koji će se sad bavit učenicima sa dodatnim satima umjesto da radi na projektima je realno idiot. Pošten, ali pošteni idiot.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.