Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 18:46   #9021
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
ne. dvojka me razočarala tako da ne znam da li da mu uopće dajem šansu ili ne
Zanimljivo. Meni je jedinica bila srednja žalost, duja me oduševila. Ray Wise kao monster hunter, razvalio ulogu i pokrao film. Treći dio, koliko vidim nema veze s originalnom pričom, pa će biti lagani preskok.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Old 11.11.2017., 01:31   #9022
The Babysitter - prilično loš film, 5/10

Dakako, ako volite campy filmove, nelogičnosti vam ne smetaju, može biti dobra zabava. Ja nisam mogao preko svega toga prijeći. Dobar mi je prvi dio filma, -spojleri- s dolaskom policajaca sve se ruši, do kraja praktički sve gore i gore.
BramaFix is offline  
Old 11.11.2017., 20:16   #9023
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
ne. dvojka me razočarala tako da ne znam da li da mu uopće dajem šansu ili ne
Gledala sinoć, ima puno boljih, ali nije loš, bar nije bio dosadan i stalno je napeto . Imaš na gledalica.com
emocija is offline  
Old 12.11.2017., 02:37   #9024
O Dont breathe su mijesane kritike? Se isplati pogledat?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Old 12.11.2017., 09:32   #9025
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
O Dont breathe su mijesane kritike? Se isplati pogledat?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Svakako
Fallconi is offline  
Old 12.11.2017., 10:49   #9026
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
O Dont breathe su mijesane kritike? Se isplati pogledat?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Da. Meni je baš bio super film. Napet i zanimljiv.
Tomo1972 is online now  
Old 12.11.2017., 16:17   #9027
Jeepers Creepers III - Ajde nisam ni ocekivao da ce sad biti neko remek djelo u pitanju, ali brate uprskase ga momacki sa ovim. Atmosfera kroz cijeli film ( i radnja uopce) je kao na nekakvom odvratnom ispod prosjecnom teen horrorcicu koji je dosadnjikav i smijesan i trinaestogodisnjem djetetu. Gluma je isto tako (u stvari bolje reci usiljeno preglumljivanje) na visokoj razini. Niti blizu prva dva dijela. Sve u svemu, meni ovo ne valja.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Old 12.11.2017., 17:37   #9028
Da li je gledao neko verziju filma od 100 minuta? Na netu dostupna traje 85 minuta i oseća se da nešto nedostaje. Veliki sam fan drugog dela iako mnogi smatraju da je daleko po kvalitetu od prvog dela, vidim da slično razmišlja i Deckard.

Treći deo je potpuno nezavisna priča od prva dela, s tim što podseća više na prvi deo zbog pojavljivanja jezivog i starog kamiona, kao i zbog cameo pojavljivanja Gina Philips, glavne junakinje iz prvog dela, što nagoveštava da je četvrti deo izvestan, ali da ne spojlam treći deo.

Za ljubitelje horrora osamdesetih Salva donosi relativno solidnu priču sa malo više vizuelnog eksponiranja strašila nego što je to bilo neophodno. Za mene je najveći utisak spoznaja da Meg Foster i dalje glumi...nedostajala je svakako. Bez starca nema udarca, Ray Wise je u drugom delu odneo svu slavu upravo kao što je Fosterova ovde ostavila daleko najdublji trag.
suburbian is offline  
Old 12.11.2017., 18:30   #9029
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Nego, ima tko kakvih preporuka horora iz zemalja koje inače nisu poznate po hororima (dakle, ne anglofone zemlje, Italija, Francuska, Japan, Koreja, Hong Kong...i ajde, ubacit ću još i Španjolsku tu)?
I naravno da nisu ove iznimke koje jesu poznate (tipa švedski Vargtimmen i Låt den rätte komma in, ili danski Vampyr od Dreyera).

Stari, novi, svejedno.
Ich seh ich seh (Austrija)
MatejR is offline  
Old 12.11.2017., 23:59   #9030
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Na netu dostupna traje 85 minuta i oseća se da nešto nedostaje.
Ovaj dojam sam i ja imala, ili nešto fali ili je samo zbrda zdola nabacano.
Ne želim trošiti riječi na taj treći dio. Nije mi ovo dobro. Ali da, definitivno Meg Foster je najupečatljivija pojava u filmu. (još kad se sjetim kako mi prije danima nije izlazila iz glave od silne jezivosti u The Lords of Salem)

I meni je Jeepers Creepers 2 nekako najdraži, možda zato jer sam njega gledala prvog, mislim da još u srednjoj, i znam da mi je u to vrijeme bio vrlo strašan.
A prvi dio sam onda gledala naknadno.
Ni prvi mi nije bio loš, ima dobru atmosferu, meni najviše zbog onih silnih vrana. Ima ih u svakom, ali u prvom mi nekako dominiraju i nisu ugodne ( mada ja nemam ništa protiv njih, kad god netko grakće protiv njih ja ih branim, pa to su samo ptice, ali znaju biti zeznute...npr. ja kad idem na groblje, volim ići sama rano ujutro uvijek kad nema nikoga da imam mir, i prođem cijelo ogromno groblje do odredišta i nema ih nigdje samo tu na kraju... nimalo ugodno , ali "to su samo ptice, to su samo ptice...")
Hellcat is offline  
Old 13.11.2017., 00:52   #9031
Treći dio JC je pričom stavljen između prvog i drugog dijela...
Isti režiser, isti pisac. Nazalost loše


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Old 13.11.2017., 11:49   #9032
Radius

http://www.imdb.com/title/tt6097798/

Zanimljiva ideja, bezvezan kraj.... šteta


The Endless

http://www.imdb.com/title/tt3986820/?ref_=nv_sr_1

Ovo mi se čini zanimljivo, ali ne mogu ga nigdje naći za khm pogledati

Anyone?
__________________
I never said that you are not good at what you do, it's just, what you do, is not worth doing.
mariangella is offline  
Old 13.11.2017., 22:57   #9033
Quote:
Hellcat kaže: Pogledaj post
Ovaj dojam sam i ja imala, ili nešto fali ili je samo zbrda zdola nabacano.
Ne želim trošiti riječi na taj treći dio. Nije mi ovo dobro. Ali da, definitivno Meg Foster je najupečatljivija pojava u filmu. (još kad se sjetim kako mi prije danima nije izlazila iz glave od silne jezivosti u The Lords of Salem)
Deluje kao da su reklame prekidale kadrove. Kako bilo ljubitelj dečaka je još vitalan, mislim nije izgubio baš svaki smisao za horor priču.
Vidiš, Rob Zombie je neko koga jednostavno ne mogu da "svarim" iako imam visog prag tolerancije za horor uratke raznih režisera.
Meg Foster pamtim iz raznih opskurnih filmova, uglavnom trilera iz osamdesetih i početkom devedesetih. Uvek je nekako po pravilu ona bila ta koja bi te filmove uzdigla svojom harizmom na viši nivo. Evo ti preporuka jednog filma iz tog perioda koji bi bio paradigmatičan za opis njene glume - http://www.imdb.com/title/tt0101735/

Quote:
I meni je Jeepers Creepers 2 nekako najdraži, možda zato jer sam njega gledala prvog, mislim da još u srednjoj, i znam da mi je u to vrijeme bio vrlo strašan.
A prvi dio sam onda gledala naknadno.
Ni prvi mi nije bio loš, ima dobru atmosferu, meni najviše zbog onih silnih vrana. Ima ih u svakom, ali u prvom mi nekako dominiraju i nisu ugodne ( mada ja nemam ništa protiv njih, kad god netko grakće protiv njih ja ih branim, pa to su samo ptice, ali znaju biti zeznute...npr. ja kad idem na groblje, volim ići sama rano ujutro uvijek kad nema nikoga da imam mir, i prođem cijelo ogromno groblje do odredišta i nema ih nigdje samo tu na kraju... nimalo ugodno , ali "to su samo ptice, to su samo ptice...")
https://www.youtube.com/watch?v=QepKO4ekGQY
suburbian is offline  
Old 14.11.2017., 02:36   #9034
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Vidiš, Rob Zombie je neko koga jednostavno ne mogu da "svarim" iako imam visog prag tolerancije za horor uratke raznih režisera....
Meg Foster pamtim iz raznih opskurnih filmova, uglavnom trilera iz osamdesetih i početkom devedesetih. Uvek je nekako po pravilu ona bila ta koja bi te filmove uzdigla svojom harizmom na viši nivo. ]
A ja sam ga zavoljela još krajem svojih teen godina, dok sam gledala Devil´s Rejects. To mi je bio toliko super film tada... Bila sam opčinjena. Nosila sam tad i jako podrapane uske traperice kao Sheri Moon, odnosno Baby Firefly u tom filmu, a takvo "prezime" ili izvedenice na nekim mjestima koristila baš zbog tog filma. Eto to je moja vrlo mračna tajna. Nikad nikom ne bih rekla čak i kad su me pitali. Uvijek sam dobila komentar kao- bajkovito, krijesnica- svijetliš u tami...ili oni koji ne znaju baš engleski rekli su vila ili leptirić,.... a kad ono, horor ).
Zatim je uslijedila potraga za prvim dijelom, House of 1000 corpses, ali nigdje po videotekama nije bilo (pa onda uskoro više nije bilo ni videoteka). Tako da sam tu Kuću uspjela odgledati tek negdje 2009. ili 10., kad me već pomalo prošla volja.
Njegove "Halloween" uratke ne bih komentirala...
Ali evo gore spomenuti Lords of Salem me u par scena dobro prepao. Znam da mnogim ljudima nije legao taj film, ali meni se poprilično svidio.
Za ovaj zadnji njegov, 31, isto ne mogu biti objektivna. Generalno gledajući, film je loš, ali mi se jako sviđa Doom-Head odnosno Brake (i malo se užasavam te spoznaje)...


Jaaao, sad vidim da je Meg Foster rođena 10.05. kao i ja, pa naravno da je upečatljiva. Tko zna kako ću ja biti "upečatljiva" za kojih 40-ak godina kad/ ako budem u njenim godinama ...




Nevezano:
Ovo mi se čini prilično zanimljivo Marrowbone (2017), jedva čekam.


I na ovo sam nabasala Cold Skin (2017)- mada sve mislim da ne budem pogledala, jer čitala sam tu knjigu "Hladna koža" od A.S. Pinola, tamo negdje 2010., i iako uopće nije moj tip knjige (i na nju sam takoreći slučajno nabasala), ipak sam nekako emotivno vezana za nju i svidjela mi se. Osjećala sam se čudno u tom periodu i ova knjiga mi je bila neki bijeg i odmak od toga...i dugo sam ju zadržala kod sebe, išla ju produžiti dva puta, a to je vrlo tanka knjižica, pa drugi put kad sam došla knjižničar mi se smilovao i rekao nek si ju slobodno ostavim koliko god želim, pa kad vratim, vratim, da će on to već srediti ...
Tako da, malo me strah gledanjem "kvariti" ono što sam si ja zamišljala.
Hellcat is offline  
Old 14.11.2017., 10:46   #9035
Ja sam se na Lords of Salem par puta odvalila smijati zbog onih plastičnih dildača (wtf) i preloše napisane uloge te iste Meg Foster, ali ostavio je čudan creepy dojam.
Zadnja scena antibogorodice je predobra.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 14.11.2017., 15:09   #9036
napokon pogledan The Conjuring i pohvaljujem cjelokupnu atmosferu kroz film i fantastičnu izvedbu one glumice što glumi tetu Warren, te dvije stvari su mi digle film na višu razinu i odskaču mi totalno kvalitetom naspram ostaloga.

sve ostalo mi je prosječno, ništa posebno i ništa što već nije viđeno stotinu puta, vidi se također sličnost sa nekim naslovima istoga redatelja, što mi se isto ne sviđa, i mislim da je 7,5 na imdb u usporedbi s nekim drugim filmovima s tom ocjenom, u najmanju ruku smiješno previsoka, ali očito film ima iznimno zadovoljnu publiku

da se ne shvati krivo, film mi je skroz okej, za američka izdanja i sjajan, ali film takve vrste mora bar pokušati malo uvjerljivije preplašiti gledatelja nečim što pali, što možda treba uočiti, shvatiti ili opaziti a da nije servirano preko cijeloga ekrana, što sam pokušavao cijelo vrijeme bezuspješno, a ne da mi npr El orfanato sa svega par malčice strašnijih scena bude generalno neusporedivo jeziviji od ovoga, da ne nabrajam prave horore a la Shutter, The Changeling, ili REC kad prebace scenu ˝na višu razinu˝ nije mi dobro bilo dva dana..
Mel9 is offline  
Old 14.11.2017., 19:26   #9037
Ryde - Lik ide po gradu vozeci taxi (na pocetku je udavio 'pravog' taxistu) i ubija musterije onako iz zajebancije...Stvarno nidje veze film. Preskocite.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Old 16.11.2017., 23:28   #9038
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Da li je gledao neko verziju filma od 100 minuta? Na netu dostupna traje 85 minuta i oseća se da nešto nedostaje. Veliki sam fan drugog dela iako mnogi smatraju da je daleko po kvalitetu od prvog dela, vidim da slično razmišlja i Deckard.

Treći deo je potpuno nezavisna priča od prva dela, s tim što podseća više na prvi deo zbog pojavljivanja jezivog i starog kamiona, kao i zbog cameo pojavljivanja Gina Philips, glavne junakinje iz prvog dela, što nagoveštava da je četvrti deo izvestan, ali da ne spojlam treći deo.

Za ljubitelje horrora osamdesetih Salva donosi relativno solidnu priču sa malo više vizuelnog eksponiranja strašila nego što je to bilo neophodno. Za mene je najveći utisak spoznaja da Meg Foster i dalje glumi...nedostajala je svakako. Bez starca nema udarca, Ray Wise je u drugom delu odneo svu slavu upravo kao što je Fosterova ovde ostavila daleko najdublji trag.
Prvi je kvalitetniji od drugog, to svakako.. Treci nisam jos pogledao

ali vjeorjatno je dosta los zbog toga sto nije mogao naci dobru ekipu, bilo je bojkota za snimanje tog nastavka, valjda zato sto je bio osudivan kao pedofil. jbg
Miro slavko is offline  
Old 17.11.2017., 07:58   #9039
Djeluje obećavajuće

http://comicbook.com/horror/amp/2017...rror-thriller/
El Nino9 is offline  
Old 17.11.2017., 10:31   #9040
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Stvarno zanimljivo izgleda. :klap:
Volunteer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.