Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 13:57   #61
Quote:
tejach kaže: Pogledaj post
pozz svima

ja se sad upisujem u autoškolu u zg i razmišljam između rubikona i oryxa pa ako netko ima kakve savjete, preporuke dobro su došle

hvalaaaa!
Preporucujem Deltapromet,Predavanja u Martićevoj a ja bi kretao s vožnjom ispred lisinskog
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 18:38   #62
Ako ima koja ekipa iz VG što je išla u HAK, ako mi može reći nekog dobrog instruktora? (mislim, svejedno mi je, samo da što brže to obavim, moram radi posla jbg )
Matya157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:12   #63
Instruktor

Molbica, ako netko ima neko dobro iskustvo sa instruktorima u Auto školi Siget , molim da mi predloži nekog dobrog ne nervoznog.
Hvala
hir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 21:31   #64
zna i netko nesto o autoskoli danko?
anide97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 20:32   #65
Krenuo sam u 9. mjesecu, propise sam polozio iz prve, imali smo dobrog predavaca i dobili smo prezentacije na USB pa sam to pogledao vecer prije i imao 113 bodova.
Prvu pomoc sam na predavanjima vise razgovarao s curom koju sam upoznao tamo nego sto sam pratio, a doma nisam bas ucio, ali je doktorica bila dobra pa sam prosao jer mi je pomogla.
Voznju imam jos 10 sati, vozio sam cijelo ljeto prije vozackog pa nemam problema s tehnikom, samo sam morao ispraksirati voznju u gradu i pracenje znakova. Isao sam polako sa satima jer instruktor ima puno kandidata tako da polazem u 1 mjesecu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 16:02   #66
ja u 1. mjesecu rkećem jupi jej
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:32   #67
Zna li itko da li su predavanja obavezna(predavanja iz propisa)?
Nemojte mislit da sam neki propalitet,al iskreno mi se neda gubit svaki dan po 2 sata dnevno na nista,a na kraju cu opet za par sati sve naucit iz knjige prije ispita...a osim toga mogla bih doc eventualno dva puta tjedno jer po cijele dane imam predavanja na faxu koja su mi obavezna,a ako vec moram birat izmedu predavanja za moju buducu karijeru i predavanja za vozacki ispit onda cu logicno izabrat karijeru...
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:57   #68
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Zna li itko da li su predavanja obavezna(predavanja iz propisa)?
Nemojte mislit da sam neki propalitet,al iskreno mi se neda gubit svaki dan po 2 sata dnevno na nista,a na kraju cu opet za par sati sve naucit iz knjige prije ispita...a osim toga mogla bih doc eventualno dva puta tjedno jer po cijele dane imam predavanja na faxu koja su mi obavezna,a ako vec moram birat izmedu predavanja za moju buducu karijeru i predavanja za vozacki ispit onda cu logicno izabrat karijeru...
Mislim da moraš bit na velikoj većini predavanja.

Tako da ćeš morat napravit neki kompromis. Većina autoškola ima predavanja kroz jutro i popodne pa se nekako prilagodiš.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:50   #69
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Zna li itko da li su predavanja obavezna(predavanja iz propisa)?
Nemojte mislit da sam neki propalitet,al iskreno mi se neda gubit svaki dan po 2 sata dnevno na nista,a na kraju cu opet za par sati sve naucit iz knjige prije ispita...a osim toga mogla bih doc eventualno dva puta tjedno jer po cijele dane imam predavanja na faxu koja su mi obavezna,a ako vec moram birat izmedu predavanja za moju buducu karijeru i predavanja za vozacki ispit onda cu logicno izabrat karijeru...
Zajeb ti je što propise najviše padaju ljudi koji ne idu na predavanja.
Na predavanjima ti objasne par zajeb situacija na kojima ti oni "pecaju".

Kod nas smo nakon predavanja još dva tjedna vježbali samo.

Moj savjet bi bio da ako ti vozačka nije neophodna, da ne žuriš s time, ali pošto pretpostavljam si upisao, onda probaj naći neki balans, a predavanje koje shvati ko obavezno su ti "Raskrižja/križanja", imaš 4 situacije raskršća koje rješavaš i ako bilo koju ne riješiš točno, automatski padaš. Eto tolko od mene.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:04   #70
Ma ne doznaš na predavanju ništa što ne piše u knjizi... lakše je položiti kad slušaš na predavanjima jer onda ne moraš puno učiti doma iz knjige, samo to...
dirtbaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:00   #71
Ako ideš na predavanja, vrlo vjerojatno nećeš morati ni učiti. Uz predznanje, predavanja i pola sata listanja prezentacija s ispitnim pitanjima sam položio iz prve, večina ovih što nisu išli na predavanja nisu ni položili.
A knjigu sam u 2 tjedna predavanja izgubio u neredu svojeg stola, pa kad ju je trebalo vratiti nakon ispita skoro sam kupio novu.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:53   #72
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Mislim da moraš bit na velikoj većini predavanja.

Tako da ćeš morat napravit neki kompromis. Većina autoškola ima predavanja kroz jutro i popodne pa se nekako prilagodiš.
nemogu se baš nikako prilagodit jer jednostavno imam predavanja i vježbe kroz cijeli dan. predavanja bi još i mogla ponekad izostat,al onda profesori ne budu bili baš susretljivi prilikom ispita i kolokvija. al praktikume nesmijem izostajat jer autamatski nemogu dobit potpis... kaj mi znači ak autoškola ima dva termina,ak jedan počinje u tipa 9/10/11 ujutro,a meni predavanje 9-12, a navečer autoškola 18/19/20,a praktikum 16-20/21(kako asistentu dođe...). i iskreno ne mislim čekat da završim fax da bi mogla ić na vozački

al sam čula od hrpe ekipe da su sad upisali u 10. mjesecu vozački,a dosta njih također ima obavezna predavanja,pa ako se netko takav tu nađe da mi udjeli taj zlatni recept na koju foru onda oni polože vozački,jer ziher ne idu na ta predavanja autoškole koja su tako obavezna?

i neznam čemu tolka drama oko tog ispita...kad vidim kakvi sve debili su položili vozački još sa 18(i onda padaju cijeli razred u ono...obrtničkoj školi),a ja tek krečem sa 20,mislim stvarno....sumnjam da je tak teško kak se priča...stvar je samo toga kolko uložiš truda u učenje.
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:03   #73
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
i neznam čemu tolka drama oko tog ispita...kad vidim kakvi sve debili su položili vozački još sa 18(i onda padaju cijeli razred u ono...obrtničkoj školi),a ja tek krečem sa 20,mislim stvarno....sumnjam da je tak teško kak se priča...stvar je samo toga kolko uložiš truda u učenje.
Kažem ti, AŠ je sprdnja, tek kad počneš sam vozit počneš učiti, jer taljiganjem 30 km/h ne možeš doživjeti realne situacije u prometu.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:45   #74
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
nemogu se baš nikako prilagodit jer jednostavno imam predavanja i vježbe kroz cijeli dan. predavanja bi još i mogla ponekad izostat,al onda profesori ne budu bili baš susretljivi prilikom ispita i kolokvija. al praktikume nesmijem izostajat jer autamatski nemogu dobit potpis... kaj mi znači ak autoškola ima dva termina,ak jedan počinje u tipa 9/10/11 ujutro,a meni predavanje 9-12, a navečer autoškola 18/19/20,a praktikum 16-20/21(kako asistentu dođe...). i iskreno ne mislim čekat da završim fax da bi mogla ić na vozački

al sam čula od hrpe ekipe da su sad upisali u 10. mjesecu vozački,a dosta njih također ima obavezna predavanja,pa ako se netko takav tu nađe da mi udjeli taj zlatni recept na koju foru onda oni polože vozački,jer ziher ne idu na ta predavanja autoškole koja su tako obavezna?

i neznam čemu tolka drama oko tog ispita...kad vidim kakvi sve debili su položili vozački još sa 18(i onda padaju cijeli razred u ono...obrtničkoj školi),a ja tek krečem sa 20,mislim stvarno....sumnjam da je tak teško kak se priča...stvar je samo toga kolko uložiš truda u učenje.
Ako ti auto ne treba često, onda ti vozačka nije neophodna.
Najzgodnije vrijeme za polagati je 3. razred srednje na ljeto, kada već dosta ljudi ima 18 ili 17 i pol potrebnih da započnu s autoškolom. Zbog financijskih ili bilo kojih drugih razloga, ljudi to ne naprave u vrijeme koje je po mom skromnom mišljenju za to najprikladnije zbog najmanje obaveza.

@metalka64 Ne daj se obeshrabriti, normalno da se propisi, prva pomoć daju položiti, za jedno i za drugo su ti skripte na internetu te preko njih možeš učiti. Ono što većina ovdje kaže je da je lakše ako ideš na predavanja, što apsolutno stoji, a ja ću još jednom ponoviti da ako moraš doći na neko predavanje, onda ti je to ono o raskrižjima, raskrsćima, križanjima. Uvijek ti postoje cake i kvake na kojim instruktori love one koje nisu bili na predavanjima jer je to izvor prihoda za autoškole i HAK.

P.S. O debilima koji su položili sa 18 ti mogu reći da ti debili koje spominješ najčešće polome zube na propisima i prvoj, ali zato najčešće nemaju problema na vožnji(jer voze od 12-13-14 ). Nije vožnja teorija, nego praksa.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:11   #75
Quote:
TeenWindfucker kaže: Pogledaj post
Ako ti auto ne treba često, onda ti vozačka nije neophodna.
Najzgodnije vrijeme za polagati je 3. razred srednje na ljeto, kada već dosta ljudi ima 18 ili 17 i pol potrebnih da započnu s autoškolom. Zbog financijskih ili bilo kojih drugih razloga, ljudi to ne naprave u vrijeme koje je po mom skromnom mišljenju za to najprikladnije zbog najmanje obaveza.

@metalka64 Ne daj se obeshrabriti, normalno da se propisi, prva pomoć daju položiti, za jedno i za drugo su ti skripte na internetu te preko njih možeš učiti. Ono što većina ovdje kaže je da je lakše ako ideš na predavanja, što apsolutno stoji, a ja ću još jednom ponoviti da ako moraš doći na neko predavanje, onda ti je to ono o raskrižjima, raskrsćima, križanjima. Uvijek ti postoje cake i kvake na kojim instruktori love one koje nisu bili na predavanjima jer je to izvor prihoda za autoškole i HAK.

P.S. O debilima koji su položili sa 18 ti mogu reći da ti debili koje spominješ najčešće polome zube na propisima i prvoj, ali zato najčešće nemaju problema na vožnji(jer voze od 12-13-14 ). Nije vožnja teorija, nego praksa.
auto mi treba jer često putujem na dugačke relacije i gubim užasno puno vremena na to i užasno me to živcira(ako netko već nije skužio,jako sam opterečena iskorištavanjem vremena)
htjela sam i ja ić nakon 3. srednje al tad nisam imala para jer nitko neće zaposlit učenika(a i satnice za učenike su očajne)
i meni je iskreno ta vožnja jedina bitno. i kod vožnje ima puno više flexibilnosti jer ideš u onim terminima kad ti možeš,a ne u terminima kad autoškola stavi što je slučaj kod propisa
anyway,thank you
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:14   #76
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Kažem ti, AŠ je sprdnja, tek kad počneš sam vozit počneš učiti, jer taljiganjem 30 km/h ne možeš doživjeti realne situacije u prometu.
hahah apsolutno ti vjerujem
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:53   #77
Ispitna pitanja za one koji još nemaju knjigu ili cd

pitanja sa cd koji dođe u knjigi staviti ću samo ona najčešća iako će ih biti više...

1. tko je vozač? 1. osoba koja na cesti zaustavlja vozilo. 2. osoba koja sa desne strane auta mijenja radio stanicu. 3. osoba koja vozi bez vozačke dozvole.

2. što je masa vozila? 1. cirka od oka. 2. nije bitno pa nije od šećera. 3. masa vozila sa ful opremom. 4. masa vozila sa ful opremom ali i sa kutijom za alat.

3. što znači defenzivno voziti? 1. zamoliti prvog pješaka da vozi naše auto umjesto nas. 2. početi voziti u rikverc ako netko ispred nas vozi u rikverc. 3. voziti izbjegavajući psihički napor.

4. što osigurava poprečni nagib kolnika u smjeru centra zavoja? 1. obavezno okretanje volana krug i pol iako je blaga krivina. 2. obavezno parkiranje 10 metara nakon poprečnog nagiba. 3. adekvatniji prolazak tom cestom bez poteškoća i straha.

5. što je put reagiranja? 1. kada nam policajac palicom pokaže smjer? 2. put koji vozilo prijeđe i prije nego smo ga uočili okom. 3. put koji je vozač uočio i prije nego ga je prešao osobno.

6. o čemu ovisi duljina potrebnog razmaka vozila na cesti? 1. duljina autobusa je dobar omjer. 2. od km/h. 3. o brzini vožnje našeg auta i drugog auta.

7. što znači položaj policajca koji stoji bočno okrenut prema vama na sred ceste držeći ruke uz tijelo? 1. treba nazvati policiji jer ometa promet. 2. sigurno mjenja ležećeg policajca. 3. voziti tek kad se okrene prema tebi je bolje proći kad nas ne vidi.

8. kada vozač mora paliti sve pokazivače smjerova na cesti? 1. kada vozi auto u metis. 2. kada želi ukloniti mraz za vjetrobranskog stakla. 3. kada mu auto vozi u rikverc gdje to nije predviđeno.

9. kako se treba ponašati ako su vozila pod pratnjom na cesti? 1. zaustaviti svoje vozilo i dignuti ručnu. 2. slijediti vozila iz pratnje bez prestanka. 3. nastaviti kretanje 20 km/h nego je predviđeno.

10. što se treba imati kao obavezna oprema? 1. kutiju prve pomoći. 2. svijetleći prsluk. 3. antifriz.

11. što znači ekonomično voziti? 1. Ante Rimac... 2. voziti duže vremena u 3 brzini. 3. izbjegavati asfaltirane ceste te upotrebljavati makadam i pjesčane putove.

12. što se smatra kolonom vozila na cesti? 1. velik grad. 2. da je vrijeme radničke klase. 3. skupina od različitih ljudi koji idu svako svojim putem.

13. kako obavljamo pretjecanje drugog vozila? 1. voziti istom brzinom kao i vozilo ispred držeći razmak od 15 centimetara bočno. 2. voziti 20 na sat brže od vozila ispred bez obzira na ograničenje. 3. voziti istom brzinom kao on tek kad ga pređemo na lijevo.

14. što je dužna učiniti osoba koja vidi prometnu nesreću gdje ima ozljeđenih? 1. snimiti događaj mobitelom. 2. nazvati svoga oca i pitati za savjet što dalje. 3. približiti se vozilu i učiniti reanimaciju prije svega.

15. na kojim mjestima možemo očekivati jak bočni vjetar. 1. na svim dionicama blizu Dinare. 2. na usjecima. 3. na vijaduktima.

eto to je 15 ako hoćete staviti ću vam ih još ima ih na stotine ali ovi su dosta česti.
Predastitenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:44   #78
Cudan neki CD...
ban zaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:41   #79
Kako komentirate ovo poskupljenje cijena autoškola?
Ako je netko voljan prokomentirat
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 03:57   #80
Zna li netko koja je najbolja autoškola u Zadru i kolika je otprilike cijena?
RonjaZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.