Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2016., 21:22   #2121
Poz evo da se i ja ukljucim u temu
Nez bas puno o medjuzemlju ali naucit ce se
Za pocetak se kladim da u drugom filmu nitko nije primjetio Arwen u bitci kod Helmove klisure kada Eomer i Gandalf dovedu pomoc
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 21:55   #2122
https://youtu.be/e_lfcXKov2o
Na 1:11 iza Eomera na bijelom konju mene podsjeca na Arwen sad dali je to ona tko zna
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:32   #2123
mrtva tema?
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:54   #2124
Orci zavladali a oni nisu bas celjad za pisanje.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 16:58   #2125
E pa da malo onda pokrenemo temu, evo jedan kratki filmić o Tolkien-u i njegovoj teoriji sub-kreacije (izvorno, sub-creation, pojma nemam kako bi se to prevelo na naški).


https://youtu.be/KTCc6Z3dAZI



Uživajte!
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 19:22   #2126
Krugova stvaranja?
Nisam pogledao cijeli video, predug je.
Tu je riječ fa je čovjek sličan bogu po njegovoh mogućnosti stvaranja? Morgoth je migao samo izopacavat stvari
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 21:26   #2127
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Krugova stvaranja?
Nisam pogledao cijeli video, predug je.
Tu je riječ fa je čovjek sličan bogu po njegovoh mogućnosti stvaranja? Morgoth je migao samo izopacavat stvari
Ako možeš pogledat LOTR od tri sata onda možeš i video od 30ak minuta
Mislim da si na dobrom tragu, tako nešto je Tolkien tvrdio. A što se tiče Morgotha, on je samo jedno zalutalo biće koje je moglo birat dobru ili zlu stranu. Sloboda izgleda nije za svakoga
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 21:48   #2128
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Ako možeš pogledat LOTR od tri sata onda možeš i video od 30ak minuta
Mislim da si na dobrom tragu, tako nešto je Tolkien tvrdio. A što se tiče Morgotha, on je samo jedno zalutalo biće koje je moglo birat dobru ili zlu stranu. Sloboda izgleda nije za svakoga
Lotr mi je zanimljiviji
Za ovo, pazi melkorova tema je glazbi davala veličinu. Bez prisustva zla, nikad ne bi imala sva ta junačka dijela, mozda ne bi bilo ni Silmarila...
Čisto filozofski, sloboda je ono što nad cini ljudima
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 21:52   #2129
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Lotr mi je zanimljiviji
Za ovo, pazi melkorova tema je glazbi davala veličinu. Bez prisustva zla, nikad ne bi imala sva ta junačka dijela, mozda ne bi bilo ni Silmarila...
Čisto filozofski, sloboda je ono što nad cini ljudima
O tom se i govori u videu, da nema zla ne bi bilo ni dobra a ni obrnuto
Lotr je i meni njegovo najdraže djelo a i među prvim pročitano
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 23:35   #2130
Dobro, to piše i u onim djelima od njegovog sina
Ma pogledao sam prvih par minuta, ne sviđa mi se format. Možda i pogledam kad popravim komp, ovak na mobu...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 12:04   #2131
Ja pogledao,dosta zanimljivo
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:01   #2132
Jel ima tko PDF silmarilliona na Hrvatskom?
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:44   #2133
Bok,

Jel netko zna gdje se može kupiti Gospodar prstenova Blu ray kolekcija koja uključuje hrvatske titlove? Na e-bayu se može kupiti kolekcija, ali sam čitala da ne podrazumijeva druge titlove osim engleskog, što je i slučaj za Algoritam.

Hvala unaprijed
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 01:44   #2134
Zanimljive novosti - Tolkien's Lost 'Lord of the Rings' Book Completes the Story of Middle Earth

Od sljedece godine je u prodaji.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:06   #2135
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Zanimljive novosti - Tolkien's Lost 'Lord of the Rings' Book Completes the Story of Middle Earth
Od sljedece godine je u prodaji.
Fino, fino
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:32   #2136
navodno pregovaraju amazon, tolken i njih par da se snimi serija netflix bi snimao kao adaptacija, dali je to gospodar prstenova ili simarillion sta bi bilo top da se snimi serija jer je ogroman
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:01   #2137
Silmarilion bi bio jebena fora
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:03   #2138
Lord Of The Rings TV series in development

God help us .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:41   #2139
Amazon je danas potvrdio da je dobio prava na snimanje TV serije ‘Gospodar prstenova’, bazirane na poznatoj fantastičnoj priči J.R.R. Tolkiena. Najavljeno je snimanje više sezona serije, a sporazum uključuje i moguću spin-off seriju.

Na projektu će raditi Amazon Studios, Tolkien Estate, Trust, HarperCollins , New Line Cinema i Warner Bros.

'Gospodar prstenova' je fenomen koji je zaokupio maštu generacija obožavatelja putem knjiga i velikog ekrana, rekla je Sharon Tal Yguado iz Amazon Studija. Oduševljeni smo što ćemo povesti obožavatelje 'Gospodara prstenova' na novu epsku pustolovinu u Međuzemlje.

Važno je napomenuti da će serija 'istražiti priče koje prethode Tolkienovom Gospodaru prstenova', umjesto da ponovno prepričava one prikazane u trilogiji Petera Jacksona.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:24   #2140
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Amazon je danas potvrdio da je dobio prava na snimanje TV serije ‘Gospodar prstenova’, bazirane na poznatoj fantastičnoj priči J.R.R. Tolkiena. Najavljeno je snimanje više sezona serije, a sporazum uključuje i moguću spin-off seriju.

Na projektu će raditi Amazon Studios, Tolkien Estate, Trust, HarperCollins , New Line Cinema i Warner Bros.

'Gospodar prstenova' je fenomen koji je zaokupio maštu generacija obožavatelja putem knjiga i velikog ekrana, rekla je Sharon Tal Yguado iz Amazon Studija. Oduševljeni smo što ćemo povesti obožavatelje 'Gospodara prstenova' na novu epsku pustolovinu u Međuzemlje.

Važno je napomenuti da će serija 'istražiti priče koje prethode Tolkienovom Gospodaru prstenova', umjesto da ponovno prepričava one prikazane u trilogiji Petera Jacksona.
The arrival of the Sillmarilions
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.