Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 01:37   #6481
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Na Politici je kod rasprave o ukidanje stope poreza od 40% prevladavajuće mišljenje sudionika bilo da se ovima s većim plaćama nešto "poklanja". Da kradu iz usta ovima na minimalcu. To je mentalitet koji imamo i koji će izgleda prevladavati dugo vremena na ovim prostorima.

U onim državama gdje nam narod odlazi plaća koja bi ovdje bila oporezovana maksimalno tamo nije ni za minimalac. Uopće se ne plaća porez na taj iznos.
takvo razmišljanje anti-flat tax ekipe bi trebalo staviti van zakona..

jer mislim koj kurac....žele li ljudi stvarno da Hrvatska kolabira, i da rastjera sve iole produktivno iz zemlje, ili su samo retardirani i stoka pa ne znaju šta žele...



U pitanju je nacionalna sigurnost. (ko što kaže Kolindica izvanredna situacija)

A u pitanju je i ugled od preduzeće!
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 14.11.2017., 02:18   #6482
A sto ocekivati od naseg drustva? 70 god komunizma i povladjivanja svim nizim slojevima raznim olaksicama..

Gledao sam emisiju Otvoreno o egzodusu... ta emisija je sa svojim gostima bila presjek hrvatske, i kao takva jedan od argumenata za odlazak iz nje..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 14.11.2017., 12:07   #6483
Moja želja bi bila porez na dohodak poštenih 20% flat
neoporezivo
Osnovni osobni odbitak prosječni dohodak iz prethodne godine 5500 kn
Uzdržavani članovi uže obitelji i bivši bračni drug za kojeg se plaća alimentacija 1000 kn
Prvo dijete 1.750,00
Drugo dijete 2.500,00
Treće dijete 3.500,00
Četvrto dijete 4.750,00
Peto dijete 6.250,00
Šesto dijete 8.000,00
Sedmo dijete 10.000,00
Osmo dijete 12.250,00
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 14.11.2017., 13:21   #6484
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Moja želja bi bila porez na dohodak poštenih 20% flat
neoporezivo
Osnovni osobni odbitak prosječni dohodak iz prethodne godine 5500 kn
Uzdržavani članovi uže obitelji i bivši bračni drug za kojeg se plaća alimentacija 1000 kn
Prvo dijete 1.750,00
Drugo dijete 2.500,00
Treće dijete 3.500,00
Četvrto dijete 4.750,00
Peto dijete 6.250,00
Šesto dijete 8.000,00
Sedmo dijete 10.000,00
Osmo dijete 12.250,00

ajd mi objasni zasto bi se za djecu bilo sta dobijalo ? prvo, dijete moze dobit svako, najmanji problem. drugo, dijete moze izrast u kriminalca a ne u neku osobu "korisnu" za drustvo, ili moze bit idiot na miljon razlicith nacina. i trece, ispada da nam treba vise glava u HR ? a zasto to ? da bi te glave uplacivale u proracun, placale porez i to ? pa sta se onda zajebavas sa tax ovo tax ono, lupi porez ko onaj sto zna za sta drzava sluzi i pusti brigu na veselje. kad drzava bankrotira, kazes ja sam sve pokusao ali eto.
ali eto.
i boli te kurac. koga zafati da mora da uplacuje taj se svejedno moze jebat, s rezultatom ili bez njeg.

drustvo nam definira nivo gospodarske aktivnosti i generalno koliko imamo para u dzepu. ako nema para nema drustva. jebem ja to sve, a onda sam pogotovo kontra stancanja novih clanova jednog takvog drustva. ako nismo u stanju bit drustvo i bez para onda ne treba ni da nas bude.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 14.11.2017., 13:57   #6485
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...sti&id=1007424

Toliko nam.dobro ide...
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 14.11.2017., 14:21   #6486
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
ajd mi objasni zasto bi se za djecu bilo sta dobijalo ? prvo, dijete moze dobit svako, najmanji problem. drugo, dijete moze izrast u kriminalca a ne u neku osobu "korisnu" za drustvo, ili moze bit idiot na miljon razlicith nacina. i trece, ispada da nam treba vise glava u HR ? a zasto to ? da bi te glave uplacivale u proracun, placale porez i to ? pa sta se onda zajebavas sa tax ovo tax ono, lupi porez ko onaj sto zna za sta drzava sluzi i pusti brigu na veselje. kad drzava bankrotira, kazes ja sam sve pokusao ali eto.
ali eto.
i boli te kurac. koga zafati da mora da uplacuje taj se svejedno moze jebat, s rezultatom ili bez njeg.

drustvo nam definira nivo gospodarske aktivnosti i generalno koliko imamo para u dzepu. ako nema para nema drustva. jebem ja to sve, a onda sam pogotovo kontra stancanja novih clanova jednog takvog drustva. ako nismo u stanju bit drustvo i bez para onda ne treba ni da nas bude.
A društvo je šta točno?? Neka imaginarna brojka
Freek is offline  
Old 14.11.2017., 14:43   #6487
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
A društvo je šta točno?? Neka imaginarna brojka
drustvo je ovo :

https://www.youtube.com/watch?v=lYClnvoKe7Y
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 14.11.2017., 18:28   #6488
Mala Švicarska sa balkana.....http://arhivanalitika.hr/blog/kronol...g-zaostajanja/
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 14.11.2017., 20:31   #6489
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post

Solidna ilustracija koliko nas je kostala EU cekaonica.

Uz napomenu da su vec u Racanovom mandatu pocele lose investicije u medjunarodno nerazmjenjiva dobra jer smo se poceli zaduzivati bez da smo poput ostalih pregovarali o EU clanstvu.

Poraznu tablicu gubitaka izvoznih trzisnih udijela od 2004g do 2013g (koje sada nadoknadjujemo) ne moram kvotati...vec sam je dovoljno nakvotao...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 15.11.2017., 20:09   #6490
Ne kužim o kakvom oporavku optimisti i dalje pričaju, kad i ovo malo stanovnika što je još ostalo odlazi raditi vani za tri kikirikija umjesto da ovdje rade za jedan. Posvemašnji kolaps ne vide još samo slijepci.

A i ovim koji misle da je razlog ekonomske propasti regije propast Juge, moram reći da nisu u pravu, nama je namijenjena uloga eu-ropskih kineza, bilo Juge ili ne. Ekonomija Juge je bila u totalnom bankrotu još od 1988. godine.

Jednostavno da bi ste pre/živjeli morate raditi dva ili tri (gig ) posla, to vam je tekovina globalizacije a ne raspada Juge. Ili raditi badava, kao što je ovdje slučaj...........
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...skolu/6750183/

Možda da ujutro budete sobarica u hotelu, poslije podne vozite za UBER, a po noći možete šivati za Zaru..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 15.11.2017., 21:31   #6491
Btw evo analize Željka Rohatinskog, čiji ja nisam fan, ali ih ovdje ima, pa bolje da to čuju od njega........

https://www.vecernji.hr/biznis/zeljk...-kriza-1207736

povećana bilančna ograničenja sektora poduzeća u uvjetima smanjenih poslovnih prihoda (2016. oni su još uvijek 7% nominalno manji nego u 2008. godini)

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/zeljk...-kriza-1207736 - www.vecernji.hr
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 15.11.2017., 23:22   #6492
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne kužim o kakvom oporavku optimisti i dalje pričaju, kad i ovo malo stanovnika što je još ostalo odlazi raditi vani za tri kikirikija umjesto da ovdje rade za jedan. Posvemašnji kolaps ne vide još samo slijepci.

A i ovim koji misle da je razlog ekonomske propasti regije propast Juge, moram reći da nisu u pravu, nama je namijenjena uloga eu-ropskih kineza, bilo Juge ili ne. Ekonomija Juge je bila u totalnom bankrotu još od 1988. godine.

Jednostavno da bi ste pre/živjeli morate raditi dva ili tri (gig ) posla, to vam je tekovina globalizacije a ne raspada Juge. Ili raditi badava, kao što je ovdje slučaj...........
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...skolu/6750183/

Možda da ujutro budete sobarica u hotelu, poslije podne vozite za UBER, a po noći možete šivati za Zaru..........
Hoces li zalijepiti clanak i da na Kosovu zena sa 13ero djece ne moze kupiti mlijeko? Mislim koji k, na temi za ubrzanje gospodarstva HRVATSKE lijepis clanke koji se odnose na Tursku.

I btw, kada vec lijepis takve proljeve od clanaka, koja je logika da Zara mora platiti nesto dva puta zato sto ovi imaju idiota za sefa koji je odveo tvrtku u propast?
Cratos is offline  
Old 15.11.2017., 23:28   #6493
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Btw evo analize Željka Rohatinskog, čiji ja nisam fan, ali ih ovdje ima, pa bolje da to čuju od njega........

https://www.vecernji.hr/biznis/zeljk...-kriza-1207736

povećana bilančna ograničenja sektora poduzeća u uvjetima smanjenih poslovnih prihoda (2016. oni su još uvijek 7% nominalno manji nego u 2008. godini)

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/zeljk...-kriza-1207736 - www.vecernji.hr
oso mu gazda, firma se zatvara, pa pod stare dane mora naci neki hobi... a i kako vise nije na funkciji, niti vazan, moze poceti pisati istinu..

sto se tice njegovog teksta, bas super... firme podigle vrijednost, sto kroz napuhavanje goodwilla, sto kroz pumpanje vrijednosti zemljista i neprodanih kvadrata, pa na sve to uzmu kredit od banaka...

samo je on zaboravio koliko je on svemu tome kumovao..
Taroth is offline  
Old 16.11.2017., 09:49   #6494
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Hoces li zalijepiti clanak i da na Kosovu zena sa 13ero djece ne moze kupiti mlijeko? Mislim koji k, na temi za ubrzanje gospodarstva HRVATSKE lijepis clanke koji se odnose na Tursku.

I btw, kada vec lijepis takve proljeve od clanaka, koja je logika da Zara mora platiti nesto dva puta zato sto ovi imaju idiota za sefa koji je odveo tvrtku u propast?


Ti si očigledno malo teže shvaćaš. Poanta članka nije upozoriti na problem Turske nego globalizacije kao takve, pa stoga ne čudi da kod nas pola zaposlenih radi za kikiriki od 3000-3500 kuna. Kuiš

Zara je tu nebitna, takvih govana od poslodavaca poput Zare ima napretek........pa i kod nas..........

Ali nema veze, za takve poput tebe vjerovatno treba svaki pa i banalni tekst objasniti. Samo ti reci nije meni teško..........

Evo recimo jednog teksta baš za takve poput tebe, em je na hrvatskom, em je o hrvatskoj ekonomiji, al govori sasvim drugo od onoga što tupe Neno Bakić, Anemični i optimisti........

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke...antna/6747456/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 18:27   #6495
Jesi to ti? Pa ti ljudi uopće nisu zaposlenici Zare.
rocker1987 is offline  
Old 16.11.2017., 19:01   #6496
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Jesi to ti? Pa ti ljudi uopće nisu zaposlenici Zare.
Ma daj me nemoj, na ovoj temi su same šaljivčine, :klap:
pa ni šljakeri koji voze za Uber nisu Uberovi nego samostalni poduzetnici.......oni samo iz osobnog zadovoljstva voze za Uber kao što ovi jadnici koji šiju za Zaru.......

Ni Apple nije kriv ako kinezi skoče sa FOXconnove zgrade zbog loših uvjeta jel da? Apple jadan sigurno nema pojma u kakvim uvjetima žive šljakeri koji im sklapaju proizvode???

Jebote ovdje se svi prave blesavi još gore nego na Bitcoin temi

Btw hebo Zari i Uber, vidi ti epohalnog uspjeha naše vlade:
http://www.jutarnji.hr/biznis/financ...adnje/6752898/

Da se ne šokirate, nije 127 nego 1,27 mrld eura
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 16.11.2017. at 19:20.
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 19:10   #6497
I sam znaš da ti ova usporedba ne stoji, nimalo.

Znaju oni u kakvim uvjetima rade radnici, ali je vrlo lako moguće da nisu znali za neisplatu plaća.

Znači tebi se čini ok da platiš HEPovom radniku još i plaću, ako nakon plaćanja računa firma ne plati radnika? Ajde, Kucilo, nećeš se spuštati na tu razinu valjda.
rocker1987 is offline  
Old 16.11.2017., 19:24   #6498
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
I sam znaš da ti ova usporedba ne stoji, nimalo.

Znaju oni u kakvim uvjetima rade radnici, ali je vrlo lako moguće da nisu znali za neisplatu plaća.

Znači tebi se čini ok da platiš HEPovom radniku još i plaću, ako nakon plaćanja računa firma ne plati radnika? Ajde, Kucilo, nećeš se spuštati na tu razinu valjda.
Ne znam što se se uhvatili sporednog primjera koji sam uspust spomenuo samo da ukažem na svu degenerićnost sadašnjeg gospodarskog modela suvremenog kapitalizma.........

Očito ovdje ima puno neukih a ponešto i malignih forumaša, koji redovno preskoče bitno a uhvate se nevažnih stvari baš kao što ti sad činiš..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 19:29   #6499
Šta ću komentirat sve ostalo s čim se i sam slažem? Voliš da ti pišu "Tako je!"?

A čuj, ti si se također obogatio, dijelom i zbog ovakvog gospodarskog modela kapitalizma. Ne zbog ovakvih primjera, naravno, ali to sve ide skoro pa ruku pod ruku.
rocker1987 is offline  
Old 16.11.2017., 19:48   #6500
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Šta ću komentirat sve ostalo s čim se i sam slažem? Voliš da ti pišu "Tako je!"?

A čuj, ti si se također obogatio, dijelom i zbog ovakvog gospodarskog modela kapitalizma. Ne zbog ovakvih primjera, naravno, ali to sve ide skoro pa ruku pod ruku.
Kao prvo bilo bi korektno da nešto cjelovito kvotaš na što se osvrćeš, kao drugo morao bi biti toliko inteligentan da znaš što je poanta a što dekoracija postu, poput primjera sa Zarom.

Što se tiče Zare nisu oni baš tako nedužni kao što ti tvrdiš, to je njihov biznis model, da biraju kooperante poput tog smeća iz članka. Baš kao što je Uberov biznis model smeće najgore vrste, jer da nije tako ne bi izgubili spor na londonskom sudu........

I ok možda su oni tebi uzor, to je legitimno, al meni nisu niti će ikad biti.........

A komentirati da li sam se ja obogatio i na temelju kojeg modela ti nije uputno jer o tome nemaš pojma.........savim se sigurno nisam obogatio varajući šljakere koji mi šiju badava robu koju ja poslije skupo prodajem.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.