Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 19:17   #7061
Evo da se i ja javim. Nakon onog mesarskog pregleda doktora koji me pokušao otvoriti, danas sam dobila nježnu mladu doktoricu koja me uvjerila da je sve s bebom savršeno u redu al da jednostavno iz nekog razloga neće van. Danas sam 40 tjedana i 4 dana. Otvorena i dalje samo jedan prst.
Mislim da mi indukcija ne gine. I čak mi postaje svejedno, samo da više izađe van. Nisam ni uzbuđena oko bebe više
MammaM1a is offline  
Old 14.11.2017., 19:18   #7062
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Hvala nebesima, karmi kome god sto si to mogu i priustiti, sve shvacam ljudi ne mogu (imaju termine, privatnici su, ugovor je takav, nisu novcano osigurani itd) ali ja bih savjetovala svakome tko moze da ne radi trudnocu i do dijetetove 3-ce godine.
.
Evo mi si možemo priuštiti i bolovanje i porodiljni do godine dana, ali ja nisam htjela ići na bolovanje ako baš ne moram i sva sreća da ne moram. Mm bi htio ds sam na bolovanju i da vipe odmaram,al tko ga pita

Na posao se vraćam kad beba napuni 6 mjeseci. Još razmišljam hoće li to biti na pola radnog vremena ili puno radno vrijeme.

To je naša odluka, tj.moja i ne mislim da mi je dijete zakinuto. Ne radim 8-10 sati dnevno,ne radim vikende, imam puno godišnjeg.
Nisam tip majke u tom smislu da bih ostala doma 3 godine jer mi je potrebno da sam nekad bez djece i da se bavim "odraslim" stvarima. I uopće nemam grižnju savjesti i sl.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 19:24   #7063
Iza mene su 3godine MPO.
Bila sam 100% uvjerena da ću ostati doma čim zatrudnim.
Na kraju nisam. I to unatoč neprekidnim mučninama koje su trajale puna 2 mjeseca. Ostala sam doma tjedan dana kad sam baš povraćala po cijeli dan.
Imam sreće da imam uredski posao i slobodu da uzmem pauzu kad god trebam.
Meni je doma dosadno, ne znam šta bi sa sobom. Svaki put kad dođem ginekologu pita me hoću i dalje raditi ili da mi piše bolovanje....
Ali nisu svi poslovi isti i razumijem žene koje ostaju doma.

Btw. tko je od vas išao na 3D/4D UZV, kada, gdje
BondWannabe is offline  
Old 14.11.2017., 19:30   #7064
Mi smo s 20 tjedana išli, u Sisku.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 19:30   #7065
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je čitati što istraživanja kažu o strogom mirovanju ('bed rest') - nema nikakvih dokaza da preveniraju ili umanjuju ikakve teškoće, često uzrokuju nove.
a nije baš tako crno bijelo. npr ja sam imala prijeteću placentu previu, i jedino je strogo mirovanje moglo (i jest) spriječilo daljnje krvarenje i probleme. i sami doktori su mi to potvrdili. ne kažem da se stanje popravilo samo i isključivo radi mirovanja, ali da je pomoglo makar 30% posto, i to je dragocjeno. ista je stvar kod žena koje su prerano otvorene. mirovanje može spriječiti daljnje otvaranje, a gibanje ga nastaviti. ja sam naišla i na jedna i na druga istraživanja, koja govore da se ne zna koliko je mirovanje ustvari korisno, kao i ona koja itekako nalaze koristi u tome. ja si osobno ne bi mogla oprostiti da sam se oglušila na upute doktora, ne mirovala i imala nepopravljive probleme.

ni ja nisam za odlaženje na bolovanje ako se ne mora, i da ne moram mirovati, još bih radila (28i sam tjedan). treba mi posao i radi mene, i radi para. i isto tako ne bi bila na porodiljnom 3 godine, iz istih razloga.

ali ne treba generalizirati. ima trudnica koje odu reda radi, da bi se odmarale doma, bile sa starijim djetetom i slično, a ima onih koje zbilja to moraju a nisu sretne zbog toga. ja bih sve dala sam mobilna trudnica koja sve smije, i radit posao i sve stvari koje sam i inače radila.

isto tako, ako si netko može priuštiti odmor u karijeri i privređivanju u trajanju od 3 godine, svakom njegovo. ni iz mog niti u moj džep, pa ne osuđujem. smetaju me jedino one koje si to mogu priuštiti jer ne žive od svojih para nego npr muževih/ roditeljevih, pa osuđuju one koje rade da su sebične nemajke.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 19:32   #7066
Ja sam isla na 4d uzv sa 20tt u vodicama.
Tamo sam bila na godisnjem u to vrijeme i u 1. i u 2. Trudnoci tako da sam u isto vrijeme isla da mi naprave video i slike... tamo je to recimo i jeftino, doslo me 500kn, 1h gledanja na uzv, hrpa slika i videa na cd-u

Pojma nemam gdje se ide u zg i koliko kosta...
Neka netko javi, mozda bi jos otisla
ancy_20 is offline  
Old 14.11.2017., 19:40   #7067
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja sam isla na 4d uzv sa 20tt u vodicama.
Tamo sam bila na godisnjem u to vrijeme i u 1. i u 2. Trudnoci tako da sam u isto vrijeme isla da mi naprave video i slike... tamo je to recimo i jeftino, doslo me 500kn, 1h gledanja na uzv, hrpa slika i videa na cd-u

Pojma nemam gdje se ide u zg i koliko kosta...
Neka netko javi, mozda bi jos otisla
tak je i u zg.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 19:40   #7068
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Evo mi si možemo priuštiti i bolovanje i porodiljni do godine dana, ali ja nisam htjela ići na bolovanje ako baš ne moram i sva sreća da ne moram. Mm bi htio ds sam na bolovanju i da vipe odmaram,al tko ga pita

Na posao se vraćam kad beba napuni 6 mjeseci. Još razmišljam hoće li to biti na pola radnog vremena ili puno radno vrijeme.

To je naša odluka, tj.moja i ne mislim da mi je dijete zakinuto. Ne radim 8-10 sati dnevno,ne radim vikende, imam puno godišnjeg.
Nisam tip majke u tom smislu da bih ostala doma 3 godine jer mi je potrebno da sam nekad bez djece i da se bavim "odraslim" stvarima. I uopće nemam grižnju savjesti i sl.

Ja tebe u potpunosti razumijem, zato sam i napisala u postu gore kako mi je kuma rodila u Svicarskoj (tamo zivi, radi) i kako joj je porodiljni 3 mjeseca al da su uvijeti kod njih nebo zemlja od nas.
E pa bas zbog te nase zemlje koja ima iskarikirane zakone u praksi, gdje te na poslu doslovce preokupiraju stvarima koje i imas i nemas po ugovoru o radu, u drzavi u kojoj za upasti u vrtic trebas vezu a i za svasta ostalo i gdje veliku vecinu zena doceka doma muz i pita sta je za rucak ( ne govorim da si ti, da sam ja u toj situaciji al vjerujem i vidjela sam.na svoje oci kad se maknem 20km od svog grada da su muski zatucani velika vecina)
I zato sam za da se komplikacije daju sakom i kapom.
Za sam da zene budu doma s bebama.
Kada da budem sa svojom djecom ako ne dok su bebe ( a bebe su do 3-ce godine po mom misljenju) kada? U pubertetu? Mislim da ne.
Sada cu uzivati u majcinstvu a kasnije se baviti "odraslim" stvarima i ne ni ja nemam griznju savjesti.
Jer mi imamo pravo izbora.
A vjerujem da puuuuno zena u nasoj dragoj drzavi to nema.
I da zahtjevam da me se u trudnoci tetosi pa tetosim i ja muza kad je bolestan.
Da normalno mi je dozati se starijima u javnom prijevozu kao i trudnicama.
A ne da mi netko kaze "nije bolest, mozes sve"
Dobro da mogu i dobro da imam.stvar izbora a ne da trpim i da mi je normalno cekat u ambulanti 5 sati...


feministicki mood
calecaki is offline  
Old 14.11.2017., 19:47   #7069
Ja sam htjela raditi cijelu trudnoću prvu, i onda sam prokrvarila i završila na komplolacijama na kojima mi se nije produžio ugovor. A taman za mj dana trebala dobiti ugovor za stalno. Sad sam pokušavala naći posao pa smo se muž i ja ipak dogovorili da ostanem doma još i da idemo odmah na drugo djete. Želim neku karijeru poslje i stabilan posao a sa odlaskom brzo na komplikacije/porodiljni vjerojatno to ne bi mogla. A planirali smo malu razliku.

Ne pada mi na pamet ići privatno za neke stvari dok je god sve ok. Po meni se sve zdravstvene usluge privatno previše preplacuju. Mislim nemam ništa protiv ako netko želi ok. Al ja imam povjerenje u svoju ginicku. Iako ju ovu trudnoću još nisam ni vidjela zbog njenih bolovanja

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 19:48   #7070
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ja tebe u potpunosti razumijem, zato sam i napisala u postu gore kako mi je kuma rodila u Svicarskoj (tamo zivi, radi) i kako joj je porodiljni 3 mjeseca al da su uvijeti kod njih nebo zemlja od nas.
E pa bas zbog te nase zemlje koja ima iskarikirane zakone u praksi, gdje te na poslu doslovce preokupiraju stvarima koje i imas i nemas po ugovoru o radu, u drzavi u kojoj za upasti u vrtic trebas vezu a i za svasta ostalo i gdje veliku vecinu zena doceka doma muz i pita sta je za rucak ( ne govorim da si ti, da sam ja u toj situaciji al vjerujem i vidjela sam.na svoje oci kad se maknem 20km od svog grada da su muski zatucani velika vecina)
I zato sam za da se komplikacije daju sakom i kapom.
Za sam da zene budu doma s bebama.
Kada da budem sa svojom djecom ako ne dok su bebe ( a bebe su do 3-ce godine po mom misljenju) kada? U pubertetu? Mislim da ne.
Sada cu uzivati u majcinstvu a kasnije se baviti "odraslim" stvarima i ne ni ja nemam griznju savjesti.
Jer mi imamo pravo izbora.
A vjerujem da puuuuno zena u nasoj dragoj drzavi to nema.
I da zahtjevam da me se u trudnoci tetosi pa tetosim i ja muza kad je bolestan.
Da normalno mi je dozati se starijima u javnom prijevozu kao i trudnicama.
A ne da mi netko kaze "nije bolest, mozes sve"
Dobro da mogu i dobro da imam.stvar izbora a ne da trpim i da mi je normalno cekat u ambulanti 5 sati...


feministicki mood
Ovakve slučajece imam u okolini,a zivim u gradu. Ali žene si to i dopuste.

Svatko ima pravo na izbor. Kao što je nekima čudno što bih ja tako rano natrag na posao, nekima je čudno štp netko ostane na neplaćenom dopustu
Ali dok je to odluka majke to mi je sve ok.
Osobno radim 4-5 sati dnevno maksimalno, ostatak od doma kad želim. To mi je taman dovoljno da se malo psihički posvetim sebi. Da radim posao od 8 sati dnevno sumnjam da bih se vraćala na posao prije prve godine.

Neplaćeni dopust si ipak ne mogu priuštiti.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 19:52   #7071
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja sam isla na 4d uzv sa 20tt u vodicama.
Tamo sam bila na godisnjem u to vrijeme i u 1. i u 2. Trudnoci tako da sam u isto vrijeme isla da mi naprave video i slike... tamo je to recimo i jeftino, doslo me 500kn, 1h gledanja na uzv, hrpa slika i videa na cd-u

Pojma nemam gdje se ide u zg i koliko kosta...
Neka netko javi, mozda bi jos otisla
Kod nas u sk je 250. Iznenadila sam se jer nisam tako malo očekivala. U prošloj trudnoći u sk toga nije bilo pa sam išla u zg i platila 500kn za pola sata i cd koji nije radio
Sad smo bili na kontroli preko sat vremena, dobili i slike i cd sa slikama i snimkama, nismo se moralu unaprijed naručivati puno ranije nego 2 dana. Prednost manjih gradova
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 19:52   #7072
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ovakve slučajece imam u okolini,a zivim u gradu. Ali žene si to i dopuste.

Svatko ima pravo na izbor. Kao što je nekima čudno što bih ja tako rano natrag na posao, nekima je čudno štp netko ostane na neplaćenom dopustu
Ali dok je to odluka majke to mi je sve ok.
Osobno radim 4-5 sati dnevno maksimalno, ostatak od doma kad želim. To mi je taman dovoljno da se malo psihički posvetim sebi. Da radim posao od 8 sati dnevno sumnjam da bih se vraćala na posao prije prve godine.

Neplaćeni dopust si ipak ne mogu priuštiti.
obzirom na radno vrijeme koje imaš, meni je sasvim logična tvoja odluka. nije isto raditi u uredu 10-12 sati, i 4. nećeš toliko izbivati od doma i neće tvom djetetu ništa faliti.

što se tiče neplaćenog...za mene utopija. pitanje dal me čeka pozicija na kojoj sam bila prije odlaska, najvjerojatnije ne, kamoli da uz tih godinu i pol izbivanja još tražim i neplaćeno...mogla bi se oprostiti od posla. i s te strane čak i razumijem poslodavca.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 19:54   #7073
Ma ima svakakvih poslova...
Tete u vrtiću koje moraju dizati djecu, izložene virozama i bakterijama.
Žene koje rade u pekarama pa moraju nositi teške stvari.
Frizerke, konobarice po cijeli dan na nogama.
Medicinske sestre koje podižu bolesnike i još su izložene svemu.
Prodavačice u Konzumu koje svako malo moraju u hladnjaču.

I ja bi pobjegla na bolovanje.

Gledam 3D Poliklinika Vili 600kn.
BondWannabe is offline  
Old 14.11.2017., 19:56   #7074
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
obzirom na radno vrijeme koje imaš, meni je sasvim logična tvoja odluka. nije isto raditi u uredu 10-12 sati, i 4. nećeš toliko izbivati od doma i neće tvom djetetu ništa faliti.

što se tiče neplaćenog...za mene utopija. pitanje dal me čeka pozicija na kojoj sam bila prije odlaska, najvjerojatnije ne, kamoli da uz tih godinu i pol izbivanja još tražim i neplaćeno...mogla bi se oprostiti od posla. i s te strane čak i razumijem poslodavca.
I satničar mi uvijek može raspored napraviti da sam suprotno od supruga pa da ne mora nitko osim nas sudjelovsti u čuvanju što mi je još jedan plus.

Kako sam u državnoj firmi neplaćeno bih dobila, ali stvarno bi nam bilo teško s jednom plaćom na nas 4 i još kredit za kuću.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 20:03   #7075
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Ma ima svakakvih poslova...
Tete u vrtiću koje moraju dizati djecu, izložene virozama i bakterijama.
Žene koje rade u pekarama pa moraju nositi teške stvari.
Frizerke, konobarice po cijeli dan na nogama.
Medicinske sestre koje podižu bolesnike i još su izložene svemu.
Prodavačice u Konzumu koje svako malo moraju u hladnjaču.

I ja bi pobjegla na bolovanje.

Gledam 3D Poliklinika Vili 600kn.
Jedan od mojih honorarnih poslova je i vođenje studenata u vrtić. Je da je samo jednom tjedno po 2 sata, ali ni od toga nisam htjela odustati. Ne dižem djecu, ali su me plašili tim virozama i sl.
Moj je argument bio da i kcer ide u vrtic pa mi mođe neku bolest donijeti.

Ali da, neki poslovi nisu za trudnice i tad je bolovanje potpuno opravdano.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 20:26   #7076
Rekla sam javiti se nakon što odem kod dr vezano za to što ne osjetim bebu zadnja dva dana.

Otkucaji srca uredni, protoci također, pupkovina isto, plodne vode ima koliko treba, i čekao je da se beba krene pokretati što ja nisam osjetila.

Uglavnom, sve je u redu i srce mi je sad na mjestu.
Slugterra is offline  
Old 14.11.2017., 20:49   #7077
Slugterra super, bitno da si ti mirna i da je sve super

Evo ja ću reći da mi je iskreno žao da ne radim i svaki put kad se sjetim da ću tijekom prve godine djetetovog života morati tražiti posao i ići po razgovorima nije mi svejedno. Suprug i ja si trenutno možemo priuštiti moju nezaposlenost i srećom imala sam naknadu s burze tijekom ovog ljeta pa nam je lakše prebroditi ovaj dio dok nemam nikakva primanja. Volim imati svoju sigurnost i svoj novac, a volim i raditi i zato zasad ne razmišljam o ostajanju doma dok dijete ne poraste. Ne bih voljela imati veliku razliku između djece, ali zbog svog duševnog mira planiram imati sljedeće dijete tek kad ću imati siguran posao i kad ću znati da se nakon godine dana imam gdje vratiti.

Moja je trudnoća zbilja nezahtjevna i super se osjećam, zato mogu reći da naravno da je to drugo stanje i da ima bezbroj razlika, ali zasigurno nije bolest ni opravdanje za ne znam ni sama što. Mene više živcira što moji bliski ljudi trepere oko mene i za sve me ispituju jel mogu i kak ću ja to pošto, kažem, zbilja nemam nikakvih poteškoća. Tek sad ulaskom u treće tromjesečje primjećujem da mi je nešto teže, da se više uspušem ali i dalje se trudim raditi sve ko i prije
Punjena maslina is offline  
Old 14.11.2017., 21:01   #7078
Calecaki

Slugterra, neka si ti išla. I neka je sve super.
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Po meni se sve zdravstvene usluge privatno previše preplacuju.
Vidiš ovo je velika zabluda. Privatno te košta isto kao i kod socijalca i u bolnici, samo što to pokriva HZZO. Odnosno, već si to platila. Nije besplatno.

Isto kao što je cijena carskog skoro 30 tisuća kuna. Ista cifra je u Podobniku. I to je razlog zašto ga doktori u bolnicama izbjegavaju dok nije život majke i bebe već skoro ugrožen. Jer je skupo.

Moja socijalna ginekologica u prvoj trudnoći je bila fantastična i nisam imala potrebe ići privatno jer je bila i bolja od nekih privatnika.

Ne, ne mislim da je super što ja sve idem privatno niti mislim da bi svi trebali tako, samo govorim o zabludi da je socijalno besplatno....


Ja ću opet raditi do onih 45 dana prije termina.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 21:22   #7079
Pa al u tome i je poanta. Ako zdravstveno i ovako i onako plaćaš. I onda još ideš privatno :nezna:

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 21:28   #7080
Je, sretna sam sad i mirna.

Da se nadovežem na temu, najbliža sam Scissors po razmišljanju da je ne citiram sad, slažem se da ne treba generalizirati, a pogotovo sam protiv svake osude onih mama koje se ranije vraćaju na posao, pritom sebe uzdižući jer si mogu priuštiti nepovratak na posao.
Slugterra is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.