Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 13:37   #961
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Zanemaruješ ljudsku lijenost. Ima puno lijenih lopova kao što ima i lijenih radnika koji neće provaliti u kuću da bi nešto uzeli, ali ako im se pruži prilika da ne trebaju provaljivati to će učiniti.

Jeli ti zaključavaš svoju kuću i auto?
Ovo još nisam čuo, lijeni lopovi!

Onda kako ti to zamišljaš? Od čega oni žive? Kako to oni rade? Šetaju se tek tako od kuće do kuće, probaju brave na ulaznim vratima, i kad konačno nađu jednu da je nezaključana, oni, tup, pa unutra. Ili idu od parkirališta do parkirališta, probaju brave na vratima automobila, kad nađu jednu nezaključanu, oni opet unutra pa pokradu sav Kleenex, sunčane naočale, ice scrapers, itd.?

Možda si našao i posebne FBI statistike za lijeni lopovi kriminal?
Dilberth is offline  
Old 10.11.2017., 16:55   #962
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post

U Rusiji je stopa ubistava dva i pol puta veća nego u SAD, .
U tu statistiku su uracunali i obracune sa dzihadistima po Kavkazu.Sponzorirane od Amerike i njenih trabanata. A to je brat bratu tri cetvrtine od svih ubistava.

dakako ono sranje od zapadne propagande to nece reci.
Ringo10 is offline  
Old 10.11.2017., 18:57   #963
Ima tu još puno toga što nam naši napredni ljubitelji gun control zaboravljaju da kažu.
Quote:
MARTIN: So there are two things that stood out in this report, and I want to take them separately if we can, even though they are perhaps related. The first is that suicide is so much more prevalent than homicides. You said that the demographics of suicide-related gun violence overall skew heavily toward white men who make up 79 percent of all firearm suicide victims and about 60 percent of total gun deaths in the U.S. So first of all, why is it that suicide is so much more prevalent than homicide and that we don't talk about it that much? Is there a shame factor? Is it - why is that?
1. Od ukupnog broja firearm deaths, samo 60% otpada na bijelce.

2. od tih 60% firearm deaths, 79% su samoubojstva! To nam gun control lobby neće nikad reći.
Socijalisti naravno dobro znaju sve ove statistike.

Što je njihov pravi razlog za gun control?
Dilberth is offline  
Old 11.11.2017., 13:51   #964
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
U Svajcarskoj sam vec skoro 30 godina i ni jednom do sada nisam video nikakvo oruzje kod civila, niti na ulicama, niti privatno kod ljudi (a bio sam kod dosta Svajcaraca doma).
Statisticki u Svajcarskoj ima puno oruzja, pre svega zbog toga sto svako ko je sluzio vojsku moze da ga zadrzi (ovde se vojska sluzi u vise navrata) - oruzje i municija moraju da se drze odvojeno i pod kljucem, gubitak se mora odmah prijaviti policiji, napunjeno oruzje se ne sme javno nositi...
Otpust iz vojske - oruzje (Waffen)

Ovako nesto je nezamislivo u CH
Open Carry Texas
Open Carry Walmart

Young Guns: Should Kids Learn How to Shoot Guns ?
Too Young to Shoot Guns?
Iz prve ruke...

Zivim u Houston-u, na snazi je open carry, ali jos nisam nikoga vidio da nosi tako... vjerovatno nosi negdje neko, ali eto, ja nisam vidio jos...

licno imam "Licence to Carry" a jako rijetko nosim, nikad "open"... uglavnom stoji u kuci, "zlu ne trebalo"...
Roodonja is offline  
Old 11.11.2017., 15:48   #965
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Iz prve ruke...

Zivim u Houston-u, na snazi je open carry, ali jos nisam nikoga vidio da nosi tako... vjerovatno nosi negdje neko, ali eto, ja nisam vidio jos...

licno imam "Licence to Carry" a jako rijetko nosim, nikad "open"... uglavnom stoji u kuci, "zlu ne trebalo"...
Ja pak živim na jugu Floride i mada je FL "shall issue" state, jesam visio nekoliko puta ljude koje nose oružje, zadnji put jednu ženu u Starbucksu kod mene u Westonu.

Kao i kod tebe, imam dozvolu ali to ostaje doma pod ključem. Eventualno tu i tamo u autu kad idemo negdje gdje bi moglo zatrebati, ali i to rijetko.

2. amandman je potreba!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 11.11.2017., 19:39   #966
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ja pak živim na jugu Floride i mada je FL "shall issue" state, jesam visio nekoliko puta ljude koje nose oružje, zadnji put jednu ženu u Starbucksu kod mene u Westonu.

Kao i kod tebe, imam dozvolu ali to ostaje doma pod ključem. Eventualno tu i tamo u autu kad idemo negdje gdje bi moglo zatrebati, ali i to rijetko.

2. amandman je potreba!
Ovo postaje već ozbiljno kad se i u Westonu moraju nositi pištolji.

Inače neki manji semi-automatic kao ovaj na pr. možeš nositi u cell phone pouch, svi će misliti da nosiš telefon.
Dilberth is offline  
Old 13.11.2017., 03:58   #967
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post

Inače neki manji semi-automatic kao ovaj na pr. možeš nositi u cell phone pouch, svi će misliti da nosiš telefon.
Ma taj mi je kao igračka, bojap bih se da ga negdje zagubim...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 14.11.2017., 22:34   #968
Nasumicna pucnjava na Sjeveru Kalifornije. Vjerojatno 5 mrtvih i nekoliko ozljedeni. Pucano na 7 lokacija ukljucujuci i osnovnu skolu.
Ubojica je bio naoruzan sa poluautomatskom puskom i dva pistolja. Ubijen je od strane policije.
http://abcnews.go.com/US/shooting-re...ry?id=51143319
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 14.11.2017., 23:22   #969
Ovoj temi treba promijeniti naslov u USA - Sjedinjene Američke Države - izvjestaji o pucnjavi.
tihobl is offline  
Old 15.11.2017., 07:59   #970
Red face

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ovoj temi treba promijeniti naslov u USA - Sjedinjene Američke Države - izvjestaji o pucnjavi.
Poprilicno tocan prijedlog kolega!
Blinko Black is offline  
Old 15.11.2017., 08:05   #971
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nasumicna pucnjava na Sjeveru Kalifornije. Vjerojatno 5 mrtvih i nekoliko ozljedeni. Pucano na 7 lokacija ukljucujuci i osnovnu skolu.
Ubojica je bio naoruzan sa poluautomatskom puskom i dva pistolja. Ubijen je od strane policije.
Da, zanimljivo. U Kaliforniji koja ima stroge zakone o oružju, opasni kriminalac i dale ima oružje, vozi uokolo 45 minuta i puca i ubija.
Za razliku od toga , u Texasu ubojicu koji je u tom trenutku pokušavao pobiti preživjele upucao je naoružani građanin par minuta nakon početka pucnjave.

Zaključak - poštenim građanima treba oduzeti oružje.
thortwins is offline  
Old 15.11.2017., 08:22   #972
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ovoj temi treba promijeniti naslov u USA - Sjedinjene Američke Države - izvjestaji o pucnjavi.
Evo, da počnemo raspravu o tome da FBI statistika sustavno zataškava bezbrojne primjere kako su naoružani građani spriječili slične pokolje:

http://www.foxnews.com/opinion/2017/...ing-lives.html

Quote:
A 2014 FBI report claims that only once between 2000 and 2013 did a concealed handgun permit holder stop a public shooting. This false claim just shows how politicized the FBI became under the Obama administration.
Many times, police, sheriffs, and prosecutors have gone on the record and credited permit holders with saving many lives. These attacks didn’t get national news attention, but they would have been on front pages everywhere if a permit holder hadn’t intervened.

There are countless examples of people using guns in self-defense at their homes or workplaces. But I want to focus on a much narrower set of cases where permit holders stopped public shootings.

Here are 10 additional recent cases.
-- Arlington, Texas, May 3, 2017: A police spokesman stated that the concealed handgun permit holder “prevented further loss of life.” A Dallas Morning News headline read: “‘Hero’ stopped mass murder by crazed bar patron who was armed to the teeth, police say.”

-- Lyman, South Carolina, June 30, 2016: Just a couple of weeks after the Orlando massacre, 32-year-old Jody Ray Thompson opened fire on another nightclub. Fortunately, permitted concealed handguns were allowed in South Carolina bars. Thompson was able to shoot three people before the permit holder fired back and wounded Thompson in the leg. Fox 5 in Atlanta reports: “At least one South Carolina sheriff are crediting a man with a concealed carry permit with preventing further violence at a nightclub this past Sunday.

Itd, itd.

Dakle, korumpriani FBI sudjeluje u sustavnom zataškavanju slučajeva gdje su građani svojim legalnim oružjem zaustavili pokolje koje su započeli luđaci ili kriminalci.
Tu je navedeno samo 12 primjera, a zamislimo samo koliko desetaka sličnih primjera nije autor članka uopće uspio naći u medijima kad se takvi događaji pokušavaju sakriti.

I to su samo slučajevi u kojima je došlo ne samo do pucnjave, nego je bilo više ubijenih ili teže ozlijeđenih.
Zamislimo samo koliko na svaki takav slučaj ima onih gdje je napadač odbijen bez da je bilo teže ozlijeđenih, i koliko mnogo primjera gdje je netko samo pokazivanjem vlastitog oružja ili pucnjem u zrak naveo napadača da odustane od napada.
Naravno da korumpiranim protivnicima oružja (zagovornicima diktature države) ne pada na pamet da i takve slučajeve uvedu u statistiku.
thortwins is offline  
Old 15.11.2017., 10:03   #973
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo. U Kaliforniji koja ima stroge zakone o oružju, opasni kriminalac i dale ima oružje, vozi uokolo 45 minuta i puca i ubija.
Za razliku od toga , u Texasu ubojicu koji je u tom trenutku pokušavao pobiti preživjele upucao je naoružani građanin par minuta nakon početka pucnjave.

Zaključak - poštenim građanima treba oduzeti oružje.
Meni je to problematicno i podsjeca me na filmove o Divljem zapadu, ali ne ulazim u dublju problematiku jer je to stvarno njihova unutarnja stvar. Osobno ne bi volio zivjeti u saveznoj drzavi gdje se oruzje moze olako nabaviti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 13:29   #974
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni je to problematicno i podsjeca me na filmove o Divljem zapadu, ali ne ulazim u dublju problematiku jer je to stvarno njihova unutarnja stvar. Osobno ne bi volio zivjeti u saveznoj drzavi gdje se oruzje moze olako nabaviti.
Ako se ne varam gradovi u nekadašnjem divljem zapadu su u stvarnosti imali zabranu unošenja oružja u sam grad i postojala je prostorija gdje su svi koji su ulazili u grad morali odložiti oružje. Tako sam bar čitao.
Corvus27 is offline  
Old 15.11.2017., 13:48   #975
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni je to problematicno i podsjeca me na filmove o Divljem zapadu, ali ne ulazim u dublju problematiku jer je to stvarno njihova unutarnja stvar. Osobno ne bi volio zivjeti u saveznoj drzavi gdje se oruzje moze olako nabaviti.
Divlji zapad je bio neusporedivo pitomiji od civiliziranog istoka. Doslovno je stopa ubojstava bila neusporedivo veća na istoku. Znači sve one pucnjave u vesternima uzmite sa rezervom (da ne spominjem da je nekoliko događaja kao pucnjava kod Ok korala preuveličano i doslovno svaki 3. vestern je o tome).
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 15.11.2017., 14:12   #976
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Divlji zapad je bio neusporedivo pitomiji od civiliziranog istoka. Doslovno je stopa ubojstava bila neusporedivo veća na istoku. Znači sve one pucnjave u vesternima uzmite sa rezervom (da ne spominjem da je nekoliko događaja kao pucnjava kod Ok korala preuveličano i doslovno svaki 3. vestern je o tome).
Westerni su daleko od stvarnog divljeg zapada, inače na youtubeu ima zanimljivih videa na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=ZyjulgCEk0U
Corvus27 is offline  
Old 15.11.2017., 14:32   #977
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Westerni su daleko od stvarnog divljeg zapada, inače na youtubeu ima zanimljivih videa na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=ZyjulgCEk0U
Na povijesti smo nekad davno imali temu koja je se bavila razbijanjem mitova o divljem zapadu. dalo je se pročitati svačega, od sitnih trivijalnosti do krupnih stvari.
Najčešći uzrok smrti kauboja je bio pad sa konja, oko 25% kauboja su bili crnci, sukobi sa indijancima su bili rijetki (druga je stvar vojska koja je vodila službenu washingtonovu politiku), Bily the Kid je ubio oko 9 ljudi, revolveraš sa vjerovatno najviše ubijenih ljudi je bio John Wesley Hardin (30 -njega vesterni uopće ne spominju). Dok je u isto vrijeme na istoku djelovao H.H. Holmes za kojeg se procjenjuje od min. 30 do preko 100.

Pa smo imali drugu temu koja je se bavila lažima o srednjovjekovnoj Europi i katoličkoj crkvi u pop kulturi, a posebno koje dolaze iz anglosaksonskog svijeta.....

Bubi i još neki bi trebali pročitati te teme, čisto da se malo obrazuju.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 15.11.2017., 14:36   #978
...napisao sam da me podsjeca na filmove. Filmovi su najcesce fikcija.
Poanta je bila da ne podrzavam uzimanje pravde u svoje ruke . Ako je netko zavredio smrt ( na stranu sad opravdanost smrtne kazne ) onda ga treba osuditi na smrt, a ne da ga ljutiti gradani jure i smaknu na cesti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 14:45   #979
A shvaćam. Znači nisu trebali reagirati, već pustiti ubojicu da nastavi sa poslom dok ne dođu službeni predstavnici države i onemoguće ga- po mogućnosti bez fizičkog obračuna.

Reci da netko puca na tebe, bi li volio da prvi prolaznik izvadi oružje i upuca napadača ili bi inzistirao na čekanje policije?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 15.11.2017., 14:55   #980
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Na povijesti smo nekad davno imali temu koja je se bavila razbijanjem mitova o divljem zapadu. dalo je se pročitati svačega, od sitnih trivijalnosti do krupnih stvari.
Najčešći uzrok smrti kauboja je bio pad sa konja, oko 25% kauboja su bili crnci, sukobi sa indijancima su bili rijetki (druga je stvar vojska koja je vodila službenu washingtonovu politiku), Bily the Kid je ubio oko 9 ljudi, revolveraš sa vjerovatno najviše ubijenih ljudi je bio John Wesley Hardin (30 -njega vesterni uopće ne spominju). Dok je u isto vrijeme na istoku djelovao H.H. Holmes za kojeg se procjenjuje od min. 30 do preko 100.

Pa smo imali drugu temu koja je se bavila lažima o srednjovjekovnoj Europi i katoličkoj crkvi u pop kulturi, a posebno koje dolaze iz anglosaksonskog svijeta.....

Bubi i još neki bi trebali pročitati te teme, čisto da se malo obrazuju.
Zanimljiva tema i redovito sam ju čitao, ja recimo nisam imao pojmao o proširenom homoseksualizmu na divljem zapadu.
Corvus27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.