Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 17:24   #2481
[QUOTE=benedeiktus; razgovori ne pomažu.ne da mi se razgovarati.to sam isto prije trebao.a ni tablete ne pomažu.mogu ja piti tablete ali i dalje ću ponavljati u svojoj glavi da nikad nisam imao curu i da nisam muškarac.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:31   #2482
[QUOTE=salevart;66497361]
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post

Ti nezelis umrijeti, vec mi se cini da je bas to sta nemas curu, a volio bi i to ti je neki cilj i to te drzi dalje na zivotu, imas zelje pred sobom jos uvijek.
Nije to tako puno 36g. Muskarci nisu ko zene kojima sa nekih 45 godina istice vrijeme za imati djecu, ali niti nemora svatko imati djecu, moze se i u dvoje lijepo i sretno zivjeti.
36 godina je jako jako puno.trebao sam imati curu dok su i drugi imali.ne mora svatko imati djecu?da,da..jedina svrha života je imati djecu.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:32   #2483
[QUOTE=benedeiktus; kako je to jadno ja živim samo zato jer sam kukavica.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:33   #2484
[QUOTE=benedeiktus; nema više mog najdražeg frenda.prokleti život
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:41   #2485
[QUOTE=benedeiktus;66497341]
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post

dijagnoza.krenimo od početka.kad sam sa 17 godina završio u kukuljevićevoj dijagnoza je bila adolescentska kriza.kad sam prošle godine bio u vrapču postavljena mi dijagnoza rezidualna shizofrenija.ovaj psihić kod kojeg sam išao mi je rekao endogena psihoza.a jedan mladi psihić mi je rekao da imam granični poremećaj ličnosti.
Ja cu ti sad rec opet, 5x mi je zanimljivija bila kava sa curom koja ima shizofreniju, nego s ovim "obicnim dosadnjakovicima, toboze "normalnima".
Nemoj mislit da posto si izgubio prijatelja da nikad vise neces nac nekog ko ce te razumjeti.
Nadi volonterski centar, odi u knjiznicu, prosetaj.
to kako se osjecas je prirodno, nosis se sada vjerovatno s krivnjom sto nisi sprijecio frenda, sto nisi "naslutio" ali....
ovo sad izokreni u to da umjesto da sebi naudis, da pomognes sebi. Meni kad se prijatelj ubio automatski je doslo da se i ja ubijem, ali nesto se u meni prelomilo i ja sam tad shvatila "meni treba pomoc".

Ti imas pravo na zivot i prozivit ga onako kako mozes. Volontiranje u sklonistu za zivotinje, odlazak na izlozbu, odlazak u knjiznicu, popunjanje krizaljki, setnja, plivanje, crtanje.

Bila je jedna cura objavljivala radove i crtala halucinacije, ili blog recimo? Na njemu da pises kako se osjecas?
Tvoja patnja nije samo "promijeni nacin razmisljanja" ti stvarno to prozivljavas, ali ja bi rekla da ako radis jedno te isto ne mozes ocekivati drukciji rezultat, stvarno ako ti je svaki dan jednolican, nesto novo ubaci, ako nemas energije, na youtubu gledaj neke filmove dokumentarne, informiraj se, razmisljaj o necem drugom, skreni misli... Ta cura s kojom sam se nasla na kavi, u niti jednom trenutku je nisam gledala drukcije, gledala sam ju ko covijeka, ti isto tako mozes imati novog prijatelja, a svog frenda ces uvijek nositi na srcu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:45   #2486
[QUOTE=benedeiktus;66497465]
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post

36 godina je jako jako puno.trebao sam imati curu dok su i drugi imali.ne mora svatko imati djecu?da,da..jedina svrha života je imati djecu.
Ti si TI. Ima slobodnih zena koje isto tako kao ti misle da posto su 30+ da ce ostat same, to je strah koju svi nose u sebi cak i kad su u vezama!!!
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:46   #2487
lijepo pjeva dino merlin "umri prije smrti".
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:47   #2488
[QUOTE=Splićankaa;66497695]
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post

Ti si TI. Ima slobodnih zena koje isto tako kao ti misle da posto su 30+ da ce ostat same, to je strah koju svi nose u sebi cak i kad su u vezama!!!
da.ja sam ja.nažalost.htio bih biti netko drugi.volim život ali ne svoj mrzim svoj život a volim život kao takav,život normalnih i sretnih ljudi.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:22   #2489
[QUOTE=Splićankaa;66497245]
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post

Koju dijagnozu imas ?
Nema nis samo od tableta. To je ko da zeljevas biljku a ne dajes joj suncevu svjetlost.
U necemu ces se pronaci. Jesi trenirao kakve sportove?
Jel radis il trazis posao?
slikovita usporedba biljke i čovjeka, tablete bi trebale biti nešto kao prva pomoć na kratke staze, pravi spas je promjena ponašanja, sad da je baš tako jednostavno ali opet....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:31   #2490
Benidikt, imaš 36 godina i nisi ima djevojku, nije dobro ali moraš li baš zbog toga počiniti samoubojstvo? Neki su počinili samoubojstvo radi žene, znam osobno za jedan takav slučaj, ubila ga ta luda ženetina i opaka kćer...

Rodjen si 1981-e? Sigurno jesi a to je godina u znaku marsa, mars je simbol krvi, nasilja i destrukcije, "marsovci" su često samodestruktivni, ruše sve mostove za sobom. Što si u horoskopu? Moja situacija ima sličnosti s tvojom, uništila mi okolina samopouzdanje od najranijih dana, mnogo otrovnih ljudi bilo nažalost. Samo zvijezde su mi se drukčije posložile pa se borim i napredujem...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:52   #2491
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
slikovita usporedba biljke i čovjeka, tablete bi trebale biti nešto kao prva pomoć na kratke staze, pravi spas je promjena ponašanja, sad da je baš tako jednostavno ali opet....
Ne i kod kroničnih oboljenja. Moraju se piti tablete i onda sve ostalo što ide uz to; promjena ponašanja.
Nataša Rostova is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:57   #2492
Quote:
Nataša Rostova kaže: Pogledaj post
Ne i kod kroničnih oboljenja. Moraju se piti tablete i onda sve ostalo što ide uz to; promjena ponašanja.
Točno,npr šizofreničar mora do kraja života piti lijekove jer današnja medicina nije u stanju izliječiti psihoze, samo koliko ja shvaćam forumaš Benidktus ne pati od psihičke bolesti?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:01   #2493
Vjerujem da bi bilo pametno da se javis u Centar za krizna stanja jer ti je lose i ne mozes se sam nositi sa krizom, dragi Benedikt
Zelim ti reci da je svaki zivot jedinstven i da svako cini svoje korake i ostavlja jedinstvene tragove.
Uspiredivanje s drugim ljjudima samo nas zaustavlja u otkrivanju i cudjenju vlastitom zivotu i bicu.
Svijet je saroliko mjesto i mogucnosti u njemu su velike.
Zelim ti da ojacas!
Ti si ti!
Vazan mnogima vise nego mozes naslutiti.
Trazi pomoc sto prije !
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:43   #2494
Možda ti ovo pomogne benediktus.
Poprilično je jednostavno. Odeš kod svog liječnika i napiše ti hitnu uputnicu jer jest hitno.
Kod specijaliste ideš odmah preko reda.
Aj nek ti ovo bude zadatak, pa nam javi kako je bilo.
Ajde.
Nataša Rostova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 02:07   #2495
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Dušo, znaš koja je razlika između tebe i nje i zašto tebi ne trollam po postovima?
Prestani s naskakivanjima. Imaš ignore opciju, sasvim je legitimna. Ako ti je iz nekog razloga problem koristiti ju, meni nije problem početi davati kartone.

Isto vrijedi za sve koji na ovoj temi provociraju i nadmudruju se s onima koji im nisu simpatični ili koji god već razlog imaju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:45   #2496
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Benidikt, imaš 36 godina i nisi ima djevojku, nije dobro ali moraš li baš zbog toga počiniti samoubojstvo? Neki su počinili samoubojstvo radi žene, znam osobno za jedan takav slučaj, ubila ga ta luda ženetina i opaka kćer...

Rodjen si 1981-e? Sigurno jesi a to je godina u znaku marsa, mars je simbol krvi, nasilja i destrukcije, "marsovci" su često samodestruktivni, ruše sve mostove za sobom. Što si u horoskopu? Moja situacija ima sličnosti s tvojom, uništila mi okolina samopouzdanje od najranijih dana, mnogo otrovnih ljudi bilo nažalost. Samo zvijezde su mi se drukčije posložile pa se borim i napredujem...

djevica sam po horoskopu.nažalost.da sam rođen u nekom drugom znaku,možda bi mi bilo drukčije.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:47   #2497
Quote:
Nataša Rostova kaže: Pogledaj post
Možda ti ovo pomogne benediktus.
Poprilično je jednostavno. Odeš kod svog liječnika i napiše ti hitnu uputnicu jer jest hitno.
Kod specijaliste ideš odmah preko reda.
Aj nek ti ovo bude zadatak, pa nam javi kako je bilo.
Ajde.
ima jedan psihijatar kod kojeg mogu otići-kod kojeg sam prije išao,nekad redovno a nakon toga rijetko..međutim-nitko mi ne može pomoći.dvoumim se da li da odem kod njega ili ne.čuo sam se malo s njim preko telefona.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:51   #2498
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Točno,npr šizofreničar mora do kraja života piti lijekove jer današnja medicina nije u stanju izliječiti psihoze, samo koliko ja shvaćam forumaš Benidktus ne pati od psihičke bolesti?
ne znam ni sam da li patim od psihičke bolesti.u vrapču sam dobio dijagnozu rezidualna shizofrenija ali ta dijagnoza nije točna.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:52   #2499
[QUOTE=benedeiktus; pijem tablete.ne mogu mi nikakvi lijekovi pomoći jer stalno mi je to u glavi da nikad nisam imao curu i sam si nabijem komplekse zbog toga.situacija za koju ne postoji riješenje.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:31   #2500
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
djevica sam po horoskopu.nažalost.da sam rođen u nekom drugom znaku,možda bi mi bilo drukčije.
Ne vjerujem što čitam. Nije ni čudo da ljudi padaju u depresije i imaju crne misli kada ovako razmišljaju.
Dragi forumašu, zašto svoj život i probleme stavljaš u tuđe ruke?
Ma kakav horoskop, vidjelice budućnosti... dajte se ljudi manite takvih stvari. Mogu shvatiti da čovjek u beznađu posegne za svačim, ali dajte stisnite zube i koncentirajte se na svoj život, ne na tuđa proricanja.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.