Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 10:16   #7121
Moj stomak je isto nisko.
I prije je bio lijepo zaobljen, sad je nekako izdeformiran.

OTPRILIKE OVAKO:





Pikaso sam, znam.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 15.11.2017., 10:19   #7122
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ne poklapa se ukoliko mi satničar to uspuje naštimati. Ali ako se vratim na pila radnog vremena to je 10 sati nastave. To mi realno u 3 dana sve uspuje staviti, ali vidjet ćemo.
Ako se bude poklapalo uskočit će netko jer kod nas ni nema jaslica od 6.mj.
Ja da imam mogucnost pola radnog vremena i to da mi rrcimo moze biti 3 dana ubtjednu ja bi se vratila istog trena nakon 6mj.
Ostavila bi bebu svekrvi na tih par sati...

Ali ovako moram na 8h ici sto u zg znaci kretanje 1h ranije i jos voznja doma 1h dakle 10h me nema... i jos bi ju morala dat u jaslice jer sta bi moja svekrva svaki dan po 10h doma s bebom.... ipak nekako mislim da se na te duge relacije bolje roditelji i ustanove bave s njima...

A cekaj kolika ti je plqca ako se vratis na pola?
Puna? Tako onda mozes raditi 6mj ili 12?
ancy_20 is offline  
Old 15.11.2017., 10:24   #7123
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Moj stomak je isto nisko.
I prije je bio lijepo zaobljen, sad je nekako izdeformiran.

OTPRILIKE OVAKO:





Pikaso sam, znam.
ček, sad ti je kockast?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 15.11.2017., 10:29   #7124
moj je nekako 'vako



a do kraja će vako nekako biti

__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 15.11.2017., 10:35   #7125
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja da imam mogucnost pola radnog vremena i to da mi rrcimo moze biti 3 dana ubtjednu ja bi se vratila istog trena nakon 6mj.
Ostavila bi bebu svekrvi na tih par sati...

Ali ovako moram na 8h ici sto u zg znaci kretanje 1h ranije i jos voznja doma 1h dakle 10h me nema... i jos bi ju morala dat u jaslice jer sta bi moja svekrva svaki dan po 10h doma s bebom.... ipak nekako mislim da se na te duge relacije bolje roditelji i ustanove bave s njima...

A cekaj kolika ti je plqca ako se vratis na pola?
Puna? Tako onda mozes raditi 6mj ili 12?
Nisam još to detaljno istraživala, ali kako sam negdje pročitala (neka me netko ispravi ako je krivo) da dobiješ 2300 + pola plaće. i onda tako možeš raditi godinu dana.

Ovo za 3 dana u tjednu se nadam da će mi satničar uspjeti napraviti jer 10 sati nastave nije puno. i da je svaki dan to je otprilike 2 sata u danu.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 15.11.2017., 10:37   #7126
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ček, sad ti je kockast?
Pa...

Prenepravilan je da bi bio kockast ali više je kockast nego kuglast, to svakako,
ima nekakav nagli okomiti pad, dosta užasno to izgleda, bridovi an' shit.
K'o trudni Transformer da sam a ne žena.

A srca ti,
tvoj je isto za pohvalit se.
Kad sam ugledala ovu drugu fotku mahinalno sam A u piiiip rekla, šta je to, koliko je tu djece unutra smješteno, čitav jedan razred ili šta, kako, ne razumijem.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 15.11.2017., 10:41   #7127
scissors i ja sam takva. muž mi je rekao da mi trbuh izgleda kao obješena cica
cvexter is offline  
Old 15.11.2017., 10:48   #7128
Pozdrav cure, ako primate nove evo konacno sam nasla vremena za sudjelovanje.. tu i tamo vas procitam pa reko da se i ukljucim.. ovo mi je treca trudnoca, trenutno 14+3.. imam curicu koja ce ubrzo 4g i decka od 2,5 g..
pricali ste o komplikacijama.. u svakoj trudnoci sam rekla da cu radit sto duze mogu zbog sebe a na kraju sam sve tri trudnoce doma jer sam imala hematome i krvarenja.. sad nakon 14 tj mi je bolje i mogla bih fizicki radit ali mi se sad ne isplati vracati na posao.. isto tako sam se nakon obe trudnoce vratila na posao kad su imali 8 mj jer stvarno nisam osoba koja moze sjedit doma a trebalo mi je malo rada s odraslim ljudima i micanje od svakodnevice��
User90 is offline  
Old 15.11.2017., 10:58   #7129
Ja sam ljubomorna na ove niskotrbušaste. Moj je tolko visoko da mi se cini da mi kroz grlo izac, pluca gnjeci, stalno imam problema s disanjem i cesto mi je pritisak na zeludac pa mi bude zlo. Jedino kad legnem je lakse, kad hodam ko da ga sila teza gura prema gore
Olivi is offline  
Old 15.11.2017., 11:34   #7130
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Nisam još to detaljno istraživala, ali kako sam negdje pročitala (neka me netko ispravi ako je krivo) da dobiješ 2300 + pola plaće. i onda tako možeš raditi godinu dana.
.
Dobiješ pola naknade za 2. šest mjeseci i pola svoje plače.
Za korištenje porodiljnog ti se zapravo broje sati koje ti država plaća tako da u ovom režimu možeš raditi godinu dana (do djetetove 1,5 godine) ako si prvih 6 mjeseci bila cijeli dan na teret države, a dalje po pola dana. Tako je barem bilo prije 2 godine kada sam to koristila za Drugorođenog.
Budući da sam ja na pola radnog vremena radila do njegove 1. godine, a onda počela raditi normalno, ostalo mi je još 6 mj. po pola ili 3 cijela mjeseca koja mogu iskoristiti do njegovog 7. rođendana. Od Prvorođenog mi je ostalo još i više.
Elinga is offline  
Old 15.11.2017., 12:25   #7131
Ja bum najvjerojatnije ostala doma cijelu godinu. Plaća mi je velika i značajno će mi se smanjiti prihodi ali pripremila sam se za to unaprijed.
Iako razlika je zastrašujuća....
Trošiti ću muževu lovu.

Ako baš budem htjela, dobra mi je i opcija s pola radnog vremena - moji mama i tata žive ulicu od mog radnog mjesta i jedva čekaju unuka pa je i to otvorena opcija.
Trebam roditi krajem travnja; znači 6 mjeseci bi se navršilo krajem 10. mjeseca pa mogu iskoristiti cijeli godišnji za 2018. i vratiti se krajem 11. mjeseca.

Ma ne vjerujem, mislim da ću uživati doma, taman će biti predbožićno vrijeme i neće mi se dati....prvi bebin Božić
BondWannabe is offline  
Old 15.11.2017., 12:29   #7132
User90 dobrodošla!


Najgore je osuđivati. Nismo sve iste. Nekome je bitno biti s djetetom što duže, netko se želi vratiti na posao jer mu je to bitno. I to je ok. Netko želi raditi skroz do poroda, netko ne. I to je ok. Netko će imati dadilju, netko će slati u vrtić, netko će angažirati baku i dedu.

Konkretno: curka je krenula u vrtić s godinom i 9 mjeseci. Nadala sam se da ću biti doma s njom do treće godine (kombinirala sam rad od doma) jer mi je to zvučalo idealno. Dogodilo se:
1. Nisam stigla raditi kak spada što je rezultiralo mojim radom do 2 ujutro (minimalno),
2. Zbog čega sam bila živčana i neispavana i nikakva,
3. Nisam više bila svježa za curku, nisam imala ideja, nisam mogla ništa.

Onda smo je prijavili za vrtić. Upala je. Bila sam tužna, bojala sam se da sam je iznevjerila. Onda je krenula u vrtić. I sve je kliknulo:
1. Ona se zaista veseli vrtiću, veseli se tetama, priča o vrtiću,
2. Priča o djeci i svojim prijateljima,
3. Ja radim normalno radno vrijeme,
4. Nisam živčana, luda, imam strpljenja i svaku sekundu koju sam sad s njom provedem KVALITETNO.

NISMO SVE ISTE.

I rekla sam da kad se beba rodi prvo vrijeme će curka biti s nama ako muž opet dobije dosta godišnjeg tada da smo svi zajedno. Kad se vrati na posao curka će natrag u vrtić što je nekima UŽAS jer KAKO SE MOGU BRINUTI ZA BEBU A ZA DIJETE NE (onak nemaju iste potrebe?). Ako se curka izjasni da želi ostati doma, ostat će. U protivnom ide u vrtić koji će joj do tada postati prava rutina.

Najgore je osuđivati bez da se zna cijela priča. Ono što svaka od nas mora imati na umu jest da je sretna mama=sretno dijete. Ne pod uvjetom nekih ekstrema, ali ako vam je duševni mir da odete nakon 6 mjeseci na posao, odite. Djetetu NE TREBA frustrirana i nezadovoljna mama. U mojem slučaju, bolje da sam s njom 7 kvalitetnih i lijepih sati, nego 12 nikakvih.
BitterSweet is offline  
Old 15.11.2017., 12:33   #7133
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
prvi bebin Božić
Za prvi Božić je imala 2 tjedna. Bio mi je najljepši ikad.
Za drugi Božić je taman imala godinu dana. Opet najljepši ikad.
Sad će imat dvije godine i sad baš sve kuži i veseli se i vjerujem da me čeka najljepši Božić ikad.

S njima je sve najljepše.
BitterSweet is offline  
Old 15.11.2017., 13:16   #7134
Prijateljica danas rodila s 40+1. S 37 joj procijenili bebu na 3500 i kako je sitna bilo ju strah kako ce roditi, na kraju rodila bebu od 3400/50.
Toliko o procjenama
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 15.11.2017., 13:23   #7135
I ne samo procjene težine, nego i kada će porod krenuti... Ne znam zašto to uopće govore kada je vjerojatnost promašaja toliko velika.

Usputm čestitke prijateljici!
Elinga is offline  
Old 15.11.2017., 13:45   #7136
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
I ne samo procjene težine, nego i kada će porod krenuti... Ne znam zašto to uopće govore kada je vjerojatnost promašaja toliko velika.

Usputm čestitke prijateljici!


Verovatnost pogreške ne bi trebalo ni uzimati jer verovatnost pogodka je na nivou statisticke greske.
I onda bi jos neko gurao prste da vidi koliko sam otvorena. Za čije babe zdravlje?

Danas opet na put na kontrolu. Nadam se da je ovo poslednja. Mislila sam da je izbegnem ali ako ne rodim do sledeće srede, ne bih mogla obe. I tako... Nije da mi rade mesto sto ne volim, samo bih za to vreme mogla npr usisati i srediti ves.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 15.11.2017., 13:49   #7137
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Prijateljica danas rodila s 40+1. S 37 joj procijenili bebu na 3500 i kako je sitna bilo ju strah kako ce roditi, na kraju rodila bebu od 3400/50.

Toliko o procjenama


Pratim razne neke teme, grupe i svašta čitam. Evo treća trudnoca a uvek nesto novo i zanimljivo.

U glavnom, ima zena koje se bas ne daju na indukciju ako je jedini razlog termin. I tako one rađaju u 43 ili 44tt uredno, bez ikakvih problema i sasvim zdravu i pravu decu.
Nadam se da necu preci 40 pa da moram i o tome da razbijam glavu.

Inače, u Francuskoj termin racunaju na 42tt, ne na 40. I kontrole su mesečno jednom sve do kraja, tj do 42. Dalje je neki drugi protokol Al sestra nije nikad otisla dalje pa ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 15.11.2017., 14:06   #7138
Evo ja da se kratko javim..
Update.
Sutra idem na carski.. Obavila sve jos porazgovarati s anesteziologom. I to je to. Sutra je taj dan.
Ne zele cekati a i u terminu sam. I sama mislim da ce bebici biti bolje vani. Tako da..
Primila sam za svaki slucaj injekciju za pluca (reda radi).
I sad cekam sutrasnji dan.
Drzite mi fige, pere me plac, nervoza, strah i sreca.
minipanda is offline  
Old 15.11.2017., 14:12   #7139
Ajme minipanda stiže bebica Barem si riješila problem poroda na zadak, drago mi da ti taj dio ne radi više stres
Snow Fairy is offline  
Old 15.11.2017., 14:12   #7140
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Evo ja da se kratko javim..
Update.
Sutra idem na carski.. Obavila sve jos porazgovarati s anesteziologom. I to je to. Sutra je taj dan.
Ne zele cekati a i u terminu sam. I sama mislim da ce bebici biti bolje vani. Tako da..
Primila sam za svaki slucaj injekciju za pluca (reda radi).
I sad cekam sutrasnji dan.
Drzite mi fige, pere me plac, nervoza, strah i sreca.


Pandice, čemu nervoza i strah. Sutra ćeš upoznati svoje dete. ❤️ Nema neizvesnosti porodjaja, sve ce biti u redu.
Drži se i da nam se javis sličicom!




Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.