Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 14:45   #481
Dakle, summa summarum - cijene maslaca jesu više nego pred godinu dana, ali od nestašice nema ništa. Stalno akcije, sve je dostupno, svugdje ima svega.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:47   #482
Tako nekako.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:57   #483
Nestasice nema dostupni jesu ali po duploj cijeni nego prije
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 07:45   #484
Pa naravno, kakva nestasica. Sve je to umjetno stvoreno kao i vecina slicnih scenarija. Ok, mozda je porasla potraznja pa se malo igraju sa cijenama ali nista drasticno. Vjerujem da ce se poslije blagdana stabilizirati cijena na ispod 15 kn/250g i kad nije akcija. Malo skuplje nego prije ali eto, nista strasno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:18   #485
nekako mi je neobično da je cijena skočila baš u ovo doba godine kad se najviše peku kolači sve mi se čini da će cijena strmoglavo pasti otprilike par dana nakon nove godine
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:43   #486
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nekako mi je neobično da je cijena skočila baš u ovo doba godine kad se najviše peku kolači sve mi se čini da će cijena strmoglavo pasti otprilike par dana nakon nove godine
bojim se da neće ... u IT sam nakon povratka s godišnjeg našla značajno više cijene maslaca, bavarski koji sam kupovala za 1.69 skočio je u jednoj trgovini na 2.19, u drugoj na 1.89, danski lurpak ne nalazim ispod 3 euro, a onaj nagrađivani Occelli me strah i gledati cijenu jer je i prije bio jako skup. OStatak talijanskih maslaca ignoriram ako nemam namjeru peći neku slanu pitu jer se jako osjeti sir u njima. Po novinama ovdje i naslovi o nedostatku maslaca u Francuskoj i panici njihovih pekara.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:03   #487
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nekako mi je neobično da je cijena skočila baš u ovo doba godine kad se najviše peku kolači sve mi se čini da će cijena strmoglavo pasti otprilike par dana nakon nove godine
Ajmo se kladiti da neće. Ako ti dobiješ okladu, ja te vodim na pizzu u Kuhinju. Ako dobijem ja, ti mene u O'Haru.

Nije umjetno podizanje cijene. U EU zaista postoji osjetni manjak sirovine i to se ne može brzo ispraviti. Trebati će više godina.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:06   #488
okej, ali moja u Kuhinji mora biti jumbo
šalu nastranu, uz Konzum koji ide u stečaj i razne akcije i pospuste nekako mislim da će se 3.1. odjednom sjetiti kako imaju velike količine putra na zalihi i staviti priličan popust,
a naši trgovački lanci funkcioniraju kao žene i moda: čim se u jednom pojavi nešto, uskoro svi to imaju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:08   #489
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nekako mi je neobično da je cijena skočila baš u ovo doba godine kad se najviše peku kolači sve mi se čini da će cijena strmoglavo pasti otprilike par dana nakon nove godine
moze biti ali onda opet tamo pred Uskrs poskupit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:51   #490
U Kauflandu Meggle 250g, 16.99kn. Pored njega onaj od 200g 25kn.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:24   #491
Ma Kinezi su otkupili veći dio EU maslaca nego što to inače rade. Pa su EUropljani skužili da ga fali, i to podosta i digli cijene. Jer ga nema dovoljno za domaće momentalo. Tkđ, ako sam dobro skužila, Australija je isto nahebala. Prodali zalihe. Pa i njima poskupio poprilično..

Ajde, bar su masline fino rodile ovu godinu.

Rekao bi Plenki: interesantno
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:03   #492
Brzinski link: http://www.huffingtonpost.com.au/201...ed_a_23257573/

Mislim da su sve rekli.
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:23   #493
gledam reklame od supermarketa, ama baš svaki od njih ima specijalan popust na putar koji "inače" košta 23-25 kuna ali su ga oni za svoje vjerne kupce filantropski snizili na 16
neupućen i neinformiran slučajni prolaznik bi naivno zaključio da se radi o kartelu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:28   #494
Pa nije nepoznato da svi oni međusobno imaju osobu koja špijunira konkurentske cijene i prema tome se vode i prilagođavaju svoju ponudu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:29   #495
da, ali je neobično da svi imaju istu cijenu tog sniženog...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:37   #496
Zašto bi stavili 15 kad je svuda 16/17 😂 čekaj još malo... Sad će to kad budu "ekstra božićne super akcije"... Samo za nas

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:38   #497
Prošli vikend je u konzumu trebala biri vikend akcija maslac 250gr 16.99kn,takonje pisalo u prospektu. Kaufland stavi tjednu akciju maslac 250gr 16.99kn. Na tvu reklama za vikend akciju u konzumu maslac 250gr 15.99kn.
Takve stvari često rade, stave jednu cijenu pa naknadno još snize.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:39   #498
Pa da... Zato i postoje akcije od ponedjeljka, srijede, četvrtka, subote... Svaki dan nešto drugo... pa kako naletiš.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:49   #499
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
sve mi se čini da će cijena strmoglavo pasti otprilike par dana nakon nove godine
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ajmo se kladiti da neće. Ako ti dobiješ okladu, ja te vodim na pizzu u Kuhinju. Ako dobijem ja, ti mene u O'Haru.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
okej, ali moja u Kuhinji mora biti jumbo
šalu nastranu, uz Konzum koji ide u stečaj i razne akcije i pospuste nekako mislim

Trebalo bi precizirati uvjete oklade.
Koji putar? (dukat ili bilo koji) Sto se smatra srtmoglavim padom? Konkretno ...20kn, 17...15?
Hocemo slike s izlaska na pizzu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:16   #500
kaže yutruba da se puter radi i od mlijeka u prahu.
https://www.youtube.com/watch?v=v0F2CgDqM6w

ako neke manje mljekare imaju pristup svježem mlijeku zakaj su svi istodobno digli cijene putra?

u hr se uvozi cca 5 000 000 kg mlijeka u prahu raznih namjena godišnje.
https://i.imgur.com/cQdSPIo.jpg
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.