Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 20:52   #7261
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Peglam je svaki treći dan, curka već sama zna što je peglaš. Šminkam se također svaki dan pa makar išla samo do vrtića. Curka je uključena i u to.

Makar cijeli dan provela doma volim sama sebi biti lijepa i sređena, meni to znači uredna, speglana i mirišljava kosa plus osnovna šminka.
Tako i ja
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.11.2017., 20:55   #7262
Ja kad kažem da se šišam to mi je do ramena dužina, to je najkraće na što pristajem

Volim svoju kosu i baš pazim na njegu - ono maske, ulja i sl.

Sad je do pola leđa i uvijek je tako tu negdje. A gusta je i baš ima posla oko nje, ali se ne bih baš kratko ošišala
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.11.2017., 21:01   #7263
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš zašto bismo kao mame trebale imati kratku kosu.

Uostalom, lakše mi je mogu dugačku kosu staviti u pundžu pa mi nimalo ne smeta nego što bi mi smetala kraća kosa.

Mislim da ću i kao baba imati dugačku kosu. Ako je lijepa i njegovana, šta ima veze koliko imaš godina itd...
Nije da moras imat kratku kosu.znam da su se zene uglanom osisale na kratko (i to ovisi kome kaj znaci kratko) jer im je kosa ispadala ili su im klinci pocupali kaj se odrzavanja tice,svatko ima svoje neke rituale,al ja npr znam da mi kosa do ramena nebi oduzela vise vremena nego skroz kratka kosa
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 16.11.2017., 21:02   #7264
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja kad kažem da se šišam to mi je do ramena dužina, to je najkraće na što pristajem
Tak i ja,da je mogu svezat u rep
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 16.11.2017., 21:05   #7265
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Tak i ja,da je mogu svezat u rep
Obavezno mi je kad se tuširam ili vježbam kosa u repu ili punđi pa je to uvjet
Prva cura me nije čupala pa valjda neće ni ova, ali je ispadala nenormalno. Sad u trudnoći ne opada pa se to mora nadoknaditi
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.11.2017., 21:11   #7266
Imam izrazito gustu kosu. Nakon poroda je brutalno ispadala, što je normalno, nakon što je prestala bila je jednako bujna kao prije. Kao što profesorka kaže, u trudnoći ne ispada. I meni vidljivo puno brže raste.

Curka me nikad nije čupala. Baš nikad. Kad je nosim na leđima u nosiljci sama mi makne kosu da joj ne smeta. Prilično je pedantna.

Volim svoju dugačku kosu i za mene opcija šišanja ne postoji.
BitterSweet is offline  
Old 16.11.2017., 21:19   #7267
Pandice čestitam na bebici )))

Meni je kosa ista kao što je bila prije trudnoće, isto ispada nakon pranja u većim količinama tako da sumnjam da će se nešto promijeniti...
Punjena maslina is offline  
Old 17.11.2017., 00:31   #7268
Sad ne samo da po noci ne mogu zaspati nakon wc, nego ne mogu ni zaspati prvi put ajme ta nesanica...

A mala se opet smjestila tako da ne mogu ni sjest ni sagnut se jer me zulja. Plus sto ima misiju unistiti mi mjehur, danas sam skoro plakala od bolova

Ajmo jos tih 7tj sto prije
Snow Fairy is offline  
Old 17.11.2017., 04:42   #7269
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Kosa mi je do pola leđa, obožavam je. Peglam je svaki treći dan, curka već sama zna što je peglaš. Šminkam se također svaki dan pa makar išla samo do vrtića. Curka je uključena i u to. Ide sa mnom na jutarnju rutinu umivanja i preparative, onda na šminkanje i dodaje mi kistove. Jednom nisam stavila parfem i odmah me upozorila da mi nešto fali.
tak se se i ja nadam da će moja biti šminkerica

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš zašto bismo kao mame trebale imati kratku kosu.
to je ona stara škola. ne jednom sam čula, doduše više od generacije moje mame- šta stara žena glumi s dugom kosom, za starije žene je kraća kosa. i kad malo pogledam oko sebe, doista kod žena s godinama dođe do skraćivanja kose.

valjda se poistovječuje majčinstvo= ozbiljna gospođa, pa zato :klap:

mene sad klinci od frendica čupaju po kosi, zanimljiva im je valjda jer je frćkava, ali ne dira me to, nek se dijete igra a nek ja sebi budem lijepa

btw lista...pa niš se ne pomiče, ja sam već mjesec dana zacementirana na dalekom mjestu. hoću u top 10
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 17.11.2017., 05:52   #7270
jutro budna od 4 opet. ovome nema konca ni kraja. jedan dan ok spavam, sljedeca 3 uzas.
vec mi je uzasno muka od svih ovih sranja sto pijem, antibiotik, probiotik, zeljezo trenutno.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 17.11.2017., 06:17   #7271
Ja se vec 2.dan budim gladna ko vuk prije trudnoce nisam ni doruckovala,a sad bi jos u krevetu mogla vola pojest

Cekam da pocne dan,da mogu do placa il nes korisno radit i oko 11 cu vec bit krepana:klap:
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 17.11.2017., 06:21   #7272
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Ja se vec 2.dan budim gladna ko vuk prije trudnoce nisam ni doruckovala,a sad bi jos u krevetu mogla vola pojest



Cekam da pocne dan,da mogu do placa il nes korisno radit i oko 11 cu vec bit krepana:klap:


i ja isto. prije nisam doruckovala, od pocetka trudnoce sam si uvela dorucak, ali u normalno vrijeme. a sad zadnjih dana umirem od gladi, evo u pola 6 sam vec jela doduse, mislim da me i ti antibiotici muce, zeludac me boli pa onda valjda mislim da ce mi biti lakse ako nesto pojedem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 17.11.2017., 07:58   #7273
Minipanda čestitke od srca

Meni nije bilo teško s mojim dečkima čak ni kada su bili sasvim male bebe. Za grčeve ne znam, nisu se budili nikada više od 4x po noći, a s 6 mj, su obojica spavali cijelu noć. Inače su djeca s kojom se da dogovoriti i s kojom mogu svugdje ići i idem. Da nije tako vjerojatno ne bi bezbrižno čekala 3., ali mi je svejedno malo preokrutno ovo zgražanje na Escadino spominjanje žrtve. Žrtva to je. Žrtva koju drage volje podnosim, ali ipak žrtva. Ne mogu reći da podnošenje ovih mučnina, oticanja, trežnjenja, ranijih ustajanja zbog vrtića, bdjenje nad bolesnim djetetom nije žrtva. To je žrtva na koji sam pristala, koja mi je mala cijena za sve ono što sam djecom dobila, ali ne može se reći da ulog ne postoji. Samo kada uzmem u obzir da sam bila bolji student od mm, ali porodiljni, briga za djecu i sve manja spremnost na dodatni rad od kuće su me učinili manje konkurentnim. To je nešto na što pristajem, bez gorčine u sebi, ali ne možemo se praviti da se odlukom za imanje djece ne žrtvuju, barem na neko vrijeme, neke druge sfere života.
Na temu kose, trenutno je do ramena. Takva će i ostati, možda mrvicu duža da ju lakše vežem u rep kad budem kod kuće. Ja sam pristalica stare garde. Ne, ne sviđaju mi se "muške" frizure ili vaser lokne, ali ni 40-godišnjeakinje s konjskim repom mi nisu simpa...kao da odbijaju priznati da više nisu školarke. Može proći uredna puštena kosa, ali to malo tko fura na dnevnoj bazi. Ma... u principu me baš briga, samo kažem kako ja to na sebi zamišljam.
Elinga is offline  
Old 17.11.2017., 08:04   #7274
Pridružujem se klubu našminkanih mama isto svakodnevno sam našminkana, to mi je pod obavezno.

I kod mene se dogodilo drastično skraćivanje kose, ali ne samim dolaskom bebe, nego kad je mališan imao 1,5 god. Oduvijek sam imala dugu kosu i jednostavno mi je došlo da se ošišam u stilu indire iz colonije što je furala jedan period, jedna strana skoro izbrijana, a druga duža. Više od 2 god sam je nosila i onda sam počela puštati, malo je teže bilo pustiti je, a da bude uredna, pa je sam proces dosta trajao dosta dugo jer bih je svaki put malo ošišala. Sad je već do ramena i dok rodim, bit će taman dovoljne dužine da mogu s njom skoro pa što hoću.
Slugterra is offline  
Old 17.11.2017., 08:16   #7275
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Ne, ne sviđaju mi se "muške" frizure ili vaser lokne, ali ni 40-godišnjeakinje s konjskim repom mi nisu simpa...kao da odbijaju priznati da više nisu školarke. Može proći uredna puštena kosa, ali to malo tko fura na dnevnoj bazi. Ma... u principu me baš briga, samo kažem kako ja to na sebi zamišljam.
jel mogu pitati zašto ovo? ne zbog osuđivanja, nego me doista zanima?

što je loše/ ružno/ djetinjasto u kosi zavezanoj u rep?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 17.11.2017., 08:39   #7276
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Minipanda čestitke od srca

Meni nije bilo teško s mojim dečkima čak ni kada su bili sasvim male bebe. Za grčeve ne znam, nisu se budili nikada više od 4x po noći, a s 6 mj, su obojica spavali cijelu noć. Inače su djeca s kojom se da dogovoriti i s kojom mogu svugdje ići i idem. Da nije tako vjerojatno ne bi bezbrižno čekala 3., ali mi je svejedno malo preokrutno ovo zgražanje na Escadino spominjanje žrtve. Žrtva to je. Žrtva koju drage volje podnosim, ali ipak žrtva. Ne mogu reći da podnošenje ovih mučnina, oticanja, trežnjenja, ranijih ustajanja zbog vrtića, bdjenje nad bolesnim djetetom nije žrtva. To je žrtva na koji sam pristala, koja mi je mala cijena za sve ono što sam djecom dobila, ali ne može se reći da ulog ne postoji. Samo kada uzmem u obzir da sam bila bolji student od mm, ali porodiljni, briga za djecu i sve manja spremnost na dodatni rad od kuće su me učinili manje konkurentnim. To je nešto na što pristajem, bez gorčine u sebi, ali ne možemo se praviti da se odlukom za imanje djece ne žrtvuju, barem na neko vrijeme, neke druge sfere života.
bas tak!
5Eveline5 is offline  
Old 17.11.2017., 08:45   #7277
ja inače imam bujnu kosu, od valovite prema frckastoj ovisi o samponu, nacinu susenja, duzini itd. kaj se tice duzina, imala sam od duzine ispod uha, do guzice. i mislim da sam se u zadnjih 6 god tri puta jaaako posisala, bas ono s duzine ispod pola ledja do iznad ramena pa je opet rasla itd. jednostavno mi odsadi duga pa ju posisam.. imam srecu da dosta brzo raste
ja podrzavam sve duljine u svakoj dobi i zapravo nisam o tome na taj nacin niad razmisljala i zapravo prekrasno mi je vidjeti stariju zenu (tipa iznad 60g) s njegovanom kosom, ljepom punđom, onak da se vidi da drzi do sebe.
inace mi samo nije lijepo kad je neuredno, tipa raspustena masna kosa, nepocesljana i sl. ja znam imati tu i tamo masnu kosu, ali ju svezem u uredan rep i napravim pletenicu ili pundju...
5Eveline5 is offline  
Old 17.11.2017., 08:45   #7278
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
jel mogu pitati zašto ovo? ne zbog osuđivanja, nego me doista zanima?

što je loše/ ružno/ djetinjasto u kosi zavezanoj u rep?
Znala sam da će se netko upecati na tu izjavu. To je stvar nekog osobnog ukusa. Kao što su meni pregrozne one trakice s ogromnim cvijećem i mašnicama na malim curicama, a netko ima cijelu zbirku i uživa u njima.... i treba uživati, kao što ja svojoj curici to nikada neću staviti dok si sama ne namontira taj satelit.
Da odgovorim i na konkretno piranje.. Ne znam, rep mi je baš za curice. To mi nije frizura nego način da se kosa makne s lica i više mi pristaje svježim, mladim licima nego starijim gospođama...možda sam malo nisko stavila dobnu granicu, ali nije mi isto rep na mladim licu i rep koji otkriva naborano lice i vrat neke starije žene. Ljepše su mi sarije žene s nekom frizurom primjerenijoj dobri...samo to...osobna preferneca ništa više. I ja se ježim toga da se cure udajom i rađanjem zapuste...
Elinga is offline  
Old 17.11.2017., 09:10   #7279
Iskreno,niti ja ne volim zene 40-50+ godina s dugom dugom kosom. Jer vecini samo bezlicno pada dolje, il je u bezveznom repu

Ja.bih rado imala neki lijepi bob, ispod uha. Al mi takva kraca kosa nikako ne stoji. Sad mi je malo ispod ramena,al moram na sisanje, nisam bila od lipnja. Necu ju puno kratiti

Sto se tice escade,znamo njenu pricu i bolje da prizna da joj je tesko i trazi pomoc nego da glumi da je super i poslije pukne
Snow Fairy is offline  
Old 17.11.2017., 09:15   #7280
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Ljepše su mi sarije žene s nekom frizurom primjerenijoj dobri
Mogla bih se 'zakačiti' i na ovo

Eto, to je ono po čemu se razlikujemo. Meni je jasno da nekome neka frizura općenito može biti ružna. Npr punđa. Al ne kuzim da nekome može biti punđa lijepa na Ani Anić s 25 jer ima ima lijepu okruglu glavu, al s 45 više ne, jer je prestara, iako joj je glava istog oblika. Malo karikiram, ali samo to, nije mi jasno. Lijepa njegovana kosa mi je jednako lijepa na nekom od 20 i nekom od 40, ako je lijepa. Ne govorim o ovome što netko kaže kako starije žene imaju ružne zapuštene kose. Takve kose su jednako ružne i na mladjim curama. Mislim na lijepu njegovanu kosu.

No hard feelings Elinga, samo mi je takvo poimanje uvijek bilo misterij, pa me baš zanimalo zašto.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.