Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 09:28   #3581
Pozdrav.. Prestala sam piti Eliceu nakon godine dana. Oporavila sam se pa smo doktor i ja zakljucili da mi vise nije potrebna.
Medutim, imam strasne nuspojave prestanka koristenja terapije.
U glavi mi je neki pritisak, cijelo tijelo mi vibrira, osjecam se bezveze i slabo. Jel to normalno?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:24   #3582
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. Prestala sam piti Eliceu nakon godine dana. Oporavila sam se pa smo doktor i ja zakljucili da mi vise nije potrebna.
Medutim, imam strasne nuspojave prestanka koristenja terapije.
U glavi mi je neki pritisak, cijelo tijelo mi vibrira, osjecam se bezveze i slabo. Jel to normalno?
Možda si prenaglo prestala?
Jedno pitanje ,nakon koliko je tebi Elicea počela djelovati i koju dozu si pila?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:05   #3583
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. Prestala sam piti Eliceu nakon godine dana. Oporavila sam se pa smo doktor i ja zakljucili da mi vise nije potrebna.
Medutim, imam strasne nuspojave prestanka koristenja terapije.
U glavi mi je neki pritisak, cijelo tijelo mi vibrira, osjecam se bezveze i slabo. Jel to normalno?
jesi se skidala postepeno po četvrtinu tbl svakih 3-4 dana?iako se to može i dulje da se organizam očisti i prilagodi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:08   #3584
zeldox

Nekoliko godina sam na Zeldoxu i shvatila sam da mi je neugodan i da sam od njega bila anksiozna i deprimirana. Pokušala sam se sama skinuti s njega ali mi nije bilo dobro. Imala sam simptome sustezanja, veliku prazninu u glavi, slabost u nogama. Nakon konzultacija s liječnikom vratio me na moju staru dugogodišnju terapiju od koje nisam imala nuspujava i nekako sam uspjela izbaciti Zeldox. Ima li netko tko se skidao sa Zeldoxa i kako je to prošlo u konačnici?
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:47   #3585
Pila sam 10 dana pila tablete i onda ukinula. Tako mi je rekao psihijatar. Danas sam puno bolje. Nadam se da ce ti pritisci u glavi prestati.
Eliceu sam pila od prosle Nove godine, dakle malo manje od godini dana. Pa pocela mi je djelovati tek par mjeseci nakon sto sam ju pila. Sad osjecam malo napetost i nemir ali valjda ce se sve to izregulirati i sjesti na svoje.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:02   #3586
Koliko treba Flusetinu da počne djelovati?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:23   #3587
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Pila sam 10 dana pila tablete i onda ukinula. Tako mi je rekao psihijatar. Danas sam puno bolje. Nadam se da ce ti pritisci u glavi prestati.
Eliceu sam pila od prosle Nove godine, dakle malo manje od godini dana. Pa pocela mi je djelovati tek par mjeseci nakon sto sam ju pila. Sad osjecam malo napetost i nemir ali valjda ce se sve to izregulirati i sjesti na svoje.
daj pojasni boldano- što si pila 10 dana? ili si mislila reći da si smanjivala dozu elicee 10 dana?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:25   #3588
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Koliko treba Flusetinu da počne djelovati?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
kad će neki ad prodjelovati je totalno individualno
ono što se danas prakticira jest da se čeka 2 tjedna i ako nema pomaka na bolje, daje se novi ad- a to opet ovisi o psihijatru prati li rezultate najnovijih istraživanja
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:28   #3589
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
kad će neki ad prodjelovati je totalno individualno
ono što se danas prakticira jest da se čeka 2 tjedna i ako nema pomaka na bolje, daje se novi ad- a to opet ovisi o psihijatru prati li rezultate najnovijih istraživanja
čekaju i po mjesec dana (čak i koji dan duže). ovisi o organizmu. neki sporo pale (recimo, ja )

btw, lomim dozu portala (pijem ga svaki drugi dan). trenutno nisam loše (iako imam nekih the ispada). ali ne znam kako ću bez rivotrila koji me lagano ubija. pretvaram se u nešto čudno, samo nisam sigurna jel to zato što se prirodno pretvaram u čudovište ili zato što tijelo osjeća smanjenu dozu ad-a ili zato što sam kao na toboganu s rovotrilom. uzimam u obzir da su u šumi i ne očekujem egzatni pristup problemu, jer i struka izgleda kao čorava kokoš koja ponekad uspije pogoditi.

sjećate se one reklame "hoću internet" (ili grafita na tu temu "hoću pičke"). e pa ja hoću dan bez tableta, a sam bog zna koja je to igra u rangu ruskog ruleta.
no ima dana kad nisam sigurna hoću li se uopće probuditi, mislim da bi me moglo u snu samo odlomiti. što zapravo i nije loša smrt, zapravo je skroz ok...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:47   #3590
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
čekaju i po mjesec dana (čak i koji dan duže). ovisi o organizmu. neki sporo pale (recimo, ja )

btw, lomim dozu portala (pijem ga svaki drugi dan). trenutno nisam loše (iako imam nekih the ispada). ali ne znam kako ću bez rivotrila koji me lagano ubija. pretvaram se u nešto čudno, samo nisam sigurna jel to zato što se prirodno pretvaram u čudovište ili zato što tijelo osjeća smanjenu dozu ad-a ili zato što sam kao na toboganu s rovotrilom. uzimam u obzir da su u šumi i ne očekujem egzatni pristup problemu, jer i struka izgleda kao čorava kokoš koja ponekad uspije pogoditi.

sjećate se one reklame "hoću internet" (ili grafita na tu temu "hoću pičke"). e pa ja hoću dan bez tableta, a sam bog zna koja je to igra u rangu ruskog ruleta.
no ima dana kad nisam sigurna hoću li se uopće probuditi, mislim da bi me moglo u snu samo odlomiti. što zapravo i nije loša smrt, zapravo je skroz ok...
Azz sto se dogada sa Vama od edne jake snazne zene pa sve do ovoga.Kakav je to strasan gubitak.Poslati cu Vam p.mm
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:48   #3591
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
čekaju i po mjesec dana (čak i koji dan duže). ovisi o organizmu. neki sporo pale (recimo, ja )

btw, lomim dozu portala (pijem ga svaki drugi dan). trenutno nisam loše (iako imam nekih the ispada). ali ne znam kako ću bez rivotrila koji me lagano ubija. pretvaram se u nešto čudno, samo nisam sigurna jel to zato što se prirodno pretvaram u čudovište ili zato što tijelo osjeća smanjenu dozu ad-a ili zato što sam kao na toboganu s rovotrilom. uzimam u obzir da su u šumi i ne očekujem egzatni pristup problemu, jer i struka izgleda kao čorava kokoš koja ponekad uspije pogoditi.

sjećate se one reklame "hoću internet" (ili grafita na tu temu "hoću pičke"). e pa ja hoću dan bez tableta, a sam bog zna koja je to igra u rangu ruskog ruleta.
no ima dana kad nisam sigurna hoću li se uopće probuditi, mislim da bi me moglo u snu samo odlomiti. što zapravo i nije loša smrt, zapravo je skroz ok...
Po novim.istrazivanjima 2 tjedna.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:43   #3592
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Azz sto se dogada sa Vama od edne jake snazne zene pa sve do ovoga.Kakav je to strasan gubitak.Poslati cu Vam p.mm
tnx na pm. evo sad vidim i ovdje poruku. ne znam odakle to da sam snažna ja sam defekt nad defektima koji se samo trudi i dalje hodati, pa dok traje. nije da se žalim, samo iznosim činjenicu s kojom sam pomirena

apropo ovih novih/starih istraživanja, pisala sam samo o svojem iskustvu. no, ja sam medikamentno kasnopaleća, a samim tim moguće i nezanimljiva farmaceutskim istraživačima.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:56   #3593
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
tnx na pm. evo sad vidim i ovdje poruku. ne znam odakle to da sam snažna ja sam defekt nad defektima koji se samo trudi i dalje hodati, pa dok traje. nije da se žalim, samo iznosim činjenicu s kojom sam pomirena

apropo ovih novih/starih istraživanja, pisala sam samo o svojem iskustvu. no, ja sam medikamentno kasnopaleća, a samim tim moguće i nezanimljiva farmaceutskim istraživačima.
Ovo ovisi od osobe do osobe,ali vecina se vodi 2 tjedna.Jeste snazni ste i imate puno.toga, svi.su nam pricali.price o bajkama,nije vise nista vazno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:40   #3594
Pia5, ja sam se skidala sa Elicee, mj dana pola i onda mj dana cetrvrtinu tablete i isto sam imala ustezanja
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:00   #3595
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
tnx na pm. evo sad vidim i ovdje poruku. ne znam odakle to da sam snažna ja sam defekt nad defektima koji se samo trudi i dalje hodati, pa dok traje. nije da se žalim, samo iznosim činjenicu s kojom sam pomirena

apropo ovih novih/starih istraživanja, pisala sam samo o svojem iskustvu. no, ja sam medikamentno kasnopaleća, a samim tim moguće i nezanimljiva farmaceutskim istraživačima.
Cijenim Vaša mišljenja, i mogu reći da ste nam uzor i podrška kao administrator teme.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:11   #3596
Kako spriječiti hipersalivaciju pri uzimanju Leponexa?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:08   #3597
Šta je Lyrica?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:05   #3598
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Šta je Lyrica?
dušu dala za GAP i neuropatsku bol.
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:33   #3599
Pozdrav,

Imam jedno pitanje u vezi antipsihotika. Bliskoj osobi mi je dodijeljena dijagnoza F23 i preporučen lijek Zyprexa.
No kako vidim taj lijek ima neke dosta nezgodne nuspojave, kao što su povećanje razine šećera i kolesterola, povećana glad i debljanje, a brzinskim istraživanjem po internetu zaključujem da su te nuspojave prillično česte. Jesu li stvarno, ako je preporučena doza 5 mg?
Moje pitanje je zapravo postoji li neka bolja verzija antipsihotika koja ne bi imala takve nuspojave, budući da osoba već ima sklonost debljanju, hormonskoj nestabilnosti te dijabetes u obitelji i te bi nuspojave realno mogle izazvati dosta štete s druge strane?

I što ako osoba ne uzima preporučeni lijek? Na koji se način uopće to kontrolira od strane liječnika?
Maleah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:07   #3600
Gdje naći Eliceu od 10 mg, bila već u 2 ljekarne,: pa nema. Kaže mi magistra da ih nema za naručit. Da to shvatim kao znak da ih ne trebam piti?! Kad citam ovdje da se treba skidati s njih...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.