Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 19:01   #7261
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Sova ovo je bilo brutalno, vidiš da čovjek iz Rijeke domoljub športaš ljubitelj svega što mladi vole Krave Mage, apotekarki mladih starih.. tajnica, sekretarica ne kuži se u ovu mističnu struku, pa je tebi našao postavljati pitanja kao da si iz Zavidovića kroz maglu ispao u neprecizni prilaz za Tuzlu ..

Stari moj ne konta on što su Kalesijanci a što su Marsijanci samo ovdje ubija vrijeme dok mu za to plaćaju grdne evre ..

Ali brutalno si brutalno iskren bio ..

Ljudska glupost (pogotovo u kombinaciji sa demencijom) doista nema granica...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 17.11.2017., 19:39   #7262
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post

Ljudska glupost (pogotovo u kombinaciji sa demencijom) doista nema granica...

Pošto zadovoljavam kriterije tvoje opservacije, star sam bolestan, višestruko udaran i ranjavan u glavu držim da imam pokazatelje demencije ali glup nisam
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is online now  
Old 17.11.2017., 19:50   #7263
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ja jos uvijek ne mogu shvatiti da covjek koji je zavrsio ozbiljan faks i radi vani za ozbiljne firme nije u stanju pohvatati tako jednostavne relacije.
R-A-D-I-O (prošlo svršeno vrijeme).

I sada uživam u plodovima tog mog zalaganja, truda i rada (si skontao možda samo DIO ovog posta), odnosno u otpremnini.

U RH radim u svojoj privatnoj firmi samo iz razonode i za tekuće životne troškove.
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is offline  
Old 17.11.2017., 19:52   #7264
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Pošto zadovoljavam kriterije tvoje opservacije, star sam bolestan, višestruko udaran i ranjavan u glavu držim da imam pokazatelje demencije ali glup nisam
pametan si ti,pa nam lijepo sad objasni hoće li falkon moći poletjeti

po lošem vremenu kad bura nosi lišće i grane i jeli mu minus taj

niski nezaštićeni usis ?

Pa da mogu namiru otići leći.
babarogac is offline  
Old 17.11.2017., 19:55   #7265
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
R-A-D-I-O (prošlo svršeno vrijeme).

I sada uživam u plodovima tog mog zalaganja, truda i rada (si skontao možda samo DIO ovog posta), odnosno u otpremnini.

U RH radim u svojoj privatnoj firmi samo iz razonode i za tekuće životne troškove.
Alo klaune, taj post, jednako kao i onaj o kacenju raketa je bila zajebancija i sarkazam. A uzrok tome je bilo tvoje pitanje sto drzava ima sa jednom privatnom, izvoznom firmom.

To ti govori vlasnik proizvodne izvozne firme koji je jednom i kacio rakete na dvadesetjedinice.

Odi guglat sarkazam da ne moram opet pojasnjavati.
HoD is offline  
Old 17.11.2017., 20:03   #7266
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Pošto zadovoljavam kriterije tvoje opservacije, star sam bolestan, višestruko udaran i ranjavan u glavu držim da imam pokazatelje demencije ali glup nisam
Pokazalo se prije dva dana ko je glup i vrti staru traku o EU
fondovima koji "ne financiraju" obrambene & projekte dvojne namjene
Čekaj Kume, da mu promine "umjetnu" inteligenciju, tamo u lokalnoj
ispostavi agitpropa
9aplus is offline  
Old 17.11.2017., 20:08   #7267
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Njemačka je izdvajala smiješno mali postotak svog BDP-a na vojsku. Ako se dobro sjećam oko 0,8nešto posto. Kada 2024 dignu na 2% bit će u svakom trenutku 75% raspoloživosti. Ima ona narodna: Koliko para toliko muzike! To vrijedi za sve, pa i Nijemce.
Zašto?

Ali zašto je uvijek nekima problem iznositi podatke ''iz dupeta'' kada podaci postoje?

Evo, od 2009. do 2016. godine, postoci, milijuni, milijarde, udijeli, povećanja, smanjenja (najveće smanjenje obrambenog proračuna, za 2016. godinu, Republika Hrvatska -9.66%, Tablica 3., 2. dio, stranica 9. od 15.), broj vojnika udjeli na što se troši, .. ma skoro sve najbitnije.

Je li problem iznijeti točne i precizne podatke sada u digitalno doba?
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is offline  
Old 17.11.2017., 20:15   #7268
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Alo klaune, taj post, jednako kao i onaj o kacenju raketa je bila zajebancija i sarkazam. A uzrok tome je bilo tvoje pitanje sto drzava ima sa jednom privatnom, izvoznom firmom.

To ti govori vlasnik proizvodne izvozne firme koji je jednom i kacio rakete na dvadesetjedinice.

Odi guglat sarkazam da ne moram opet pojasnjavati.
I što TO država ima sa MOJOM privatnom izvoznom firmom? Tebi možda naređuju što i kome da proizvodiš? Meni ne. Ja platim i podmirim svoje obveze prema radnicima i državi i nitko me do sada još nije ništa ni pitao ni dirao.

I ja sam Tebi tako odgovorio. Sarkazmom. A Ti si mi još i na to zahvalio!
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is offline  
Old 17.11.2017., 20:58   #7269
Apropo naleta, pametnom je dosta ovo:

vozilo2 is offline  
Old 17.11.2017., 21:18   #7270
Ova rasprava ide u krug vec mjesec dana, mozemo ladno staviti kljuc do 1.12.
usercas is offline  
Old 17.11.2017., 22:04   #7271
Israeli Air Force i simulatori o kojima se tu danas tipkalo.....

Half of F-35 flight hours will be simulated
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 17.11.2017., 22:15   #7272
Broj ljudi u HRZ

S obzirom da su najveće primjedbe na uvjete rada i broj ljudi:

Koliko bi po Vašem mišljenju trebalo ukupno zaposliti novih ljudi da bi nazdvučna bila operativna prema javno deklariranim ciljevima?

Pretpostavka/procjena u slučaju F-16 i Gripena.

Pokušajte biti konzervativni, jer ne vjerujem da ćemo ikada dobiti toliko da sve bude savršeno, ali čisto da imamo neki okvirni broj da vidimo drži li se MORH toga.
Chamelot is offline  
Old 17.11.2017., 23:13   #7273
Netjaka, uguza i uhljeba msliš, ili pravih?
Pravih nema.... ne crta ih se ko Glišu,
pa ti vidi.
9aplus is offline  
Old 18.11.2017., 19:33   #7274
...i mediji imaju nešto za reć

https://vijesti.rtl.hr/video/vijesti...enim-avionima/

ročnici opravljaju gripene...kako ovo jeftino i populistički zvuči...likovi su kondicirani kaj sve treba reć i istaknut....maskirovka ljudi sa sjevera na djelu
jedangrafitni is offline  
Old 18.11.2017., 20:14   #7275
Ročnici Gripen C/D I meteori ajmooooo
KEK.
webstartm is offline  
Old 18.11.2017., 20:35   #7276
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
...i mediji imaju nešto za reć

https://vijesti.rtl.hr/video/vijesti...enim-avionima/

ročnici opravljaju gripene...kako ovo jeftino i populistički zvuči...likovi su kondicirani kaj sve treba reć i istaknut....maskirovka ljudi sa sjevera na djelu
Vama nekima stvarnost i činjenice nikako da nadođu!

Jesi pročitao ovaj post?

Previše je to?

Evo ti onda samo jedna bitna rečenica, engleski jezik valjda znaš;

If the BITE declares one of the 250 LRUs to be faulty, the technician (an officer) or one of his five team members (who are all conscripts) replaces the faulty LRU which means the aircraft is ready within ten minutes to resume action.

Conscript je TKO ili ŠTO?

SVI znači lažu i na platnoj listi su Saab-a?

Ceo bre svet nas laže!!!

Poznato?

Kadi imaš dovoljno sati naleta i iskustva kao ovaj jedan US Navy Aviator onda možeš i zavezanih očiju na nebu napraviti OVO:


Yes da je kasnije završio na stegovnim mjerama, ali vještina i preciznost ...!!!
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is offline  
Old 18.11.2017., 20:46   #7277
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
...
Jesi pročitao ovaj post?
...
Piše tu da triba pilot...
Lažu te, taj Magični leti sam. I crta gigantske penise.
Kad sleti 5-6 ročnika promini pola avijona u 5 minuta i idemo opet crtat penise.

Nije ni čudo da ih je 10 palo.
webstartm is offline  
Old 18.11.2017., 20:50   #7278
Baš me zanima kakvu magiju će kod nas napraviti
vjerojatno kao ovu na nebu ispisanu
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Old 18.11.2017., 21:01   #7279
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post

Eto tako je i meni plan vratit se u Hrvatsku čim mi netko ponudi 5000€ neto mjesečno i 12 tjedana godišnjeg, nebih imao ništa protiv ni HRZ-a.

Ukratko, radi se o zajedničarsko-patriockim glupostima da je u emigraciji grozno u odnosu na RH, za koje je lako kad se napišu na forumu.
Kad je vec tema otisla djavlu na ispovjed...

Pricaj te mudrolije svojim kolegama u ex Air Berlinu.
Njih par tisuca je na "cekanju" vec dva mjeseca tj. otkad je firma proglasila nelikvidnost i stecaj.Za pilote jos kako tako ali se zale najvise mehosi i stevke.Govorimo o par tisuca ljudskih sudbina.

A to ti je u Njemackoj vako: na "cekanju " su trenutno ali ne znaju od kud ce im place za iduci mjesec i hoce li, jel je Air Berlin u nelikvidnosti i nema para za place.Otkaz ne smiju dati jel im prijeti tzv sperrzeit od strane Arbeitsamt a tj biroa i on im 3 mjeseca ne bu nikaj isplacivao ak sami daju otkaz.Sluzbenom Berlinu se jebe jel je firma privatna, gazda Air Berlina uziva na Karibima jel ce prodati linije i avione a i vako je zaradio dovoljno, a Lufthansa je povisila cijene na domacim linijama za 100% onog dana kad je jedan konkurent izbacen iz igre.

Uz to, sef velikog energetskog diva Siemensa najavljuje i sluzbeno ukidanje 7900 radnih mjesta 2018. od toga 3300 u Njemackoj.Pogoni u Goerlitzu , Leipzigu dakle East Germany nestaju. Isto i u Ofenbachu.Erfrut koji je radi generatore ide na prodaju. Za 10 000 njemackih obitelji prekrasan Bozic stize.

Toga naravno nema na indexu i sl. "neovisnim" hr portalima.

Jucer i jedan veliki njemacki proizvodjac automobila najavljuje restrukruriranje do 2020.Par tisuca radnih mjesta pa pa...

A kad smo vec kod tvojih kolega pilota, osim ovih koji su najebali u Air Berlinu, da kazes ljudima mozda za kolko love leti gro pilota u low cost njemackim a i ostalim eu kompanijama?
Ili da im ja kazem: za 2000 do 3500 netto. Sto je pi..dim za tu profesiju i koliko para moraju uzeti kroz dugogodisnje kredite da bi dobili sve licence.Omaste se tek oni u Lufthansi (govorim za Njemacku) i to kad prijedu na kapetansku poziciju.A tih i nema previse u postotku u odnosu na ostale.

Naravno da mnogima od njih nije nikakav fakultet / porezni obveznici RH , platio ni PPL /ATPL za razliku od tebe pajdo;-)
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Old 18.11.2017., 21:05   #7280
Ne čude meni Šveđani, to su vjekovni mrzitelji svega hrvatskoga. Postoje ozbiljne indicije da su u cijeli projekt Gripen ušli samo zato da bi ga jednog dana nama 'metnuli'. Prodaje Mađarima, Česima... su maskirovka.
Mene brine izdajnik (komunjara) u MORHu koji je dopustio da se njima pošalje RfP. Jel ministar zna za to ? Što radi SOA ?
Kudija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.