Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:20   #9541
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Kad si već pedantan, koliko je meni poznat Daikin, napisao si nepostojeći model.
Imate pravo, u nazivu modela nije 18 već 1B.

Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Kad daješ savjete, nadam se da ih i primaš. Malo pripazi s W i Wh
Hm, možete li mi reći gdje sam pogriješio u W i Wh?

Inače, mogao sam kontaktirati Daikin i pitati to, ali da li bi itko osim mene imao koristi od toga? Namjera mi je više bila da ja svoju situaciju usporedim sa drugima a i da netko drugi svoju usporedi sa mojom, pa bi svatko od nas lako mogao doći do zaključka ako mu nešto ne štima sa računom.

Što se tiče razlike u temperaturi; znači, namješteno je na 23°C, u krajnjim kutovima udaljenijih prostorija je otprilike 21°C, a ovih 25°C javlja klima preko wifi modula a i nešto niža temperatura je izmjerena u toj prostoriji gdje je klima. Da li bi to trebalo tako biti ili ne, e to ne znam. Mislite da bi u toj prostoriji gdje je klima temperatura trebala biti 23°C kako je i namješteno a što se ide dalje da je niža temperatura?

Kad sam kupovao klimu sam bio upoznat sa manom neujednačene temperature prilikom instalacije samo jedne jedinice na toliku kubikažu, ali osobno me ne smeta ta razlika. Tim više što su krajnje prostorije gdje je ta niža temperatura spavaće sobe, a ne mogu spavati u sobi gdje je toplo (za mene je u tom slučaju idealna temperatura 18°C).
janernevis is offline  
Old 19.11.2017., 10:28   #9542
Može mi netko preporučiti neku best buy klimu za grijanje/hlađenje za stan od 60 m2?
sandymandy is offline  
Old 19.11.2017., 10:50   #9543
Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Hm, možete li mi reći gdje sam pogriješio u W i Wh?
Nema potrebe za persiranjem, normalno razgovaramo i družimo se. Kažem da treba pripaziti da ljudi ne shvate krivo na što se odnosi.

Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Inače, mogao sam kontaktirati Daikin i pitati to, ali da li bi itko osim mene imao koristi od toga? Namjera mi je više bila da ja svoju situaciju usporedim sa drugima a i da netko drugi svoju usporedi sa mojom, pa bi svatko od nas lako mogao doći do zaključka ako mu nešto ne štima sa računom.
Kažem da ti Daikin može dati najbolji i najdetaljnjiji odgovor, to je sve. Koristi najviše može imati netko tko ima isti uređaj kao ti, ali može služiti i za usporedbu naspram drugih uređaja, što je sigurno zanimljivo i korisno - da se vidi vrijedi li taj Daikin novaca.

Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Što se tiče razlike u temperaturi; znači, namješteno je na 23°C, u krajnjim kutovima udaljenijih prostorija je otprilike 21°C, a ovih 25°C javlja klima preko wifi modula a i nešto niža temperatura je izmjerena u toj prostoriji gdje je klima. Da li bi to trebalo tako biti ili ne, e to ne znam. Mislite da bi u toj prostoriji gdje je klima temperatura trebala biti 23°C kako je i namješteno a što se ide dalje da je niža temperatura?
Klima mjeri temp prostora tamo gdje je mjeri i uzima je kao referentnu. Može li se dogoditi da negdje bude i viša (a ne samo niža)? Pa moguće je, ovisi o raznim stvarima (ako možda imaš i nekakve dobitke), ako je baš jako neravnomjerna akumulacija toplog zraka (lako se vidi s termokamerom), itd.

Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Kad sam kupovao klimu sam bio upoznat sa manom neujednačene temperature prilikom instalacije samo jedne jedinice na toliku kubikažu, ali osobno me ne smeta ta razlika. Tim više što su krajnje prostorije gdje je ta niža temperatura spavaće sobe, a ne mogu spavati u sobi gdje je toplo (za mene je u tom slučaju idealna temperatura 18°C).
Najbitnije da si odmah znao što radiš i što želiš, tako nema problema.

Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Može mi netko preporučiti neku best buy klimu za grijanje/hlađenje za stan od 60 m2?
A s koliko novaca raspolažeš? Nije isto ako imaš 4k ili 14k kn...
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 11:31   #9544
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Može mi netko preporučiti neku best buy klimu za grijanje/hlađenje za stan od 60 m2?
Ako imaš mogućnosti razmisli o dvije klime bit će daleko bolje nego jedna top klima većeg kapaciteta.
Ja grijem oko 55 m2 sa dvije klime a kod tebe je nešto malo više.
BatmanBg is online now  
Old 19.11.2017., 12:38   #9545
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
A s koliko novaca raspolažeš? Nije isto ako imaš 4k ili 14k kn...
Oko 10k kn
sandymandy is offline  
Old 19.11.2017., 13:57   #9546
Pozdrav forumasima!!

planiram kupovinu klime za grijanje i hladenje oko 30ak m2 u sjevernoj dalmaciji. Zapela mi za oko Daikin FTX35KM/RX35KM. Cijenom je odlicna (oko 3700kn), malo istrazivao i svida mi se sta nudi. Jedini moguci problem je ova prica oko r32 freona. Ovaj daikin se puni sa R-410A pa me zanima dali je ova klima kompatibilna i sa r32 plinom? Brine me da nebi jednog dana morao ju napunit a ovog r410a vise nema tj. zamijenjen sa r32 a moja ne radi sa tim plinom...

Prva sljedeca klima od daikina koja korisit r32 je Daikin FTXP35K3/RXP35K3 i cijena je skoro 6000kn. Razlima je znaci 2300kn, tj oko 60% vise. Po meni cijena ne opravdava malo smanjenje u potrosnji. Mozda je sama klima bolja, kvalitetnija, ali ipak mislim da je i taj najjeftiniji model dovoljno dobar da sluzi desetak i vise godina, s obzirom da se nece non stop koristit.

Zamolio bi nekog tko za u vezi ovog plina, jer malo sam zabrinut da ju kupim i u skoroj buducnosti nemam mogucnost ju napunit. Vidim da se 2020 odredila za zamjenu sa 420 na r32 pa eto malo me brine to...

jasno, otvoren sam i za prijedloge za neku drugu klimu od drugog proizvodaca. Ipak ova mi se cini kao trenutno najbolji izbor, ali predlozite ako ima nesto bolje za slicne novce.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 14:07   #9547
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
-stop.

Edgar kojih 1.400h rada klime na grijanju, evo ja sada računao i do sada od kako sam upalio klimu na grijanje imam 1.440h do danas a zima praktički nije ni počela a još treba grijati pa skoro do kraja 3 mjeseca.
to ne pitaj mene nego ove što kalkuliraju scop
tih tvojih 1440h koje ti prikazuje mjerač je vrijeme kroz je je klima vukla struju u bilo kojem modu (on, standby, termostat off itd), međutim pitanje je koje je vrijeme od toga klima doista radila (on mode) i aktivno grijala tj davala neki kapacitet grijanja....

sezona avarage ima 4910h rada


od toga kažu 1400h je u on modu ostalo su neki drugi modovi




e sad koliko su ti definirani sati (ne) rada realni, toliko je realan i scop na kojeg pecaju ekipu da potroši pare ne neku klimu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 19.11.2017. at 14:24.
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 14:11   #9548
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Oko 10k kn
to je fini budget.
daj malo više podataka o lokaciji, izolaciji prostoru.

ovako napamet bez tih podataka, ja bi rekao ideš na jednu klimu 3,5kw srednjeg ranga za dnevni, kuhinju i blagavaonu i jednu 2,5 kw ulazni model za spavaću ili dječnju iili šta već imaš od toga.

s cijenom dvije montaže moglo bi se uklopiti u budget.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 14:13   #9549
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumasima!!

planiram kupovinu klime za grijanje i hladenje oko 30ak m2 u sjevernoj dalmaciji. Zapela mi za oko Daikin FTX35KM/RX35KM. Cijenom je odlicna (oko 3700kn), malo istrazivao i svida mi se sta nudi. Jedini moguci problem je ova prica oko r32 freona. Ovaj daikin se puni sa R-410A pa me zanima dali je ova klima kompatibilna i sa r32 plinom? Brine me da nebi jednog dana morao ju napunit a ovog r410a vise nema tj. zamijenjen sa r32 a moja ne radi sa tim plinom...

Prva sljedeca klima od daikina koja korisit r32 je Daikin FTXP35K3/RXP35K3 i cijena je skoro 6000kn. Razlima je znaci 2300kn, tj oko 60% vise. Po meni cijena ne opravdava malo smanjenje u potrosnji. Mozda je sama klima bolja, kvalitetnija, ali ipak mislim da je i taj najjeftiniji model dovoljno dobar da sluzi desetak i vise godina, s obzirom da se nece non stop koristit.

Zamolio bi nekog tko za u vezi ovog plina, jer malo sam zabrinut da ju kupim i u skoroj buducnosti nemam mogucnost ju napunit. Vidim da se 2020 odredila za zamjenu sa 420 na r32 pa eto malo me brine to...

jasno, otvoren sam i za prijedloge za neku drugu klimu od drugog proizvodaca. Ipak ova mi se cini kao trenutno najbolji izbor, ali predlozite ako ima nesto bolje za slicne novce.
mislim da bi r410 trebao biti dostupan do 2023 ili 2025 ili tak nekak. 2020 mi zvuči nekak rano.
ne vidim potrebe da se klima ikad nadopunjava plinom ak je sve ok odrađeno. imamo sam haier 11 godina i nikad nije nadopunjavan plinom, a klima s ugradnjom koštala 500 eur......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 14:29   #9550
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
mislim da bi r410 trebao biti dostupan do 2023 ili 2025 ili tak nekak. 2020 mi zvuči nekak rano.
ne vidim potrebe da se klima ikad nadopunjava plinom ak je sve ok odrađeno. imamo sam haier 11 godina i nikad nije nadopunjavan plinom, a klima s ugradnjom koštala 500 eur......
ja sam negdje procitao 2020, ne znam. ja bi uzeo ovlasteni servis da ugradi, ali opet svasta je moguce. mozda ce trebat kad tad i onda tog plina nema, sta sad? bacat klimu staru recimo 7-8 godina koja mozda jos toliko moze odradit... jeli znate mozda dali je ova klima kompatibilna i sa tim r32 plinom? ako je, nebi se imao oko ceg brinut...
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 15:01   #9551
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
planiram kupovinu klime za grijanje i hladenje oko 30ak m2 u sjevernoj dalmaciji. Zapela mi za oko Daikin FTX35KM/RX35KM. Cijenom je odlicna (oko 3700kn), malo istrazivao i svida mi se sta nudi. Jedini moguci problem je ova prica oko r32 freona. Ovaj daikin se puni sa R-410A pa me zanima dali je ova klima kompatibilna i sa r32 plinom? Brine me da nebi jednog dana morao ju napunit a ovog r410a vise nema tj. zamijenjen sa r32 a moja ne radi sa tim plinom...

Prva sljedeca klima od daikina koja korisit r32 je Daikin FTXP35K3/RXP35K3 i cijena je skoro 6000kn. Razlima je znaci 2300kn, tj oko 60% vise. Po meni cijena ne opravdava malo smanjenje u potrosnji. Mozda je sama klima bolja, kvalitetnija, ali ipak mislim da je i taj najjeftiniji model dovoljno dobar da sluzi desetak i vise godina, s obzirom da se nece non stop koristit.

Zamolio bi nekog tko za u vezi ovog plina, jer malo sam zabrinut da ju kupim i u skoroj buducnosti nemam mogucnost ju napunit. Vidim da se 2020 odredila za zamjenu sa 420 na r32 pa eto malo me brine to...

jasno, otvoren sam i za prijedloge za neku drugu klimu od drugog proizvodaca. Ipak ova mi se cini kao trenutno najbolji izbor, ali predlozite ako ima nesto bolje za slicne novce.
Da, prestaje se s prodajom R-410A uređaja jer tako nalažu i mađunarodne regulative. Čisto sumnjam da će navedena radna tvar 2020. nestati s tržišta, ali cijena će svakako ići gore. Bilo bi lijepo napraviti instalaciju kako spada pa neće ni biti potrebe za nadopunom, ali ako iz bilo kojeg razloga bude potrebe, vjerujem da će R-410A biti tu još neko vrijeme. Cijena će ići nešto gore, ali nećeš uzimati 100kg.

U prvoj klimi ne možeš koristiti R-32, zaboravi na tu opciju. Što se tiče razlike u cijeni, nije stvar samo u nešto manjoj potrošnji, ta 2 uređaja nisu u istoj klasi (s naglaskom da je prvi model najslabiji i najosnovniji) i zato je tu razlika u cijeni. Poznanik mi je kupio taj FTX35KM/RX35KM pa ćemo uskoro znati kakav je u grijanju, ali ja se na njega ne bih baš čvrsto oslonio kao na jedini izvor grijanja. Inače je sasvim pristojan za bazični model, barem se meni čini da je za pohvaliti. Ovaj drugi uređaj je vrlo dobar, ali za oko 6k kn bih razmotrio i neke druge proizvođače. Kao i inače, ne bih reklamirao nikoga, ali valja znati da na tržištu ima dobrih uređaja od raznih proizvođača, a 6k je lijepa cifra.

Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Oko 10k kn
Jako lijepi novci, definitivno preporučujem kupnju 2 uređaja, a ne samo 1. Imaš li možda kakav tlocrt (jel netko možda probao neku procjenu kW koji ti trebaju)?
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 15:21   #9552
ok kuzim. sto se ovog drugog za 6000kn tice, mislim da nije 60% bolji u nicem od prve. ne opravdava to toliku razliku u cijeni. iz mog iskustva sa nabavom manje vise svega, puno bolje prodes sa nekakvim best buyom nego sa necim kao puno boljim, a realno bolji je 10% ako i toliko. tih 2300kn razlike je bolje ulozit recimo za 10 godina u nabavu nove best buy klime recimo, ili sta ce vec tad bit na trzistu za hladenje/grijanje i taj uredaj ce bit neusporedivo bolji od bilo kojeg trenutno na trzistu pa i najskupljom klimom trenutno od bilo kojeg proizvodaca. jednostavno napuhavaju te cijene i hvataju ljude sa marketinskim formama i malim poboljsanjima a naplacuje kao u ovom slucaju 60 i vise % za realno mozda 10% bolji uredaj. to je jasno moje misljenje, slobodno se ne slazemo

a sto se grijanja tice imam od neke lijeve firme, hisense od 2.5kw grije i hladi nesto manji prostor od ovog pa ne kuzim zasto se nebi mogao oslonit na ovu od 3.5kw

Zadnje uređivanje Patrice : 19.11.2017. at 15:34.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 15:21   #9553
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
to ne pitaj mene nego ove što kalkuliraju scop
tih tvojih 1440h koje ti prikazuje mjerač je vrijeme kroz je je klima vukla struju u bilo kojem modu (on, standby, termostat off itd), međutim pitanje je koje je vrijeme od toga klima doista radila (on mode) i aktivno grijala tj davala neki kapacitet grijanja....
Otprilike sam izračunao na ovo potrošeno kilovata i klima da radi na održavanju zadate temperature aktivno je radila oko 540h.

Znači nekih prosječnih 220w potrošnje na održavanju temperature gdje se vanjska nije spuštala ispod +5c noću.

Znači da tih 1400h aktivnog rada klime u konačnici i jesu mogući kako su naveli.

Zadnje uređivanje BatmanBg : 19.11.2017. at 15:35.
BatmanBg is online now  
Old 19.11.2017., 15:33   #9554
Patrice osobno mislim da je Daikin kod nas pogotovo neki modeli daleko precijenjeni nego što su vani.
Razlika između pojedinih modela zna biti i 500€ dok za jednu 35-ticu isti model kao kod nas vani dođe i 330€ povoljnije split sistem.
BatmanBg is online now  
Old 19.11.2017., 15:36   #9555
Ja sam ove godine kupio dva daikina.
ftx50gv platio oko 6000kn kad pretvorim u vasu valutu.
ftxb35c platio manje od 4000 kn.

Obje klime nisu izasle na 10 000 kn.
I prezadovoljni smo s njima.

Ova 50 ka kod roditelja nije bas za male sobe,ogromna klima,ima snage,modulacija joj nije bas niska kao kod manjih klima,dobra je za veci prostor, nije glasna super radi posao iako nije neka ljepotica,ali roditelji mislim da nebi mijenjali sad ni za jednu koliko im je legla.

A ova 35 ica mi ne djeluje nesto extra snazna,ali extra dobro radi posao kao dopuna,kod mene je u djecjoj sobi,prelijepo radi na maloj snazi,ne cuje se,nisko modulira rijetko ili nikako ide u pauze.

Kombinacija ove dvije klime vjerujem da puno posla moze odradit.

Ali takvih kombinacija se moze napravit koliko hoces.

Ja imam u dnevnoj top model.
Da mi je ova pamet umjesto nje bih uzeo dvije manje jeftinije klime.

I ne bih jos uzimao klimu sa r32 gasom.
rovaccccc is offline  
Old 19.11.2017., 15:42   #9556
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Patrice osobno mislim da je Daikin kod nas pogotovo neki modeli daleko precijenjeni nego što su vani.
Razlika između pojedinih modela zna biti i 500€ dok za jednu 35-ticu isti model kao kod nas vani dođe i 330€ povoljnije split sistem.

ovaj prvi za 3700 je ok po meni sto se cijene tice. moze se usparat par sto kuna kad bi se islo na nekog koreanca ili kineza, ali po meni ne isplati se, ali da ovi bolji modeli su precjenjeni ne samo kod daikina nego kod svih. to je prakticki ista klima i ako je bolja u performansama onda je to 10-20% mozda, a cijena minimalno 60% visa kao u ovom slucaju i nekad visestruko visa. prakticki nema smisla osim za njih jer natuku pare na tim modelima... ako netko moze prnoca jedan podatak di je ova za 6000kn 60% bolja, imao bi nekakav argument.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 15:42   #9557
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ok kuzim. sto se ovog drugog za 6000kn tice, mislim da nije 60% bolji u nicem od prve. ne opravdava to toliku razliku u cijeni. iz mog iskustva sa nabavom manje vise svega, puno bolje prodes sa nekakvim best buyom nego sa necim kao puno boljim, a realno bolji je 10% ako i toliko. tih 2300kn razlike je bolje ulozit recimo za 10 godina u nabavu nove best buy klime recimo, ili sta ce vec tad bit na trzistu za hladenje/grijanje i taj uredaj ce bit neusporedivo bolji od bilo kojeg trenutno na trzistu pa i najskupljom klimom trenutno od bilo kojeg proizvodaca. jednostavno napuhavaju te cijene i hvataju ljude sa marketinskim formama i malim poboljsanjima a naplacuje kao u ovom slucaju 60 i vise % za realno mozda 10% bolji uredaj. to je jasno moje misljenje, slobodno se ne slazemo
60% bolji u čemu? Nije to nešto linearno, ne možeš tako postaviti stvari. Postoje razlike, ne samo u efikasnosti, s naglaskom da to stvarno ne ide tako linearno i na to se tako ne gleda. Druga je stvar što tebi treba, a što ne, što si možeš priuštiti, a što ne. To što je tebi nešto best buy po tvojim mjerilima i mogućnostima, nekom drugom može biti previše ili premalo. Svaki proizvod ima svog kupca, lošiji i bolji, jeftiniji i skuplji, a na tebi je samo da vidiš gdje ti stojiš u svojim okvirima, zar ne?

To što govoriš da će svaki uređaj za 10 godina biti od danas najboljih, to ti baš i ne stoji, to je potpuna glupost, ali ta rasprava nema smisla. Što se tiče marketinga i prodavanja magle, da, to je danas realnost tržišta, nije to samo tako s klimama, sigurno si kupio nešto što sigurno ne vrijedi danih novaca. Što se tiče procjene da je realna razlika tih uređaja 10%, ne znam na čemu temeljiš svoju tvrdnju i tvrdiš da je realna, ali ja prvi se ne bih usudio lupiti tako nešto.

Sve u svemu, ne znam čemu onda dvojba ako si odlučio što želiš. Ja bih samo još jednom razmislio kakav ti uređaj treba jer je onaj prvi poprlično bazičan, ali već sam sve objasnio.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ovaj prvi za 3700 je ok po meni sto se cijene tice. moze se usparat par sto kuna kad bi se islo na nekog koreanca ili kineza
Pa taj uređaj koji spominješ i jest Kinez...

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ali po meni ne isplati se, ali da ovi bolji modeli su precjenjeni ne samo kod daikina nego kod svih. to je prakticki ista klima i ako je bolja u performansama onda je to 10-20% mozda, a cijena minimalno 60% visa kao u ovom slucaju i nekad visestruko visa. prakticki nema smisla osim za njih jer natuku pare na tim modelima... ako netko moze prnoca jedan podatak di je ova za 6000kn 60% bolja, imao bi nekakav argument.
I dalje ne razumijem što to znači 60% bolje i zašto stalno očekuješ linearnu razliku u cijeni i performansama?

Primjera radi, ako kupiš auto koji troši 8l/100km i platiš ga 15k, da li onda auto koji platiš 30k nužno troši 4l/100km, a tek onaj od 45k, on troši još linearno manje? Onda recimo koja bi trebala biti razlika za auto s navigacijom i onaj bez? Onda bi ovaj s navigacijom trebao biti beskonačno skuplji jer je beskonačno bolji od onog koji nema navigaciju? Kad već moram karikirati...

Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Patrice osobno mislim da je Daikin kod nas pogotovo neki modeli daleko precijenjeni nego što su vani.
Razlika između pojedinih modela zna biti i 500€ dok za jednu 35-ticu isti model kao kod nas vani dođe i 330€ povoljnije split sistem.
Ne znam baš da su samo kod nas... precijenjeni su i vani.

Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
I ne bih jos uzimao klimu sa r32 gasom.
Zašto ne?
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 15:46   #9558
@rovacccc pa eto odlicno. o daikinu nisam cuo nikad nesto lose. sumnjam da mogu fulat sa ovom od 3.5kw za prostor od 30akm2. ovdje temp rijetko padnu ispod 5 stupnjeva a i preko noci ne grijemo inace pa me ni ne brine to. kazem imam 2.5kw u nesto manjem prostoru i zagrije ga a oba su jako lose izolirani, jt. ni nisi izolirani...
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 15:54   #9559
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
60% bolji u čemu? Nije to nešto linearno, ne možeš tako postaviti stvari. Postoje razlike, ne samo u efikasnosti, s naglaskom da to stvarno ne ide tako linearno i na to se tako ne gleda. Druga je stvar što tebi treba, a što ne, što si možeš priuštiti, a što ne. To što je tebi nešto best buy po tvojim mjerilima i mogućnostima, nekom drugom može biti previše ili premalo. Svaki proizvod ima svog kupca, lošiji i bolji, jeftiniji i skuplji, a na tebi je samo da vidiš gdje ti stojiš u svojim okvirima, zar ne?

To što govoriš da će svaki uređaj za 10 godina biti od danas najboljih, to ti baš i ne stoji, to je potpuna glupost, ali ta rasprava nema smisla. Što se tiče marketinga i prodavanja magle, da, to je danas realnost tržišta, nije to samo tako s klimama, sigurno si kupio nešto što sigurno ne vrijedi danih novaca. Što se tiče procjene da je realna razlika tih uređaja 10%, ne znam na čemu temeljiš svoju tvrdnju i tvrdiš da je realna, ali ja prvi se ne bih usudio lupiti tako nešto.

Sve u svemu, ne znam čemu onda dvojba ako si odlučio što želiš. Ja bih samo još jednom razmislio kakav ti uređaj treba jer je onaj prvi poprlično bazičan, ali već sam sve objasnio.



Ne znam baš da su samo kod nas... precijenjeni su i vani.
Koliko ova druga moze bolje ohladit ili ugrijhat prostoriju? manje vise isto. dlai je ova druga puno stedljivija? dali je druga tisa? jeli razlika u kvaliteti dramaticna? na sve ovo ti je odgovor ne. mozemo mi pricat o tom koliko hoces. ti nadi jedan podatak da je druga 60% bolje, mjerljivo, argumentirano i ja cu se slozit, do tad ti teza ne stoji.

ja mogu platit 100 ovakvih klima. nije poanta u tom sta ja mogu platit nego sta mislim da je dobra kupovina. pa jasno da ce bit bolji. pogledaj mobitele od prije 10 godina, televizore, aute. stvari napreduju strelovito. za 10 godina ce jedan najjeftiniji vivax bit bolji od danas najboljeg daikina covjece bozji. ne kupuje se klima ili mobitel ili nesto jednom za cijeli zivot. treba necim opravdat razliku od 60 i vise %. cim?

meni i treba za bazicne potrebe. hladenje i grijanje.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 16:07   #9560
Taj daikin je najjeftinija serija i ja ga vjerovatno nebi uzeo da mi bude ono glavna klima u dnevnom boravku.
Zato sto kod mene temp padnu i na -15 a prosle zime sam imao i -25.

Ali ako kod tebe temp rijetko padaju ispod +5*C onda nemas potrebu uzimat nista bolje od toga.To je to.

Na +5 ja preko noci ostavim samo tog daikina da radi u cijeloj kuci 85m2.
rovaccccc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.