Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 23:41   #961
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A granatiranje Knina nije ratni zlocin?
Koliko je palo granata na Knin?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:48   #962
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pronasao sam informaciju.

Na str. 422 admiral Loso je u knjizi "Domovinski rat 1991.-1995. - strateski pogled", 2010., napisao da je na Brijunima dr. Tudman postavio generalima pitanje o raketnim snagama koje bi mogle tuci po Zagrebu i ostalim vecim gradovima.

Admiral Loso mu je objasnio da se sustav "Orkan" nalazi u nekom mjestu "Maja", koje ce pocetkom operacije biti neutralizirano ili topnistvom ili zrakoplovstvom.

Loso je stvarni genije, na 427 stranica se mogu pronaci odgovori na najvaznija pitanja za Domovinski rat. Kao i dr. Tudman koji je znao postaviti pravo pitanje, za koje je admiral imao spreman odgovor.

I predsjednica Kolinda takvu jedinstvenu osobu (skolovanost, iskustvo u praksi, genijalnost...), otjera iz kruga savjetnika, ccc, povijest joj nece oprostiti.
Ni biraci.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:40   #963
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Hm, baš grad ili ? Bio sam par dana poslije toga u Novskoj i nisam primjetio da je bilo nekog većeg razaranja u samom centru...
Malo se ponavljam, ali "Orkan" i nije nešto što će "razoriti grad". Na mjesto pogotka zvončić djeluje okomito kumulativnim mlazom (u praksi pravi rupu malog promjera koja bi trebala probiti oklop), a bočno šrapnelima. Međutim kako se radi o relativno malom ubojnom sredstvu, on (zvončić) nema u sebi razornu snagu koja bi rušila zgrade - razorila grad.
Tako da nije nemoguće da je "Orkanom" gađana Novska, a da nije bilo "većeg razaranja".

Po meni, "Orkan" bi imao smisla za gađanje područja gdje se nalazi nezaštićena vojska, nekog aerodroma ili zone desanta. "Orkanom" gađati gradove, samo je beskorisno teroriziranje civila.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:25   #964
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Hm, baš grad ili ? Bio sam par dana poslije toga u Novskoj i nisam primjetio da je bilo nekog većeg razaranja u samom centru...
Orkan ( zvončić) je malo promašio sam centar Novske. Većina zvončića je pala na groblje u Novskoj.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:53   #965
Evo vam koliko i danas traje srpska ofenziva i na Wikipediji

https://en.wikipedia.org/wiki/M-87_Orkan

Operational history
Serbs from Croatia used it to attack targets in then Croat parts of Croatia from 1992. In time of Operation Flash in 1995, it was used by the Republic of Serbian Krajina (RSK) to attack Croatian capital in event called target as an act of retaliation against attack of Serbs civilian towns in Croatia including attack on Okučani, Jasenovac where is placed Jasenovac concentration camp, Stara Gradiška and many other places with civilians there [12] that in end of operation resulted in a mass exodus of Serbs civilians.

O Bože sveti nadrobljene istorije i ovde
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:14   #966
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Evo vam koliko i danas traje srpska ofenziva i na Wikipediji
https://en.wikipedia.org/wiki/M-87_Orkan
Operational history
Serbs from Croatia used it to attack targets in then Croat parts of Croatia from 1992. In time of Operation Flash in 1995, it was used by the Republic of Serbian Krajina (RSK) to attack Croatian capital in event called target as an act of retaliation against attack of Serbs civilian towns in Croatia including attack on Okučani, Jasenovac where is placed Jasenovac concentration camp, Stara Gradiška and many other places with civilians there [12] that in end of operation resulted in a mass exodus of Serbs civilians.
O Bože sveti nadrobljene istorije i ovde
Administracija na engleskoj wiki je....
Vidiš gore.
Imaš članke o tome da su hrvatski i srpski isti jezik, gomilu bedastoća...

Prepravio članak, ali je pitanje koliko će to trajati.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:53   #967
Na jednom od youtube kanala sa interaktivnim mapama, naletio sam i na ovu:

Operacija Oluja - iz sata u sat
https://www.youtube.com/watch?v=wVmVHA6XRGM
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:16   #968
Zalbeno vijece u Hagu vezano za Oluju, "nijedno razumno raspravno vijece ne bi moglo zakljuciti da je jedino razumno tumacenje posrednih dokaza u spisu to da je postojao udruzeni zlocibacko pothvat sa zajednickim ciljem trajnog uklanjanja srpskog stanovnistva iz Krajine silom ili prijetnjom silom" te jos "Raspravno vijece je konstatiralo da se djela unistavanja i pljacke koja su pocinila hrvatske snage ne mogu povezati s hrvatskim vojnim i politickim vodstvom niti se mogu smatrati dijelom zajednickog cilja udruzenog zlocinackog pothvata", str. 10, Vecernji list, 7.10.2017., Marinko Jurasic
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:49   #969
"Puhovski je priznao u Haagu da je HHO dobivao 500.000 dolara godisnje da frizira izvjesce o Oluji. Imate zapisnik na Sudu da je 1996. Soros na sastanku rekao da daje bjanko cek za rusenje HDZ-ove vlade", prof. dr. Miroslav Tudjman, Jutarnji list, 28.10.2017., str. 8, clanak priredili Goran Penic i Kresimir Zabec.

Clanak je dan u pogledu hibridnog ratovanja, pa je prof. Tudjman potsjetio na hibridno ratovanje u Domovinskom ratu, odnosno Oluji.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:40   #970
Antifasistu Zoranu Pusicu, bratu Vesne Pusic, bratu bivse ministrice vanjskih poslova Republike Hrvatske i visokopozicionirane clanice koalicija Socijal demokratske partije (SDP-a), bivse potpredsjednice Vlade Republike Hrvatske, je bilo potpuno pogresno sto su generale Gotovinu i Markaca pustili iz Haaga, i porucio je Savi Strpcu "IMA NAS", https://m.youtube.com/watch?v=sPMQPTAsVdk
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:47   #971
Iz izjave koja datira iz 2003., sadasnjeg predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vucica, proizlazi da je Srpska radikalna stranka nahuskala Srbe u Krajini da odbiju plan Z4 i Vucic obrazlaze zbog cega su to napravili. Dalje navodi kako i dalje imaju politiku da Srbija opet bude u tom prostoru i o tome zeli da se uce srpska djeca.

Diskutant iz studija (Bogdanovic?) mu predbacuje krivicu za takvu politiku koja je nerazumna i koja je rezultirala jadom stotina tisuca protjeranih Srba iz Krajine u 'Oluji', i predbacuje mu da je kao krokodil koji prozdre zrtvu pa onda place.

Zanimljivi su videi uoci 'Oluje'iz kojih je vidljivo da je Aleksandar Vucic bio Seseljev potrcko, a tu je bio i bivsi predsjednik Srbije Nikolic.

Video je dostupan ovdje, https://m.youtube.com/watch?v=GPKjdOKYmUI
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:50   #972
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Antifasistu Zoranu Pusicu, bratu Vesne Pusic, bratu bivse ministrice vanjskih poslova Republike Hrvatske i visokopozicionirane clanice koalicija Socijal demokratske partije (SDP-a), bivse potpredsjednice Vlade Republike Hrvatske, je bilo potpuno pogresno sto su generale Gotovinu i Markaca pustili iz Haaga, i porucio je Savi Strpcu "IMA NAS", https://m.youtube.com/watch?v=sPMQPTAsVdk
Reci ti meni za čije vladavine su Markač i Gotovina završili u Haagu? te čije su riječi "uhititi, transferirati i ostalo? Zna se...
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:35   #973
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Reci ti meni za čije vladavine su Markač i Gotovina završili u Haagu? te čije su riječi "uhititi, transferirati i ostalo? Zna se...
Nisam rekao da nije tako.

"Uhititi, transferirati i ostalo" je bilo legalisticki, i zna se koja su imena u Hrvatskom saboru digli ruku za to.

A druga je stvar selektivna i nelegalna distribucija dokumenata haskom tuziteljstvu.

Da je to odradjeno kvalitetno i domoljubno optuznica ne bi bila ni podignuta.

HDZ sigurno nije navijao za osudjujucu presudu. Sanader jest bio izdajnik (npr. INA, Hrvati u BIH, ...), ali glavnina HDZ-ovaca nije bila za to, slusali su velikog vodju sto je jedini krimen.

A Gotovina uhicen u finom restoranu, s finim vinom i finom svilenom kosuljicom, za razliku od nekih bradonja koji su uhiceni ko da si ih izvukao od ne znam kuda.

HDZ ne blati Domovinski rat i dolazi na obljetnice, a zna se kome se povampire lica.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 20.11.2017. at 17:10.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:27   #974
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da nije tako.

"Uhititi, transferirati i ostalo" je bilo legalisticki, i zna se koja su imena u Hrvatskom saboru digli ruku za to.

A druga je stvar selektivna i nelegalna distribucija dokumenata haskom tuziteljstvu.

Da je to odradjeno kvalitetno i domoljubno optuznica ne bi bila ni podignuta.

HDZ sigurno nije navijao za osudjujucu presudu. Sanader jest bio izdajnik (npr. INA, Hrvati u BIH, ...), ali glavnina HDZ-ovaca nije bila za to, slusali su velikog vodju sto je jedini krimen.

A Gotovina uhicen u finom restoranu, s finim vinom i finom svilenom kosuljicom, za razliku od nekih bradonja koji su uhiceni ko da si ih izvukao od ne znam kuda.

HDZ ne blati Domovinski rat i dolazi na obljetnice, a zna se kome se povampire lica.


Ne blati zato što mu je to sigurno glasačko tijelo.A tko je uništio i popljačkao Lijepu našu?

Zna se itekako dobro.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:18   #975
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Ne blati zato što mu je to sigurno glasačko tijelo.A tko je uništio i popljačkao Lijepu našu?

Zna se itekako dobro.
A to pitate.

Strateske firme su prodane za mandata Racanove trece sijecanske vlade 2000. i poslije, nakon sto je vrhovni zapovjednik dr. Franjo Tudjman umro. Generali su izruceni nakon sto je dr . Tudjman umro. Arbitraze smo izgubili nakon sto je dr. Tudjman umro. Zaduzivanje i kradja na autocestama i inom je bila nakon sto je dr. Tudjman umro. Banke INA itd. je prodano nakon sto je Tudjman umro. Pojacano zaduzivanje je nastupilo nakon sto je Tudjman umro. Poslije njega svi odreda do Karamarka su bili 'detudjmanizatori'.

Prvi zakoni o pretvorbi i privatizaciji bili su jos prije 1990. za vrijeme Markovica (cuo sam od nekog povjesnicara, zaboravio sam kojeg).

Zamislite sto bi se dogodilo danas s tvornicom za proizvodnju Youga koji je bio sprdnja prema konkurenciji.

Istina jest, da su neki zlouporabili pretvorbu i privatizacju, da bi prodali zemljiste i novac stavili u djep.

Medjutim, glavnina toga je bilo nekonkurentno. Ono sto je valjalo je ostalo (npr. Koncar, Djuro Djaovic, HEP, Zeljeznice, itd.).

Pa sto bi bilo da je dr. Tudjman usao u rat s bivsim komunistickim kadrovima (Racan, Manolic, Mesic, Todorici itd.). Bili su oni od koristi, mefjutim smatram da je bilo boljih. "Pa znam ja tko du oni (opa. KOS, Udba) ali sto hocete, da krenem u obracun s njima pa da imam dva rata" dr. Tudjman (po sjecanju sam napisao).

Hvala Bogu sto ljudi izmedju onih koji smatraju da "domoljublje ne postoji" i onih koji su barem deklarativno domoljubi biraju ove druge.

Pa nece valjda za one kojima su Branitelji ustase i zlocinci ili kiji tvrde da je bio gradjanski rat, kod da smo toboze sami sebe napadali.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:42   #976
Da-sigurno je Račan omogućio kraljevski život 200 odabranih obitelji, dojučerašnjih šofera,bravara i sl. koji su firme kupovali za 1 kunu i obogatili se preko noći

Kod nas se domoljublje koristi kao paravan za pljačku i krađu svega što se može ukrasti.


Vjerojatno ste me već etikirali komunjarom ,jer tko god nešto kaže protiv hadezeja je komunjara,crveni i neprijatelj države.

Da ne bi bilo zabune, reći ću još i to kako sam 3 ratne godine proveo u Hrvatskoj vojsci.

Komotno bi mogli ovu demagogiju prodavati na dnevno.hr
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:32   #977
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Da-sigurno je Račan omogućio kraljevski život 200 odabranih obitelji, dojučerašnjih šofera,bravara i sl. koji su firme kupovali za 1 kunu i obogatili se preko noći
Prof. dr. Miroslav Tudjman je svim na lijevoj strani Hrvatskog Sabora bacio rukavicu u lice i rekao nesto tipa ako mu netko pokaze itijednu izjavu Franje Tudjmana o projektu 200 bogatih obitelji ili dokaz da je postojao takav projekt da svima placa rucak, a ako ne pronadju onda oni ovoj drugoj strani placaju rucak, a ako im je to tesko dovoljno je da se ispricaju. Fizicar Bernardic predsjednik SDP-a je replicirao nesto tipa 'to se zna', i poceo pricati o necem drugom, toliko o znanstvenom pristupu fizicara koji je ocito znanstvenik prestao biti. Ima na youtubeu-u taj video.

Dok George Soros, ili kako ga dr. Tvrtko Jakovina zove Djurika, ima novaca i bude ga trosio na hrvatske izdajnike, biti ce i kleveta na dr. Franju Tudjmana.

"Svijet sam promatrao u bojama Feral Tribjuna, crno-bijelo. Sve vezano uz Tuđmana bilo je crno, sve protiv Tuđmana bilo je bijelo. Moja vizija svijeta kasnije se pokazala djetinjastom i pogrešnom, barem u ovom drugom dijelu" i "... jedan dan nazvali su me iz Otvorenog društva (notorni Soros, je li) i zamolili da dođem na sastanak. Pitali su koliko ti para treba. Ja sam pitao da li nešto traže zauzvrat. Oni su rekli samo radi to što radiš", http://matijababic.bloger.index.hr/default.aspx

Uglavnom, moramo se kao drustvo boriti da Istina dodje u javni prostor, a da lazove i korisne budale prokazemo.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:57   #978
jel se to tu Lošo spominje ko neki ekspert ...
Bože o čemu vi...
A gdje je završio orkan
https://www.youtube.com/watch?v=qrGsPRbO1DU

U ovoj koloni ali nažalost nije uništen
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:26   #979
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
jel se to tu Lošo spominje ko neki ekspert ...
Bože o čemu vi...
A gdje je završio orkan

https://www.youtube.com/watch?v=qrGsPRbO1DU

U ovoj koloni ali nažalost nije uništen
Besmisleno Vam je upis i stilski neuredan.

Ovaj covjek na snimci je ocito u stanju soka i dezorjentiran. Prvo je rekao da su mu avioni ubili djecu, a poslije da su ostali zivi. Ne razlikuje strica i ujaka. Ne doima mi se bas sabran, u toj situaciji potpuno razumljivo.

Svakako zalosna snimka ljudi koji odlaze iz svojih domova.

Ono sto valja reci je to, da ukoliko se vojnici i ratna vozila pomijesani s civilima, oni su po medjunarodnom pravu legitimni vojni cilj. Primite to na znanje, umjesto Vase patetike.

"Odgovorit cu o koloni koja je bjezala prema istoku jer je to nesto sto nisam rascistio sam sa sobom, a vi mi recite kako sam trebao postupiti, jer mislim da nisam postupio kao vojnik, ali jesam kao covjek. Dvaput sam se sa zadace vratio ne upotrijebivsi naoruzanje, oba su puta u pitanju rakete S-24, oba sam puta vratio po cetiri rakete, svaka po 250 kg, a razlog je upravo ta kolona. Cak sam imao i kameru pokraj nisana pa se vidi na snimci kako sam protutnjao kraj njih. U toj koloni koja se kretala prema Bosanskom Novom primijetio sam i vojna vozila, kamione, pokoju samohotku, no bili su medju gomilom civilnih traktora, automobila. Bio sam svjestan da nemam problem jer smijem unistiti vojna vozila, no jednako sam bio svjestan da ispod krila nosim rakete koje mogu pobiti sve do legitimnog cilja, pa sam se dvaput vracao s raketama i slijetao s njima, iako se s takvim raketama ne slijece. A sada vi meni odgovorite jesam li postupio ispravno, jer su ta vozila mozda upotrijebljena kad su presla u Bosnu protiv nasih decki, heroja koji su forsirali rijeku. Na zalost, neki su poginuli, neke sam i znao, a da sam lansirao po tenkovima, mozda bi netko od tih momaka ostao ziv.", pilot Ivan Selak o Oluji, Vecernji list, 5. kolovoza 2017., 'Oluja 1995. -posebni prilog'.

Potsjecam da je tijekom Domovinskog rata u velikosrpskoj dokumentaciji bio oznacen kao "ustasa", ili kolokvijalno "krvozedni ustasa", kao i svi hrvatski Branitelji. A istrazite statistiku o broju zrtava, odnosu prema ratnim zarobljenicima, pa usporedite s onima koji bastine partizansku petokraku (JNA) ili cetnicku kokardu (srpske snage).

A ovo za dvostrukog dragovoljca, nacelnika Obavjestajne sluzbe u Domovinskom ratu, nacelnika Glavnog stozera poslije rata i genijalca, posljednjeg zivuceg hrvatskog admirala Davora Domazeta Losu, to sto ste napisali i kako ste napisali nije vrijedno komentara.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 22.11.2017. at 23:36.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:39   #980
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Besmisleno Vam je upis i stilski neuredan.

Ovaj covjek na snimci je ocito u stanju soka i dezorjentiran. Prvo je rekao da su mu avioni ubili djecu, a poslije da su ostali zivi. Ne razlikuje strica i ujaka. Ne doima mi se bas sabran, u toj situaciji potpuno razumljivo.

Svakako zalosna snimka ljudi koji odlaze iz svojih domova.

Ono sto valja reci je to, da ukoliko se vojnici i ratna vozila pomijesani s civilima, oni su po medjunarodnom pravu legitimni vojni cilj. Primite to na znanje, umjesto Vase patetike.

"Odgovorit cu o koloni koja je bjezala prema istoku jer je to nesto sto nisam rascistio sam sa sobom, a vi mi recite kako sam trebao postupiti, jer mislim da nisam postupio kao vojnik, ali jesam kao covjek. Dvaput sam se sa zadace vratio ne upotrijebivsi naoruzanje, oba su puta u pitanju rakete S-24, oba sam puta vratio po cetiri rakete, svaka po 250 kg, a razlog je upravo ta kolona. Cak sam imao i kameru pokraj nisana pa se vidi na snimci kako sam protutnjao kraj njih. U toj koloni koja se kretala prema Bosanskom Novom primijetio sam i vojna vozila, kamione, pokoju samohotku, no bili su medju gomilom civilnih traktora, automobila. Bio sam svjestan da nemam problem jer smijem unistiti vojna vozila, no jednako sam bio svjestan da ispod krila nosim rakete koje mogu pobiti sve do legitimnog cilja, pa sam se dvaput vracao s raketama i slijetao s njima, iako se s takvim raketama ne slijece. A sada vi meni odgovorite jesam li postupio ispravno, jer su ta vozila mozda upotrijebljena kad su presla u Bosnu protiv nasih decki, heroja koji su forsirali rijeku. Na zalost, neki su poginuli, neke sam i znao, a da sam lansirao po tenkovima, mozda bi netko od tih momaka ostao ziv.", pilot Ivan Selak o Oluji, Vecernji list, 5. kolovoza 2017., 'Oluja 1995. -posebni prilog'.

Potsjecam da je tijekom Domovinskog rata u velikosrpskoj dokumentaciji bio oznacen kao "ustasa", ili kolokvijalno "krvozedni ustasa", kao i svi hrvatski Branitelji. A istrazite statistiku o broju zrtava, odnosu prema ratnim zarobljenicima, pa usporedite s onima koji bastine partizansku petokraku (JNA) ili cetnicku kokardu (srpske snage).

A ovo za dvostrukog dragovoljca, nacelnika Obavjestajne sluzbe u Domovinskom ratu, nacelnika Glavnog stozera poslije rata i genijalca, posljednjeg zivuceg hrvatskog admirala Davora Domazeta Losu, to sto ste napisali i kako ste napisali nije vrijedno komentara.
Ono kad se nekome pokušaš nekaj objasniti a on nema poima o čemu piše...
Pitao si gdje je završio Orkaj i ja sam ti to pokazao i .
Sve ostalo nema veze s pameču i iskreno neda mi se ni čitati gluposti koje drobiš...

Joj tak sad vidim da nekoga ko je u Beogradu sjedio u uniformi JNA dok se u Hrvatskoj ratovalo proglašavaš nekakvim dvostrukim dragovoljcem?????
Kao nij mogao u HV jer je čekao da mu poprave zube......
Nemoj više molim te
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.