Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 12:42   #5701
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
JA HOĆU SVOJ AUTIĆ...
I CURU SA SAVRŠENIM DUPETOM

Bebice, evo ti duda za početak, a kad budeš puno, puno papao i kad narasteš bit će autić i dupence.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:04   #5702
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Bebice, evo ti duda za početak, a kad budeš puno, puno papao i kad narasteš bit će autić i dupence.
Kako si ti odrasla i mudra... evo pamtim sve



old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:30   #5703
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Čekao sam to pojašnjenje.
Zahtjevna i zanimljiva tema. Šteta što još nemam sve informacije koje bih želio.
Dio slučajeva se može objasniti kroz predinkarnacijsko programiranje. Odabrani su teški uvjeti da bi se došlo do vrhunskih rezultata. Ponekad će za to trebati desetljeća.
Zakon privlačnosti ostaje na snazi i dat će rezultate, no ovdje se radi o vrhunskih zahtjevima i uvjetima na granicama mogućnosti pa će ponekad rezultati i izostati zbog male greške u proračunu i nekih nepredvidivosti. To su najviše razine i radi se o izuzetno sposobnim dušama.
Te duše često ne uspiju dugo poživjeti u takvom okruženju

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Djeca jesu čista svijest, ali dječja svijest je fluentna, bez jasnog fokusa, njihove misli vrludaju u mašti, njihova svijest je upijajuća, sugestibilna, podložna i kao takvi postaju lak plijen svjesnih predatora koji kreiraju umjesto njih i za njih. Zato se kaže da prevelika briga majki zbog djeteta nije dobra jer upravo majka svojim svjesnim i namjernim kreiranjem negativnih slika može utjecati na dijete kojem nedostaje svjesna obrana i koje je doslovno kao spužva.
S druge strane postavlja se pitanje ako zp funkcionira na način da "privlačimo" ono što jesmo, kako onda uklopiti namjeru u cijelu priču?
Ljudi se krenu baviti zp-om ne zato jer su sretni zbog onoga što jesu, nego zato jer žele mijenjati svoju poziciju, žele postati ono što sad nisu (samopouzdani, moćni, uspješni, bogati, zdravi, mirni, itd., itd.).
Pitanje zašto nevina djeca pate, zašto ljudi umiru u mukama, zašto je grom pogodio onu dobru osobu u stvari upućuje na kompleks raja koji imaju mnogi ljudi, a radi se o očekivanju da sve bude dobro i lijepo i rajsko. Živimo u defektnoj tvorevini i lijepe stvari su prije iznimka nego pravilo.
Ali, ako ZP djeluje čak i kada toga nismo svjesni, i dalje mi nije jasno kako djeca, koja su čista svijest, privuku zlostavljače i ubojice.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:37   #5704
Ja to za decu mogu da objasnim jedino karmom i dugovima iz prošlih života. Što onda opet ograničava ZP tj. ljudsku slobodu da izaberu kakav će im život biti i kako će vibrirati.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:05   #5705
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ali, ako ZP djeluje čak i kada toga nismo svjesni, i dalje mi nije jasno kako djeca, koja su čista svijest, privuku zlostavljače i ubojice.
Gdje postoje zlostavljači, postoje i žrtve. Radi se o kolektivnoj svijesti. Djeca su rođena kao dio kolektiva, a ne sviješću razvijena bića.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:24   #5706
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ja to za decu mogu da objasnim jedino karmom i dugovima iz prošlih života. Što onda opet ograničava ZP tj. ljudsku slobodu da izaberu kakav će im život biti i kako će vibrirati.
I ja. Teska karma, nepromjenjiva. Vecina karme ipak nije teska i moze se mijenjati tijekom zivota. Neka lakse, neka teze.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:27   #5707
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ali, ako ZP djeluje čak i kada toga nismo svjesni, i dalje mi nije jasno kako djeca, koja su čista svijest, privuku zlostavljače i ubojice.
Napisala sam u prethodnom postu svoj stav o tome. Ali, 'ajmo ovako služeći se jezikom transurfinga: duša mora zaplesati tango s razumom kako bi došli do konkretnog cilja koji smo si zadali. U tom plesu postoje razne smetnje, a to su klatna (dakle sad govorim jezikom transurfinga što ne znači da se osobno u potpunosti slažem s tim). Klatna su formirane i moćne strukture, a dijete je samo mali i klimavi kotačić unutar te strukture.

Dijete ima čistu svijest, ali upravo zbog svoje nevinosti, čistoće i - povodljivosti upada pod utjecaj klatna koja ga na žalost mogu samljeti. Djetetova mašta puca u visine i širine, ali nedostaje mu korito razuma kojim bi zadržao dušu u uzajamnom plesu.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:10   #5708
Postoje i djeca koja se rode kao psihopati, pa eto, o čemu onda pričamo!? Djeca su više vođena životinjskim nagonima, negoli nekakvim 'čistim namjerama'. Također, djeca znaju biti jako zla prema drugoj djeci i često mogu uspješno manipulirati odraslim ljudima. Što se inteligencije tiče, prosječna životinja je prilično inteligentnija od malog djeteta do pete godine života.
To je nerazvijeno biće i govoriti o nekakvoj 'čistoj savjesti' je besmisleno i pogrešno. Ima dobre djece naravno, no ima i puno odraslih ljudi koji su bolji od mnoge djece. I djeca su ljudi, a i odrasli ljudi su jednom bili djeca. Prikazivati djecu nečim drugačijim je samo mala zabluda odraslih koji se raznježe na njihovu pojavu. Tako i @pronađena projicira svoje majčinske nagone na djecu.
Upoznao sam u životu perfidne 12-godišnjakinje premazane svim mastima i 22-godišnjakinje na nivou malog nevinog djeteta. Nisu djeca neka druga vrsta od odraslih.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:32   #5709
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
To je nerazvijeno biće i govoriti o nekakvoj 'čistoj savjesti' je besmisleno i pogrešno. Ima dobre djece naravno, no ima i puno odraslih ljudi koji su bolji od mnoge djece. I djeca su ljudi, a i odrasli ljudi su jednom bili djeca. Prikazivati djecu nečim drugačijim je samo mala zabluda odraslih koji se raznježe na njihovu pojavu. Tako i @pronađena projicira svoje majčinske nagone na djecu.
Upoznao sam u životu perfidne 12-godišnjakinje premazane svim mastima i 22-godišnjakinje na nivou malog nevinog djeteta. Nisu djeca neka druga vrsta od odraslih.
Oldy, bebo ( ) ne govori se o čistoj savjesti nego o čistoj svijesti.

Koliko sam shvatila ta čistoća čak i ne spada u moralne kategorije dobra i zla (istina je da klinci mogu biti prave male zlice) nego se odnosi na svijest lišenu filtera, prejudiciranja, raznih uvjerenja, programa i prizmi kroz koje odrastao čovjek doživljava svijet i sebe.
Ti filteri koliko god da nam prijeće put od nižeg prema višem ja ipak u grubom svijetu nude odmake i obranu kad treba, dok dijete još nema usađene filtere pa svijet upija kao spužva.
Odrasli se doimaju bolji od djece jer su naučili pravila i norme ponašanja, zauzdali nagone i na neki način deformirali vlastitu prirodu radi urednijeg funkcioniranja društva. Ali ispod te umivene građanske face čući mali vućko.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:45   #5710
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Oldy, bebo ( ) ne govori se o čistoj savjesti nego o čistoj svijesti.

Koliko sam shvatila ta čistoća čak i ne spada u moralne kategorije dobra i zla (istina je da klinci mogu biti prave male zlice) nego se odnosi na svijest lišenu filtera, prejudiciranja, raznih uvjerenja, programa i prizmi kroz koje odrastao čovjek doživljava svijet i sebe.
Ti filteri koliko god da nam prijeće put od nižeg prema višem ja ipak u grubom svijetu nude odmake i obranu kad treba, dok dijete još nema usađene filtere pa svijet upija kao spužva.
Odrasli se doimaju bolji od djece jer su naučili pravila i norme ponašanja, zauzdali nagone i na neki način deformirali vlastitu prirodu radi urednijeg funkcioniranja društva. Ali ispod te umivene građanske face čući mali vućko.
Ja svoje djetinjstvo ne doživljavam nečim posebno pozitivnim. U stvari bio sam puno depresivniji negoli sam zadnjih 10 do 20 godina recimo.
To je sve relativno. Djeca se često vode čoporativnim mentalitetom kao i neki odrasli ljudi. To nije čistoća, već instinkt.
Da, neki nauče prikrivati svoja sranja, no neki i postanu zreliji i uče kako o sebi, tako i o drugima s odrastanjem.
Da je čovjek svoj kako govoriš, društvo bi još bolje funkcioniralo. Ideja da su baš svi prikriveni smradovi nije istina jer tek ovaj sistem dopušta ljudima da budu smradovi. Mnogim ljudima odnekuda ideja da se svi rađaju valjda zli, a religije i sustavi ih drže zauzdanima. To je bullshit.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:04   #5711
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ja svoje djetinjstvo ne doživljavam nečim posebno pozitivnim. U stvari bio sam puno depresivniji negoli sam zadnjih 10 do 20 godina recimo.
To je sve relativno. Djeca se često vode čoporativnim mentalitetom kao i neki odrasli ljudi. To nije čistoća, već instinkt.
Da, neki nauče prikrivati svoja sranja, no neki i postanu zreliji i uče kako o sebi, tako i o drugima s odrastanjem.
Da je čovjek svoj kako govoriš, društvo bi još bolje funkcioniralo. Ideja da su baš svi prikriveni smradovi nije istina jer tek ovaj sistem dopušta ljudima da budu smradovi. Mnogim ljudima odnekuda ideja da se svi rađaju valjda zli, a religije i sustavi ih drže zauzdanima. To je bullshit.
Malo si kontradiktoran. Rekla bih, mi smo sve to - i dobrice i zlice i vukovi i janjci i bića čopora kad smo u čoporu i individue izvan čopora, ima nas s razvijenom i zakržljalom sviješću i savješću.
To sve jest ljudska priroda - i instinkt i nadsvijest i svijest i idsko i idiotsko, ktonsko i apolonsko, niže i više ja.
Nisam rekla da su svi ljudi vukovi, ali pitanje je kako bi reagirali u okolnostima samoodržanja kad bi bili stavljeni pred pitanje ili ja ili drugi. Meni je općenito infantilan taj koncept u kojem se raspravlja kakva je ljudska priroda, je li dobra ili zla, kao da nam to nije evidentno.
Kako to da si bio depresivan kao dijete?
Imaš li uvid u razloge i okolnosti ili pamtiš taj osjećaj depresivnosti?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 02:56   #5712
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
i dalje mi nije jasno kako djeca, koja su čista svijest, privuku zlostavljače i ubojice.
Djeca nisu čista svijest već čista životinjska podsvijest. U majčinoj utrobi, u fetus, ulazi samo podsvijest, dok svijest ulazi u tijelo djeteta negdje oko njegove treće godine života i zato roditelji tada i vide velike promjene u djetetovu ponašanju, jer je od fetusa pa do treće godine djetetom upravljala životinjska podsvijest.

Zato se djeca do svoje treće godine i ponašaju kao neke male životinjice, vođene samo nižim instiktima.
Kad svijest uđe u tijelo, ono tu nije gazda u svojoj kući, gazda je podsvijest i podsvijesni ego koji se tada i tu već počeo formirati, dok je svijest tu više kao gost koji ispituje svijet oko sebe kroz pet tjelesnih čula. Svijest kod većine ljudi do kraja svog kratkog zemaljskog života nikada ni ne postaje gazda u svom tijelu-kući, već je gazda ego koji koristi životinjsku podsvijest da bi upravljao i manipulirao.

Podsvijest ima dvije funkcije. Ono upravlja svim funkcijama u fizičkom tijelu i skladište je sve memorije iz ove i svih prethodnih inkarnacija, svih vjerovanja, emocija...ili drugim riječima ono je skladište duše.

Kad visoko evoluirana životinjska svijest, koja je prošla kroz bezbrojne inkarnacije u svim mogućim nižim formama evoluira najviše moguće, ta životinjska svijest može postati u svojoj sljedećoj inkarnaciji - ljudska podsvijest i to su uglavnom inkarnacije nerazvijenih ljudskih formi koje su više životinjske nego ljudske, u kojima donedavna životinjska svijest, a sada ljudska podsvijest upravlja svim funkcijama u tijelu čovjeka sa dječjom-mladom-nezrelom sviješću, ali daljnjom evolucijom kroz mnogobrojne inkarnacije i podsvijest i svijest čovjeka evoluira, dok nadsvijest ili viši ja vodi ovo dvoje kroz mnogobrojna iskustva u mnogobrojnim inkarnacijama.

I tada dolazimo do tvoga pitanja "kako djeca, koja su čista svijest, privuku zlostavljače i ubojice?"
Ti si kao čista svijest, prije nego si se inkarnirala u ovoj 3d, dok si još bila u 4d astrala, isplanirala sebi iskustva koja će ti trebati, koja su ti neophodna za daljnju evoluciju svijesti.
To je naravno povezano s karmom-uzrokom-posljedicom koju još trebaš očistiti, pa onda možemo vidjeti kako nevina djeca umiru, bivaju mučena...a nitko se ne zapita kakav je "dželat" ta svijest duše inkarnirane u dječje tijelo, bila u prošlim inkarnacijama.A zašto se ne pita?Zato jer većina i ne vjeruje u reinkarnaciju.

Čovjek može po zakonu privlačnosti kreirati sebi situacije i iskustva, ispunjavati si želje...sve dok nije karma u pitanju koja blokira bilo kakav ZP i ako je čovjek-svijest sam sebi, u višim sferama svijesti prije inkarnacije zadao neke ciljeve i zadatke koje su oprečne sadašnjim željama i ciljevima, tada podsvijest(vođena nadsviješću ili višim ja), koja ima dvostruku funkciju kod čovjeka, ne dopušta nikakva "vrludanja" izvan zadanih okvira ove inkarnacije ili života na zemlji.

Zadnje uređivanje Cosmic Wanderer : 20.11.2017. at 03:09.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:32   #5713
Trenutno čitam Joseph Murphy Moć vaše podsvijesti i prekrasna je knjiga, šteta je jedino da nju nisam prvu čitala. U dijelovima je o zdravlju, bogatsvtu i braku i mislim da bi je svatko trebao pročitati.

Što se tiče djece neki se uvijek uhvate za ekstreme da bi dokazali svoje mišljenje, ali to je pretjerivanje. Negdje sam pročitala ili je Esther govorila da djeca apsolutno sve kupe od roditelja i svoje okoline ovisi sa kim žive, naravno da je velika mogućnost da su ti ljudi negativni i tako djeca osjećajući tu negativnu energiju se razbole ili doživljavaju nešto loše. Stvarno ne vjerujem u karmu i da nam je nešto zacrtano i mi jadni baš moramo neke gluposti doživjeti, vjerujem da si sve sami prizovemo jer mislimo pozitivno ili negativno ovisno o djetinjstvu kako su nas roditelji hvalili ili kudili ( kakve su bile kazne i njihovo općenito ponašanje prema nama.) Ako je loše to su sve jako loše negativne vibracije straha, nesigurnosti i brige sa kojima se moramo nositi i koje nas sprečavaju da uvijek reagiramo sa radošću. Začudilo me da je suprotnost od ljubavi strah a, ne mržnja. Znači da bi bio u negativnoj energiji osjećaš zabrinutost i već nisi na pravom putu. Toga nisam bila svjesna. Što više čitam sve više mi sve to itekako ima smisla. Drago mi je da sam otkrila ovu temu i što nema puno negativnih ljudi, samo onih koji žele saznati više, a to je dobar znak.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:15   #5714
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Malo si kontradiktoran. Rekla bih, mi smo sve to - i dobrice i zlice i vukovi i janjci i bića čopora kad smo u čoporu i individue izvan čopora, ima nas s razvijenom i zakržljalom sviješću i savješću.
To sve jest ljudska priroda - i instinkt i nadsvijest i svijest i idsko i idiotsko, ktonsko i apolonsko, niže i više ja.
Nisam rekla da su svi ljudi vukovi, ali pitanje je kako bi reagirali u okolnostima samoodržanja kad bi bili stavljeni pred pitanje ili ja ili drugi. Meni je općenito infantilan taj koncept u kojem se raspravlja kakva je ljudska priroda, je li dobra ili zla, kao da nam to nije evidentno.
Kako to da si bio depresivan kao dijete?
Imaš li uvid u razloge i okolnosti ili pamtiš taj osjećaj depresivnosti?
Ne, samo mi nema smisla to cviljenje oko djece i glorificiranje iste.
Pa sjećam se kako sam se osjećao. Ne kada sam imao 5 godina, ali tamo od početka osnovne na dalje sam bio u banani.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:27   #5715
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Trenutno čitam Joseph Murphy Moć vaše podsvijesti i prekrasna je knjiga, šteta je jedino da nju nisam prvu čitala. U dijelovima je o zdravlju, bogatsvtu i braku i mislim da bi je svatko trebao pročitati.

Što se tiče djece neki se uvijek uhvate za ekstreme da bi dokazali svoje mišljenje, ali to je pretjerivanje. Negdje sam pročitala ili je Esther govorila da djeca apsolutno sve kupe od roditelja i svoje okoline ovisi sa kim žive, naravno da je velika mogućnost da su ti ljudi negativni i tako djeca osjećajući tu negativnu energiju se razbole ili doživljavaju nešto loše. Stvarno ne vjerujem u karmu i da nam je nešto zacrtano i mi jadni baš moramo neke gluposti doživjeti, vjerujem da si sve sami prizovemo jer mislimo pozitivno ili negativno ovisno o djetinjstvu kako su nas roditelji hvalili ili kudili ( kakve su bile kazne i njihovo općenito ponašanje prema nama.) Ako je loše to su sve jako loše negativne vibracije straha, nesigurnosti i brige sa kojima se moramo nositi i koje nas sprečavaju da uvijek reagiramo sa radošću. Začudilo me da je suprotnost od ljubavi strah a, ne mržnja. Znači da bi bio u negativnoj energiji osjećaš zabrinutost i već nisi na pravom putu. Toga nisam bila svjesna. Što više čitam sve više mi sve to itekako ima smisla. Drago mi je da sam otkrila ovu temu i što nema puno negativnih ljudi, samo onih koji žele saznati više, a to je dobar znak.
Najveći problem kod razmišljanja o djeci je što mnogi ljudi smatraju da djeca nisu ništa više doli nus-produkta odgoja što je pogrešno jer ipak nisu svi toliko podložni utjecaju okoline i ispiranju mozga do te mjere.
Neka djeca se rode kao psihopati i nema tog boga koji će u njima uništiti taj poremećaj u mozgu što psihopatija i jest - na snimkama se može vidjeti da psihopatima neki prednji dijelovi mozga uopće nisu u funkciji.
Postoje i empatična djeca, življa, mirnija, različiti karakteri i na taj neki temelj se teško može utjecati... kod nekih više, a kod nekih manje jer i to je relativno. Isto kako su ženska djeca često mirnija, a muška više divlja, iako nije niti to pravilo.
Ja također nisam baš sklon vjerovanju nekako u karmu, no ne znam, pa ne mogu tvrditi. Možda postoji uzrok i posljedica, pa na neki način otplaćujemo 'grijehe' i 'dobra djela' iz prošlih života ili sami izabiremo unaprijed iskustvo zbog iskustva.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:03   #5716
Dijete nije samo ono malo, cendravo biće od par mjeseci, biološki dijete je bilo tko u dobi između rođenja i puberteta ili u razvojnom periodu djetinjstva, između faza novorođenčeta i odrasle dobi.

E, a pošto me razvojna psihologija zanima manje od zp-a, a negdje mi je u rangu karme pozivam entuzijaste da nas obaspu izvješćima o manifestacijama. Može i nalaženje parkinga.
Volim manifestacije. Pogotovo kad je suša.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:47   #5717
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Dijete nije samo ono malo, cendravo biće od par mjeseci, biološki dijete je bilo tko u dobi između rođenja i puberteta ili u razvojnom periodu djetinjstva, između faza novorođenčeta i odrasle dobi.

E, a pošto me razvojna psihologija zanima manje od zp-a, a negdje mi je u rangu karme pozivam entuzijaste da nas obaspu izvješćima o manifestacijama. Može i nalaženje parkinga.
Volim manifestacije. Pogotovo kad je suša.
Mislio sam da bu sranje i - bilo je!
Eto, uspješna manifestacija
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:10   #5718
manifestacije i kod mene zatajile...iako afirmiram.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:42   #5719
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislio sam da bu sranje i - bilo je!
Eto, uspješna manifestacija
Netko kaže, neka bude svjetlo - i bi svjetlo, netko kaže, neka bude ljubav i bi ljubav, a ti još uvijek kakaš.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:45   #5720
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Netko kaže, neka bude svjetlo - i bi svjetlo, netko kaže, neka bude ljubav i bi ljubav, a ti još uvijek kakaš.
Ti si ljubomorna na moje manifestacije
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.