Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 18:50   #1281
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
............sada gubi i ono najdragocjenije-stanovnike. I neka je tako, mozda za nas drzava i nije...mislim na sve jugoslavene.
Ja sam gotovo siguran da je ovo početak kraja finalnog kraha HR države kao povijesne činjenice, neka, i bolje da je tako, država koja vlastiti narod tretira kao gubu koju treba zatući i uništiti bolje ni ne zaslužuje.

Hrvatska d.o.o. - nastala na kriminalu i na kraju će se ugušit u vlastitim govnima koja je izasrala.

Mockba ha?
Ne znam jeste li gledali cijeli prilog (15ak min na YT), Putinov govor tijela govori sve-"ne jebem vas ni pol posto, tu smo da ostanemo, a jos cemo vas i mi karati -zauvijek- jer dugove nemate otkud vratiti".

Rusi su za pišljivih milijardu$ kupili jebačku polugu moći, stvarno smo jeftini

P.S.
o "Jugoslovenima" nebi, ta umjetna neprirodna konstrukcija je vec dovoljno života odnijela i dovoljno obitelji u crno zavila.
Ali, mora se priznati za hrvatsku d.o.o Druga Jugoslavija je ipak bila Država, s velikim D.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 29.10.2017., 14:43   #1282
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ja sam gotovo siguran da je ovo početak kraja finalnog kraha HR države kao povijesne činjenice, neka, i bolje da je tako, država koja vlastiti narod tretira kao gubu koju treba zatući i uništiti bolje ni ne zaslužuje.

Hrvatska d.o.o. - nastala na kriminalu i na kraju će se ugušit u vlastitim govnima koja je izasrala.

Mockba ha?
Ne znam jeste li gledali cijeli prilog (15ak min na YT), Putinov govor tijela govori sve-"ne jebem vas ni pol posto, tu smo da ostanemo, a jos cemo vas i mi karati -zauvijek- jer dugove nemate otkud vratiti".

Rusi su za pišljivih milijardu$ kupili jebačku polugu moći, stvarno smo jeftini

P.S.
o "Jugoslovenima" nebi, ta umjetna neprirodna konstrukcija je vec dovoljno života odnijela i dovoljno obitelji u crno zavila.
Ali, mora se priznati za hrvatsku d.o.o Druga Jugoslavija je ipak bila Država, s velikim D.
Mene vise od tih pisljivih milijardu $ zanima koliko je para ukradeno privatizacijom od svih jugoslavena mao i koliko je para potrosila cija i ostale sluzbe da nas prigurnu u rat..
A najvise me zanima od svega jest kako narodi koji tehnicki nisu glupi, cak bih rekao da su mnogo bistriji od prosjecnog stanovnika planete, ne mogu dokuciti da je njihova medjusobna mrznja tipisan, ALI STVARNO TIPICAN recidiv kolonijalne proslosti.
Takodjer mi nije jasna ta nezrelost koju najbolje oslikava terminologija kojom baratate dok raspravljate....vole, ne vole, jebu, mrze...podmukao...kao iz neke sapunice.
Morten is offline  
Old 13.11.2017., 03:45   #1283
Primjetio sam da sve zemlje članice EU imaju kvote koliko moraju godišnje uzeti imigranata iz Bliskog istoka i Sjev. Afrike.

Kolika je godišnja kvota za Hrvatsku 2017. a kolika 2018. godine?
Dilberth is offline  
Old 16.11.2017., 19:59   #1284
Koliko mogu vidjeti, prema našim medijima, "Hrvatskoj je nužno masovno useljavanje". To je svakako radosna vijest, jer možemo očekivati tisuće "nužno potrebnih" imigranata u bliskoj budućnosti. Nadajmo se da ce im svima biti osigurani kuće i stanovi, a ne nekakav privremeni smještaj po hotelima.

To će stvarno biti win-win situacija za Hrvatsku. Političari će od EU dobiti 10 tisuća eura po imigrantu. S takvim prilivom kapitala svaki malo značajniji političar moći će lako da si priušti izletnički condo u Švicarskoj ili Floridi, a Hrvatska će se usrećiti sa tisućama novokomponiranih Hrvata koji jedva čekaju da počnu mahati šahovnicama i obrađivati opustjele slavonske oranice.

I svi skupa se možemo ponositi da je Hrvatska postala članica EU!
Dilberth is offline  
Old 19.11.2017., 20:21   #1285
niste dobro informirani.
dolaze nam šveđani.

Quote:
POTICAJI ZA NEZAPOSLENE
PONUDA IZ ŠVEDSKE KOJA SE NE ODBIJA Plaćat će hrvatskim tvrtkama da prime njihove nezaposlene državljane i radnicima pokriti sve troškove!
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...skove/6506917/

evo viš da će ovo bit mala švic... švedska. bit će i soobova i ikre i volova.

zato požuri natrag ako se oš' družit sa sinovima odina.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 20.11.2017., 01:04   #1286
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
niste dobro informirani.
dolaze nam šveđani.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...skove/6506917/

evo viš da će ovo bit mala švic... švedska. bit će i soobova i ikre i volova.

zato požuri natrag ako se oš' družit sa sinovima odina.
Da nisi dao link mislio bih da je to nečiji glup vic. Budući da novine kao Jutarnji List ne mogu lagati , pitam se o čemu se tu radi? Tko su ti nezapsleni švedski državljani kojima Švedska plaća de se isele?

Da li se tu radi o "sinovima Odina" ili sinovima nekog drugog boga?

Zadnje uređivanje Dilberth : 20.11.2017. at 01:16.
Dilberth is offline  
Old 20.11.2017., 01:31   #1287
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Tko su ti nezapsleni švedski državljani kojima Švedska plaća de se isele? Da li se tu radi o "sinovima Odina" ili sinovima nekog drugog boga?
je li bitno? članak (valjda, nisam otvorila ali nemam razloga da vam ne vjerujem) veli da se radi o švedskim državljanima..ne bi li to trebalo biti dovoljno?


ajmo ne zatrolavati temu..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 20.11.2017., 09:43   #1288
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Da nisi dao link mislio bih da je to nečiji glup vic. Budući da novine kao Jutarnji List ne mogu lagati , pitam se o čemu se tu radi? Tko su ti nezapsleni švedski državljani kojima Švedska plaća de se isele?
nisi upoznat sa situacijom pa ti opraštam, to su zapsolenici soob-a koji su ostali na cesti jer je soob bankrotirao.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saab_A....93_bankruptcy

a i fali hiža pa ih ima viška. beskućnika.

Quote:
"The Stadsmission sees that new groups in society end up in homelessness, where the main cause is not abuse or mental ill health, but low income," she added.
https://www.thelocal.se/20161130/is-...o-homelessness

evo viš kak se stvaraju fejknjuze.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 20.11.2017., 12:46   #1289
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
nisi upoznat sa situacijom pa ti opraštam, to su zapsolenici soob-a koji su ostali na cesti jer je soob bankrotirao.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saab_A....93_bankruptcy

a i fali hiža pa ih ima viška. beskućnika.


https://www.thelocal.se/20161130/is-...o-homelessness

evo viš kak se stvaraju fejknjuze.
To o čemu ti pričaš predstavlja jednu od zadnjih faza metastaze toliko opjevanog švedskog socijalizma, ali ovo o izvozu nezaposlenih mislim da je nešto drugo. Pitaj se u kojoj demografskoj grupi je najveći postotak nezaposlenosti? Tko su kronično nezapsleni u zapadnoeuropskim zemljama?
Ako nisi siguran, možda će ti ovo pomoći?
Quote:
On the surface, Sweden has one of the least troubled labour markets in the world. The economy is growing, vacancies are plentiful, only 5% of 15-74-year-old native-born workers are jobless and the unemployment rate is falling. But foreign-born workers are three times as likely to be unemployed, and the ratio is rising. For those from outside the EU it is higher still (22.5% are unemployed). Hidden discrimination, housing problems and a Swedish reliance on informal networks help explain the gap. But many refugees simply lack the skills for Sweden’s job market.
Dilberth is offline  
Old 20.11.2017., 14:55   #1290
ma to su tehnikalije. šved je šved. sve ostalo su nijanse.

mene više brine kako će ovi bivši saabovi zaposlenici na otkomandi mijenjat dokumente kada im promijene zastavu. ili buju dobili hr državljanstvo.

poduzetnici!!! učit švedistanski.

#forbettersweden
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 21.11.2017., 01:34   #1291
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Rusi su za pišljivih milijardu$ kupili jebačku polugu moći, stvarno smo jeftini

Milijarda dolara nije jeftino kad uporedis da su u jednoj zemlji kupili izbore za 400.000$.
tihobl is offline  
Old 25.11.2017., 20:37   #1292
odlična je
babarogac is offline  
Old 28.11.2017., 00:20   #1293
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ja sam gotovo siguran da je ovo početak kraja finalnog kraha HR države kao povijesne činjenice, neka, i bolje da je tako, država koja vlastiti narod tretira kao gubu koju treba zatući i uništiti bolje ni ne zaslužuje.

Hrvatska d.o.o. - nastala na kriminalu i na kraju će se ugušit u vlastitim govnima koja je izasrala.

Mockba ha?
Ne znam jeste li gledali cijeli prilog (15ak min na YT), Putinov govor tijela govori sve-"ne jebem vas ni pol posto, tu smo da ostanemo, a jos cemo vas i mi karati -zauvijek- jer dugove nemate otkud vratiti".

Rusi su za pišljivih milijardu$ kupili jebačku polugu moći, stvarno smo jeftini

P.S.
o "Jugoslovenima" nebi, ta umjetna neprirodna konstrukcija je vec dovoljno života odnijela i dovoljno obitelji u crno zavila.
Ali, mora se priznati za hrvatsku d.o.o Druga Jugoslavija je ipak bila Država, s velikim D.
Nista bolje ili ogre od ostale europe netretira hrvatska svoje.
Problem je u tome sta smo mi mali pa svi sve vide.
Evo ti primjer mene koji sam nitko i zivim u vodicama.
Ja znam nasu gradonacelnicu koja sjed u saboru,znam sta tamo prica i sta radi doli,znam i onog hrvoja iz hrasta on mi je predavao u srednjoj pa sam znao i župana sibenskoninske koji je vodio razgovore di si je "trazio" posal ili usluge za vrijeme nastave.

Ko iz nize klase u berlinu ili negdi vani ima takvbe uvide.Bogte ja i neke vojne tajne znam.....
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 28.11.2017., 00:32   #1294
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
je li bitno? članak (valjda, nisam otvorila ali nemam razloga da vam ne vjerujem) veli da se radi o švedskim državljanima..ne bi li to trebalo biti dovoljno?


ajmo ne zatrolavati temu..
Švedi su donjeli zakon neki dan mislim da svatko ko dojde na njihov teritorij bez dokumenata ima pravo dat bilo koje ime,prezime i godiste a nakon dvije godine automatski postaje drzavljan

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Koliko mogu vidjeti, prema našim medijima, "Hrvatskoj je nužno masovno useljavanje". To je svakako radosna vijest, jer možemo očekivati tisuće "nužno potrebnih" imigranata u bliskoj budućnosti. Nadajmo se da ce im svima biti osigurani kuće i stanovi, a ne nekakav privremeni smještaj po hotelima.

To će stvarno biti win-win situacija za Hrvatsku. Političari će od EU dobiti 10 tisuća eura po imigrantu. S takvim prilivom kapitala svaki malo značajniji političar moći će lako da si priušti izletnički condo u Švicarskoj ili Floridi, a Hrvatska će se usrećiti sa tisućama novokomponiranih Hrvata koji jedva čekaju da počnu mahati šahovnicama i obrađivati opustjele slavonske oranice.

I svi skupa se možemo ponositi da je Hrvatska postala članica EU!

Ništa od šarijatske hrvatske nije ti ovo NDH-a
ima ovdje nas koji znamo sta ste.Hrvatska industrija raste i za 10 godina ce place bit debelo jace.Njemacka industrija ce patit jer im je trump odjebao aute a imaju sve vise EU tereta jer ce englezi izaci.Ljudi ce se vracati u hrvatski,njemacka nije sta je bila.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 28.11.2017., 08:04   #1295
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
Ništa od šarijatske hrvatske nije ti ovo NDH-a
ima ovdje nas koji znamo sta ste.Hrvatska industrija raste i za 10 godina ce place bit debelo jace.Njemacka industrija ce patit jer im je trump odjebao aute a imaju sve vise EU tereta jer ce englezi izaci.Ljudi ce se vracati u hrvatski,njemacka nije sta je bila.
Previše si naivan. Zar to zbilja misliš da će nam globalistički gospodari sve to dozvoliti?
Dilberth is offline  
Old 28.11.2017., 18:53   #1296
Ne nego ce ivdje pravit plinotoke i inicijative 3 mora a zaledje dalmacije ostavit neosigurano ili nas ekonomski unistiti.Nesvrtanih nece bit slobodno pocni plakat.Usput jeste li primjetili kako sada vise nitko nekoristi rijec region?
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 02.12.2017., 11:10   #1297
Hrvatskoj treba biti u interesu privući što više stranih investicija i olakšati poduzetništvo. Kad svjetski moćnici ulože još par milijardi eura to je najbolji garant mira, jer sigurno onda neće dopustiti da im propada ulganje/sezona radi nekakvog možebitnog rata s šačicom Muslimana. Vidimo kako su spakovali Crnogorce.
SunForYou is offline  
Old 03.12.2017., 01:10   #1298
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Hrvatskoj treba biti u interesu privući što više stranih investicija i olakšati poduzetništvo. Kad svjetski moćnici ulože još par milijardi eura to je najbolji garant mira, jer sigurno onda neće dopustiti da im propada ulganje/sezona radi nekakvog možebitnog rata s šačicom Muslimana. Vidimo kako su spakovali Crnogorce.
Kad vec spominjes privlacenje investicija: Srbija je privukla 6 milijardi od kineza, a Bih 3,5. Ja sam se ovde na forumu spradao sa Dodikom sto je 15 po Kini ganjao kineze da se sa njima rukuje, grli i ljubi, ali ima rezultata.
tihobl is offline  
Old 03.12.2017., 02:12   #1299
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Kad vec spominjes privlacenje investicija: Srbija je privukla 6 milijardi od kineza, a Bih 3,5. Ja sam se ovde na forumu spradao sa Dodikom sto je 15 po Kini ganjao kineze da se sa njima rukuje, grli i ljubi, ali ima rezultata.
I kakvi su rezultati tih investicija? Da li možeš biti specifičan i reći kud i na što su te milijarde otišle? Što BiH i Srbija imaju konkretno da pokažu na uvid?
Dilberth is offline  
Old 04.12.2017., 00:40   #1300
Pa da vidimo kakvu to sreću i blagostanje donose Kinezi našim komšijama. Kud idu kineske investicije?
Kako javlja Balkans Press, Srbija se je obogatila sa balističkim raketama koja za sada imaju domet čak 300 km! To je naravno samo za početak, jer kako kaže Balkans Press,
Quote:
Peking procenjuje da je stabilnost Balkana dugoročno moguća samo ako je Srbija jaka i poštovana vojna sila. Zato su spremni da nam isporuče oružje koje je zaista poslednja reč kineske vojne tehnike.
Mi ne možemo znati za sigurno što će se desiti kad "Srbija bude jaka i poštovana vojna sila", ali možemo pogledati kud i kako su otišle ranije kineske raketne investicije i tako dobiti ideju o budućnosti Srbije.

Sjeverna Koreja je nesumljivo glavni, ako ne do sada jedini benefaktor kineskog raketnog investicionog programa.

Da li je Srbija na putu da bude druga Sjeverna Koreja?
Dilberth is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.