Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 14:00   #481
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

zajebati se u procjeni, željeti vidjeti ono čega nema i biti OBMANJEN, prevaren - to su dvije potpuno različite stvari.
Nisam mislila na obmane i prevare. Naravno da se ne osjećam krivo što su me prevarili.


Quote:
u tom smislu - odgovornost ne postoji, a ako postoji... ona je iznimno limitirana. to je kao da tebe pokupi automobil na zebri pa ja tvrdim da si ti odgovorna za nesreću jer si birala proći baš TOM zebrom. eto, tvoj izbor.
Ode ti sad sa zebrom u krajnost. Da. U tom smislu moja odgovornost nije moja. Jebiga, poklopilo se. Nema krivca.

Quote:
dakle - ako ja sebi biram partnera pa nakon XY godina otkrijem da je šizofrenik, neću se udariti nogom u dupe jer sam se zajebala u percepciji (nisam) ili jer sam željela vidjeti nešto drugo (vidjela sam realnost, točno tako). možeš mi samo zamjeriti što nisam čekala 50 godina da osobu vidim u svim verzijama pa se ONDA odlučila upariti.
Istina. Onda ću udariti njega nogom u dupe.

Quote:
kod psihički bolesnih osoba, potrebne su GODINE suživota da čovjek uoči obrazac ponašanja pa da sve poveže u jedno i postavi dijagnozu. ništa od toga ne vidiš na prvu, to su vrlo suptilne stvari koje se vide tek kroz goooodine i godine interakcije.
Znam. Često se dogodi da krene ludilo u dvoje. Odnosno, bolesni razboli zdravog.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
kad se vec ozenim, losa odluka je vec donesena pa ne znam kak sam ja dalje kriv za raspad braka osim da sam ga prekinuo ranije pa bi opet porpao, ali bi se to dogodilo ranije.
Ma nisi kriv, nego si odgovoran jer je ljubav slijepa

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da bi svako prije nego što udje u vezu sa nekim prvo trebao završiti u najmanju ruku psihologiju(još bolje -specijalizirati psihijatriju)
Baš.
I opet đabe
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:07   #482
Quote:
Tetatajnica kaže: Pogledaj post
Je li moguće da sam već ''odbolovovala'' svoj brak u godinama kojima sam se trudila da uspije, doživljavala jedan poraz za drugim dok nisam potpuno izgubila nadu u uspjeh?
Točno se sjećam trenutka kada mi je postalo apsolutno neprihvatljivo provesti još i jedan dan s njim.

Molim iskusnije da mi odgovore, je li moguće da je najgore (psihički) već prošlo? Ili moram ipak pričekati prvi Božić bez njega da bih znala?

Hvala svima na iskrenosti, unaprijed...
Moguće je. Neki odnosi se prebole dok još uvijek fitkivno traju, a zapravo su klinički mrtvi, na životu ih održavaju aparati. Meni je tako bilo s jednom vezom, nisam više znala ni zašto smo skupa, ništa više nije imalo smisla, a da nismo imali djecu prekinuli bismo i ranije. Kad je odrađen i taj tehnički dio kao da mi je netko odvezao krila.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:17   #483
Iskreno se nadam da je to i kod mene slučaj. Možda ću kasnije lupati glavom o zid što se nisam prije odlučila za taj korak, no ipak mislim da će mi ovako biti lakše, znajući da sam godinama pokušavala i dala sve od sebe...
No, kad ne ide, ne ide.
Samo da i ovo dalje sve brzo prođe.
Tetatajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:31   #484
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Ne kriva. Ali, odgovorna da.
Pod odgovornost mislim - vlastiti izbor. Jebiga. I onda kada se zajebeš/te zajebu.

Prihvatiš da si se zajebo u percepciji koja ti je prezentirana neiskreno.
Ili, se makar upitaš: kako to da mi se svidjela osoba koja muljari?
Me kužiš? Na tu vrstu odgovornosti mislim, ne na krivicu.
Neću kriviti sebe što me netko zajebo, ali ću se lupiti nogom u dupe jer sam htjela vidjeti ono čega nema.
Tu imas potpuno pravo, jako lepo si to analizirala. Ja sam krivila sebe sto neke stvari nisam videla na vreme, a kada malo bolje porazmislim, u stvari sam ih videla, samo sam potcenila njihovo dejstvo, jer sam htela videti ono sto zelim i jer nisam ranije imala iskustva sa takvim, nazovimo to, poremecajem. Kako kazu, pametni ljudi se uce na tudjim iskustvima, a oni drugi, na svojim. Ja pripadam onim drugima. Bar ne pravim istu gresku dva puta, ali uvek se nadje nesto novo i tako u nedogled.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:09   #485
zanimljiv pogled na povijest je kada nades par godina chatova sa bivsom pa procitas sve ponovo i shvatis neke stvari drukcije izgledaju sada nego prije
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:52   #486
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
zanimljiv pogled na povijest je kada nades par godina chatova sa bivsom pa procitas sve ponovo i shvatis neke stvari drukcije izgledaju sada nego prije
Za imljivo. Mozes li to malo elaborirati, s ponekim primjerom po mogucnosti?
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:57   #487
Osim u trenutku kad sam se razvodio nije mi bilo lako, a poslije, ne. Jednostavno drugacije nije moglo. Ispostavit ce se da je bila sreca pa nismo imali djece, jer djeca trpe najvise.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:24   #488
Pożalio jesam samo radi Kćerke ali to nije tema za javnost -barem ne viśe...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:25   #489
Požalila sam ne radi toga što više nisam s njim nego radi svih popratnih stvari koje su došle s rastavom. Za to se nisam pripremila.

Razišli smo se nakon 15 godina braka, na moje inzistiranje. Dvoje djece imamo. Ja sam i dalje sama, isto tako i on. Nije bilo trećih osoba u priči. Jednostavno smo se udaljili. Ali eto, mene se gleda poprijeko.

Recimo, bila sam dosta vezana uz njegove sestre i šogoricu. Od dana kad se pokrenula priča o razvodu do danas (3 godine) nitko od njih me više nikada nije nazvao da pita kako sam, čestita Božić, ne pozivaju me na rođendane nećaka .... Kao da sam umrla
Dvadeset godina bila sam dio te obitelji. Nisam ih nikada pitala čemu to ali sigurna sam da moj bivši muž nema ništa s tim.

Dio prijatelja nesvjesno me odbacio, vidim da se osjećaju nelagodno kad se sretnemo, kao da sam oštećena roba.
Oni koji me i nisu odbacili, u nekim situacijama me ne pozivaju na druzenja jer sam nepar Sinoć su dogovarali skijanje, nekoliko parova ... za mene više mjesta nema u tim pričama

Ima dana kad se teško nosim s time. Kao da sam obilježena. Pitam se čime sam to zaslužila, bila sam toliko dobra prema svima njima.
Ne žalim što sam se razvela, morala sam to napraviti radi sebe.
Žalim samu sebe što me život odveo u tom smjeru.

Ne znam hoću li se ikada ponovno udati i biti "par" pa da me vrate u taj svijet. Razvedenih ljudi malo poznajem, nemam niti sebi jednakih pa da barem s njima provodim vrijeme.

Možda sam ja eto takav izolorani slučaj ali mene je svašta snašlo s rastavom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:07   #490
Bila si iskrena prema samoj sebi a to je veća pobjeda nego da se sviđaš drugim ljudima. Laganje samoj sebi bi ti priuštilo veću emocionalnu štetu nego što su te neki prijatelji odbacili. Sad ti se možda čini bezveze da si tako olako postala nesimpatična ljudima s kojima si nekoć bila dobra ali tom rastavom si spasila najsnažniju od svih životnih sila - samopoštovanje.
__________________
Tabasco "Witchfinder General" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:13   #491
To je istina. Ja kao ja se bolje osjecam. Samo nisam navikla biti nepar.

Zaboravila sam napisati da me posebno izbjegavaju ljudi koji su u klimavim brakovima. Boje se da ću potaknuti njihove supružnike da izađu iz takvih brakova.

Očito je sve to cijena koju moram platiti za svoju "slobodu".


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:25   #492
@ Dora Eternity

Vrlo sličnu priču tvojoj ispričala mi je kolegica.
Ona se razvela nakon 14 godina braka, ima dvoje djece.
Kao ni kod tebe, ni kod nje nije bila u pitanju nikakva treća osoba.

Rekla je da ne može vjerovati da su nju i djecu preko noći napustili svi zajednički prijatelji, kao i članovi obitelji bivšeg supruga.

Nitko ih ne nazove ni za rođendan ni za Božić. Ništa. Muk.

A prije su se svi lijepo družili.
Tako da joj je taj dio priče najteže pao.
Što se to ljudima dogodi da jednostavno napuste onoga tko je do jučer bio u paru?
Neshvatljivo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:36   #493
Da. I evo ide sad Božić i uvijek mi bude teško.

A recimo ekipa koja se dogovara za skijanje - nekad davno oni su bili solo. Mi smo se oženili prvi iz društva. Išli smo na skijanje nekoliko parova + neki samci. Dijelili apartmane, vozili se zajedno... Sada kad su se stvari okrenule, iz njiove perspektive, meni s njima nije mjesto.
Teško je to prihvatiti. Dio mene je umro radi svega toga


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:57   #494
Jedna promjena, odnosno rez na bilo kojem polju života, najčešće za sobom povuku još puno nepredviđenih situacija.
To sve treba preboljeti u paketu.
Vrijeme će učiniti svoje, otpast će sve što nije bilo ono pravo, a otvorit će se nove mogućnosti, doći novi ljudi.

Budi sretna što si odvažna i hrabra.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:45   #495
Kaj kukate, stvorite si život kakav želite!
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:04   #496
Dora, oni tebe ne zovu na rodjendane tvojih necaka, a zoves li ti njih? Ako ste bili tako bliski zasto ih ne pitas otvoreno. Kazes da bivsi sigurno nema prste u tome. Zasto si sigurna? Druzis li se i dalje s bivsim ili samo razmijenjujete djecu?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:21   #497
S bivsim sam u civiliziranom odnosu, popijemo kavu par puta godišnje, kada nasa djeca imaju rodjendane/krizmu organiziramo to zajedno i zovemo naravno i njih. Sigurna sam da bivsi nema prste u tome jer je i sam šokiran da sam dobila takav tretman. On najbolje zna što sam sve za njegove sestre napravila.
Prvu godinu nakon razvoda ja sam njih zvala da im čestitam njihove rođendane, Božić itd. Mjesec dana kasnije meni moj rođendan nitko nije čestitao od njih. Mogle su poruku poslati.
Pregorak je okus ostao nakon ovoga da bih ih išta više pitala.
Eto, samo sam htjela ljudima skrenuti pažnju da se i tako nešto može očekivati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:41   #498
Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
S bivsim sam u civiliziranom odnosu, popijemo kavu par puta godišnje, kada nasa djeca imaju rodjendane/krizmu organiziramo to zajedno i zovemo naravno i njih. Sigurna sam da bivsi nema prste u tome jer je i sam šokiran da sam dobila takav tretman. On najbolje zna što sam sve za njegove sestre napravila.
Prvu godinu nakon razvoda ja sam njih zvala da im čestitam njihove rođendane, Božić itd. Mjesec dana kasnije meni moj rođendan nitko nije čestitao od njih. Mogle su poruku poslati.
Pregorak je okus ostao nakon ovoga da bih ih išta više pitala.
Eto, samo sam htjela ljudima skrenuti pažnju da se i tako nešto može očekivati.
Prevelika očekivanja za kulturu koja vlada ovim prostorima.
Ako želiš biti sretna, sreću ćeš si sama stvoriti (omogućiti si ono što te raduje)
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:23   #499
Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
Ne znam hoću li se ikada ponovno udati i biti "par" pa da me vrate u taj svijet. Razvedenih ljudi malo poznajem, nemam niti sebi jednakih pa da barem s njima provodim vrijeme.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Svako treća ili četvrta osoba koju vidiš oko sebe, koja prođe kraj tebe, sjedi u tvojoj blizini u kafiću je razvedena, samo nikome ne piše na čelu.
Moraš preboliti stare "prijatelje" koji to nisu bili, družili su se s "vama", tj. s njim jer si bila zakonski dio obitelji, sad više nisi, a krvno nemate nikakve veze i to je to. Nemaju ni obvezu niti ih ima zašto gristi savjest (ako je imaju) biti s tobom u kontaktu. Glupo je jedino što su isključili i djecu, iako ih možda viđaju dok su s ocem, a tebe ne doživljavaju. A vrlo vjerojatno postoji i doza toga da si ti otišla i ostavila njihovog "rođaka", ali ne zamaraj se. Na kraju krajeva znaš koliko si im stvarno značila sve te godine...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:16   #500
Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
S bivsim sam u civiliziranom odnosu, popijemo kavu par puta godišnje, kada nasa djeca imaju rodjendane/krizmu organiziramo to zajedno i zovemo naravno i njih. Sigurna sam da bivsi nema prste u tome jer je i sam šokiran da sam dobila takav tretman. On najbolje zna što sam sve za njegove sestre napravila.
Prvu godinu nakon razvoda ja sam njih zvala da im čestitam njihove rođendane, Božić itd. Mjesec dana kasnije meni moj rođendan nitko nije čestitao od njih. Mogle su poruku poslati.
Pregorak je okus ostao nakon ovoga da bih ih išta više pitala.
Eto, samo sam htjela ljudima skrenuti pažnju da se i tako nešto može očekivati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li one možda misle da si ti potezanjem razvoda naškodila njihovom bratu?

Tj., da li su one to možda shvatile kao da si ga (neopravdano) napustila?

Ne znam kakav je bio vaš brak, niti zašto si zatražila razvod. Ali ako su one slučajno imale percepciju da je njihov brat dobričina, koji bi za tebe sve učinio, onda i nije toliko neobično što se tako ponašaju.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.