Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 20:41   #2901
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
...ostatak je doci ovamo i iskoristiti sva sredstva za dolazak do cilja, pa i ako to ukljucivalo rad na gradevini ili mijenjanje auto sajbi
pa taj dio me najviše i brine jer nisam tip za fizikalu, dapače, super sam educiran za uredski posao i zaštitu na radu jer takve već radim već 15 godina i zato jedino što me odbija od emigracije je da bih morao postati NKV u stranoj zemlji bez ikakvog backupa i nadati se da ću se uspijeti prodati što je skill sam za sebe i ne mogu reći da sam nešto posebno uspješan u samopromociji (jer da jesam nebi morao gledati da emigriram ). u stvari jedino me brine upravo rad na građevini tj. teški fizički rad na otvorenom te rad na tekućoj traci/na kvotu
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:51   #2902
ne mora značiti
meni je poslodavac provjerio preporuke iz kolumije i to telefonskim pozivom (imao neke iz koumbije,bolivije i par iz hr) i na osnovu toga sam dobio posao

tako da možeš i u struci tražiti, pa daju ti period da pokažeš da li znaš raditi ili ne
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Ovisi za koju struku. Za neke moras imati WES, za neke trade certifikat.
Za CEC moras imati godinu dana radnog rada u Kanadi u zanimanju koje je NOC 0, A ili B. Sa WH ces to tesko skupiti jer em neces poceti raditi onaj dan kad sletis em WP vrijedi 365 dana.
Mozes probati naci posao u nekom trade zanimanju za koje ne treba ticket (drywall, painting..), pa cekati izvlacenje za FST. Ove godine su bila dva drawa, prvi sa 199 bodova, drugi sa 241. Ili ici na provincijsku.
Ako nemas uvjete za EE iz HR onda ti je jedini nacin doci kao TFW.
Ostalo je na tebi znaci kako ces se snaci, sto znas raditi, koliko znas o imigracijskim pravilima, jesi li izabrao provinciju u kojoj je "najlaksi" put do PR-a..



Cifra ovisi o tome koliko ih ima plus troskovi prijevoda, nostrifikacija, lijecnickih i obrade za PR.
Kako planiras (legalno) produziti ostanak bez LMIA? Ako i dobijes novi WH mora ti proci 3 mjeseca između dva WP.
S jednim WH nemas punih 12 mjeseci za CEC.
Ova koja se "prebacila" na yp imala je srece dobiti ITA. Mogla je i ne dobiti.



1) Sa low skilled poslovima, ali ne svakim, mozes aplicirati za PR samo preko provincijske, ne u svim provincijama.
Apliciras sam. Poslodavac nema nista s tim hoces li aplicirati ili neces.
2) Prouci provincijske nominacije. U Manitobi i Sasku se moglo aplicirati sa WH nakon 6 mjeseci. Ne znam je li se nesto mijenjalo. Googlaj
ma nije ona jedina (još jednog znam iz hr ),evo ja ću isto vidjeti možda (do kraja 12 ću odlučiti )
znam da i šveđaninu je prošlo
ircima i britancima je lako jer dobiju WH na 2 godine
ovo je cifra koju kao treba imati na računu, plus onda svi troškovi da, pisao si da ne znaš cifru pa sam zato stavio
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:35   #2903
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
pa taj dio me najviše i brine jer nisam tip za fizikalu, dapače, super sam educiran za uredski posao i zaštitu na radu jer takve već radim već 15 godina i zato jedino što me odbija od emigracije je da bih morao postati NKV u stranoj zemlji bez ikakvog backupa i nadati se da ću se uspijeti prodati što je skill sam za sebe i ne mogu reći da sam nešto posebno uspješan u samopromociji (jer da jesam nebi morao gledati da emigriram ). u stvari jedino me brine upravo rad na građevini tj. teški fizički rad na otvorenom te rad na tekućoj traci/na kvotu
A jbg, stari. S uredskim poslovima ces tesko nekaj rijesiti. Vjerojatnije je da ces morati podmetnuti leđa. Ljudi s fakultetima masu repom kad nabave LMIA za krovopokrivace, pa kad rijese PR idu dalje

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma nije ona jedina (još jednog znam iz hr ),evo ja ću isto vidjeti možda (do kraja 12 ću odlučiti )
znam da i šveđaninu je prošlo
ircima i britancima je lako jer dobiju WH na 2 godine
ovo je cifra koju kao treba imati na računu, plus onda svi troškovi da, pisao si da ne znaš cifru pa sam zato stavio
Jasno da nije jedina. 20 je mjesta za yp i nije prevelika navala ko za WH jer treba imati job offer.
Nisam ja, Amstel je rekao da ne zna cifru
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:31   #2904
Ups sad vidio da sam qvotao krivi post
Sorry s moba tipkam pa ne provjeeim kaj tocno qvotam

Da uglavnom to su mi i rekli da je malo ljudi koji se uopce prijave s time, pa zato prode lakse i brze

Kazem ako cu sam to napraviti budem podjelio iskustvo
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 05:22   #2905
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne mora značiti
meni je poslodavac provjerio preporuke iz kolumije i to telefonskim pozivom (imao neke iz koumbije,bolivije i par iz hr) i na osnovu toga sam dobio posao

tako da možeš i u struci tražiti, pa daju ti period da pokažeš da li znaš raditi ili ne
Mislim da je to occupational health and safety i u tome ce tesko dobiti posao jer ce traziti hrpu njihovih certifikata i diplomu. Neka potrazi na ovim stranicama za posao pa nek vidi, nema sta izgubiti cak da se i javi. Ali za takve poslove obicno ima i vise nego dovoljno Kanadjana.
Ali ako nije snalazljiv i spreman na sve nije mu vrijedno riskirati. Bolje je u tom slucaju da se fokusira na trazenje poslova iz Hr po EU.
Nisam ni ja bio za sajbe, pa sam stisnuo zube izgurao sve to vrijeme dok nisam dosao do pr-a . A ima ljudi koji su dosli sa diplomama i uredskim poslovima iz hr pa su radili ovdje i gore od mene po gradjevini vani ili slicnim poslovima. Svima nam je zajednicko da smo dogurali do pr-a i dali pedale na tim poslovima.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:30   #2906
Ma da, i ne samo iz hr, vecina prica je slicna, stisnu se tih godinu dvije tri, skupljaju to da mogu dobiti pr i onda odu loviti to sto ih zanima
Sto je i ok, jer osobno ne mislim da je 2 godine u zivotu puno ako se postigne ovakav cilj ( kome to je )
Mislim da ih dosta ide na baustelu i radi love i misle da su slabi s jezikom ( sto moram primjetiti nije nikad slucaj s nekim iz hr)
Za ovaj posao sam siguran da si u pravu, nesto kao s elektricarskim poslovima gdje teoretski traze red s certifikat,ali onda to ekipa zaobilazi da ti odradis po nizoj lovi a dode tip samo pregledari i potpisati
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 05:46   #2907
iz mog manitopskog ruralnog primjera usudila bih se razbiti mit o bausteli....
mi smo sletili na WH (jest da smo tad vec imali PR u procesu drugim putem i WH je samo bio sredstvo kako sto prije doci) i ja sam osobno u gradu od 8k stanovnika dobila posao u struci (vrtic) a muz posao kao grocery supervisor (lokalni lanac) a da je prije tog radio kao dostavljac za cityex.
ni jedno nije bilo na minimalcu. nisu to bile ubersatnice (secirala sam na prethodnim stranicama, mislim), al nisu bile ni minalac.
drugi par WHovca u nase vrijeme - ona je radila u lokalnom coffee shopu za minimalac ali samo zato jer je tako odabrala (mogucnost slagnja smjena pa da im djeca ne moraju u daycare) al je poziva za razgovor dobila gro. on je radio kao carpenter (iskustvo iz hr) za 16 do 18$ po satu (ako vam zvuci malo molim, uzmite u obzir da pricam o ruralnoj manitobi gdje trosobnu kucu pet friendly s double garage u novom kvartu placam 1200$. u Torontu npr za to dobijete 2 bedroom condo, ako i tolko). vratili se prije apliciranja za PR jer im je previse falila HR. No, bitno za reci, nominaciju JESU dobili.
treci set WHovaca, ona je dobila manager poziciju u gorespomenutom lancu za 20+$ (ne odmah, al sad je i preko toga), vuku MPNP preko nje. on je u HR radio na odrzavanju sivacih masina, tu radi neki painting.. realno, mogli bismo strpat pod baustelu, al ga radi unutra pa mu zbilja nije bitno jel vani - 40 ili +40, on pejnta unutra. mogao bi traziti sto god hoce (posebice jer je zena main applicant, on je na OWP), al eto, ok mu je.
treci set, dosli na wh koji mj nakon nas, ona je radila part time waiting (i zaradila za 4h s tips kolko mi ostali zaradimo za 8h) sad radi office job za neki realty, on radi nesto vezano uz video nadzor, postavljanje i to. MPNP preko njega.
obavili medical nedavano, cekaju papire.
cetvrti set, ne znam sto su tocno radili, uvijete za MPNP su imali, al su odustali, uboli novi set WH i sletili u - pazisad - NORTH WESTERN TERRITORIES. i to na sam sjever. al ono. nema dalje. nema. nema cesta. nema niiiista. no. nemaaju djece. mladi su. idu pregrist "drek" i zivjet avanturu. posao su dobili preko nekog lanca koji vaaaaapi za ljudima. osim place placen im je smjestaj (trosobni mobile home) plus jos 1000 i kusur (zaboravih tocnu cifru al je iznad 1000$) za groceries mjesecno. onak. da nemam dete, a trebam rijesiti paire (sto ce preko NWT za cas), isla bih odmah - pa jebote, bar nesto novo i drukcije u zivotu probas!
ima tu jos WH prica iz MB s kojima nisam skroz upoznata, al glavna pouka bi bila - svi smo papire ili rijesili, ili budemo. a da pri tom nismo umrli. svi od gorenavedenih primjera su nasli nesto sto ih totalno okupira (jel to nogomet, jel to ribolov, manje bitno). nije da su ljudi poso - kuca - depresija.
dobar dio njih misli selit nakon PRa, al ne zato jer si tu siroce, neg zato sto tu shvatis da mozes sto god!!!! i gdje god. i mi smo mislili selit (za pazi sad, Novu scotiu, lol) zbog klime i relejfa i blizne nasima doma, al je muz tu uboo dobar posao pa ostajemo na neodredjeno za sad.

poanta.
onaj kog zanima Kanada i misli rijesit papire - Manitoba, Sask, sjever, ne znam sto je s Atlantic stream al treba bacit oko.
kljuc su vam - provincijske nominacije!!!!! google that!!!!
u MB nakon 6 mj full time (30+ sati tjedno) rada mozes na MPNP bio ti bus boy ili asistent kirurgu.
tko zeli papire (koji doslovno otvaraju sva vrata), nek gleda to.
Toronto, Vancouver, cak i Calgary - izbjegavat ako mislite rijesit papire. nije nemoguce, al je teze nego ovo ostalo.


Jos da dodam, osim ovih gore pobrojanih WHovaca znam i prilican broj kamiondzjija, al oni su uglavnom dosli na LMO i to nekome tko u HR nije vozio kamion ionako ne pomaze puno. Long Haul je svoja vrsta price .

*svjesna sam da su svi moji primjeri uglavnom o parovima. jbg, ne pozajem osobno samce. da poznajem, stavila bih vam. znam price o nekima - al su price iz druge ruuke pa ih necu iznosit. i u tim pricma samci jesu dosli do faze nominacije -dakle papire su rijesit mogli. neki jesu, neki nisu. zasto, to vam zbilja ne znam. al uvijete imali jesu, a to je, statisticki, jedino bitno.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 18.11.2017. at 06:13.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:15   #2908
La_LuNa,
znaš li da li su ti parovi imali djece tj. kako se rješava kad ti je dijete školarac? Ja imam malu od 8 godina i moram misliti i na nju stoga mi nije rješenje ići u pripizdinu koja nema školu.
Ma znam da se sve svodi na "ako fakat želiš ići, otišao bi" ali ja sam ovdje uspio riješiti stambeno pitanje jer sam discipliniran i štedljiv, imam državni posao i to već drugi koji je ok oplaćen a koji sam našao stvarno jer vrijedim + izgleda da su svi sa školom pobjegli van pa je konkurencija postala slaba, čak i sa uhljebima. Žena isto ima ok posao ali jako slabo plaćen za VSS i godine iskustva koje ima (4900kn) te nas muči budućnost - vidimo da je stanje neodrživo i da nećemo imati penzije nikakve ovdje te da je čista kocka ostati a onda gladovati pod stare dane. Dakle imam dosta toga za izgubiti ako odem, te ako odlučim otići uistinu moram uspijeti u CA, nema potvratka i to moram uspijeti isto da gore ne završim kao sirotinja jer koji sam onda klinac išao ako budem sirotinja i tamo kad sam mogao biti ovdje na poznatom terenu...
Al da zaokružim, otišli bi jer smo vrijedi i sposobni ali ipak nismo spremni jesti go*na jer to ne radimo niti ovdje
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:17   #2909
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
La_LuNa,
znaš li da li su ti parovi imali djece tj. kako se rješava kad ti je dijete školarac? Ja imam malu od 8 godina i moram misliti i na nju stoga mi nije rješenje ići u pripizdinu koja nema školu.
Ma znam da se sve svodi na "ako fakat želiš ići, otišao bi" ali ja sam ovdje uspio riješiti stambeno pitanje jer sam discipliniran i štedljiv, imam državni posao i to već drugi koji je ok oplaćen a koji sam našao stvarno jer vrijedim + izgleda da su svi sa školom pobjegli van pa je konkurencija postala slaba, čak i sa uhljebima. Žena isto ima ok posao ali jako slabo plaćen za VSS i godine iskustva koje ima (4900kn) te nas muči budućnost - vidimo da je stanje neodrživo i da nećemo imati penzije nikakve ovdje te da je čista kocka ostati a onda gladovati pod stare dane. Dakle imam dosta toga za izgubiti ako odem, te ako odlučim otići uistinu moram uspijeti u CA, nema potvratka i to moram uspijeti isto da gore ne završim kao sirotinja jer koji sam onda klinac išao ako budem sirotinja i tamo kad sam mogao biti ovdje na poznatom terenu...
Al da zaokružim, otišli bi jer smo vrijedi i sposobni ali ipak nismo spremni jesti go*na jer to ne radimo niti ovdje

Nemoj se zavaravati s tim penzijama jer one u Kanadi i nisu neke. Tu si primoran cijeli radni vijek stedit da bi mogel u miru ziveti pod stare dane. Ja bi se u tvom slucaju orijentiral na trazenje poslova u EU, nikako u Kanadi, jer velis da niste spremni jesti govna imas drzavni posao i rijeseno stambeno pitanje. Ti sam moras odredit koji su ti prioriteti, moras biti svjestan da Kanada prvo puuuno uzima, a tek nakon koju godinu puno i daje. Znam mnoge koji jednostavno nisu mogli izdrzati tu, ili zbog klime ili zbog udaljenosti od doma ili zbog troskova koji u pocetku i nisu mali, pogotovo za ljude s djecom. Naravno ima ovih primjera o kojima pise La Luna al ja vise znam za one druge koji su prosli tezi put.
Breg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:45   #2910
Ma to si i ja mislim. No po EU me muči to što ne znam jezike osim engleskog...

U globalu hvala svima na odgovorima, vidim da mi se više isplati uložiti trud u učenje njemačkog pa možda u Austriju dogodine kada se otvore za naše radnike nego kockati se sa CA
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:33   #2911
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
Ma to si i ja mislim. No po EU me muči to što ne znam jezike osim engleskog...

U globalu hvala svima na odgovorima, vidim da mi se više isplati uložiti trud u učenje njemačkog pa možda u Austriju dogodine kada se otvore za naše radnike nego kockati se sa CA
Pa uci njemacki pa odi u Njemacku, sto se ogranicavas iskljucivo na Austriju?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:49   #2912
Tudumdum, imate li (teoretski) bodova za express entry? Bar 400 da dobijete Ontario pnp invite? Mi smo rijesili PR preko express entrya i mjesecima sam pratila statistike dok smo cekali. Nevjerojatno mi je da tako malo ljudi dolazi iz Hrvatske preko EE, pogotovo za one s VSS i par godina iskustva. S PRom u dzepu puno vrata ti je odmah otvoreno.
Meni se cini Ontario idealan za ljude koji nisu za rizik tipa Manitoba ili Sask. Totalno kuzim to razmisljanje da ne zelis ic negdje da ti bude gore nego odakle si dosao. Medjutim, normalno je da prvi period trazi malo zrtve, i ako nisi spreman na to onda bolje ni ne dolazi.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:37   #2913
Uvik je isti problem, osobne price koje je tesko jednoznacno prenit preko foruma. Svako ponaosob ima neki svoj specifikum. Osobno bi preporucija svakome da se malo poigra s crs kalkulatorom i vidi na cemu je kao startna tocka razmisljanja kojim putem.

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...d/crs-tool.asp

Ako ne ide direktno Express Entry, onda gledat WH, provincijske nominacije i dalje. Tko zadovoljava uvjete za EE, mislim da je to najbezbolniji i najbrzi nacin za pocetak.

Moje je iskustvo zasad i vise nego dobro. Da se ne jinxam, poprilicno jednostavno sve ide. Rijec je Vancouveru.

WES je odraden, CELPIP polozen i sad cekam drugi YP ili WH da odradim jos bar misec dana i skupim godinu dana kanadskog iskustva koja poprilicno dize broj bodova za Express Entry. Recimo da sam umisto (CELPIP) ocjena 12, 12, 8, 8 ima 9ke ima bi dovoljno bodova i bez godinu dana kanadskog iskustva. Ocito je ta razlika u ocjeni neki treshold koji boosta podosta bodova.

To navodim namjerno da ukazem da neka mlada osoba s diplomom, nesto iskustva u hrv i dobrim rezultatima IELTSa moze pokusat rijesit PR bez da uopce vidi Kanadu.
__________________
Blog o emigraciji. Gdje, kad, zasto, koliko dugo...(zasad) nepoznato.

http://fromhere2nowhere.blogspot.hr/
BobyThePolicman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:49   #2914
EE jest najsugurniji i najbrzi (od trena kad se prijava preda) no treba biti svjestan da ce on iscrpiti puno vremena i novca na samu pripremu. Treba prvo skupit potrebne papire na faksu i slat ih na jednacenje, treba poloziti IELTS sto, ako se mora navuc odredjeni score nekad nije jednostavno i zahtjeva ponavljanje (skicnuti temu o Ieltsu tu na podforumu), treba dokazati potrebna novcana sredstva (ako je novac, mora bit vidljiv na racunu mjesecima prije (jel 3 ili 6?)) ili priloziti procjenu nekrernine (koja ne smije glsiti ni na koga osim na one koji ce biti ukljuceni u aplikaciju).
EE funkcionira i ovime dakako ne zelim nekog obeshrabriti - samo zelim istaknuti da zahtjeva dosta pripreme koja nije ni malo jeftina kad si outland, i s time treba racunati.
Poigrati se s kalkulatorom ne kosta nista a odmah vidite gdje stojite. Ako su bodovi ok i realni, onda napraviti plan i financijsju konstrukciju za dalje.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 04:07   #2915
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
EE jest najsugurniji i najbrzi (od trena kad se prijava preda) no treba biti svjestan da ce on iscrpiti puno vremena i novca na samu pripremu. Treba prvo skupit potrebne papire na faksu i slat ih na jednacenje, treba poloziti IELTS sto, ako se mora navuc odredjeni score nekad nije jednostavno i zahtjeva ponavljanje (skicnuti temu o Ieltsu tu na podforumu), treba dokazati potrebna novcana sredstva (ako je novac, mora bit vidljiv na racunu mjesecima prije (jel 3 ili 6?)) ili priloziti procjenu nekrernine (koja ne smije glsiti ni na koga osim na one koji ce biti ukljuceni u aplikaciju).
EE funkcionira i ovime dakako ne zelim nekog obeshrabriti - samo zelim istaknuti da zahtjeva dosta pripreme koja nije ni malo jeftina kad si outland, i s time treba racunati.
Poigrati se s kalkulatorom ne kosta nista a odmah vidite gdje stojite. Ako su bodovi ok i realni, onda napraviti plan i financijsju konstrukciju za dalje.
Ne znam baš da je najbrži, nas su pozvali da apliciramo za PR i sad evo čekam PR već godinu ipo i nema ga još na vidiku, a bodova sam imaja preko 1000. Kakve si sriće valjda.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 04:31   #2916
Quote:
ken parker kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da je najbrži, nas su pozvali da apliciramo za PR i sad evo čekam PR već godinu ipo i nema ga još na vidiku, a bodova sam imaja preko 1000. Kakve si sriće valjda.
Zbilja?? O EE pricas, jel, ne o nekom drugom programu?
Iskreno, prestala sam pratit canadavisu i nisam vise u toku, al kog god znam da je dobio ITA dobio je i PR u max valjda 6 mj. Rekord je bio 2 mj. No to su sve bili EEovci na bazu LMIAe. Jel igra ulogu koji si EE stream? Jel ima negdje neki timeline? Bas me iznenadilo sad ovo, pa tolko ceka paper based ekipa!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:02   #2917
EE sustav garantira da ce prijava bit obradena u roku od maksimalno 6. mjeseci. Dosta ljudi javljaju da im je sve zgotovljeno u roku od 3,4 mjeseca od prijave aplikacije. Naravno, ukoliko su svi papiri uredni. Mislim da nema veze LMIA il ne.

Dosta iskustava i korisnih informacija se da nac u sumi postova na ovoj grupi:

https://www.facebook.com/groups/1653...target&fref=nf

@La_Luna: U pravu si oko duzine papirologije i novaca tj. skupoce ako se ne radi i samo ceka sto prije pobic.

Moja ideja je vise bila da ako neko radi trenutno u Hrv i odlucija se za taj korak. Za pripremit sve skupa od diploma, WESa pa do IETLSa se moze u recimo 3 miseca ako se odluci to napravit i fakultet je normalan. Novce koje je potrebno na racunu se uvik moze malo po malo posudivat i prebacivat na racun (ne sad cilu svotu 2 dana prije prijave). Naravno, lakse je te novce zaradit ustedit preko oceana, al cisto ko napomena da se to da relativno elegantno i od kuce rijesit ko evenutalno zadovoljava uvjete da dobije ITA preko EE.
__________________
Blog o emigraciji. Gdje, kad, zasto, koliko dugo...(zasad) nepoznato.

http://fromhere2nowhere.blogspot.hr/

Zadnje uređivanje BobyThePolicman : 28.11.2017. at 13:26.
BobyThePolicman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:04   #2918
Quote:
ken parker kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da je najbrži, nas su pozvali da apliciramo za PR i sad evo čekam PR već godinu ipo i nema ga još na vidiku, a bodova sam imaja preko 1000. Kakve si sriće valjda.
Zanimljvo. Oni non stop drkaju i ispremecu te zakone za imigraciju da si naravno pokupe vise love i da kao smanje cekanje i nakupljanje papira. Bio je jedan period kada su ljudi dobivali PR-ove u roku 3mj. Pa sam i ja isto mislio da je EE najbrzi(osim ako nemaju drugaciji timeframe za svaku kategoriju?).

Vjerojatno znas, ali za svaki slucaj. Mi kad smo cekali za nas smo poslali onaj Freedom of Act information ili tako nesto, to je besplatno i online ja mislim. I onda ti oni posalju na email veliki pdf o cijeloj tvojoj aplikaciji i na kraju summary sta i ako je eventualno negdje zapelo.
Nama su recimo nasli neke nelogicnosti i umjesto da su nas trazili objasnjenje, oni su si fino napravili biljeske i stavili nasu aplikaciju sa strane. Tek nakon 3 ili 4mj sam ja zatrazio taj Act, tako da je nasa aplikacija tamo stajala 3-4 mjeseca.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:53   #2919
Quote:
ken parker kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da je najbrži, nas su pozvali da apliciramo za PR i sad evo čekam PR već godinu ipo i nema ga još na vidiku, a bodova sam imaja preko 1000. Kakve si sriće valjda.
ITA 10.7.2015.
COPR 10.9.2015.

Posalji upit. Ne znam zasto vec nisi
http://www.cic.gc.ca/english/contacts/web-form.asp
bahamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 05:38   #2920
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Zbilja?? O EE pricas, jel, ne o nekom drugom programu?
Iskreno, prestala sam pratit canadavisu i nisam vise u toku, al kog god znam da je dobio ITA dobio je i PR u max valjda 6 mj. Rekord je bio 2 mj. No to su sve bili EEovci na bazu LMIAe. Jel igra ulogu koji si EE stream? Jel ima negdje neki timeline? Bas me iznenadilo sad ovo, pa tolko ceka paper based ekipa!
Da dobio ITA u 4 mjesecu 2016 obavio liječnički pregled i predao sve papire krajem 6og miseca i evo do sad ništa. Imam LMIA i 2016 sam imao 2,5 godine u Kanadi.

Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Zanimljvo. Oni non stop drkaju i ispremecu te zakone za imigraciju da si naravno pokupe vise love i da kao smanje cekanje i nakupljanje papira. Bio je jedan period kada su ljudi dobivali PR-ove u roku 3mj. Pa sam i ja isto mislio da je EE najbrzi(osim ako nemaju drugaciji timeframe za svaku kategoriju?).

Vjerojatno znas, ali za svaki slucaj. Mi kad smo cekali za nas smo poslali onaj Freedom of Act information ili tako nesto, to je besplatno i online ja mislim. I onda ti oni posalju na email veliki pdf o cijeloj tvojoj aplikaciji i na kraju summary sta i ako je eventualno negdje zapelo.
Nama su recimo nasli neke nelogicnosti i umjesto da su nas trazili objasnjenje, oni su si fino napravili biljeske i stavili nasu aplikaciju sa strane. Tek nakon 3 ili 4mj sam ja zatrazio taj Act, tako da je nasa aplikacija tamo stajala 3-4 mjeseca.
Cili proces radu odvjetnici koje je angažirala firma i sad su oni zatražili taj pristup informacijama ali se i to navodno čeka misec dana pa ćemo viditi valjda u prvom misecu što se dešava. Rekli su nam dosad samo da provjeravaju criminal background i tako već 6 miseci. S obzirom da imam PAL odobren prije 2 godine sumnjam da je criminal background problem.
Liječnički smo prošli, a sad di je zapelo ćemo viditi kad stigne taj papir.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.