Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 15:07   #161
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Nenenene. Zaboravi telefon. Pošalji mail i podsjeti ih da je zakonski rok da odgovore na reklamaciju 14 dana. Ako ne dobiješ odgovor do kraja dana, Ministarstvo gospodarstva ima izvrsnu službu za zaštitu potrošača pa lijepo napravi prijavu (Provođenje inspekcijskog nadzora).
Hvala na informaciji.
Malo sam se zaletio, ''tek'' je 12 dana prošlo, pa ću sačekati još ova dva.

Inače njihovi automat. odgovori su vjerujem svima poznati;
''Poštovani,
zahvaljujemo Vam na poslanom upitu. Odgovor ćete primiti u najkraćem mogućem roku.
Ovo je automatski odgovor. Molim Vas da ne odgovarate na ovu poruku.
S poštovanjem,
HP-Hrvatska pošta d.d.
Služba za korisnike''

No, evo našao sam priču o onom radniku koji je ukazao na probleme i njegovu sudbinu nakon toga.

Ponavljam, kao i ranije, ja ih razumijem, poštari su tu najmanje krivi. Ovdje kod mene, da nema našeg ''starog'' ne znam tko bi nam uopće išta donosio i raznosio. To se najbolje vidi kad je na godišnjem, pa ga zamjenjuje obično neki student ili ''gelipter'' kojem je sav taj posao tlaka i valjda Božja kazna?!

Zadnje uređivanje San Sui : 11.09.2017. at 15:41.
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:41   #162
od 1.8. do 1.9. imam naručenih 18 artikala....
od tih 18, 10 sam ih naručio na kućnu adresu, a 8 na adresu firme u kojoj radim....
radi se o malim paketićima (usb kablovi, paket magnetića, adapteri za punjač za mobitel, kapetanska traka za nogomet...)

Od 10 naručenih na kućnu adresu, trenutno mi ih je stiglo 3, a na adresu firme od 8 ih je stiglo 5....
vrlo zanimljivo... izgleda da se bolje pazi na paket ak je adresa na neki d.o.o.

i još jedna zanimljivost, paketić adaptera naručen 28.8. mi je stigao na adresu firme već 7.9., odnosno za 11 dana....

s obzirom da su neke narudžbe napravljene pred kraj 8 mjeseca, pričekal budem ukupne rezultate isporuke do kraja 9 mjeseca, pa vam tu napišem....
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:16   #163
za teoretičare

kako znate da je uopće paket stigao u Hrvatsku ?

da nije zapeo negdje drugdje ?

evo moj primjer: http://prntscr.com/gl4krw

gdje imam tracking number, paket već 30 dana praktički stoji. status se ne mijenja, i nije stigao u Hrvatsku...

i da sada nisam imao tracking number, kaj odmah bi trebao optužiti našu poštu ?

inače kontaktirao sam SG poštu, i još nisam dobio odgovor.

tako da nemojte samo optuživati našu poštu, jer je paket mogao zapeti negdje vani bez problema.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:30   #164
Quote:
franjo17 kaže: Pogledaj post
od 1.8. do 1.9. imam naručenih 18 artikala....
od tih 18, 10 sam ih naručio na kućnu adresu, a 8 na adresu firme u kojoj radim....
radi se o malim paketićima (usb kablovi, paket magnetića, adapteri za punjač za mobitel, kapetanska traka za nogomet...)

Od 10 naručenih na kućnu adresu, trenutno mi ih je stiglo 3, a na adresu firme od 8 ih je stiglo 5....
vrlo zanimljivo... izgleda da se bolje pazi na paket ak je adresa na neki d.o.o.

i još jedna zanimljivost, paketić adaptera naručen 28.8. mi je stigao na adresu firme već 7.9., odnosno za 11 dana....

s obzirom da su neke narudžbe napravljene pred kraj 8 mjeseca, pričekal budem ukupne rezultate isporuke do kraja 9 mjeseca, pa vam tu napišem....
Cista glupost.
Ovo sto si naveo nema apsolutno nikakve veze, bilo nesto naruceno na adresu firme(d.o.o) ili fizicke osobe.
Narucio si krajem 8.mj i cudis se sto ti jos nije doslo? Dok ne prodje 30 dana od datuma kupnje nemas se uopce sto cuditi.
Tek kada prodje 30ti dan od dana narudzve pocni se nesto brinuti o paketu. Sve do tog dana je sasvim normalno.
A ovo sto napominjes kako ti je nesto doslo za 11 dana, cista slucajnost i sreca. Moze ti doci za 5 dana, a moze i za 35 dana.
Nema pravila. Imam tisuce kupnji sto ne ebay-u, sto na drugim str. Ima zbilja svega, ali kod tebe ne vidim nikakav problem(jos)..
A za ove pakete( kojima je proslo 30 dana), a vjerujem da je takvih malo, sacekaj do negdje 40,45 dana od dana narudzbe i trazi prodavaca povrat novca ili otvori dispute ako odbije i to je to.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 02:43   #165
od sada na dalje, lijepo vas sve molim, očekujemo da se na ovoj temi razgovara civilizirano, kulturno i argumentirano. bez flejmanja i trolanja.
prethodni post je dobar primjer laganog flejmanja ukomponiranog u inače dobro sročen tekst. nemojte to više raditi. teži prijestupi će bez upozorenja biti kartonirani i obrisani.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:44   #166
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Cista glupost.
Ovo sto si naveo nema apsolutno nikakve veze, bilo nesto naruceno na adresu firme(d.o.o) ili fizicke osobe.
Narucio si krajem 8.mj i cudis se sto ti jos nije doslo? Dok ne prodje 30 dana od datuma kupnje nemas se uopce sto cuditi.
Tek kada prodje 30ti dan od dana narudzve pocni se nesto brinuti o paketu. Sve do tog dana je sasvim normalno.
A ovo sto napominjes kako ti je nesto doslo za 11 dana, cista slucajnost i sreca. Moze ti doci za 5 dana, a moze i za 35 dana.
Nema pravila. Imam tisuce kupnji sto ne ebay-u, sto na drugim str. Ima zbilja svega, ali kod tebe ne vidim nikakav problem(jos)..
A za ove pakete( kojima je proslo 30 dana), a vjerujem da je takvih malo, sacekaj do negdje 40,45 dana od dana narudzbe i trazi prodavaca povrat novca ili otvori dispute ako odbije i to je to.
ajd mi reci di si ti tu videl da ja govorim da je to problem....
ja jednostavno iznosim činjenice o narudžbama....

problem bude dok nakon 45 dana od tih 18 narudžbi, stigne njih 15....
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:45   #167
Tako te je sreca pogodila.. nekad i meni ne dodje hrpa paketa(ali zbilja ne dodje), a nekad dodje sve u roku 2-3 tjedna..
Iduci put ti mozda vise paketa u nekom intervalu dodje na kucnu adresu, nego na adresu firme..
Ovo da nakon 45 dana nesto ne dodje, to je vec problem, jer ako do tada nije doslo, najvjerovatnije i nece(iako su meni znali paketi stizati i nakon par mjeseci, ali toga je bilo jako jako malo ). Makar kazem, moguce da se tu i tamo koji paket "zagubi" prema tebi, ali toga ima zasad jako malo
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:20   #168
Nepreuzimanje paketa

Ja bih vas molila vasu pomoc!
Znaci dva paketica s Aliexpressa su mi dosla i postar mi je 18.09 ostavio zuti papiric! Obzirom da sam bila u guzvi tek jucer sam isla po njih! Znaci 25.09. Ako se rqcuna 5 dana koliko ti daju fore da ga preuzmes to bi sa subotom bilo 6radnih dana? Znam da sam zakasnila jedan dan i da je moja krivica, no zanima ne da li ja mogu sta napraviti po tom pitanju! Na salteru su mi rekli da je on posalan natrag u Kinu? Da li to tako stvarno funkcionira!? Mogu li ista napraviti ili se pozdravit s ta dva paketica? Lp
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:27   #169
Računaju se svi dani koje poštanski ured radi, počevši od idućeg nakon što je ostavljena obavijest. Ako pošta radi subotom, i subota se računa u tih 5 dana. Znači, u tvom slučaju zadnji dan za podizanje je bila subota, 23.9.
Paket je krenuo nazad i ne vidim što bi se tu moglo napraviti po tom pitanju, pa neće valjda netko trčati za paketom da ga zaustavi.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:33   #170
možda paket još nije otišao isti dan za kinu. vjerojatno je na glavnoj pošti u Zagrebu.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:27   #171
Katastrofalna usluga u zadnjih pola godine !!!! Inače koristim poštu godinama,ali ovo što se događa u zadnje vrijeme nije normalno . I to u svim poštama diljem HR.
Dakle ,jučer mi je trebala stići preporučena pošiljka i doma sam i čekam poštara, umjesto da mi je dostavio na adresu samo je ubacio papirić u sandučić !!!!I mogu podignuti navodno od danas.
Na trackingu naravno piše POKUŠAJ DOSTAVE kojeg nije niti bilo. Danas stignem u poštu i moje pošiljke nema,nisu je poslali iz druge pošte i ženska kaže nek putujem do druge pošte 10 km i da tamo preuzmem. Što mi naravno ne pada na pamet jer imam poštu ulicu dalje i ne mislim trošiti niti vrijeme niti novac . Niti živim na području te pošte niti mi je ta poštanska adresa navedena na pošiljki. Što si oni umišljaju? Planiram što manje koristiti njihove usluge , preporučujem i drugima da ne plaćaju nerad i komoditet uhljeba
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:36   #172
evo, kak sam i najavil, prošlo je 45 dana od svih mojih narudžbi....

na adresu na radno mjesto stigle su sve narudžbe, odnosno 8/8!
na kućnu adresu 8/10....

na kućnu adresu nisu stigli paketić sa ukrasnim dodacima za auto i paketić sa OBD kontrolerom....
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:45   #173
Da postam i tu..

Pošta mi je izgubila 3 knjige koje sam naručio s Bookdepostorya i to nakon što su probale biti dostavljene (dobio sam obavijest o pošiljci!!!), dakle, izgubljeno je na putu u moju poštu.

Zanima me piše li uvijek broj pošiljke ili onaj bar kod na obavijesti o prispijeću pošiljke? Jer na ovoj obavijesti nema upisanog broja pošiljke, gdje je obično upisan ili gdje obično zalijepe onaj bar kod (kao kod svih paketa koje naručujem za par dolara s ebaya, a ovdje je cijena kudikamo veća). I tvrde u pošti i bilo tko koga sam zvao da takav paket ne mou naći bez broja, a i da ne mogu imati potraživanja odštete zbog toga. Zabavno
__________________
Pasji Scott!
Ralph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:36   #174
evo malo i mediji počeli piskarati o ovom načinu rada hrvatske pošte
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...o/1010369.aspx
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:16   #175
da smo normalna drzava,trebalo bi tuziti sve koji lazno pisu po drustvenim mrezama i ruse ugled tvrtkama...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:44   #176
da smo normalna država pola poštara skupa sa nadređenima bi išli na burzu rada.
srećom po njih, pa nismo normalna država.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:36   #177
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da smo normalna drzava,trebalo bi tuziti sve koji lazno pisu po drustvenim mrezama i ruse ugled tvrtkama...
#1 index nije društvena mreža nego portal.
#2 o tome se priča skoro na svakom forumu (čak i na auto forumima specijaliziranima za marku auta) - dakle nešto ne valja i to jako.
#3 da smo normalna država onda bi državni službenici, dužnosnici, političari i svi zaposleni na sisi imali moralnu,pravnu i inu odgovornost kada se nešto desi te odgovarali pred sudom za svoja (ne)djela.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:31   #178
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da smo normalna drzava,trebalo bi tuziti sve koji lazno pisu po drustvenim mrezama i ruse ugled tvrtkama...
Da smo normalna država, ja danas ne bi išao u policiju prijaviti krađu pošiljke koje je idiot još i potpisao u moje ime. I koje mislim izganjati.
Da smo pravna država, ne bi za svaku pošiljku čekao hoće li ili neće doći neovisno o trackingu na kojem piše da je pošiljka stigla u Hrvatsku.
Da smo pravna država, netko bi primio za uši tih 10 ili 20% idiota koji kvare ugled te "tvrtke" i dao im nogu u guzicu plus tražio od njih naknadu štete za povredu ugleda.
I onda bi bili pravna država. Onda ne bi bili na "crnoj listi" država na ebayu za koje ne vrijede uvjeti dostave kao za EU i ne bi kod dobrog dijela prodavača bili na "exeption" listi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:13   #179
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Da smo normalna država, ja danas ne bi išao u policiju prijaviti krađu pošiljke koje je idiot još i potpisao u moje ime. I koje mislim izganjati.
Da smo pravna država, ne bi za svaku pošiljku čekao hoće li ili neće doći neovisno o trackingu na kojem piše da je pošiljka stigla u Hrvatsku.
Da smo pravna država, netko bi primio za uši tih 10 ili 20% idiota koji kvare ugled te "tvrtke" i dao im nogu u guzicu plus tražio od njih naknadu štete za povredu ugleda.
I onda bi bili pravna država. Onda ne bi bili na "crnoj listi" država na ebayu za koje ne vrijede uvjeti dostave kao za EU i ne bi kod dobrog dijela prodavača bili na "exeption" listi.


sto se ovoga tice,znas li zasto smo na crnim listama?zato sto hrpa ljudi naruci sa ebaya i slicnih stranica i prijave da nisu dobili pa im se novci refundiraju nazad a predmet im ostane mnogi se time hvale vjeruj mi i dobro zive od toga...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:55   #180
Misliš li da se ne prati broj refundacija? Probaj malo češće postotno refundirati pa se odjednom iznenadiš porukicom s ebaya. Jako se dobro to prati i tih par klošara koji stvaraju "predivnu" sliku o nama je samo još upotpunjuju količinom neisporučenih pošiljki za koje u trackingu stoji "primljeno u pošti destinacije" a onda odjednom nestalih pošiljki. Na žalost, veći problem tih par štakora stvara nama kupcima nego prodavateljima proizvoda za 0.99$ plus free shipping.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.