Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 13:26   #3741
Bok ekipa! Jedno "brzinsko"

Cuo sam da ZABA ponekad ima neko cudno konvertiranje valuta, sto sam i dozivio kad sam kupovao preko kunskog racuna jednu stvar koja je bila u funtama, pa je napravilo neku malo jacu maržu (dok sam istovremeno preko bivseg HYPO prolazio sa minimalnim naknadama).. ali ovo mi se cini

Naime, sa svojeg deviznog racuna VISA ELECTRON kartice, koja se tereti u €, kupio sam kartu u poljskim zlotima. I sve bi bilo super da ZABA nije poljske zlote konvertirala u kune, pa zatim kune u eure, te mi tako uzela cca 20-ak kuna vise od predvidenog.

Cemu konvertiranje zlota u kune, ako mi se racun tereti u eurima?

Hvala
sve_znalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:08   #3742
Upravo zato da te mogu oguliti naknadama.
Ako kupuješ u €, koristi devizni na kojem imaš €.
Za sve ostalo, kupuj preko HRK računa.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:00   #3743
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Upravo zato da te mogu oguliti naknadama.
Ako kupuješ u €, koristi devizni na kojem imaš €.
Za sve ostalo, kupuj preko HRK računa.
Paa ocito Danas sam isao u banku i potvrdili su mi tocno to sta sam napisao; iako mi je devizni u eurima, oni prvo poljske zlote prebacuju u kune, pa kune u eure.

S tim da sam prvo prebacio kune u eure(s jednog racuna na drugi), pa tek onda kupovao u poljskim zlotima. Strasno.

Znaci da sam isao u kunama direktno, imao bi jednu konverziju manje

Koja se onda devizna kartica najvise isplati, za placanje preko interneta ili POS aparata u različitim europskim valutama? Koliko sam skuzio to je Erste, jer ne radi troduple "besmislene" konverzije.
sve_znalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:21   #3744
Pozdrav svima,

evo jedno malo rijetko pitanje... možda netko nešto zna. Naime, čula sam negdje da neke kartičarske kuće plaćaju osiguranje za vlasnika kartice, iz članarine, tako da se prilikom neke nezgode može dobiti neka odšteta?!
Da li je netko čuo za takvo što? Ja imam MasterCard kod Zabe, zvala sam ih, oni o tome nemaju saznanje i uputili su me na samu kartičarsku kuću Mastercard, medjutim, nigdje ne mogu naći bilo kakav kotakt sa MasterCardom kako bi ih kontaktirala.
Eto, ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna. :klap:
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:53   #3745
Quote:
zolica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo jedno malo rijetko pitanje... možda netko nešto zna. Naime, čula sam negdje da neke kartičarske kuće plaćaju osiguranje za vlasnika kartice, iz članarine, tako da se prilikom neke nezgode može dobiti neka odšteta?!
Da li je netko čuo za takvo što? Ja imam MasterCard kod Zabe, zvala sam ih, oni o tome nemaju saznanje i uputili su me na samu kartičarsku kuću Mastercard, medjutim, nigdje ne mogu naći bilo kakav kotakt sa MasterCardom kako bi ih kontaktirala.
Eto, ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna. :klap:
Amex to ima: http://www.pbzcard.hr/hr/izdavanje-k...sti/osiguranja
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:07   #3746
Ima i diners. Ne znam za master


Sent from my iPhone using Tapatalk
maronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:24   #3747
Nalazim se u Poljskoj.Imam otp kunski i devizni račun.
E sad,htio bi kupit online 1 stvar u njihovoj online trgovini.Trgovina prima samo zlote.
Da li postoji mogučnost da se automatski kn ili eur pretvori u zlote i po kojem tečaju...prilikom kupnje?
Hvala.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:08   #3748
Pretpostavljam da da, po tečaju OTP banke

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:34   #3749
Onda je bolje plačat s deviznog računa , predstavljam!?

Jedino mi je problem što neznam s kojeg će racuna skidat ako na deviznom i kunskom imam sredstva,a kartica je 1 za oba računa...čak je i iban indentičan od deviznog i kn računa...zbilja glupost je to u otp-u

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:48   #3750
A onda nemaš brige, s kojeg skinu, skinu
Ionako u oba slučaja ide konverzija valute

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:19   #3751
Što je sve nekoj banci vidljivo (kod koje nemam otvoren račun) kada se dođem informirati kod nje za dizanje novog kredita?
Hvala.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:51   #3752
Kad se dođeš informirati još ništa, ali svaka banka ulazi u HROK prilikom obrade zahtjeva za kredit i tamo vidi sva tvoja zaduženja - kredite, kartice, minuse, sve što imaš u bankama i institucijama korisnicama HROKa.

Popis istih imaš na web stranicama HROKa.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:51   #3753
Trebao bih gotovine cca 6000 kn koju mogu otplatiti u mjesečnim ratama.
Koja je najjednostavnija opcija za to? ZaBa-in korisnik sam
Ibra22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:52   #3754
Pozdrav.

Imam pitanje ako mi netko moze pomoc. Naime zanima me dal je moguce prijevremeno zatvoriti rate na kartici? Dakle npr.da dodjem u banku i platim odjednom ostali dio rata i time prijevremeno zatvorim obrocnu otplatu?
Doyen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:52   #3755
Quote:
Doyen kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Imam pitanje ako mi netko moze pomoc. Naime zanima me dal je moguce prijevremeno zatvoriti rate na kartici? Dakle npr.da dodjem u banku i platim odjednom ostali dio rata i time prijevremeno zatvorim obrocnu otplatu?
Da, naravno

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:11   #3756
Osiguranje kredita

Imam dug u OTP banci ratu i pol, oko 1 000kn. Došla mi je prva opomena smsom da će aktivirati sredstva osiguranja.

Nisam ni znala da mi poslodavac nije uplatio zadnju ratu....naime nije mi davao plaću

Sad obzirom da je vikend ne mogu ništa saznati, pa ako netko ima iskustvo koliko imam vremena za uplatiti da mi ne sjednu na cijelu plaću, a imam još 5 godina kredita.

Da ne izgubim živce do ponedjeljka
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:44   #3757
Da li netko 100% pouzdano zna jel kod ZABA-e jos uvijek vrijedi ono pravilo da ti za adaptacijski kredit sve isplate u gotovini uz naknadu od 5%?

Zato sto vidim da 70% daju u cashu a 30% iznosa se mora pravdat racunima a nigdje ne vidim opciju za 100% u cashu
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:47   #3758
Malo je duže, ali vjerujem da je onima koji znaju brzinsko pa c/p s druge teme

Može li mi netko, znam da je možda banalno pitanje ali mi treba objašnjenje, objasniti kako funkcionira dozvoljeni minus na tekućem računu?

U Zabi sam, znam koja je kamatna stopa ali mi nije jasan obračun, tj. onaj dio "Na iznos iskorištenoga dopuštenog prekoračenja dnevno se obračunava fiksna kamata, a naplaćuje se kvartalno". Možda najbolje na primjeru:

Odobren mi je minus (dopušteno prekoračenje) u iznosu jedne mjesečne neto plaće 10.000kn. Otišao sam sad (1.12.) 6000kn u minus zbog neplaniranog troška, a za a desetak dana će mi sjesti plaća koja će pokriti minus i bit ću 4000kn u plusu. Vjerojatno neću uspjeti izgurati cijeli mjesec na 4000kn pa ću opet otići recimo 2000kn u minus (1000kn krajem prosinca i još 1000 u siječnju), i taj će biti pokriven plaćom oko 15.01. i bit ću u plusu za razliku (znači, 8000kn) te više vjerojatno neću morati u minus, kao što nisam ni do sada morao.

E sad, kako mi se i na koji iznos obračunava kamata? Tj. kada se 1.1. kvartalno naplati kamata, hoće li ona biti 9,35% od tih 7000kn (6000 koje sam sada dignuo i vratio za 10 dana i 1000 koje sam opet otišao u minus), hoće li biti 9,35% od 1000kn koliko ću stvarno biti u minusu 1.1. ili nešto treće?

I kada to riješimo, hoće li se ta kamata naplatiti odmah, ili će biti rastavljena na 12 mjesečnih rata?
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:49   #3759
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Malo je duže, ali vjerujem da je onima koji znaju brzinsko pa c/p s druge teme

Može li mi netko, znam da je možda banalno pitanje ali mi treba objašnjenje, objasniti kako funkcionira dozvoljeni minus na tekućem računu?

U Zabi sam, znam koja je kamatna stopa ali mi nije jasan obračun, tj. onaj dio "Na iznos iskorištenoga dopuštenog prekoračenja dnevno se obračunava fiksna kamata, a naplaćuje se kvartalno". Možda najbolje na primjeru:

Odobren mi je minus (dopušteno prekoračenje) u iznosu jedne mjesečne neto plaće 10.000kn. Otišao sam sad (1.12.) 6000kn u minus zbog neplaniranog troška, a za a desetak dana će mi sjesti plaća koja će pokriti minus i bit ću 4000kn u plusu. Vjerojatno neću uspjeti izgurati cijeli mjesec na 4000kn pa ću opet otići recimo 2000kn u minus (1000kn krajem prosinca i još 1000 u siječnju), i taj će biti pokriven plaćom oko 15.01. i bit ću u plusu za razliku (znači, 8000kn) te više vjerojatno neću morati u minus, kao što nisam ni do sada morao.

E sad, kako mi se i na koji iznos obračunava kamata? Tj. kada se 1.1. kvartalno naplati kamata, hoće li ona biti 9,35% od tih 7000kn (6000 koje sam sada dignuo i vratio za 10 dana i 1000 koje sam opet otišao u minus), hoće li biti 9,35% od 1000kn koliko ću stvarno biti u minusu 1.1. ili nešto treće?

I kada to riješimo, hoće li se ta kamata naplatiti odmah, ili će biti rastavljena na 12 mjesečnih rata?
koliko dana si bio u minusu,toliko ces dobiti kamatu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 23:52   #3760
Kamata ce se naplatiti na ovaj nacin: ako si bio 6000 u minusu 10 dana (onda ce se naplatiti kamata za 10 dana za taj iznos minusa). Pa ako onda budes 2000 u minusu onda se racuna kamata na 2000 minusa. Iznos se akumulira i naplacuje se odjednom(ne na rate) ali kvartalno-znaci jednom u tri mjeseca. Znaci kamata se prvi iduci put naplacuje 1.1.2018. Nakon toga 1.4.2018.... ako imas internet bankarstvo ili m zabu tamo pise iznos kamate koji ce se naplatiti. vjerujem da ti je sad jasnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
maronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.