Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 14:05   #1641
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
3

Da, uzimao sam tada uz terapiju i tu kombinaciju A C E selen cink bakar par mjeseci. Tako mi je i endo preporucio. Sada samo jos zimi povremeno. Izbacio gluten.
Druge 2 stvari bitne, vit D i zeljezo bili su im uvijek vrlo dobri pa nije trebalo nista poduzimati.
Da, imam srece da su anti tijela pala, nemam niti vise onih stezanja u grlu. Da li je slucajnost, ne znam. Nema pravila kod stitnjace.
Zanimljivo! Kad sam svojoj endici dr. Tanji Škorić Polovina rekao da sam uzimao selen i bilo mi je srce bolje od njega i usput napomenuo da selen igra važnu ulogu u pretvorbi T4 u T3, ona mi je rekla da ne igra nikakvu ulogu. Općenito da dodaci ne igraju nikakvu ulogu. Sva je sreća pa s nekim dodacima prehrani ipak imam pozitivno iskustvo (Selen, vitamin D) pa je tu niti ne slušam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:56   #1642
Selen je koristan u pravilnim dozama, magnezij isto tako, za D vit. treba prije provjerit da li ga treba uzimati, inače, sa njim u minusu neće organizam ni dodoatni kalcij moći iskoristit.

ja doduše ne znam u kojoj mjeri suplementi utječu na antitijela, meni su već bila u padu kad sam počela sa selenom, ali ako vam nečeg od toga fali, može koristit, za opće stanje.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:37   #1643
Zanimljivo je da je i meni moj endokrinolog rekao da suplementi ne utjecu na popravak situacije sto se tice stitne zlijezde....
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:45   #1644
Quote:
Leoniene kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da je i meni moj endokrinolog rekao da suplementi ne utjecu na popravak situacije sto se tice stitne zlijezde....

Vjerojatno bi oni koji ne koriste terapiju mogli dodatno potvrditi ili oporeknuti....tkivo štitne se uz pomoć suplementa neće oporaviti (nadomjestit), za hormone treba piti terapiju, antitijela su pod pitanjem, neki govore da im supl. pomažu, drugim se sama snize nakon što je štit. uništena.
Bez obzira na stanje a.tijela, terapija je doživotna, kod cca 99% oboljelih.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:59   #1645
Krivo ste me shvatili, nije meni problem biti na terapiji, nego bih voljela smanjiti antitijela, da ne napadaju sta drugo, da se bar taj proces nekako zaustavi. A suplementi iako ne utjecu na regeneraciju stitne, poboljsavaju neke druge procese u tijelu, da se bar donekle osjecamo normalno. Bar tako mislim..
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:26   #1646
Pa koristi ih, nitko ne misli da ne trebaš. Nije nužno da će utjecati na antitijela, kao što nije obavezno, da će ta ista ugrozit bilo koji drugi sistem u organizmu. Ja imam 15 godina hašimoto i to je sve, hvalabogu. i antitijela su sada polako u normali.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:34   #1647
Da vam javim za glavobolju, tenzijska je, bila kod dr., uzrokovana stresom. Bolje je sad.

Selen meni jako pomaže i super se osjećam otkad ga uzimam. Kao i ostali minerali, ali jako je važno provjeriti vitaminsko-mineralni status organizma, a ne se napamet trpati suplementima. Nisam na terapiji, pao mi je i TSH koji je bio blago povišen. I naravno, bilo bi dobro da to pod nadzorom uvodite u organizam, a ne sami na blef ravnate doze.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:10   #1648
točno to što Nicole navodi, recimo predoziranje D vitaminom može izazvati ozbiljne probleme sa srcem, nije baš za zezat se s tim.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:41   #1649
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
točno to što Nicole navodi, recimo predoziranje D vitaminom može izazvati ozbiljne probleme sa srcem, nije baš za zezat se s tim.
Imao sam problema sa srcem i prie pijenja vitamina D.

A što se tiče da moramo utvrditi vitaminsko-mineralni status, - nažalost najveći dio nas prisiljen je ići naslijepo sa suplementima. Ako me test košta tristo kuna, put do grada u kojem ću ga obavit 200 kuna, onda mise ipak više isplati ići na slijepo. A to sam potvrdio i kroz vlastito iskustvo. Živnuo sam tek kad sam krknuo po 2 tablete od po 100 mg b-kompleks vitamina.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:06   #1650
Da, ne znam cijene u RH, mene je u Njemačkoj izašlo 100 eura, ali svejedno, mislim da je dugoročno pametnije tako nego naslijepo, jer nekad nema dovoljno efekta, a nekad ga pak ima previše. A nisu baš ni suplementi jeftini da ih se krivo pije.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:45   #1651
ja pijem mg, cink i bakar, d3, mk7k2, selen,b komplex a sve ne bi li pomogla pretvorbu, popila sam i jednu kutiju kendurala c da dignem feritin.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:47   #1652
Meni su napravili kompletni status (osim D i valjda selena) ove godine u januaru, kad sam zbog gripe završila na urgentnoj. Sve živo su gledali i sve je manje-više u redu. Tako da mislim da ne treba dodatno uzimati, hrana je raznovrsna, uzmem pokoji brazilski, ponekad magnezij, čini mi se da je za sada ok. Primjetila sam, da ako redovno nešto pijem, efekt se pozna mjesec-dva i onda gotovo.

za željezo je sirova cikla zakon, svaki drugi tjedan u salati,
meni sa vegi prehranom je to najbolji način
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:34   #1653
Friški nalaz TSH pokazuje da je u dva mjeseca skočio sa 0.50 na 13.87...ref vrijednost je od 0.35 - 4.94.Terapiju preskačem subotom jer je trebalo TSH podići,a sad je malo višlji.
Jednostavno zanimljivo. Od dodataka prehrani koristim jedno Mg citrat za kojeg mislim da mi pomaže zbog glavobolja.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:43   #1654
Citanja nikada dosta:
http://americannutritionassociation....hypothyroidism
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:59   #1655
Quote:
Leoniene kaže: Pogledaj post
Krivo ste me shvatili, nije meni problem biti na terapiji, nego bih voljela smanjiti antitijela, da ne napadaju sta drugo, da se bar taj proces nekako zaustavi. A suplementi iako ne utjecu na regeneraciju stitne, poboljsavaju neke druge procese u tijelu, da se bar donekle osjecamo normalno. Bar tako mislim..
Ovako i ja razmišljam....., cilj mi je antitijela dovesti u normalu, a terapija neka ostane.
Koje vrijednosti antitijela imaš ? Jesi ih uspjela sniziti?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:01   #1656
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Bez obzira na stanje a.tijela, terapija je doživotna, kod cca 99% oboljelih.

A poznaješ nekoga, bar preko foruma, tko je upao u ovaj 1% ?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:03   #1657
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Da vam javim za glavobolju, tenzijska je, bila kod dr., uzrokovana stresom. Bolje je sad.

Selen meni jako pomaže i super se osjećam otkad ga uzimam. Kao i ostali minerali, ali jako je važno provjeriti vitaminsko-mineralni status organizma, a ne se napamet trpati suplementima. Nisam na terapiji, pao mi je i TSH koji je bio blago povišen. I naravno, bilo bi dobro da to pod nadzorom uvodite u organizam, a ne sami na blef ravnate doze.
Ovaj savjet sam primjenila. A koliko pamtim, u siječnju ćeš provjeriti antitijela odnosno dali poduzete mjere (minerali-vitamini) djeluju na njih?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:04   #1658
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
ja pijem mg, cink i bakar, d3, mk7k2, selen,b komplex a sve ne bi li pomogla pretvorbu, popila sam i jednu kutiju kendurala c da dignem feritin.
Molim, javi nam kad idući put povjeriš a.tijela, dali ovo sve djeluje.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:13   #1659
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
A poznaješ nekoga, bar preko foruma, tko je upao u ovaj 1% ?
Čini mi se da ne, a i šta će ovdje kad ozdrave...
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:19   #1660
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Mario S, havla! Mislim da se baviš funkcionalnom medicinom kako treba.
I gel čuda, baš su tebi antitijela došla u normalu.

Tu i tamo netko se pojavi s dobrim trendom funkcionalnog rješavanja ovog problema i onda nestane s foruma ili čak bude osuđen da prodaje maglu.

A svrha ove teme je da si pomognemo, razmijenimo iskustva.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.