Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 10:20   #1661
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ne, a i šta će ovdje kad ozdrave...
Sebični su ljudi, kad im bude dobro nestanu....
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:29   #1662
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Ovako i ja razmišljam....., cilj mi je antitijela dovesti u normalu, a terapija neka ostane.
Koje vrijednosti antitijela imaš ? Jesi ih uspjela sniziti?
Antitjela sam vadila prvi put 20.11
Tg-Ak (Antikörper gg. Thyreoglobulin) 284 IU/ml (Normal: <115)
TPO-Ak (Antikörper gg. Schilddrüsenperoxidase) 20 IU/ml (Normal: <34)

Na terapiji sam. Poslije praznika pocinjem gluten free, i popravljam rezim suplemenata, pa cu da vidim do ljeta sta ce da bude.

Kakva je tvoja trenutna situacija?
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:59   #1663
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Molim, javi nam kad idući put povjeriš a.tijela, dali ovo sve djeluje.
ja ovo uzimam zbog pretvorbe, ft3 mi je nizak. A na žalost endo smatra da je antitijela potrebno samo jednom vaditi i to je to..
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:55   #1664
a.tijela se gledaju maksimalno jednom godišnje, vrlo sporo se mijenjaju (na bolje), tako da je svake 3 godine dovoljno

za a.tijela nema nikakvog ciljnog postupka da se srede, može se jedino zdravo živjet sa čim manje stresa, modificirat prehranu i ponešto, što individualno koristi, kod nekih se a.tijela snize, kod drugih sa istim načinom ne, čim manje se s tim bavite i opterećujete bolje za vas, svako angažiranje stvara i stres, kod nas sa ovim problemima posebno sve potencirano djeluje,
izgleda, da najviše šanse da se mu a.tijela srede ima vjerojatno onaj tko se njima uopće "ne bavi".

Zadnje uređivanje hašismotko : 05.12.2017. at 17:02.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:24   #1665
moja neće ni svako tri god, ali evo, uopće se ne opterećujem njima
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:14   #1666
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Ovaj savjet sam primjenila. A koliko pamtim, u siječnju ćeš provjeriti antitijela odnosno dali poduzete mjere (minerali-vitamini) djeluju na njih?
Veljači. Tad imam novi ciklus terapije i idem do njega, pa prije toga taman vadim ponovno antitijela.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:27   #1667
Imam u zadnje vrijeme problem sa suhoćom očiju.
Negdje sam našla da i to ima veze sa štitnom , pa koristim Blink kapi i bude mi lakše trenutno.Imam osječaj da sam u nekom začaranom krugu.
Iskustva?!

Prije mjesec dana preboljela upalu sinusa,oka i uha,pa popila turu Sumameda!
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:41   #1668
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Imam u zadnje vrijeme problem sa suhoćom očiju.
Negdje sam našla da i to ima veze sa štitnom , pa koristim Blink kapi i bude mi lakše trenutno.Imam osječaj da sam u nekom začaranom krugu.
Iskustva?!

Prije mjesec dana preboljela upalu sinusa,oka i uha,pa popila turu Sumameda!
Da, ja sam to isto primjetio, narocito ujutro kod budjenja. Inace nosim lece i spomenuo sam to oftamologici. Malo se zamislila i rekla da je moguce uz razne druge uzroke. U hipotireozi se metabolizam cijelog tijela uspori, od glave do pete, pa se isusuju ne samo koza nego i sluznice nosa, oka, ustiju.Ja sam primjetio ranije tokom simptoma da su oci suhe kao i koza ruku, suha ispucala koza na peti...
A kada nos grlo oko postanu suhi i nisu zasticeni sluznicom skloniji su i upalama, barem se meni tako cini.
Jedan strucan text na engl. koji potvrdjuje da je kod Hashimota znatno veci broj ljudi sa suhim ocima (eng. highly increased):

https://www.hindawi.com/journals/joph/2014/754923/
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:30   #1669
Provjeravajte si glukozu, uzrok suhih očiju, usta, grla, stopala može imati uzrok u povišanoj razini glukoze ili čak diabetisu.

inače, suhost kože i očiju obično uzrokuje presuh zrak u zatvorenom prostoru, kod očiju također ekran (preosvjetljen) kompa
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:03   #1670
Quote:
Leoniene kaže: Pogledaj post
Antitjela sam vadila prvi put 20.11
Tg-Ak (Antikörper gg. Thyreoglobulin) 284 IU/ml (Normal: <115)
TPO-Ak (Antikörper gg. Schilddrüsenperoxidase) 20 IU/ml (Normal: <34)

Na terapiji sam. Poslije praznika pocinjem gluten free, i popravljam rezim suplemenata, pa cu da vidim do ljeta sta ce da bude.

Kakva je tvoja trenutna situacija?
Ja sam u 2 navrata vadila antit. ali u 2 različita laba. Teško mi je usporediti rezultate, ali mislim da su ta antit. ostala na istoj razini. Vitamine i minerale još ne pijem a gluten je izbačen. Za par dana ponovno radim analizu antit. pa ćemo vidjeti....
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:03   #1671
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
ja ovo uzimam zbog pretvorbe, ft3 mi je nizak. A na žalost endo smatra da je antitijela potrebno samo jednom vaditi i to je to..
Znam, zato ja idem privatno vaditi antit.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:05   #1672
Moja je cirkulacija u banani. Imam ozebline. Ima li još netko ovaj simptom?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:58   #1673
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Da, ja sam to isto primjetio, narocito ujutro kod budjenja. Inace nosim lece i spomenuo sam to oftamologici. Malo se zamislila i rekla da je moguce uz razne druge uzroke. U hipotireozi se metabolizam cijelog tijela uspori, od glave do pete, pa se isusuju ne samo koza nego i sluznice nosa, oka, ustiju.Ja sam primjetio ranije tokom simptoma da su oci suhe kao i koza ruku, suha ispucala koza na peti...
A kada nos grlo oko postanu suhi i nisu zasticeni sluznicom skloniji su i upalama, barem se meni tako cini.
Jedan strucan text na engl. koji potvrdjuje da je kod Hashimota znatno veci broj ljudi sa suhim ocima (eng. highly increased):

https://www.hindawi.com/journals/joph/2014/754923/
Da kod budenja je koma kao da mi je neko stavio pijesak u oči.
Kupila sam umjetne suze da si olakšam zivot.
Ajme stvarno smo kilavi


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 20:00   #1674
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Provjeravajte si glukozu, uzrok suhih očiju, usta, grla, stopala može imati uzrok u povišanoj razini glukoze ili čak diabetisu.

inače, suhost kože i očiju obično uzrokuje presuh zrak u zatvorenom prostoru, kod očiju također ekran (preosvjetljen) kompa
Idem za tjedan dana kod endice pa ću zamolit da me uputi na tehnički pregled svega.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:07   #1675
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Moja je cirkulacija u banani. Imam ozebline. Ima li još netko ovaj simptom?
Kad pobrojim što sve imam obučeno trajalo bi ko Turska sapunica.
Da prokleto je hladno,pothlađena sam tjelesna temp jedva 35,3!
Koža na rukama ispucana i suha...jel i tebi.?
Ugrijem se prije spavanja u toploj / vrućoj kupki da lakše zaspim,onda se ponekad probudim jer mi je hladno sva ščvrknuta , pa samo da nemoram na WC - radije trpim samo da se ne dižem!
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:29   #1676
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Kad pobrojim što sve imam obučeno trajalo bi ko Turska sapunica.
Da prokleto je hladno,pothlađena sam tjelesna temp jedva 35,3!
Koža na rukama ispucana i suha...jel i tebi.?
Ugrijem se prije spavanja u toploj / vrućoj kupki da lakše zaspim,onda se ponekad probudim jer mi je hladno sva ščvrknuta , pa samo da nemoram na WC - radije trpim samo da se ne dižem!
Da, prokleto mi je hladno. Ten loš a na rukama imam baš prave ozebline, kao da sam bila na sj.polu.

Spavanje koma, slojevita odjeća, ful oprema na krevetu i opet je hladno.

Što li će to hašimoto napraviti od mene sa 50-60 godina kad oko 30te toliko zeza.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:59   #1677
Wilma, Alonsa,
Kada ste zadnji put vadili detaljno hormone?
Sa tim simptomima nesto nije u redu.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:11   #1678
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Wilma, Alonsa,
Kada ste zadnji put vadili detaljno hormone?
Sa tim simptomima nesto nije u redu.
U ponedjeljak TSH je u 2 mjeseca skočio sa 0,50 na 13,87! FT4 je u normali ,a antitijela su konstantno visoka oko 300.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:13   #1679
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Da, prokleto mi je hladno. Ten loš a na rukama imam baš prave ozebline, kao da sam bila na sj.polu.

Spavanje koma, slojevita odjeća, ful oprema na krevetu i opet je hladno.

Što li će to hašimoto napraviti od mene sa 50-60 godina kad oko 30te toliko zeza.

Hahahah...javim ti za 50-te ja sam tamo za 10 godina!
Najsretnija sam kada pečem kolače onda je lijepo toplo od pećnice.
Jel ti pada kosa? Meni se to malo stabiliziralo.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:57   #1680
Ja isto spadam pod beskrajno zimogrozne, i spavam s termo carapama zadnjih mjesec i pol. Ruke mi dobiju divnu plavu boju vani,pa su i rukavice vec odavno u pogonu. To je bilo tako prije nego su se hormoni sredili, a ostalo je tako i sada kada su hormoni ok. Ja trenutno uz Hashimota imam jos jednog podstanara u sebi, koji se naselio samo 3mj nakon sto su mi se stabilizirali hormoni stitnjace, a tom podstanaru mogu zahvaliti sto mi je kosa prestala ispadati. No kada ga deloziram tamo negdje u srpnju vec se spremam osisati jer znam da nakon poroda kosa ispada k'o nespasena.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.