Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 16:17   #3981
Ima li mozda tu netko ko sam priprema hranu psu? Da cujem neke trikove da mi ispadne cim jeftinije Inace pratim akcijske letke po supermarketima i vodim se time, ne znam bi li mi mesnice bile jeftinija opcija? Inace sam vegetarijanka pa nisam upucena u to gdje je meso najjeftinije... Planirala sam uzeti Butcher's barf al me odbila cinjenica da nisam mogla dobit jednostavan odgovor na pitanje dostavlju li do Varazdina ni nakon dvije poslane poruke i jednog poziva (naravno, nisu se javili) pa eto sad odbijam uzet njihov zbog takvog costumer servica, uzasno sam osjetljiva na to i pazim kome dajem novce
Uglavnom, pesica vec dva mjeseca nije na suhoj hrani, nakon doslovno svih isprobanih brandova od Orijena do TOTWa sam odustala od toga. Prvenstveno jer ona nije htjela jesti suhu hranu, nije da nije uopce jela al je jela jako slabo, isprobala sam sve, funkcioniralo je jedino ako sam joj mijesala s konzervom pa me to onda i duplo skuplje ispalo. Zadnje je jela grain free carnilove pa je imala proljev i tad sam rekla da je dosta. Na pocetku smo kombinirali malo kuhanog pa sirovog, sad smo dosli do tog da jede full sirovo (cak i mrkvu koju je prije htjela samo kuhanu) i razlika je nebo i zemlja. Luda je za hranom, dlaka joj se jako sjaji, puuuuno manje dlake odpada, ne prdi vise gotovo nikad, prije je bilo nepodnosljivo i povukli su joj se gnojni pristici sa prepona za koje su vetovi tvrdili da je alergija na travu al sad si ja mislim da je to alergija na nesto u suhoj hrani, cak se i udebljala, uvijek je bila mrsava, takve je grade al sad smo uspjeli natuci jos kilu tako da je sad taman


Sent from my iPhone using Tapatalk
lydiadeetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:36   #3982
Lydia, kakvog psa imaš? Mislim, koliko velikog? Odnosno teškog?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:41   #3983
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Lydia, kakvog psa imaš? Mislim, koliko velikog? Odnosno teškog?

Evo trenutno ima 27,6 kg


Sent from my iPhone using Tapatalk
lydiadeetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:24   #3984
Da bi ti nešto bilo jeftinije moraš obići sve i vidjeti kod tebe cijene. Ima teletine za 120 kn i za 60 kn. A od kud je ova od 60 i kojim je hormonima nabildana bog zna. Znam da mi je mesar rekao u većem centru ako ću nemasnu teletinu za bolesnu osobu moram kod privatnog mesara i dogovoriti kad negdje zakolje tele da mi javi i da ću to skupo platiti. A ovo što on prodaje i drugim centrima da sigurno ne bi dao bolesniku i da dobro zna što priča jer takvo meso prodaje. Zašto je to tako ne znam, i jedno i drugo izgleda kao meso.
Vakumirano meso je iz salamura i to ne bi davala životinji. Puretinu kupujem samo kod privatnog mesara.


Recept za zdravi pseći obrok.[/U][/B]

http://www.care2.com/greenliving/how...asy-steps.html

Rodney’s recipe (taken from his video above) makes about 1 lb of food and contains about 40 calories per ounce.
14 oz 90 percent lean ground beef
2 tsp hempseed or 3 Tbsp hempseeds
1/2 tsp Carlson’s cod liver oil or 2 oz. sardines
1/4 to 1/2 tsp kelp powder
1 egg (save 1/2 egg shell for use)
1 oz beef liver
1 oz broccoli
1 oz bell pepper
1 oz spinach

1. Mix the beef, hempseeds, liver oil, kelp and egg together. Set aside half the egg shell.
2. Combine 1/2 of the egg shell with the beef liver and veggies in a food processor.
3. Hand mix everything together. Cook or serve raw. Or package and freeze for later.

Do you cook your own pet food? Thanks for sharing your recipes and experiences in a comment below. And, if you make Rodney’s recipe, let us know how your pups liked it.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:28   #3985
..
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 06:53   #3986
Quote:
lydiadeetz kaže: Pogledaj post
Evo trenutno ima 27,6 kg
Da, psa te težine preskupo bi bilo hraniti HermannBarfom.

Nego, mislim da je Petra u pravu kada kaže:

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Da bi ti nešto bilo jeftinije moraš obići sve i vidjeti kod tebe cijene.
Kako se snalazi netko u Zagrebu ili Osijeku, ne može nažalost pomoći tebi u Varaždinu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:03   #3987
hej, ja sama slazem sirove obroke. kupujem u nekoliko mesnica, gdje prodaju iznutrice. neke iznutrice se ubrajaju pod meso (npr. srce, jezik...) pa mi je to onda jeftinije rjesenje neg da kupujem but.
osim tog, dobije i ribu kao snack ili poslasticu. najcesce male ribice poput sardine, al voli i bijelu ribu. to kupim smrznuto u lidlu.
2-3 puta tjedno je znao dobit cijelo jaje, al sad smo se skinuli s peradi pa nis od tog veselja.
hranim ga po principu PMR 80%/10%/5%/5% i u to ne ubrajam zeleno povrce koje tu i tam dobije iznimno. bundeva i riza su na meniju kad i nama, dakle 1-2 tjedno u malim kolicinama.
danas planiram skuhati zlatnu pastu i to mu davati kroz dan.
kad smo nabrijavali kilazu onda je znao dobit i malo svjezeg sira, domaćeg kefira i kokos ulja.

edit: dobije i dehidrirane janjece tripice prije spavanja, a nekad mu dam i temeljca od kostiju koji skuham za sebe.
kad trebam posebno privlacne poslastice, a nemam nis zgodno, onda mu ispecem komadice mesa na svinjskoj masi. onako, tek da zamirisu, u sredini cesto bude sirovo.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:00   #3988
Di kupiš dehidrirane janjeće tripice?

Ovo za juhu i ja prakticiram- dobija juhu jako često, pored obroka. Pije inače malo vode a ovo uvik rado popije.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:48   #3989
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Di kupiš dehidrirane janjeće tripice?
To i mene zanima.

Quote:
Ovo za juhu i ja prakticiram- dobija juhu jako često, pored obroka. Pije inače malo vode a ovo uvik rado popije.
Moje su se u početku htjele baciti u zdjelicu, a sada su postale prokšene - pojedu, ali mi točno pokažu kada nije baš dobro ispalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:04   #3990
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
hej, ja sama slazem sirove obroke. kupujem u nekoliko mesnica, gdje prodaju iznutrice. neke iznutrice se ubrajaju pod meso (npr. srce, jezik...) pa mi je to onda jeftinije rjesenje neg da kupujem but.
osim tog, dobije i ribu kao snack ili poslasticu. najcesce male ribice poput sardine, al voli i bijelu ribu. to kupim smrznuto u lidlu.
2-3 puta tjedno je znao dobit cijelo jaje, al sad smo se skinuli s peradi pa nis od tog veselja.
hranim ga po principu PMR 80%/10%/5%/5% i u to ne ubrajam zeleno povrce koje tu i tam dobije iznimno. bundeva i riza su na meniju kad i nama, dakle 1-2 tjedno u malim kolicinama.
danas planiram skuhati zlatnu pastu i to mu davati kroz dan.
kad smo nabrijavali kilazu onda je znao dobit i malo svjezeg sira, domaćeg kefira i kokos ulja.

edit: dobije i dehidrirane janjece tripice prije spavanja, a nekad mu dam i temeljca od kostiju koji skuham za sebe.
kad trebam posebno privlacne poslastice, a nemam nis zgodno, onda mu ispecem komadice mesa na svinjskoj masi. onako, tek da zamirisu, u sredini cesto bude sirovo.


Hvala ti! Nisam joj jos uzimala srca i jezik, al evo ceka me za vikend đir po mesnicama na placu.
Ja njoj ribu jos nisam davala, ali planiram. Znaci ribu dajes dodatno, ne kao potpun obrok kao ostalo meso? U kojoj kolicni dajes? I cistis ih potpuno?
Moja uglavnom uz meso dobije povrce, ovisi koje je u sezoni a da ga smije jesti, ponekad i integralnu rizu al ne za svaki obrok, ako doma imam stavim ponekad i posni sir, crvene slatke paprike, povremeno cesnjak i chia sjemenke. Kaj se poslastica tice znamo osusit jetrica u pecnici samo sto od tog cijela kuca smrdi, ali luda je za tim


Sent from my iPhone using Tapatalk
lydiadeetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:15   #3991
Sušeih janjećih tripica ima na zooplusu.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:45   #3992
Quote:
lydiadeetz kaže: Pogledaj post
Ja njoj ribu jos nisam davala, ali planiram. Znaci ribu dajes dodatno, ne kao potpun obrok kao ostalo meso? U kojoj kolicni dajes? I cistis ih potpuno?
Ja ribu (papaline, rjeđe srdele) ne čistim. Kupujem smrznute u Lidlu. Ako ćeš kupovati svježe, trebalo bi ih smrznuti zbog nekog nametnika koji može biti u ribi.

Pola HB-a zamijenim s pola ribe. I tada primijetim da je drek malo mekši, zato ne dajem samo ribu u obroku. Dva dana obroci s ribom, pa nekoliko dana samo HB.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:26   #3993
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ja ribu (papaline, rjeđe srdele) ne čistim. Kupujem smrznute u Lidlu. Ako ćeš kupovati svježe, trebalo bi ih smrznuti zbog nekog nametnika koji može biti u ribi.

Pola HB-a zamijenim s pola ribe. I tada primijetim da je drek malo mekši, zato ne dajem samo ribu u obroku. Dva dana obroci s ribom, pa nekoliko dana samo HB.

Kinolozi preporučuju srdele ili sardine. Može se psu dati sirova cijela, ili očišćena. Ja preferiram očišćenu, dakle, ljuske skinem, glavu i očistim od iznutrica. Što se tiče crva, radi se o Anisakisu simplexu, kojeg se inače može naći u svoj plavoj ribi i koji stvara gastroeneterološke smetnje. Kada se riba očisti (iznutrica), onda nema straha, pošto crv obitava u crijevima. S druge strane, nešto friško je puno bolje od zamrznutog, pogotovo kada je riječ o tako osjetljivoj namirnici koja smrzavanjem izgubi veći dio nutrijenata.
Moja preporuka je očistiti iznutricu ribe i dati sirovo.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:10   #3994
Smrznuto kupljene papaline i srdele jede ka velika, sa povrćem koje rotiram. Neočišćene, tlaka mi i sebi čistit
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:44   #3995
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Smrznuto kupljene papaline i srdele jede ka velika, sa povrćem koje rotiram. Neočišćene, tlaka mi i sebi čistit
Ja dajem samo papaline jer nemaju krljušti - Sitko mi od toga povraća. Iz čega se može zaključiti kako mi ne pada na pamet čistiti papaline. Kao što kažeš, ne da mi ih se ni sebi čistiti pa radije kupim već pržene.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:01   #3996
Zanima me gdje kupujete meso? U mesnici, u trgovini koja ima mesnicu ili u trgovini u hladnjacima već upakiranu?

Iskreno, cesto puta mi bude crnjak uci u mesnicu. Najcesce odem iza posla, usput mi je pri povratku kuci. I onda udjem tamo, u suknji, visokim petama, kosuljici, duga kosa (nista posebno, rekla bih poslovno) i onda vidis ono komesanje kao; nije mi nitko nista ruzno rekao ali osjetis smjeskanje, smijuljenje, gledanje malo sa strane.. ne znam kako kod vas, ali i ti mesari izgledaju kao od stijene odvaljeni, možda je njima čudno vidjeti mlađu žensku osobu samu.. ne znam, uglavnom, zelim reci kako se uvijek osjecam malo nelagodno. Jel prema vama, curama, isto tako?

I onda bih naradije kupila u trgovini vec unaprijed upakirano, ali kontam da je ovo u mesnici mozda "novije".

E da, kad recem (a uvijek pitaju kao: za sto vam je to?) da kupujem npr.junetinu za psa, onda mi gotovo uvijek daju losije meso po istoj cijeni, nego kada recem da mi je za snicle ili juhu ili nesto trece. Pogadjate sto od onda govorim za koga i za sto mi je.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:55   #3997
Nisam se nikad osjećala nelagodno u mesnici zbog mesara, štoviše - s njima se uvijek našalim oko nečeg. Nelagodno mi bude zbog leševa životinja tako izloženih al bože moj, jedem meso. Al zbog mesara ne.
Kupujem di stignem.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:02   #3998
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje kupujete meso? U mesnici, u trgovini koja ima mesnicu ili u trgovini u hladnjacima već upakiranu?

Iskreno, cesto puta mi bude crnjak uci u mesnicu. Najcesce odem iza posla, usput mi je pri povratku kuci. I onda udjem tamo, u suknji, visokim petama, kosuljici, duga kosa (nista posebno, rekla bih poslovno) i onda vidis ono komesanje kao; nije mi nitko nista ruzno rekao ali osjetis smjeskanje, smijuljenje, gledanje malo sa strane.. ne znam kako kod vas, ali i ti mesari izgledaju kao od stijene odvaljeni, možda je njima čudno vidjeti mlađu žensku osobu samu.. ne znam, uglavnom, zelim reci kako se uvijek osjecam malo nelagodno. Jel prema vama, curama, isto tako?

I onda bih naradije kupila u trgovini vec unaprijed upakirano, ali kontam da je ovo u mesnici mozda "novije".

E da, kad recem (a uvijek pitaju kao: za sto vam je to?) da kupujem npr.junetinu za psa, onda mi gotovo uvijek daju losije meso po istoj cijeni, nego kada recem da mi je za snicle ili juhu ili nesto trece. Pogadjate sto od onda govorim za koga i za sto mi je.

Ahahahahahahhaah!!! Pa ovo mi je jedan od boljih postova na KLJ!!!!


Zanima me :

1. gdje živiš
2. kada se u jutro namontiraš poslovno; di zaboraviš samopouzdanje? U ladici sa donjim vešom?!

sva ostala pitanja bi bila usko povezana sa ovim prethodnim a sukus je........đaba se ti montiraš kada se ne znaš držati u tim petama......


čuj, pitaju te da za šta ti je ovo ili ono......

Jedna samosvjesna namontirana persona bi fino onako koketno rekla : ah, bolje ne pitajte; ali mora biti vrhunske kvalitete.


Šta se ti imaš kome opravdavati za šta kupuješ?!

Makar, kada te pitaju za šta kupuješ, pitaju zato jer su ti kršni momci navikli da današnje ženetine namju pojma s pojmom o djelovima tijela; kako svojih tako i tuđih. Pa mahom uzmu krive komade i onda od flama recimo rade saft a but peku na naglo; ili ramstek pohaju......



Ne znam, montiram se i ja ali u mesnicama nemam problem. Nemam problema nigdje.

Quirita; majkumu, kako ti onakva prepička onda......tebi i stari kurh podvale u pekari a naplate pod cijenu friško spravljene Komiške pogače?!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 17:06   #3999
Baš jesam, moš mislit...

Ja nemam problema sa kršnim momcima
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:47   #4000
Quote:
lydiadeetz kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Nisam joj jos uzimala srca i jezik, al evo ceka me za vikend đir po mesnicama na placu.
Ja njoj ribu jos nisam davala, ali planiram. Znaci ribu dajes dodatno, ne kao potpun obrok kao ostalo meso? U kojoj kolicni dajes? I cistis ih potpuno?
Moja uglavnom uz meso dobije povrce, ovisi koje je u sezoni a da ga smije jesti, ponekad i integralnu rizu al ne za svaki obrok, ako doma imam stavim ponekad i posni sir, crvene slatke paprike, povremeno cesnjak i chia sjemenke. Kaj se poslastica tice znamo osusit jetrica u pecnici samo sto od tog cijela kuca smrdi, ali luda je za tim

Sent from my iPhone using Tapatalk
riba je dodatak, jer mi se ne da ubacivat u dnevne mjere obroka, a treba ga udebljat i ostala sam bez drugih poslastica. pa kolko ribe na dan uleti, uleti. obavezno smrznuta. cak i poluodleđena mu je pregadljiva i nece ju pojest. ne cistim nista, nema potrebe. kazu da treba smrznut ribu na minimalno dva tjedna zbog parazita, al nasla sam info i da je nakon 3 dana ok.

Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Sušeih janjećih tripica ima na zooplusu.
da, tam ih uzmem.

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Kinolozi preporučuju srdele ili sardine. Može se psu dati sirova cijela, ili očišćena. Ja preferiram očišćenu, dakle, ljuske skinem, glavu i očistim od iznutrica. Što se tiče crva, radi se o Anisakisu simplexu, kojeg se inače može naći u svoj plavoj ribi i koji stvara gastroeneterološke smetnje. Kada se riba očisti (iznutrica), onda nema straha, pošto crv obitava u crijevima. S druge strane, nešto friško je puno bolje od zamrznutog, pogotovo kada je riječ o tako osjetljivoj namirnici koja smrzavanjem izgubi veći dio nutrijenata.
Moja preporuka je očistiti iznutricu ribe i dati sirovo.
koji veci dio nutrijenata ribe gube smrzavanjem? prvi put cujem za tak nes.

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje kupujete meso? U mesnici, u trgovini koja ima mesnicu ili u trgovini u hladnjacima već upakiranu?

Iskreno, cesto puta mi bude crnjak uci u mesnicu. Najcesce odem iza posla, usput mi je pri povratku kuci. I onda udjem tamo, u suknji, visokim petama, kosuljici, duga kosa (nista posebno, rekla bih poslovno) i onda vidis ono komesanje kao; nije mi nitko nista ruzno rekao ali osjetis smjeskanje, smijuljenje, gledanje malo sa strane.. ne znam kako kod vas, ali i ti mesari izgledaju kao od stijene odvaljeni, možda je njima čudno vidjeti mlađu žensku osobu samu.. ne znam, uglavnom, zelim reci kako se uvijek osjecam malo nelagodno. Jel prema vama, curama, isto tako?

I onda bih naradije kupila u trgovini vec unaprijed upakirano, ali kontam da je ovo u mesnici mozda "novije".

E da, kad recem (a uvijek pitaju kao: za sto vam je to?) da kupujem npr.junetinu za psa, onda mi gotovo uvijek daju losije meso po istoj cijeni, nego kada recem da mi je za snicle ili juhu ili nesto trece. Pogadjate sto od onda govorim za koga i za sto mi je.
ja sam imala slicna iskustva, uzasno neugodna, cak su me jednom i rasplakali. nisu svi isti.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.