Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 21:21   #8121
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Znaš što kažu, pazi što želiš jer bi ti se moglo i ostvariti.

After a day of delay because of a broken part on the drivetrain of the Rimac Concept One, Clarkson, Hammond and May arrived at a small local airport in Ticino in Switzerland. link

Drivetrain je homokinetički kakav ide u Audi A8 a na snimci C_1 ima problema sa Hondom NSX a dostići Aventador može samo sanjati. A sad se samo nadaj da će Clarkson May i Hammond biti milostivi prema Mejtu i da ga neće prežestoko zgaziti.
Neće ga gaziti, jer da hoće, Mejt bi već aktivirao plan F, kontrolu štete, pa bi se unaprijed tražilo opravdanja i sralo naveliko ko Amerikanci po Laosu.

Vjerovatno postoji neki gentlemen's agreement, umjesto da mu plate za uništeno auto, dat će mu malo dobre reklame i to je to.

Inače bi već bilo nekih tužbi prema njima, ili bi ih tužio Mejt Rajmek ili "vlasnik" auta, a što su spičkali milju dolara u roku hitno.
Iako - ako je auto prodan a vlasnik nije znao da mu ove drkadžije vozikaju auto okolo, kako je onda to Mejt mislio prikazati na TV?
Zamisli, pljuneš milju dolara, dobiješ auto i nekako cijelo vrijeme imaš filing da baš i nije novo nego second hand i onda ga jednog dana ugledaš na TV, i to ni više ni manje nego u emisiji poznatoj po iživljavanju na autima.
Pa da sam ja vlasnik, Mejtu bi stigao poziv na sud u vezi milijunske odštete

Šalim se, očito nikakvog vlasnika nije bilo, Mejt laže. Okamova oštrica kaže tako.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 04.12.2017., 21:23   #8122
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pitao sam te i prije, nisi odgovorio. Kako knjizis placu inzenjera koji tri dana radi u razvoju a dva na terenu, recimo servis?
Zovi RRIF i pitaj ih... ne znam sta to mene pitas.
Forumskaluda is offline  
Old 04.12.2017., 21:34   #8123
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Neće ga gaziti, jer da hoće, Mejt bi već aktivirao plan F, kontrolu štete, pa bi se unaprijed tražilo opravdanja i sralo naveliko ko Amerikanci po Laosu.
Da, pod uvjetom da su mu rekli kakvi će biti komentari vozila u što sumnjam.

Quote:
Vjerovatno postoji neki gentlemen's agreement, umjesto da mu plate za uništeno auto, dat će mu malo dobre reklame i to je to.
Ne, Rajmek kars očekuju novce od osiguranja, to nije riješeno do revizorskog.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 04.12.2017., 22:02   #8124
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Lika je slava lupila u glavu kao i Todu. Žešća megalomanija. Za dvije godine će pričati kako je spasio Hrvatsku ekonomiju ili tako nešto.
Ovo je lud čovjek u ludoj državi koja ima ludu vlast koju je izabrao lud narod.
bizon_9 mm is offline  
Old 04.12.2017., 22:09   #8125
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nije prolupao, on to radi po političkom nalogu. Uhvatio se u HDZovu propagandnu mašinu. Partijska propagandna linija je da je u Hrvatskoj zapravo super a oni koji tvrde da se radi o udruženom ekonomsko-kriminalnom pothvatu na rubu bankrota su jalnuši i diletanti, koji zavide uspješnijima od sebe, npr. Mati Rimcu. Što je para u državnoj blagajni manje, to tvrdnje o budućim gigauspjesima HDZovih manekena moraju biti ekstravagantnije.
sorry nisam vidio...
bizon_9 mm is offline  
Old 05.12.2017., 00:04   #8126
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Zovi RRIF i pitaj ih... ne znam sta to mene pitas.
Pa ti si ih zvao i informirao se, zato te i pitam. Meni to osobno nema nikakvog smisla.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.12.2017., 01:22   #8127
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ti si ih zvao i informirao se, zato te i pitam. Meni to osobno nema nikakvog smisla.
Nisam nikoga pitao za nikakve inzinjere koje rade 3 dana u razvoju i 2 dana na nekakvom terenu.

A zasto se prosjek R&D ekipe ne vidi na FINI detaljno sam objasnio u vise slucaja i to je potvrdjeno na vise izvora, ukljucujuci i RRIF nakon sto su me neke neznalice(eqinor) vukle za jezik.
Forumskaluda is offline  
Old 05.12.2017., 01:25   #8128
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Da, vlada RH tvrdi da je 7 milijuna eura nepovratene potpore iz EU koju je usmjerila Rimcu namjenjeno za razvoj Concept Two pa mora.
Indikativno iz članka:
Od Europske komisije službeno je zatražila da joj za prvu fazu IRI natječaju dadu još novca. Željela bi prebaciti barem dio od još 100 milijuna eura predviđenih za drugu fazu IRI-ja.
No, Europska komisija zasad ne popušta. Razlog je, navodno, što su hrvatski političari u izradi Strategije pametne specijalizacije vješto zaobišli njen smisao. Umjesto specijalizacije, odnosno da precizno odgovore u kojim točno industrijama žele da Hrvatska u budućnosti postane igrač na svjetskoj razini, oni su širili definicije industrija do besmisla.
Na taj su način otvorili vrata EU subvencija većini domaćih industrija kojima su prije sami dijelili državne subvencije.


To nije dovoljno novca da se razvije: "električno autonomno vozilo, prvi hrvatski osobni automobil koji će se proizvoditi na pokretnoj traci". Dali su mu lovu da nadogradi Potemkinovo selo i promovira se po medijima kao spasitelj industrije.
Zek0slav is offline  
Old 05.12.2017., 06:27   #8129
Bingo! Zato i najave o planiranoj količini C2 variraju od "umjesto osam, napraviti ćemo ih sedam jer nam je Hammond sorio C1" preko "stotinu" do "to će biti prvi serijski proizvođeni hrvatski automobil pa ćemo napraviti tvornicu sa pokretnom trakom".
Sova77 is offline  
Old 05.12.2017., 07:58   #8130
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Nisam nikoga pitao za nikakve inzinjere koje rade 3 dana u razvoju i 2 dana na nekakvom terenu.

A zasto se prosjek R&D ekipe ne vidi na FINI detaljno sam objasnio u vise slucaja i to je potvrdjeno na vise izvora, ukljucujuci i RRIF nakon sto su me neke neznalice(eqinor) vukle za jezik.
Ali ako si shvatio objašnjenje iz svojeg knjigovodstva, koje vodi milijunska firma među prvima u Zagrebu, vezano za način na koji se to obračunava, zašto nam ne možeš to objasnit na jednostavnom primjeru?

Je li ti to stvarno razumiješ ili trolaš?
Sexysaint92 is offline  
Old 05.12.2017., 09:33   #8131
Citanjem MRS 38 koji se bavi nematerijalnom imovinom moglo bi se zakljuciti da je ono sto je Mate rekao za knjizenje plaća onih koji rade na razvoju istina. Moglo bi se zakljuciti i da se dio place može knjiziti na nematerijalnu imovinu. Disclaimer: nisam strucnjak.
DilanDog is offline  
Old 05.12.2017., 10:01   #8132
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Nisam nikoga pitao za nikakve inzinjere koje rade 3 dana u razvoju i 2 dana na nekakvom terenu.

A zasto se prosjek R&D ekipe ne vidi na FINI detaljno sam objasnio u vise slucaja i to je potvrdjeno na vise izvora, ukljucujuci i RRIF nakon sto su me neke neznalice(eqinor) vukle za jezik.
Evo, fakat ozbiljno pitanje. Ako imamo softwaresku firmu koja se bavi isključivo razvojem, i ne radi ama baš ništa drugo. Osim razvojnih inženjera ima zaposlenu jednu tajnicu na plaću od 3000 kuna. Da li je prosjek plaća u toj firmi 3000 kuna?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.12.2017., 16:12   #8133
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Evo, fakat ozbiljno pitanje. Ako imamo softwaresku firmu koja se bavi isključivo razvojem, i ne radi ama baš ništa drugo. Osim razvojnih inženjera ima zaposlenu jednu tajnicu na plaću od 3000 kuna. Da li je prosjek plaća u toj firmi 3000 kuna?
Ja bih rekao da to ide ovako: Prosjek placa je ukupan iznos svih isplaćenih placa podijeljen na broj radnika. Znaci kada nekoga pitas "koji je prosjek placa kod vas" taj treba da da podatak dobijen na gore navedeni nacin i taj podatak daje i Mate (ne ulazim u to da li govori istinu). Medjutim, ako pokusas doci do prosjeka plata iz finansijskih izvjestaja neces dobiti ispravan podatak jer ces na izvjestaju tražiti neku stavku kao "trosak plaća" gdje neces vidjeti place knjizene na neke druge stavke a sto MRS ocito dozvoljava.
DilanDog is offline  
Old 05.12.2017., 17:35   #8134
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Evo, fakat ozbiljno pitanje. Ako imamo softwaresku firmu koja se bavi isključivo razvojem, i ne radi ama baš ništa drugo. Osim razvojnih inženjera ima zaposlenu jednu tajnicu na plaću od 3000 kuna. Da li je prosjek plaća u toj firmi 3000 kuna?
Vjerojatno ima nekih uvijeta pod kojima se to moze napraviti. Nisam strucan u tome podrucju pa necu mlatiti praznu slamu kao vecina ekipa u ovome threadu.

Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da to ide ovako: Prosjek placa je ukupan iznos svih isplaćenih placa podijeljen na broj radnika. Znaci kada nekoga pitas "koji je prosjek placa kod vas" taj treba da da podatak dobijen na gore navedeni nacin i taj podatak daje i Mate (ne ulazim u to da li govori istinu). Medjutim, ako pokusas doci do prosjeka plata iz finansijskih izvjestaja neces dobiti ispravan podatak jer ces na izvjestaju tražiti neku stavku kao "trosak plaća" gdje neces vidjeti place knjizene na neke druge stavke a sto MRS ocito dozvoljava.
Tako je.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Neće ga gaziti, jer da hoće, Mejt bi već aktivirao plan F, kontrolu štete, pa bi se unaprijed tražilo opravdanja i sralo naveliko ko Amerikanci po Laosu.

Vjerovatno postoji neki gentlemen's agreement, umjesto da mu plate za uništeno auto, dat će mu malo dobre reklame i to je to.

Inače bi već bilo nekih tužbi prema njima, ili bi ih tužio Mejt Rajmek ili "vlasnik" auta, a što su spičkali milju dolara u roku hitno.
Iako - ako je auto prodan a vlasnik nije znao da mu ove drkadžije vozikaju auto okolo, kako je onda to Mejt mislio prikazati na TV?
Zamisli, pljuneš milju dolara, dobiješ auto i nekako cijelo vrijeme imaš filing da baš i nije novo nego second hand i onda ga jednog dana ugledaš na TV, i to ni više ni manje nego u emisiji poznatoj po iživljavanju na autima.
Pa da sam ja vlasnik, Mejtu bi stigao poziv na sud u vezi milijunske odštete

Šalim se, očito nikakvog vlasnika nije bilo, Mejt laže. Okamova oštrica kaže tako.
samo nastavi pisat smeca kao i uvijek. U svakom slucaju naci ces neko retardirano opravdanje tako da ni nema smisla odgovarati na ova smeca sta pises.

da sam ja skoro poginuo u Rimcevom auto zbog greske na autu, ne da bi ga pokopao u emisiji, nego bi ga razapeo uzivo.
Forumskaluda is offline  
Old 06.12.2017., 02:29   #8135
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ima nekih uvijeta pod kojima se to moze napraviti. Nisam strucan u tome podrucju pa necu mlatiti praznu slamu kao vecina ekipa u ovome threadu.
Pa vidjet cem ouskoro. za 250 zaposlenih, uz prosječnu plaću od 9 ili 10 tisuća kuna, samo za plaće, kako god ih naveo, morat će izdvojiti cca 50 milijuna kuna. Živi bili pa vidjeli sljedeće izvješće.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 07.12.2017., 09:43   #8136
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa vidjet cem ouskoro. za 250 zaposlenih, uz prosječnu plaću od 9 ili 10 tisuća kuna, samo za plaće, kako god ih naveo, morat će izdvojiti cca 50 milijuna kuna. Živi bili pa vidjeli sljedeće izvješće.
naivno.
bit će muljaže, ista pitanja bez odgovora, isto trabunjanje o tehnologijama, o proizvodnji auta, o neproizvodnji auta, o razvijanju novih tehnologija za nepoznatog kupca, o vodećoj firmi za baterije, o zapošljavanju stotina ljudi, nova uručenja nagrada za gospodarstvenika godine, a sve bez ijednog odgovora na postavljena pitanja. zapravo, sve bez ijednog konkretnog proizvoda.

psi će lajat, karavane prolazit, afirmacijska skupina će postavljat pitanja, rimčevi fanboji bijedno izbjegavati odgovore i tako će proći još jedna godina, još jedno financijsko izvješće i vjerojatno još par concepata kit-autića s kupljenim djelovima koji će cestu vidjet samo s rimcevom klikom za volanom. bit će proizvedeni u 8, 88, ili par stotina primjeraka koje će kupiti oftamolog iz amerika. možda i neće, ako se magloviti mate odluči da ipak, nakon što famozni R&D razvije auto iz nule, neće proizvoditi auto, nego samo tehnologiju koju će onda dilati patuljicima poput VW-a, bmw-a i sličnoj nesposobnoj ekipici.
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is offline  
Old 07.12.2017., 11:23   #8137
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...dnika/6821316/

jos malo pa milijarda zaposlenih!
gmit is offline  
Old 07.12.2017., 11:33   #8138
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da to ide ovako: Prosjek placa je ukupan iznos svih isplaćenih placa podijeljen na broj radnika. Znaci kada nekoga pitas "koji je prosjek placa kod vas" taj treba da da podatak dobijen na gore navedeni nacin i taj podatak daje i Mate (ne ulazim u to da li govori istinu). Medjutim, ako pokusas doci do prosjeka plata iz finansijskih izvjestaja neces dobiti ispravan podatak jer ces na izvjestaju tražiti neku stavku kao "trosak plaća" gdje neces vidjeti place knjizene na neke druge stavke a sto MRS ocito dozvoljava.
Hm, nisam baš kompetentan u računovodstvu, ali čak i ako ne možeš doći do prosjeka plaća iz financijskog izvještaja u djelu koji se tiče izdataka za plaće, ipak će troškovi faze razvoja, pripisani pod nematerijalnu imovinu, biti vidljivi u godišnjem financijskom izvješću. Iz tog bi se onda sigurno moglo izračunati koliki je stvarni prosjek plaće.
FranKrsto is offline  
Old 07.12.2017., 11:36   #8139
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
obećao?
strange quark is offline  
Old 07.12.2017., 11:49   #8140
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
300 IT-ovaca !?!?

Sad je bar jasno da se on ne namjerava baviti proizvodnjom auta.
300 IT-ovaca + 300 friških hrvatskih studoša koje će ovi učiti daju 600 IT-ovaca koja od 250 ljudi već ima pola IT-ovaca.

Concept C1, C2, C3, Cx i svi ostali koncepti su samo magla i marketinška prazna priča a core biznis firme će biti IT "štrikanje" za strane naručitelje i za nisku satnicu, dakle sasvim obična firma u moru takvih.

A sve ove priče dosada služe samo zato da se namakne besplatna lova u obliku bespovratnih EU sredstava.

Samo da mi je znati kako to on fondovima objašnjava da će proizvoditi auto sa 600 i više IT-ovaca !?
Kerefek76 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.