Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 09:47   #161
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa čuj, nismo se pošteno još ni oznojili.
Zato vam je lako uvaliti spiku o ravnoj zemlji kad treba malo razmisliti
jednoumlje is offline  
Old 07.12.2017., 10:27   #162
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Zato vam je lako uvaliti spiku o ravnoj zemlji kad treba malo razmisliti
Skrenuli su sa autoputa informacija. Mene samo zanima da li oni priznaju zakone fizike pa da premjestimo raspravu na činjenice, a ne rekla-kazala, CGI, photoshop, iskrivljena leća priče
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 10:57   #163
Smrt kugli sloboda zdravom razumu

Za kuglaše je tipično da uvijek iznova traže odgovore na neke svoje "neriješive" probleme u svezi ravne zemlje bez obzira na to koliko im je pitanja predhodno bilo odgovoreno, kad dobiju odgovor i nakon toga ukazani paradoks za kuglu nakon kojega ne mogu ništa suvislo odgovoriti, jer ako išta i odgovore to je tako suluda pseudoznanstvena pretpostavka da ravnaši nakon toga redovno budu u riziku od epileptičkog napadaja zbog strašne "logike" koju taj "odgovor" sadrži.
Tako se kuglaši vrte kao pokvarena gramofonska ploča, uvijek iznova isto, zatvaranje oči na jednostavne lako provjerljive činjenice i oslanjanje na neke svoje "dokaze" za koje često treba budžet od 3 miliarde dolara da bi se provjerili.
Žalosno je reći ali možda se u nekim slučajevima kod njih radi o čistom indoktrinacijskom FANATIZMU.

Evo sada jedan primjer dokaza koji ukazuje o čemu govorim, uradak kuglaša iz 2014, radi se o zvijezdanom tragu iznad Kalifornije, koji bi i osobi pod malo ozbiljnijim narkoticima trebao dati do znanja da se sva nebeska tijela kreću oko Zemlje, iz načina njihovog kretanja proizlazi logičan zaključak da je Zemlja ravna.
Ali bojim se da su neki stvorili prejaku ovisnost o narkotiku zvanom prekrasno lakirane lopte, kažem lopte jer su i različito lakirane po godištima kad su ih umjetnici lakirali, a ovisi i o tome koja "svemirska" kriminal.. ovaj "institucija" ih je lakirala.
https://m.youtube.com/watch?v=tp6UkqIwVfk

https://missiongalacticfreedom.files...pg?w=678&h=678
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 07.12.2017., 11:16   #164
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Evo sada jedan primjer dokaza koji ukazuje o čemu govorim, uradak kuglaša iz 2014, radi se o zvijezdanom tragu iznad Kalifornije, koji bi i osobi pod malo ozbiljnijim narkoticima trebao dati do znanja da se sva nebeska tijela kreću oko Zemlje, iz načina njihovog kretanja proizlazi logičan zaključak da je Zemlja ravna.
Ali bojim se da su neki stvorili prejaku ovisnost o narkotiku zvanom prekrasno lakirane lopte, kažem lopte jer su i različito lakirane po godištima kad su ih umjetnici lakirali, a ovisi i o tome koja "svemirska" kriminal.. ovaj "institucija" ih je lakirala.
https://m.youtube.com/watch?v=tp6UkqIwVfk

https://missiongalacticfreedom.files...pg?w=678&h=678
Zašto na južnoj hemisferi nije vidljiva sjevernjača i zašto na sjevernoj hemisferi nisu vidljiva neka zviježđa južnog pola?
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 11:23   #165
Oprosti, ali na ovoj teme nabacane su neke proitvoljne tvrdnje da je zemlja ravna, odnosno da tema ne može biti sferoidna, i ajmo ih početi redom raščinjvati. Džabe da vam se pokazuju slike i snimke, uvijek ćete tvrditi da su lažne bez da ih pogledate i utvrdite po čemu su lažne, no pazi, to je dvosjekli mač, za bilo kakve vaše slike ili snimke koje postavite, umjesto da diskutiramo o tome (a trudimo se) možemo ih jednostavno prekrižiti tvrdeći da su lažne kao što to vi činite. Da citiram tvog kolegu istomišljenika, praktički se ni ne oznojimo ovako argumentirajući

No primjećujem jednu stvar, na svaku vašu tvrdnju postave vam se neka pitanja radi daljnjeg objašnjena, i vi ih uvijek preskačete. Pa pobogu, priznajte da ste u krivu, i idemo dalje vidjeti kakve još kilave argumente imate, zašto mislite npr da je sunce puno bliže zemlji, gdje je ta silna vojska na antarktici i sl..

Ne računajući na druga već postavljena pitanja, mene stvarno zanima imate li pravu kartu ravnu zemlje, a ako nemate, zašto?
jednoumlje is offline  
Old 07.12.2017., 11:45   #166
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Zašto na južnoj hemisferi nije vidljiva sjevernjača i zašto na sjevernoj hemisferi nisu vidljiva neka zviježđa južnog pola?
Možda bi bolje pitanje bilo kako je na pola Zemlje dan a na drugoj polovici noć.
Netko drži suncobran iznad ravne Zemlje?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 11:51   #167
"Preskačemo"
Kome se više da nakon 3g diskutiranja o istoj temi davati povoda za replay pokvarene gramofonske poloče.

A ovo "južna hemisfera" koja u biti i ne postoji, niti se ni na najocrtanijim soto blogovima može naći naziv i jedne jedine zvijezde sa južne hemisfere koju ne vidimo mi ovdje je isto, savršeno oslikava ono o čemu sam pisao.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 07.12.2017., 12:14   #168
Ok. Južna hemisfera ne postoji kažeš. Molim onda odgovor na pitanje Biljka112 vezano uz dan na jednom dijelu zemlje i noći na drugom dijelu zemlje. I da pitam još nešto. Koje je vaše objašnjenje godišnjih doba?
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 12:25   #169
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Ok. Južna hemisfera ne postoji kažeš. Molim onda odgovor na pitanje Biljka112 vezano uz dan na jednom dijelu zemlje i noći na drugom dijelu zemlje. I da pitam još nešto. Koje je vaše objašnjenje godišnjih doba?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=182

__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 07.12.2017., 12:37   #170
Dear god
Ali ok. Idemo pretpostaviti da sunce tako kruži iznad zemlje. Onda mi izlazak i zalazak sunca nemaju smisla
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 12:39   #171
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Ok. Južna hemisfera ne postoji kažeš. Molim onda odgovor na pitanje Biljka112 vezano uz dan na jednom dijelu zemlje i noći na drugom dijelu zemlje. I da pitam još nešto. Koje je vaše objašnjenje godišnjih doba?
ma to se kreator zajebava s nama. Sunce i Mjesec je napravio sfernog oblika samo iz zajebancije, a ako niste znali Mars je također zvijezda .
sjeciste kupole pod kojom zivimo i ravne zemlje je negdje na polovima, tako je barem napisao jedan ravnicar...
ocito je kreator neki zabavljac...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 07.12.2017., 12:44   #172
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Dear god
Ali ok. Idemo pretpostaviti da sunce tako kruži iznad zemlje. Onda mi izlazak i zalazak sunca nemaju smisla
don't shoot the messenger
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 07.12.2017., 12:50   #173
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Ok. Južna hemisfera ne postoji kažeš. Molim onda odgovor na pitanje Biljka112 vezano uz dan na jednom dijelu zemlje i noći na drugom dijelu zemlje. I da pitam još nešto. Koje je vaše objašnjenje godišnjih doba?
Nema tu "naše" mi ne klepetamo o naštrebanom "znanju" iz wikipedije ili školskih klupica, nego pojedinačno dolazimo vlastitim promišljanjem do nekih odgovora.

Tako sam zaključio da se godišnja doba izmjenjuju kretanjem sunca poviš zemlje, kad se udaljuje od određenog dijela onda je tamo hladnije.

Znači Zemlja se ne "klacka", ne koristi klackalice niti kakva druga pomagala iz lunaparka.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 07.12.2017., 12:53   #174
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
don't shoot the messenger
Nisam niti mislio da ti odgovoriš na pitanje. Quotirao sam tebe jer se referiram na link
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 12:54   #175
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
ma to se kreator zajebava s nama. Sunce i Mjesec je napravio sfernog oblika samo iz zajebancije, a ako niste znali Mars je također zvijezda .
sjeciste kupole pod kojom zivimo i ravne zemlje je negdje na polovima, tako je barem napisao jedan ravnicar...
ocito je kreator neki zabavljac...
Ma to se svemir opako sprda sa nama kad su nam u sobama okrugli lusteri a pod ravan...

Još jedan sjajan prikaz booller bi like "logike".
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 07.12.2017., 13:04   #176
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nema tu "naše" mi ne klepetamo o naštrebanom "znanju" iz wikipedije ili školskih klupica, nego pojedinačno dolazimo vlastitim promišljanjem do nekih odgovora..
Kada zimi otvoriš prozor, da li ti u sobu ulazi hladnoća ili ti izlazi toplina?
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 13:20   #177
Alatničar, vi ovdje naklapate o vrhunskim budalaštinama. Kako ste došli do njih ostaje tajna. Čini se kao epidemija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 13:52   #178
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Nisam niti mislio da ti odgovoriš na pitanje. Quotirao sam tebe jer se referiram na link
Ne znam koliko posjećuješ PZ, ali citirani forumaš na "sličnoj temi tamo", iako po profesiji fizičar, uzeo je na sebe teret dokazivaja da je zemlja ravna ploča. Čisto da imaš kontekst i da ne misliš da je zaista uvjeren u to.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 07.12.2017., 14:04   #179
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko posjećuješ PZ, ali citirani forumaš na "sličnoj temi tamo", iako po profesiji fizičar, uzeo je na sebe teret dokazivaja da je zemlja ravna ploča. Čisto da imaš kontekst i da ne misliš da je zaista uvjeren u to.
Daj mi link na temu. Mislim da ce biti zanimljivije slusati teze o ravnoj zemlji nekoga tko to pokusava putem zakona fizike nego teoretičara zavjere
SnakeDoc is offline  
Old 07.12.2017., 14:05   #180
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
"Preskačemo"
Kome se više da nakon 3g diskutiranja o istoj temi davati povoda za replay pokvarene gramofonske poloče.
3 godine? ova je tema od 2016.g., osim ako se ne referiraš na neke druge teme za koje ne znam

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A ovo "južna hemisfera" koja u biti i ne postoji, niti se ni na najocrtanijim soto blogovima može naći naziv i jedne jedine zvijezde sa južne hemisfere koju ne vidimo mi ovdje je isto, savršeno oslikava ono o čemu sam pisao.
Oh, spomentu ću to poznanicima u Australiji da žive u zabludi

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nema tu "naše" mi ne klepetamo o naštrebanom "znanju" iz wikipedije ili školskih klupica, nego pojedinačno dolazimo vlastitim promišljanjem do nekih odgovora.
Zapravo ja uopće ne koristim wikipediju

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tako sam zaključio da se godišnja doba izmjenjuju kretanjem sunca poviš zemlje, kad se udaljuje od određenog dijela onda je tamo hladnije.
Znaš da je sunce ljeti najdalje od zemlje? To možeš i sam vidjeti, ali preporučam da zaštitiš oči

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Znači Zemlja se ne "klacka", ne koristi klackalice niti kakva druga pomagala iz lunaparka.
Tu se slažemo! Premda neki ravnozemljaši govore da na kupoli postoji cijeli jedaqn mehanizam koji pomiče nebeska tijela.. ko u lunaparku
jednoumlje is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.