Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 07:49   #4101

Još malo pa subota i kićenje!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 08:12   #4102
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Jao jao, kasniš ubaci u petu
Ne kasnim ja, vi ste uranile

Moram sutra u Kiku kupiti zdjelu u obliku zvijezde za pšenicu i potražiti ili srebrne grane ili srebrni spray i ići u pohod po šumi.
Imam jednu vazu s kojom inače ne znam što da radim (da, znam čemu inače služe vaze, ali prevelika je, a ja ne volim baš rezano cvijeće), a sinoć mi je sinulo da mogu u nju uvaliti grane s lampicama
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 07.12.2017., 08:35   #4103
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ne kasnim ja, vi ste uranile

Moram sutra u Kiku kupiti zdjelu u obliku zvijezde za pšenicu i potražiti ili srebrne grane ili srebrni spray i ići u pohod po šumi.
Imam jednu vazu s kojom inače ne znam što da radim (da, znam čemu inače služe vaze, ali prevelika je, a ja ne volim baš rezano cvijeće), a sinoć mi je sinulo da mogu u nju uvaliti grane s lampicama
imaš u Sparu srebrni sprej. dobro pokriva. ja ofarbala šišarke.

edit: Cats, ti si dobra duša.
kem is offline  
Old 07.12.2017., 08:54   #4104
Vaze i zdjele s kojima inače ne znaš šta bi su dušu dale za božić. Ja sam u božićne dekoracije po dnevnom boravku ukomponirala 15-ak komada vaza, zdjela, tanjura i ostaloga što inače samo stoji po vitrinama. Što je najgore i dalje nije prekičasto jer je boravak ogroman. Morat ću još kopat po ormarima.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 09:05   #4105
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
imaš u Sparu srebrni sprej. dobro pokriva. ja ofarbala šišarke.
Thanx, ako je dobar za šišarke bit će i za grane

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Vaze i zdjele s kojima inače ne znaš šta bi su dušu dale za božić.
Apsolutno. Još samo da joj nađem svrhu i za ostatak godine

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ja sam u božićne dekoracije po dnevnom boravku ukomponirala 15-ak komada vaza, zdjela, tanjura i ostaloga što inače samo stoji po vitrinama. Što je najgore i dalje nije prekičasto jer je boravak ogroman. Morat ću još kopat po ormarima.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 07.12.2017., 09:16   #4106
A neš ti problema skupit 15 komada. Ja sam isto prvo mislila da su 3,4 pa sam krenula brojat.
Samo na ove dve slike imam 7 komada koji stoje desetljećima u vitrini i nikad nisu bili u uporabi. U ovu donju usku vazu još moram nešto stavit, samo moram osmislit šta... Možda veprinu ili nešto.



__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 09:26   #4107
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Thanx, ako je dobar za šišarke bit će i za grane
nnč.
e, tebi sam htjela reći da Calzedonia u izlogu ima čarape na zvjezdice.
tražila sam sebi na točkice i zapamtila ove.

sad ste me sjetile, sestra ima neku pretešku zdjelu, više ogromni tanjur, u obliku zvijezde i ne da je baciti. sad ću joj natrpati kuglica i mašnica za dekoraciju unutra. barem neka korist kad već zauzima mjesto na polici.
kem is offline  
Old 07.12.2017., 09:30   #4108
U vitrini još imam nešto ovakvo, kao ovaj najdesniji vrč s poklopcem. Mislim, nije vrč nego ovo, uopće ne znam čemu to inače treba služit. Problem je što je od hrapavog stakla pa se ne vidi dobro šta je unutra i sad moram osmislit kako to iskoristit, a šteta je da ne iskoristim. eni ajdijas?
Ostat će mi vitrina prazna kad ja navalim ovu subotu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 09:37   #4109
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
U vitrini još imam nešto ovakvo, kao ovaj najdesniji vrč s poklopcem. Mislim, nije vrč nego ovo, uopće ne znam čemu to inače treba služit. Problem je što je od hrapavog stakla pa se ne vidi dobro šta je unutra i sad moram osmislit kako to iskoristit, a šteta je da ne iskoristim. eni ajdijas?
Ostat će mi vitrina prazna kad ja navalim ovu subotu.
to je nešto za slatkiše, samo na stalku? zakelji nekog mini medvjedića za podnožje, kao da se penje gore, a unutra medenjake.
kem is offline  
Old 07.12.2017., 09:42   #4110
Pa da, valjda bi trebalo bit za slatkiše. Kao velika čaša na stalku i ima poklopac.
Ali onda moram stvarno stavit medenjake unutra pa ću ih odmah pojest. Više naginjem k nejestivom. Hm, dobro, uvijek mogu za probu stavit medenjake u subotu, pa i ako ih pojedem, u nedjelju ću stavit kuglice i lampice...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 09:47   #4111
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
A neš ti problema skupit 15 komada.
Ja nemam ni jednu ukrasnu zdjelu
Sve što imam su vulgaris zdjele, kuhinjske, i one imaju svoj svrhu.

Quote:
kem kaže: Pogledaj post
nnč.
e, tebi sam htjela reći da Calzedonia u izlogu ima čarape na zvjezdice.
tražila sam sebi na točkice i zapamtila ove.

sad ste me sjetile, sestra ima neku pretešku zdjelu, više ogromni tanjur, u obliku zvijezde i ne da je baciti. sad ću joj natrpati kuglica i mašnica za dekoraciju unutra. barem neka korist kad već zauzima mjesto na polici.
Znam za čarape, vidjela sam ih na reklami sa Juliom Roberts i promptno reagirala

Sestra ima pravo, ništa u obliku zvijezde se ne baca
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 07.12.2017., 09:53   #4112
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ja nemam ni jednu ukrasnu zdjelu
Sve što imam su vulgaris zdjele, kuhinjske, i one imaju svoj svrhu.
Mislim da se moraš zaputit u vitrine kod mame, bake, none ili nekog starijeg... Ti stari ljudi su obožavali gomilat ukrasne zdjele, tanjure, šalice, čaše... i nikad ih ne koristit.
To me sjetilo da imam još jednu veliku plavu zdjelu s kojom stvarno ne znam šta bi.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 10:10   #4113
jel netko zna gdje ima prozirnih kugli? u koje bi stavila neke porukice ili slicno.
bila sam u Kiku, tamo nema. pa ako je netko u svojim pohodima naletio na nesto slicno...
c.c. is online now  
Old 07.12.2017., 10:19   #4114
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Mislim da se moraš zaputit u vitrine kod mame, bake, none ili nekog starijeg... Ti stari ljudi su obožavali gomilat ukrasne zdjele, tanjure, šalice, čaše... i nikad ih ne koristit.
Nema teorije, ja sam za minimalizam, ne želim te stvari po kući
To je sve zbog moje majke, kraljice kiča, koja cijeli svoj život natrpava regale i police i vitrine svakakvom kramom pa sam stvorila averziju na bilo što ukrasno.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
To me sjetilo da imam još jednu veliku plavu zdjelu s kojom stvarno ne znam šta bi.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 07.12.2017., 10:20   #4115
Pa posudi od majke i vrati joj iza nove godine.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 10:43   #4116
Dobro ste me sjetile... mogla bi ja od stare uzeti svoje Villeroy zdjele. Imam samo jednu malu božićnu njihovu i jednu šalicu za čaj... skup sport skupljanje njihovog božićnog porculana pa ću morat nadopunit. Ali super ideja izložiti ih više
VeronaM is online now  
Old 07.12.2017., 11:03   #4117
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Mislim da se moraš zaputit u vitrine kod mame, bake, none ili nekog starijeg... Ti stari ljudi su obožavali gomilat ukrasne zdjele, tanjure, šalice, čaše... i nikad ih ne koristit.
To me sjetilo da imam još jednu veliku plavu zdjelu s kojom stvarno ne znam šta bi.
Tako imam i ja, samo što u mene nije u korištenju samo sad, nego više manje stalno neke naizmjenično, spremim pa mijenjam kad mi dosadi. Hrpu imam štokristala, što porulana, što finog stakla. Uvijek napunim bombonima, čooladicama, bombonijerama, dekoracijama, svjećicama... Tako da je i sada tako samo malo bogatije... Nisam to ni slikavala, to mi je nekako standardno
tiluriumm is offline  
Old 07.12.2017., 11:07   #4118
Ovim mojima je ovo premijerni izlazak iz vitrine nakon 50 godina... ok, osim kad prašinu brišem ili selim vitrinu lijevo desno.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 07.12.2017., 15:00   #4119
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Jutros prije posla sam stavila vrećicu od sv. Nikole pred vrata susjeda, imaju dvoje djece. To im je obično spremala baka, koju sam isto poznavala. Ovo im je prvi prosinac bez bake. Opraštajući se s njom u mislima obećala sam joj da ću nastaviti tradiciju.
baka Cats

Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
jel netko zna gdje ima prozirnih kugli? u koje bi stavila neke porukice ili slicno.
bila sam u Kiku, tamo nema. pa ako je netko u svojim pohodima naletio na nesto slicno...
moglo bi biti u Hobby Art Chemaco, u vukovarskoj
zvrcni ih prije nego se uputiš

btw, hobotnica je 90 kn/kg
baja is offline  
Old 07.12.2017., 15:03   #4120
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
baka Cats
V.d. baka



Quote:
baja kaže: Pogledaj post
moglo bi biti u Hobby Art Chemaco, u vukovarskoj
zvrcni ih prije nego se uputiš

btw, hobotnica je 90 kn/kg
U prvi čas sam mislila da hobornice stavljate u te kugle a kad bolje razmislim to je sasvim neloša ideja
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.