Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 22:25   #181
Ja psa od 14 godina (!!!!!) kojem je sad pred kraj potrebna sva moguća briga i njega ne bi držala vani. Ako cura ne može (a nadam se da je razlog teška alergija, a ne fiks ideje oko dlaka), možda mogu roditelji.

Ja se također slažem s Didi oko izbora životnog partnera. Ovaj pas kao što kažeš - neće dugo, ali bi želio drugog i želio bi da je s vama u kući i vani ako želi. Druga polovica to ne želi. Ozbiljno razgovarajte prije nabavke drugog psa, jer eto, ja sam jedna od onih osoba koja smatra da ako pas ne može imati pristup u kuću, nije ga niti poželjno imati. Meni je jednostavno nepojmljivo da pas kojeg smatram članom obitelji, koji treba moju skrb (pogotovo kad su vrlo mladi ili kad ostare ili kad se razbole) ne može biti samnom i uz mene u kući. Nisam protiv toga da pas bude vani, neke pasmine i psi preferiraju biti vani, ali apsolutno odbijanje da pas može u kuću mi je neprihvatljivo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:31   #182
Nema sanse da bi ja svog psa bacila van radi ikog,ako joj je stalo do tebe nece to zahtjevat,ja joj to ne bi dozvolila,pogotovo tako starijem psu kojem kako sam kazes nije dugo preostalo,pa makar pod cijenu raskida
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 06:56   #183
ako je problem dlaka, ima pasa koji se ne linjaju. Samo ih treba onda šišati.

Da ne ulazaim dublje, isto tako, možda cura nije navikla na pse. Ali ako nabavite vašeg, možda će promijeniiti stav o tome..
Jer jedno je unaprijed odbijanje, a drugo je kad zavoliš svog psa i počneš ga doživljavati kao člana obitelji..

ali da ovo za starijeg psa je meni više zabrinjavajuće.. da je tako strašno pustiti ga unutra po hladnoći..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:47   #184
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Imamo (ja i moja familija) predivnog i velikog psa koji sa nama živi već 14 godina u kući sa velikom okućnicom.
Živi li taj pas isključivo NA dvorištu ili ima pristup kući?!


Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Sad na toj kući radim još jedan kat gdje ću useliti sa curom. Ona ne želi psa imati u stanu već u vrtu. Ja sam nerado pristao na to ali što je tu je.
Ah, očito ima nešto zlatno. Vaginu?



Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Starci isto za sada ne žele imati sljedećeg psa u stanu (da, govorimo o psu kojeg još ni nemamo, ali ja volim pse tako da ćemo jednog dana kada nas sadašnji pas napusti sigurno udomiti novog)
Bolje nemojte, ti si jedini u toj kući koji u biti istinski želiš psa; ostali imaju previše uvjeta i preduvjeta.

Moj plan je da u svakom slučaju napravim tom budućem psu jednu cosy kućicu iza kuće, nekakav dugački lanac na kojeg ga možemo zakačiti kada se u uredu primaju stranke ili kada imamo goste ili nešto. Kažem u svakom slučaju jer mislim da će ga starci odmah udomit. [/QUOTE]

Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
No ono što me brine je to što bi ja ipak htio da on ponekad dođe u moj stan, stim da nebi htio da se previše udomaći jer curi ipak smeta. (dlaka ju zeza).

O sirota ženskica. Jel teški alergičar ?

Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Dal je izvedivo da se pas nauči na to da bude vani, a da mu nije strano da ga ponekad zovemo unutra a ponekad izbacimo van?
Izvedivo je; al se to zove pederizam nad drugim živim bićem. A zove se i još : jebali bi se ali da nam ne uđe.

A i šta češ ti dobiti s time? Ionako su psi samo tebi jako dragi. Bolje da u tom slučaju sebi napraviš neku garažicu, grijanu, pa se tamo spuštaj družiti sa psom.



Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Neznam, malo mi je glupo da imam psa koji je uvijek u vrtu dok sam ja uvijek u kući. Šta kažete?
Bogumi, glupo je da. Imati nekoga tko će te obožavati više od sebe samog ali će biti samo "lutkica iz vrta"

A glupo je i sparivati se sa osobama koje nisu istih svjetonazora kao mi sami kada su u pitanju bitne stvari.

A skrb i ljubav spram drugog živog bića je ajko bitna stvar koju treba odmah razjasniti na početku svake veze ili je sve bez veze.......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.12.2017., 09:37   #185
Ajme kutusa sa ovim drugim si me tako nasmijala da ne mogu doci sebi
da kratko ispricam ja prije nego sam upoznala muza sam imala psa koji je spavao s menom na krevetu isao na kauce itd...znaci imao je sve dozvoljeno kao i covjek,jedino nije jeo sa nama za stolom
i sad moj muz dolazi iz familije gdje se ne podnose zivotinje ni blizu ni na daleko da ne kazem mrze jer to ne mogu cuti
kad smo poceli zivit skupa nije mi palo na pamet da od tog dana mom psu zabranim da i dalje ide na kauc,krevet itd... ako istinski mene voli,cijeni preci ce preko svega toga.znam da ce se mnogi zgrazat na to ali briga me
Jedino sta moram priznat da se muz promjenio od kad smo skupa po pitanju zivotinja ne mrzi ih ko npr njegova braca,moja draga svekrvica koja kad dodje kod mene samo vice makni se od mene makni ne podnosim nista dlakavo kraj sebe,ali puknut ce mi film vec godinama trpim i tome ce jednom doci kraj.nije da sad uzme psa u krilo grli ga ljubi kao ja ali normalno podnosi psa u stanu i prema njemu se ponasa.cak je on inzistirao radi sina da ponovno uzmemo psa nakon sta je pokojni mi otisao
tako da nema na svijetu toga doticnog koji bi meni uskratio moju ljubav,veselje nesto sta mene uveseljava od kad se probudim dok navecer ne legnem
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:09   #186
Mislim da se autor neće ovdje više pojaviti.

Kada nekoga voliš neke stvari otrpiš zbog te osobe. Da baš baš ne volim životinje (nemam baš lijepo mišljenje o takvim osobama), a moja druga polovica baš baš voli životinje mislim da bi našla neki kompromis. Ok, nemre mi u krevet, osiguraj mu/joj neki kutak di će spavati a di nikome ne smeta (a da nije marš u dvorište i na lanac), ti se bavi s njom/njime, vodi vetu i ostalo. Ne vidim di je problem.

Ja od svojih partnera ne očekujem da dijele moju ludost za živinama, al očekujem da poštuju to da mi je stalo i da mi ne pada napamet u ime ljubavi bacat živinu na ulicu ili je poklanjati nekome. Govorim za postojeće živine. Za neke buduće nove bi se dogovarala sa partnerom da li i kako i što mu je prihvatljivo.

Ako je cura stvarno jako alergična ispričavam se, ali najčešće je to samo dobra izlika da se šutne živina vanka. Imam takvih primjeraka oko sebe, alergični su po potrebi. Zanimljive neke alergije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:34   #187
Potpuni OF ali - ako je meni normalno imati psa u kući, kako se mogu zaljubiti ili misliti da imam isti sustav vrijednosti sa osobom koja smatra da je pas za lanac iza kuće? Kužiš?

To je kao da je meni potpuno normalno da mi partner bude zagriženi vjernik koji svaki dan pohodi misu - sorry, ne mogu se ni zaljubiti u takvu osobu.

Zato se i raspada skoro svaki drugi brak - ma sveee mooože, kompromisi sveee... Dok život ne lupi.

Dečko, ako si svoj čovjek, normalan i zdrav u glavu - postavi jasnu granicu odnosa - gdje pas može ili ne može - ne po tome što cura kaže nego TI.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:54   #188
Aarone, ja bih na tvom mjestu predložila curi da proba ona par noći provesti u kućici na dvorištu pa ako joj se svidi, može i pas.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:33   #189
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ajme kutusa sa ovim drugim si me tako nasmijala da ne mogu doci sebi

Neka sam te! :klap:

Ni suprug mi nije odrastao u okruženju u kakvome sam ja što se tice drugih živih bića sem čovjeka. KOd njega je bilo da je čovjek, jasno, uzvišena spodoba a ostalo sve valja samo ukoliko imamo koristi od toga. Ii za pojesti ili za izrabljivati radom. Imali su tokom njegovog odrastanja dva psa ; oba su bila na lancu cijeli život. NJegovi roditelji su i dan danas takvih poleda i naši psi su prvi psi u njihovom životu koje su oni podragali. Sveki sa veikim oprezom a svekar ajde malo opuštenije.

No, suprug mi nije pobrao njihove svjetonazore, ima sasvim uredne stavove spram drugih živih bića te svako poštuje. I dakako da je to bilo jedna od prvih tema kada smo se upoznali; jer to JE zaista bitna tema.

Tko kako stiska pastu za zube je totaln irelevantno.



Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da se autor neće ovdje više pojaviti.
To bi bilo šteta, po njega; jer možda bi malo zastao pa i promislio o nekim stvarima.



Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Potpuni OF ali - ako je meni normalno imati psa u kući, kako se mogu zaljubiti ili misliti da imam isti sustav vrijednosti sa osobom koja smatra da je pas za lanac iza kuće? Kužiš?
Apsolutno točno!

Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
To je kao da je meni potpuno normalno da mi partner bude zagriženi vjernik koji svaki dan pohodi misu - sorry, ne mogu se ni zaljubiti u takvu osobu.
Ea, i ovo gore.....

Postoji nekolicina krucijalnih stvari u kojima se ljudi moraju slagati; sve ostalo je zaista nebitno.

Ti bitni životni svjetonazori, ta bitna pitanja; to se mora kod obije strane poklapati. O svemu ostalome se ljudi dogovore.



Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Zato se i raspada skoro svaki drugi brak - ma sveee mooože, kompromisi sveee... Dok život ne lupi.
Heheheh, nema takvih kompormisa a i ne mora ih biti.

NIsmo svi za svakoga. Različitosti su dobre, ali ona esencija se mora poklapati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:50   #190
Ja isto nema šanse da bih bila s nekime kome je normalno psa držati na lancu.
Moji spavaju u našim krevetima. Imaju pristup svugdje. Mačka isto, čak i više (s obzirom da mi se psi ne pentraju po stolu )
Ne očekujem da mi je partner "lud" kao ja ali psi ostaju u krevetu. Koliko je to moguće, jel.
Iskreno mislim da netko tko istinski ne voli životinje ne bi ni mogao voljeti mene; životinje su jednostavno toliko integrirane u moj život. I bit će i dalje.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:00   #191
Da vas ne citiram SVE pojedinačno, citirat ću sebe.

Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Starci isto za sada ne žele imati sljedećeg psa u stanu (da, govorimo o psu kojeg još ni nemamo, ali ja volim pse tako da ćemo jednog dana kada nas sadašnji pas napusti sigurno udomiti novog)

Moj plan je da u svakom slučaju napravim tom budućem psu jednu cosy kućicu iza kuće
Moram vam reć da ste totalni idioti.
Slobodno se vratite stranicu nazad i provjerite što piše.

Kruti i nefleksibilni u razmišljanju i shvaćanju, odmah napadate čovjeka koji je došao po savjet i ima samo dobre namjere, jer čak i da želim izbacit starog psa u kućicu, ovo nije način komunikacije.
Razapni ga jer misli drugačije od mene. Predloži mu da prekine s curom iako neznaš ništa ni o njoj, ni o njemu,niti o čemu piše.

Oprostite što razmišljam koji korak unaprijed.
I oprostite što sam mislio da su većina vlasnika pasa integentne osobe. Na ovom forumu očito nisu.

Over & out.

Zadnje uređivanje Aaron McLoughlin : 07.12.2017. at 16:05. Reason: Pišem krivo kad mi ljudi dignu živac
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.12.2017., 16:19   #192
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Moram vam reć da ste totalni idioti.
Pretekao si me. Upravo sam htjela napisati da se rasprava otela kontroli, najblaže rečeno, i da se tako nikome neće pomoći - ni ljudima ni psu.
Quote:
Slobodno se vratite stranicu nazad i provjerite što piše.
Ako smijem sugerirati, vrati se ti do mojega i Smartiena posta pa vidi što smo ti napisale.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:24   #193
Ja bi mu sugerirala da sljedeći puta piše malo razumljivije, a ne da se mora dešifrirati rečenicu po rečenicu da bi se shvatilo šta je on zapravo htio reći.

Ako je većina shvatila suprotno od onoga što je želio reći onda nije stvar u drugima već u njemu i njegovom izražavanju. Ili to ko u onom vicu sa Mujom i autocestom, svi idioti voze u suprotnom smjeru.

Arone dopusti da ljudi ovdje imaju različita iskustva i da su se neki nagledali svačega (od izbacivanja živina jer se ide na more, jer je došlo dijete, zlostavljanja životinja i nadalje) pa da nekad burnije reagiraju na neke stvari. Jebiga napisao si tako da te se shvatilo da zbog tvoje cure 14 godina starog psa koji je navikao biti unutra izbacujete van na dvorište. Skužaj zašto nisi dobio tapšanje po ramenu i zašto je burnija reakcija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:11   #194
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pretekao si me. Upravo sam htjela napisati da se rasprava otela kontroli, najblaže rečeno, i da se tako nikome neće pomoći - ni ljudima ni psu.
ja se slažem. ne znam čemu uopće tendencija na forumu da se kreće osobno napadati nekoga tko je tražio savjet. i odmah osuđivati i biti posprdan...

ne kažem svi, ali ono, zar nema više smisla dati neki savjet, potaknuti nekoga da više porazmisli o nečemu...ne ismijati i moralizirati i zgražati se. najlakše bit baba valjda
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:14   #195
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja bi mu sugerirala da sljedeći puta piše malo razumljivije, a ne da se mora dešifrirati rečenicu po rečenicu da bi se shvatilo šta je on zapravo htio reći.

Ako je većina shvatila suprotno od onoga što je želio reći onda nije stvar u drugima već u njemu i njegovom izražavanju. Ili to ko u onom vicu sa Mujom i autocestom, svi idioti voze u suprotnom smjeru.
Meni se čini da je stvar u drugima koji su pročitali ono što su željeli pročitati jer im se ne da čitati svaku rečenicu. Preletit ćemo preko teksta i shvatiti ono što se nama sviđa?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:30   #196
Ja sam shvatila da je riječ o budućem psu i svejedno mi nije ok da bude isključivo na dvorištu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:43   #197
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da je riječ o budućem psu i svejedno mi nije ok da bude isključivo na dvorištu.
Eto. Bez zamjerke, ali upravo ovime dokazuješ ono što je Coco Nut napisao.
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je stvar u drugima koji su pročitali ono što su željeli pročitati jer im se ne da čitati svaku rečenicu. Preletit ćemo preko teksta i shvatiti ono što se nama sviđa?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:41   #198
ovdje prestaje.


Također, ladytoto ima koristan savjet, pa bi bilo lijepo sjetiti ga se sljedeći put prilikom susreta s neistomišljenikom.

Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
...ne znam čemu uopće tendencija na forumu da se kreće osobno napadati nekoga tko je tražio savjet. i odmah osuđivati i biti posprdan...

ne kažem svi, ali ono, zar nema više smisla dati neki savjet, potaknuti nekoga da više porazmisli o nečemu...ne ismijati i moralizirati i zgražati se. najlakše bit baba valjda




Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:07   #199
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Eto. Bez zamjerke, ali upravo ovime dokazuješ ono što je Coco Nut napisao.
Želiš reći da sam krivo shvatila i da nije riječ o budućem psu koji će biti isključivo u dvorištu osim ako se svi ostali članovi kućanstva magično ne predomisle? Jer:

Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Sad na toj kući radim još jedan kat gdje ću useliti sa curom. Ona ne želi psa imati u stanu već u vrtu. Ja sam nerado pristao na to ali što je tu je.

Starci isto za sada ne žele imati sljedećeg psa u stanu (da, govorimo o psu kojeg još ni nemamo, ali ja volim pse tako da ćemo jednog dana kada nas sadašnji pas napusti sigurno udomiti novog)

Moj plan je da u svakom slučaju napravim tom budućem psu jednu cosy kućicu iza kuće, nekakav dugački lanac na kojeg ga možemo zakačiti kada se u uredu primaju stranke ili kada imamo goste ili nešto. Kažem u svakom slučaju jer mislim da će ga starci odmah udomit.

No ono što me brine je to što bi ja ipak htio da on ponekad dođe u moj stan, stim da nebi htio da se previše udomaći jer curi ipak smeta. (dlaka ju zeza).
Dal je izvedivo da se pas nauči na to da bude vani, a da mu nije strano da ga ponekad zovemo unutra a ponekad izbacimo van?

Mislim da je to utopija i da to neće funkcionirati ali možda neko ima upravo takvo iskustvo.

Neznam, malo mi je glupo da imam psa koji je uvijek u vrtu dok sam ja uvijek u kući. Šta kažete?
Ne znam šta se tu ima krivo shvatiti. Nitko osim njega ne bi htio psa u kući. Plan je nabaviti psa i nadati se da će se svi predomisliti. Dok se to ne dogodi pas će biti na dvorištu, što je možda cijeli život. Pod pretpostavkom da Aaron i njegovi ne provode većinu dana na dvorištu (pogotovo preko zime), meni to nije ok.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:28   #200
Off rasprava prebačena je na chat.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.