Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 09:02   #281
Kako su uopće kažnjeni VW čelnici u Europi zbog ovoga?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:03   #282
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
Pa sad ima smisla "ubrzat to rikavanje". Kao sto sam vec vise puta napisao u ovoj temi-Tko god ima auto s ovim motorom i kilometrazu iznad 120-150 kkm, a dosad mu nista nije crklo (npr. meni nije nikad nista crklo, a imam preko 140 kkm) ima i veliku sansu da mu crkne barem EGR i ako ne obavi update to ce platit sam. E sad imamo mogucnost obaviti update pa kad crkne da nam servis to popravi pod garancijom. Moj auto ispunjava sve navedene kriterije za garanciju ili kako je zovu "mjeru povjerenja". Na zadnjem servisu sam potpisao formular u kojem je razlog neobavljanja "nedostatak vremena", tako da sam sad opet na vagi da obavim update i dobijem 2 godine garancije...
Svakako nije lose dobit 2 godine garancije na navedene dijelove na 8 godina starom autu...
Rađe sam platim EGR nego da mi sjebu motor koji odlično radi. Ja ne mislim radit update ni u kojem slučaju
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:24   #283
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma OK, šalim se malo. Nego, ja sam imao osjećaj da si ti mlađi, negdje oko četiri banke kao i ja.
Pa jesam. No da pitam u firmi ove malo starije sto znaci BBC rekli bi britanska radio televizija a ne veliki crni...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:14   #284
Vi idete našoj MrsGahan objašnjavat... eeee hlebinci ste pravi (što bi rekao CD).
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:49   #285
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Vi idete našoj MrsGahan objašnjavat... eeee hlebinci ste pravi (što bi rekao CD).
E da naš E2S prošeće malo i drugim prostranstvima ovog foruma, a ne samo Automobilima, proširio bi malo vidike.. Ide gospođi Nježnoj nešto objašnjavati o "britanskom radiju"...

Slomio sam se od smijeha jutros...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:31   #286
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
E da naš E2S prošeće malo i drugim prostranstvima ovog foruma, a ne samo Automobilima, proširio bi malo vidike.. Ide gospođi Nježnoj nešto objašnjavati o "britanskom radiju"...

Slomio sam se od smijeha jutros...
Pa covjece ja sam vec "veliki" celebrity ovdje kuda sam bila kod one dokumetacije o George orwellu "big Brother".

Ali znas kod tok dodavanja Sam morala igrati tu loptu, i odlicni dupli pas je uspio...;-)

Ali sto ce tek reci kada sazna da Henry Miller nije designer (p)lexus-a.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 07.12.2017. at 14:07.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:42   #287
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Direktor VW-a Amerika dobio 7 godina zatvora zbog afere Dieselgate. Sada će u nekoj rupčagi od američkih zatvora sedam godina svakodnevno primati BBC, ima da mu oči ispadnu. Pa ti čačkaj po softveru..
da je umjesto VAG-a bila riječ o mercedesu, moglo bi se reći: pa ti čačkaj mečku
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:00   #288
Evo, da se pohvalim, PIA vratila lovu za klapnu gasa
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:24   #289
Znaci da sumariziramo malo bitno u ovoj temi.
Prvo smo od ovoga:
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Ti živiš u nekim VW bajkama.
Ovo što ti pričaš možda može proći nekoj u uređenoj državi a ne u Hrvatskoj.
Ciljano ćeš si sranje na autu napravit., i onda ćeš poslije tu na forumu kukat.
Pa preko ovoga:

Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Sve je jasno, ali ti tražiš pismenu garanciju od 24 mjeseca na sve kvarove koji mogu biti posljedica izmjene softwarea.
Moje mišljenje je da nema nikakve šanse da to dobiješ. Mislim, bilo bi mi drago da dobiješ, probaj i definitivno javi ovdje, ali šansa ti je praktički nikakva.
Sve dok na EU razini VW (ili tj regulator koji ga mora natjerati) ne identificira vezane dijelove koji umiru zbog updatea, nikakvo pisano jamstvo nećeš dobiti.
I ovoga:

Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Mislim da da
Tužno za ljude koji su već iskeširali pare - nisam siguran koliko retroaktivno to može djelovati za već uplaćena sredstva.
Treba prokopati malo dalje ovaj dio
- mislim da VW neće sam nuditi ovo, već da će trebati povlačiti poluge
skupa s ovim:

Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Treba naći tu direktivu, isprintati i sa time doći.
A ovo...
kako smo vidjeli tu na forumu, je jednostavno drska laž.
Edit, površni google search kaže da nema direktive još, diskusija je još u tijeku.
https://euobserver.com/tickers/138229
Pa je bio dobar savjet ovo da se priceka:

Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Ma nema šanse - dok nemaš čitabu sa egzaktno specificiranim dijelovima koji su unutar vezanog jamstva i uvjete garancije (e.g. vozilu nije skinut DPF, nije bilo preinaka na motoru, nije bio "čipiran") možeš zaboraviti na sve osim "dobre volje". Nema dobre volje sve dok te regulator ne stisne, novci su u pitanju.
Vidiš da ionako VW tvrdi da se "ništa nije promijenilo", da su oduvijek bili korektni i zamjenjivali dijelove. Aha.
Da sam na mjestu ljudi koji su van jamstva i nisu obavili update, pričekao bih dok se to ne specificira, i dok ne dobiješ nešto sa čime možeš mahati.
I na kraju smo ipak dosli do ovoga:

Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
Evo, da se pohvalim, PIA vratila lovu za klapnu gasa
Znaci uglavnom su svi davali nikakve sanse da se lova vrati i onima koji su prije svega ovoga mjenjali klapne ili EGR (ali nakon update-a).


Sad na kraju zakljucak je da ipak nismo u toliko neuredjenijoj drzavi od ostatka EU (barem po ovom pitanju). Sad svi koji naprave update - ispunjavaju uvjete iz "servisne mjere povjerenja" imaju pravo na pisanu garanciju (sad i ne treba pisana posto je javno objavljeno na sluzbenim stranicama). A imaju pravo i na povrat love ukoliko su u medjuvremenu sami placali kvarove.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:45   #290
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Kako su uopće kažnjeni VW čelnici u Europi zbog ovoga?
Kako kako? Pa dobili su bonuse i božićnice, nismo u Americi
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:17   #291
Evo regao sam se samo zato jer vise ne znam dalje,trebam pomoc.
Dakle odfurao sam auto (Polo 1.6TDI 90ks,2012. godina) na lakiranje u jedan ovlasteni servis,nista strasno.Napomenuo tamo da ne zelim da mi se radi update,na sto mi je receno da trebam potpisat izjavu,na sto sam ja pristao.Nakon sto je auto ofarban i nakon sto sam ga preuzeo mi je bio cudan te je u jednom trenu poceo trokirat (nije primao gas) te sporije ubrzava.Zovem tamo (586. put jer bi prije Trumpa dobio nego njih) i pitam da li je radena NOX servisna mjera,na sto lik otvori nalog i veli da je.Sada ja njemu kazem da sam potpisao da to ne zelim na sto ce on meni "a onda ipak nije".Nakon jos 100 poziva me pozovu tamo da vide da li je raden update i naravno da je.Imam nalog na kojemu pise da se servisna mjera nije trebala odradit ali je ipak odradena.I sada pocinje onaj "zabavni dio".Pitam lika tam da mi da kopiju dokumenata koje sam potpisao tamo na sto ce on meni "nisu provedeni pa sam ih bacio".Naravno ja poceo p.... i uzmem auto i odem doma s njim.Naravno auto i dalje sa istim problemima.Trokiranje se dogada rijetko ali cijelo vrijeme kao da sporije vuce.Sastavim ja kratki dokument koji objektivno opisuje situcaiju da sam dofurao auto i da su protiv moje volje radili update te da su papiri baceni.Naravno da nisu to htjeli potpisati.Zvao ih prekjucer i po 100. put mi je receno da ce mi se netko javiti ali oni uredno ignoriraju sve to.Sada sam im poslao reklamaciju gdje trazim da se vrati softver (prvo su tvrdili da je to nemoguce pa da je ipak moguce) i zove mene covjek da je on dobio dopis iz nje. gdje kazu da sada pak to opet nije moguce.Na kraju se sve svelo na to da mi je lik rekao da ako hocu da ih tuzim.Jos mi spomeuo da bi se mozda trebao rijesit autaZnaci ono,stav "sorry,zasrali smo,ako ti ne pase tuzi nas".Znaci ja bi se sada godinama trebao vucarat po sudovima zbog fuserskog posla na autu????
Dakle ja vise ne znam sto da radim,lazu od prvog dana,ne javljaju se na tel. i jos rade budalu od mene.Da li itko ima kakav savjet ili slicna iskustva?Molim vas pomagajte.Hvala
VWPolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:29   #292
Ako je naredba stigla iz centrale VW-a onda nemaš nikakvu mogućnost reći što se radi, a što ne Čak mislim da si samo možeš pogoršati situaciju nekim naknadnim dopisima, jer ako ti nešto i kihne na autu (a izgleda da je već počelo) moglo bi se dogoditi da ti kažu kako vozilo nije redovno održavano, te da nemaš prava na servis o trošku VW-a.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:35   #293
Bolje da si napravio update, sada barem imaš garanciju na motor i cijeli ispušni sustav do 250.000 km, netko je tu stavljao već dokument, malo potraži.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:39   #294
Ime ovlastenog servisa?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:05   #295
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ako je naredba stigla iz centrale VW-a onda nemaš nikakvu mogućnost reći što se radi, a što ne Čak mislim da si samo možeš pogoršati situaciju nekim naknadnim dopisima, jer ako ti nešto i kihne na autu (a izgleda da je već počelo) moglo bi se dogoditi da ti kažu kako vozilo nije redovno održavano, te da nemaš prava na servis o trošku VW-a.
Ok,ali onda cemu potpisivanje izjava i zasto onda to idu bacati?
Zasto nekome dati izbor i onda reci ko te j... sto si dosao k nama?

Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Bolje da si napravio update, sada barem imaš garanciju na motor i cijeli ispušni sustav do 250.000 km, netko je tu stavljao već dokument, malo potraži.
Svaki put kada udem u auto i kada se vozim mislim da ce mi otici nesto i jos uz to sporije ide.Prije toga je auto radio ko sat.A ako mi nesto ode a oni mi kazu da nije do njih?Znam da zvuci glupo ali to jednostavno meni vise nije isto vozilo
Budem potrazio dokument,hvala.

Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Ime ovlastenog servisa?
Ne znam da li mogu ovjde pa saljem pm
VWPolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:22   #296
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Bolje da si napravio update, sada barem imaš garanciju na motor i cijeli ispušni sustav do 250.000 km, netko je tu stavljao već dokument, malo potraži.
Ako tko ima kakav dokument gdje to piše neka stavi. Frend isto ima problem na G6, samo on je na D tablicama i tamo su počeli prijetiti da će odjaviti vozila čiji se vlasnici ne odazovu na promjenu softvera pa je otišao i sad mu auto dosta više troši nego prije i svašta nešto.

Imam prijatelja koji ima el. servis i on opet može vratiti stari softver što će vjerojatno na kraju i učiniti. Ja sam mu rekao da sam negdje pročitao da vlasnici tih auta dobe produženu garanciju na egr, al njemu su u D rekli da o tome ništa ne znaju.

Po meni VW bi trebao platiti brutalne odštete i dati mogućnost otkupa auta kao i u SAD-u, no Njemačka stoji uz VW i teško da će tako nešto biti i u EU.

Ja iskreno ne bi mirno spavao da kupim novi auto i onda mi ga shebu sa nekim čudnim softverom nakon kojega slijedi gro problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:28   #297
Remapaj auto i gotovo. Dobit ces i vise snage kao plus
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:36   #298
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ako tko ima kakav dokument gdje to piše neka stavi. Frend isto ima problem na G6, samo on je na D tablicama i tamo su počeli prijetiti da će odjaviti vozila čiji se vlasnici ne odazovu na promjenu softvera pa je otišao i sad mu auto dosta više troši nego prije i svašta nešto.

Imam prijatelja koji ima el. servis i on opet može vratiti stari softver što će vjerojatno na kraju i učiniti. Ja sam mu rekao da sam negdje pročitao da vlasnici tih auta dobe produženu garanciju na egr, al njemu su u D rekli da o tome ništa ne znaju.

Po meni VW bi trebao platiti brutalne odštete i dati mogućnost otkupa auta kao i u SAD-u, no Njemačka stoji uz VW i teško da će tako nešto biti i u EU.

Ja iskreno ne bi mirno spavao da kupim novi auto i onda mi ga shebu sa nekim čudnim softverom nakon kojega slijedi gro problema.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Frend bio sa svojim Passatom. Neznam koji kurac mu bi al eto. I preuzme auto, dođe do izlaznih vrata, auto popali pola ploče i crkne. Upali i ostane gorit EDC i grijači. Ajde ostani još jedan dan.
Preuzme drugi dan, napravi par km i opet crkne - upali, blinka ona od grijača i auto ne ide preko 2000 o/min, senf mod.

Zove servis, ovi se čude, kažu dođite nazad. Auto ostane još jedan dan. Preuzme auto (ja se jučer vozio s njim) auto lijepo ide, glatko, niš ne svijetli ali po gradu 2 litre veća potrošnja. Prosjek grad - 10. Ovaj lud, jebe sve po spisku i dan kad je otišao na servis i kad im je dozvolio update .....

Probao sam mu objasnit da LNT ako hoćeš da RADI onda troši gorivo .... pogotovo u gradu. Mislim da sam mu vidio suze u očima.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha, update sa "problematičnim" Passatom .... jučer naveče opet krepao i kolega ga ostavi ispred PIA-e. I danas dođe dijagnoza - EGR (odnosno njegov usrani hladnjak) otišao u vječna lovišta.

I sad slijedi smjeh - koliko mora platit popravak? Ništa. Pod garancijom je jer je napravljen update. Ili kako kažu - bolje se rodit bez kurca nego bez sreće. Jer ako je sreće narast će novi .
Uf, dokument je tu negdje na forumu... Evo primjer CDRW-ov kolega je imao sličnu situaciju.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:45   #299
O cemu vi ??? Procitajte par stranica unazad i linkove na na sluzbene stranice koje sam stavio.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:48   #300
Baš čitam CD-a i ovom mom sad G6 od 105 ks troši ko da ima 200 ks. Isto kaže da se potrošnja digla za oko 2 l. što je sad van svake pameti za tako slab auto.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.