Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 09:35   #641
Očito se prepucavamo. Nema veze nastavimo.
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Obrati pozornost na koliko si mojih pitanja odgovorio i koliko često koristiš svoje vlastito iskustvo kao "standard".
Odgovorio sam na sva smislena pitanja vezana za temu. Moje iskustvo nikad nisam stavljao kao "standard".

Quote:
The Orvilleova je veća.
Kompletno irelevantno. Reality shows imaju još veću gledanost.
Druga mreža, drugi način naplate. Discovery zarađuje više.

Quote:
Bolje nego STD.
Ne.

Quote:
TO nije glup, nego zabavan.
Nekad je humor prizemniji.
Ali puca dosta visoko.
Slažem se da je bilo dosta zabavnih epizoda. Gluposti su u nekim epizodama bile nemjerljive. Ukupni dojam je gledljivo, često zabavno, ali će brzo otići putem negledljivog ako ne poprave scenarije (poglavito rasplete).

Quote:
Posao obavlja loše.
Serija mu kotira lošije od TOa, iako ima dobro ime.
A ti si rekao da je TO glupa, zar ne?
Serija kotira dosta bolje od orville. Ljudi plaćaju masovno za epizode, i kritičari dosta više hvale.

Quote:
Imam argumentacije.
Zašto ideš ad hominem? Želiš moju iskaznicu od mense, ili?
Ako proglasiš gledatelje serije glupim, to više govori o tebi nego o gledateljima serije.

Quote:
Ali je drugi timeline.
Ovo je trebalo biti originalni.
A nije.
Nema orginalnog timeline. Nema čak ni konzistentnosti unutar iste serije, a kamoli kroz serije. Sve je to lagana fikcija.

Quote:
To nije odgovor
Je, nije samo precizan

Quote:
Ok, zanima me onda zašto toliko braniš seriju koja baš i nije nešto?
Tehnički ne branim seriju, nego se prepucavam sa hejterima.
Meni je serija super, ne dira me previše dali se tebi sviđa ili ne.
Iritiraju me hejteri, jel se zadnjih par godina sve više kote.

Quote:
To je normalno izricanje mišljenja.
Satira i parodija su načini izražavanja.
Pa i pljuvanje.
Kad se jedno te isto ponavlja kroz više postova, kroz više korisnika onda to nije satira nego hejt.

Quote:
Ali nije.
Likovi u prošlim serijama su bili inteligentniji, kršenja kanona su bila barem malo argumentirana (u ST svemiru SSSR se nije raspao, što je očiti odmak od naše stvarnosti).
Mijenja se i ukus gledalaca, sve pet, ali...
Ovo nije zabavno.
Ovo je nešto pretenciozno, a bez pokrića.
Osim to su često time travelali u seriji i uvijek je druga prošlost bila pokazana, sasvim slučajno trenutni vremenski period na zemlji.
Nikad nije serija bila predviđena kao nešto zacementirano, te se canon mjenjao kako je pasalo piscu u epizodi.
Zadržavali su neke jednostavne standarde, poput warpa, teleportera i klingonaca da nemoraju smišljavati nove stvari svaki put.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:20   #642
Nije istina da STD stoji bolje od serije Orvillea. Orville je prema ocjenama i kritikama gledatelja definitivno bolje primljen. Ocjene pojedinačnih epizoda, a i same serije Orville su npr. na imdb-u za jedan ili dva rejtinga više od STD-a (malo je ipak teže manipulirati tamo...). A kritičari... njih se moglo i podmititi (da daju visoke ocjene i pozitivnu kritiku za STD), međutim gledatelje ne možeš podmititi.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:31   #643
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Nije istina da STD stoji bolje od serije Orvillea. Orville je prema ocjenama i kritikama gledatelja definitivno bolje primljen. Ocjene pojedinačnih epizoda, a i same serije Orville su npr. na imdb-u za jedan ili dva rejtinga više od STD-a (malo je ipak teže manipulirati tamo...). A kritičari... njih se moglo i podmititi (da daju visoke ocjene i pozitivnu kritiku za STD), međutim gledatelje ne možeš podmititi.
Ozbiljno sumnjam da su za Discovery išli plaćati kritičare. Disney to možda i radi ali CBS jako teško.
Na siteovima takvih stvari od publike glasaju oni koji su najnabrijaniji, a to su "hardcore fanovi" koji po običaju vole hejtati. Niti jedan reboot nije prošao kod takvih fanova, Discovery je još i dobro prošao sa ocjenama.
U svakom slučaju ST publika je zahtjevnija od Orville publike, prema tome ocjene se moraju prilagoditi i tome.
Što se tiče Orville, ako ga se gleda kao lagana komedija stvarno nemam ništa protiv i zabavan je. Jedino se neke radnje moraju drastično popraviti jel su jednostavno glupi raspleti.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:30   #644
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ako ćemo već porediti čiji je veći, Orvilleov je veći. Definitivno. : D
I to je dosta
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Očito se prepucavamo. Nema veze nastavimo.
Ja to radim s argumentima, jbg
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam na sva smislena pitanja vezana za temu.
Što je bilo jako malo.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo nikad nisam stavljao kao "standard".
Kako ne?
Razlika između SFa i Fa?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kompletno irelevantno. Reality shows imaju još veću gledanost.
Druga mreža, drugi način naplate. Discovery zarađuje više.
Mda.
Ljudi zadovoljni STDom
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ne.
Da.
Slobodno googlaj.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Slažem se da je bilo dosta zabavnih epizoda. Gluposti su u nekim epizodama bile nemjerljive. Ukupni dojam je gledljivo, često zabavno, ali će brzo otići putem negledljivog ako ne poprave scenarije (poglavito rasplete).
Vidjet ćemo
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Serija kotira dosta bolje od orville. Ljudi plaćaju masovno za epizode, i kritičari dosta više hvale.
Ima niže ocjene, jbg.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ako proglasiš gledatelje serije glupim, to više govori o tebi nego o gledateljima serije.
Pogledaj što sam napisao.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nema orginalnog timeline. Nema čak ni konzistentnosti unutar iste serije, a kamoli kroz serije. Sve je to lagana fikcija.
Ne bi trebala biti.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Je, nije samo precizan :kok ice:
Koja korist od beskorisnog odgovora?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Tehnički ne branim seriju, nego se prepucavam sa hejterima.
Meni je serija super, ne dira me previše dali se tebi sviđa ili ne.
Iritiraju me hejteri, jel se zadnjih par godina sve više kote.
To je tvoj problem, bojim se.
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kad se jedno te isto ponavlja kroz više postova, kroz više korisnika onda to nije satira nego hejt.

Don Quijote, ste to vi?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Osim to su često time travelali u seriji i uvijek je druga prošlost bila pokazana, sasvim slučajno trenutni vremenski period na zemlji.
Nikad nije serija bila predviđena kao nešto zacementirano, te se canon mjenjao kako je pasalo piscu u epizodi.
Zadržavali su neke jednostavne standarde, poput warpa, teleportera i klingonaca da nemoraju smišljavati nove stvari svaki put.
Ali nikad nisu bili toliko glupi da bi krenuli na gljive.
Jbg
Dosad, barem.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:17   #645
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Tehnički ne branim seriju, nego se prepucavam sa hejterima.
Meni je serija super, ne dira me previše dali se tebi sviđa ili ne.
Iritiraju me hejteri, jel se zadnjih par godina sve više kote.
...
Dakle ako napišem da mi se nekaj u seriji ne sviđa, onda sam hejter?
S time da sam naveo razloge kaj i zakaj mi se ne sviđa, ali to ne znači da sam hejter. Ili?
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:58   #646
Dok vas čitam, u mojoj glavi pojavilo se pitanje: što je esencijalno u ST, postoje li neka pravila odnosno kanon?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:53   #647
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Dok vas čitam, u mojoj glavi pojavilo se pitanje: što je esencijalno u ST, postoje li neka pravila odnosno kanon?
Koliko znam, postoji;
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek
In creating Star Trek, Roddenberry was inspired by the Horatio Hornblower novels, the satirical book Gulliver's Travels, and by works of western genre such as the television series Wagon Train.
...
As early as 1964, Gene Roddenberry drafted a proposal for the science-fiction series that would become Star Trek. Although he publicly marketed it as a Western in outer space—a so-called "Wagon Train to the Stars"[5]—he privately told friends that he was modeling it on Jonathan Swift's Gulliver's Travels, intending each episode to act on two levels: as a suspenseful adventure story and as a morality tale.[6]


Imaš čak i ovo;
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek_canon
Po tome su samo filmovi i serije kanon, no isti "nije pisan u kamenu".
Npr. ono što se događa u STDu nije dio prijašnjeg kanona.
Pogle ovo;
https://upload.wikimedia.org/wikiped..._Timelines.png
Nema klingonsko-federacijskog rata...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:59   #648
ps. neke stvari su i mijenjane.
Npr. Warp 10 limit/skala je uveden tek u TNGu, jer je producentima dosadilo da svatko može skočit bilo gdje u svemiru
Samo je i dobro objašnjen onda.

Po meni STD jednostavno ne slijedi duh serije.
Mislim, svaka od serija ima nešto svoje (npr. za DS9 su prigovarali da je premračan i previše zaokupljen prizemnim problemima, a s manjkom idealizma, ali u retrospektivi je zapravo zabavan).
Možda je fora i da sam ostario, a da Hollywood točno gleda na klince kao osobe željne "brze zabave", no to ne bi trebao biti SF (a i Hollywood lagano propada, jbg ).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:07   #649
pps.
Kada pričamo o "vremenu iza", tu su bile i neke fan serije (je li tko gledao);
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_T...idden_Frontier
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Odyssey
?
Iako bi tu bilo fora vidjeti i pomake po Karadševoj ljestvici;
https://en.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

Onako, ST je recimo 2 (iako nema Dysonovih sfera ).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:11   #650
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
što je esencijalno u ST, postoje li neka pravila odnosno kanon?
U kanon spadaju serije (i animirana serija iz 70-ih, TAS) i filmovi. Premda ja reboot filmove ne smatram kanonom jer niti su u istoj vremenskoj liniji niti u istom svemiru kao serije i filmovi. Ono što je u prvih nekoliko minuta u filmu iz 2009. trebao bi biti kanon (uništenje planeta Vulkan itd.).

Mislim da Star Trek enciklopedija, čiji je autor Michael Okuda, također spada u kanon.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:26   #651
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Po meni STD jednostavno ne slijedi duh serije.
Mislim da tu nema nikakve sumnje.

Quote:
Mislim, svaka od serija ima nešto svoje (npr. za DS9 su prigovarali da je premračan i previše zaokupljen prizemnim problemima, a s manjkom idealizma, ali u retrospektivi je zapravo zabavan).
Istina. I ruku na srce, uvijek je nova ST serija bila drukčija od prethodne, što je nekima davalo povod da budu nezadovoljni. Međutim, nikad nije došlo do drastičnog odstupanja od Roddenberyjevog filozofskog pristupa seriji/ideji (ENT je tu bio već malo drukčiji). To je obično jedna optimistična, pozitivna budućnost, čak i u mračnim trenucima kao što je recimo invazija jedne strašne sile kao što je Borg na Federaciju ili Dominiona. Ta nada u bolju budućnost (koja se ocrtava i suptilno i eksplicitno) unatoč velikim izazovima značajna je karakteristika Treka.

Quote:
Možda je fora i da sam ostario, a da Hollywood točno gleda na klince kao osobe željne "brze zabave", no to ne bi trebao biti SF (a i Hollywood lagano propada, jbg ).
Ne, nisi ostario već Holivud propada.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
pps.
Kada pričamo o "vremenu iza", tu su bile i neke fan serije (je li tko gledao);
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_T...idden_Frontier
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Odyssey
Ne. Jedino Star Trek Continues (neslužbeni nastavak TOS-a) i nekoliko epizoda Star Trek New Voyages.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:14   #652
Biti će i optimistične budućnosti i svega, ali u 1. sezoni STD je prikazana mračna era, tj. federacijsko-klingonski rat, i to u prošlosti, tako da to nimalo loše ne utječe na taj optimizam. Šta se onda toliko žalite?
Serija je odlična, atmosfera jest pomalo mračna i napeta, ali likovi su odlični i mogli bi ući u legendu.
Kapetan mi djeluje kao potajni alkoholičar...Ono, djeluje mi kao lik koji koristi priliku u slobodno vrijeme da potegne žestice iz boce..
Mogla bi se okladiti da mu je i boca kraj kreveta negdje, uvijek na dohvat ruke, poput fazora..
Joj, koji lik..
Jedva čekam rasplet njegove priče. Vjerujem da sam i to sanjala, ali ne mogu se sad toga sjetiti. Nekad imam neke bljeskove vezano za njega, ali to nije dovoljno da stvorim nekakakv okvirni zaključak vezano za njegovu budućnost i rasplet njegove priče.

Zadnje uređivanje Nimerya : 07.12.2017. at 23:32.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:30   #653
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
U kanon spadaju serije (i animirana serija iz 70-ih, TAS) i filmovi. Premda ja reboot filmove ne smatram kanonom jer niti su u istoj vremenskoj liniji niti u istom svemiru kao serije i filmovi. Ono što je u prvih nekoliko minuta u filmu iz 2009. trebao bi biti kanon (uništenje planeta Vulkan itd.).
Mislim da Star Trek enciklopedija, čiji je autor Michael Okuda, također spada u kanon.
Uništenje planeta Romul, misliš?
Vulkan je uništen jedino u alternativnoj stvarnosti.
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Mislim da tu nema nikakve sumnje.
Istina. I ruku na srce, uvijek je nova ST serija bila drukčija od prethodne, što je nekima davalo povod da budu nezadovoljni. Međutim, nikad nije došlo do drastičnog odstupanja od Roddenberyjevog filozofskog pristupa seriji/ideji (ENT je tu bio već malo drukčiji). To je obično jedna optimistična, pozitivna budućnost, čak i u mračnim trenucima kao što je recimo invazija jedne strašne sile kao što je Borg na Federaciju ili Dominiona. Ta nada u bolju budućnost (koja se ocrtava i suptilno i eksplicitno) unatoč velikim izazovima značajna je karakteristika Treka.
Ne, nisi ostario već Holivud propada.
Ne. Jedino Star Trek Continues (neslužbeni nastavak TOS-a) i nekoliko epizoda Star Trek New Voyages.

Ove serije mi zvuče interesantno.
Kad sredim lap, možda ih i pogledam
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Biti će i optimistične budućnosti i svega, ali u 1. sezoni STD je prikazana mračna era, tj. federacijsko-klingonski rat, i to u prošlosti, tako da to nimalo loše ne utječe na taj optimizam. Šta se onda toliko žalite?
Nema optimizma, likovi su budale bez karaktera ili duše.

Pogledaj DS9.
Svako od likova ima neki svoj hobi, neku zajebanciju, nešto što ga čini 3d.
Ovi su plošni, nisu realni.
Imaš PTSpovku, kliše bucmaste štreberice/studošice, ludog kapetana Ahaba (s time da on i ima još nekog potencijala) i...
Što još imaš?
Albino inženjera koji je tu samo radi seksualne orijentacije, njegovog crnog dečka?
Onak

Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Serija je odlična, atmosfera jest pomalo mračna i napeta, ali likovi su odlični i mogli bi ući u legendu.
Kapetan mi djeluje kao potajni alkoholičar...Ono, djeluje mi kao lik koji koristi priliku u slobodno vrijeme da potegne žestice iz boce.. : D
Alkoholičari su oni koji su ovisni o alkoholu, ne oni koji se "znaju" napiti.
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Mogla bi se okladiti da mu je i boca kraj kreveta negdje, uvijek na dohvat ruke, poput fazora..
Joj, koji lik..
Jedva čekam rasplet njegove priče. Vjerujem da sam i to sanjala, ali ne mogu se sad toga sjetiti. Nekad imam neke bljeskove vezano za njega, ali to nije dovoljno da stvorim nekakakv okvirni zaključak vezano za njegovu budućnost i rasplet njegove priče.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:49   #654
Pa nisam ni napisala da se 'zna napiti' već da koristi svaki trenutak kad je sam da potegne iz boce, što je sigurno odlika alkosa.

Ne znam kako si to zaključio da su likovi plošni,ali to nije istina: jednostavno u 15 epki ne možeš u detalje obraditi svaki lik i njihove hobije, to nije u prvom planu zbog kratkoće sezone, a za to ima vremena u drugim sezonama. Likovi nisu nerealni ako nisu obrađeni u detalje, s obzirom da za to nema dovoljno prostora u seriji.
Likovi su skroz realni, realniji recimo od Kire Nerys, sa svoim vrlinama i manama.
Tilly je realan lik, kod nje nisam skontala ništa apsurdno, što se ne uklapa u okvire realnosti ST univerzuma, kod Asha i Stametsa također. Ash je istraumatiziran, ali ima nade i snove prosječnog mladog čovjeka, Tilly također. Ona je mlada žena koja kad nije na dužnosti razmišlja o muškarcima i tulumari..
Stamets je znanstvenik opsjednut gljivama i tajnama 'gljivolikog' univerzuma, istodobno u vezi s doktorom; ja tu jednostavno ne vidim ništa nerealno i plošno.. On je, baš ono, pravi znanstvenik..
Capitan ima svoje hobije, izučava rat i ratnu mašineriju, ima čitavo spremište tih stvari.
I trudi se biti što bolji i učinkovitiji zapovjednik i od posade napraviti dobre borce, šta je razumljivo s obzirom na to da je prva sezona smještena u ratni, brutalni kontekst.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:58   #655
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni napisala da se 'zna napiti' već da koristi svaki trenutak kad je sam da potegne iz boce, što je sigurno odlika alkosa. : D
Ali onda bi bio nefunkcionalan.
A nije
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si to zaključio da su likovi plošni,ali to nije istina: jednostavno u 15 epki ne možeš u detalje obraditi svaki lik i njihove hobije, to nije u prvom planu zbog kratkoće sezone, a za to ima vremena u drugim sezonama. Likovi nisu nerealni ako nisu obrađeni u detalje, s obzirom da za to nema dovoljno prostora u seriji.
Likovi su skroz realni, realniji recimo od Kire Nerys, sa svoim vrlinama i manama.
Meni je onda ništ bitno, samo povremeno iritantna.
Sporedni lik.
A za ove, pa rekao sam ti.
Ex kapetanica (ona kaj je poginula na samom početku) mi je malo bila simpa (iako je malo previše pametovala).
Ona iz osiguranja mi je isto bila malo simpa, samo što je poginula na ultra glup način
Ostali...
Nema iskre, jbg.
Kapetan još koliko toliko.
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Tilly je realan lik, kod nje nisam skontala ništa apsurdno, što se ne uklapa u okvire realnosti ST univerzuma, kod Asha i Stametsa također.
Tilly je klišej.
Nema ništa osobnog u njoj.
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ash je istraumatiziran, ali ima nade i snove prosječnog mladog čovjeka, Tilly također. Ona je mlada žena koja kad nije na dužnosti razmišlja o muškarcima i tulumari..
Komotno može biti robot. Nema ništa osobnog u njoj.
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Stamets je znanstvenik opsjednut gljivama i tajnama 'gljivolikog' univerzuma, istodobno u vezi s doktorom; ja tu jednostavno ne vidim ništa nerealno i plošno.. On je, baš ono, pravi znanstvenik..
Ti si mlada
On nije znanstvenik.
On je karikatura znanstvenika.
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Capitan ima svoje hobije, izučava rat i ratnu mašineriju, ima čitavo spremište tih stvari.
I trudi se biti što bolji i učinkovitiji zapovjednik i od posade napraviti dobre borce, šta je razumljivo s obzirom na to da je prva sezona smještena u ratni, brutalni kontekst.
Ali ratni kontekst nije poanta STa. Kužiš?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:53   #656
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Uništenje planeta Romul, misliš?
Vulkan je uništen jedino u alternativnoj stvarnosti.
Istina.

Quote:
Ove serije mi zvuče interesantno.
New Voyages nije loša iako nije nešto što bih nužno mogao preporučiti, ali STC je definitivno dobra i mogu preporučiti. Pravi nastavak TOS-a.

Quote:
likovi su budale bez karaktera ili duše.
A-holes in space. To bi kao trebali biti astronauti u budućnosti... katastrofa. Svim tim scenaristima treba dati otkaz. Kao da nisu pogledali nijednu epizodu nijedne ST serije nego samo dobili šture naputke na papiru.

Quote:
Imaš PTSpovku, kliše bucmaste štreberice/studošice, ludog kapetana Ahaba (s time da on i ima još nekog potencijala) i...
Što još imaš?
Albino inženjera koji je tu samo radi seksualne orijentacije, njegovog crnog dečka?
Zaboravio si elijena koji se boji svoje sjene i koji hoda kao na modnoj pisti.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:24   #657
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Istina.
New Voyages nije loša iako nije nešto što bih nužno mogao preporučiti, ali STC je definitivno dobra i mogu preporučiti. Pravi nastavak TOS-a.
Tnx
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
A-holes in space. To bi kao trebali biti astronauti u budućnosti... katastrofa. Svim tim scenaristima treba dati otkaz. Kao da nisu pogledali nijednu epizodu nijedne ST serije nego samo dobili šture naputke na papiru.
Vjerojatno su ili nasljedili pozicije ili do njih došli seksom.
Onako, opća nesposobnost
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Zaboravio si elijena koji se boji svoje sjene i koji hoda kao na modnoj pisti.
"Lignju" ne brojim među normalne likove
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:55   #658
Wikiceha, ratni kontekst se proteže kroz čitavi DS9, pa kako to da ne spada u ST?
Ovo je samo prva sezona, uostalom, čitava sezona je full serijalizirana i koliko god ti tvrdio da su likovi plošni, baš je suprotno - NAGLASAK JE NA LIKOVIMA I NJIHOVIM UNUTARNJIM DRAMAMA!!!!!!
I kad tvrdiš da nema ničeg osobnog u likovima, šta ti to znači??
Pa svaki lik ima osobnost, svaki je složen.. Samo što ne mogu biti razrađeni u detalje u 15 epki, kontaš?
Vidit ćete kako će to biti dobro u narednim sezonama, kakvi će samo biti glavni likovi, prejaki i prezanimljivi, vidit ćete promjene u alienskim društvima, antagoniste bljedolike 'čupavce' i još štošta.. Ovo će biti najbolja i najpopularnija ST serija, a vi samo nastavite kukulekati kako ne valja..
Andorijance sam isto dosta sanjala, a uz njih najviše - Vulkance, Romulance, Klingonce, Nausikance, Brine... Njih sam stvarno jako, jako puino sanjala.. Kardasijance i Bajorance sam sanjala dosta u nekim čudnim ali živopisnim i vrlo zanimljivim scenarijima, ali ne čini mi se da ti snovi spadaju u STD, već u neke druge svjetove..
Ali u globalu mi se čini da sam njih najmanje sanjala..
Bajoranci u budućnosti primaju izbjeglice, ali postali su puno oštriji i oprezniji i stavljaju ih pod strogi nadzor..
Mislim da i Vulkanci nagrabuse, i Andorijanci zasigurno, i tako to... ' Čupavci' su nezausavljivi.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:36   #659
Ne bih rekao, do sada je svakom serijalu bio naglasak na opis i razvoj likova. Tek bi nakon par sezona išli u međusobne dnose, ljubavne ili prijateljske....ovdje je sve navrat nanos.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:41   #660
I da nadodam, ja sam u početku, kad sam se tek počela prisjećati svojih snova, mislila da su Brini ti čupavci, ali u zadnje vrijeme, jasno sam postavila stvari - i mogu reći da su to dvije skroz različite vrste, i uostalom, mrze se..
Brini nakon dominijskog rata rade loše stvari Kardasijancima, ali s debelim razlogom, otkrili su da su Kardasijanci radili jako loše stvari mnogima ( i njihovima).. Mislim da će ih biti kao izbjeglica dosta na postaji pod bajoranskim protektoratom.
Čupavci dođu i uzmu Brinima kasnije sve...I mnogima drugima također uzmu, jer su nezaustavljivi u osvajanju.. Ne znam za Klingonce, ali Romulanci su im bili laka meta nakon uništenja matičnog planeta..
Koliko sam uspjela zapamtiti iz snova, čupe su stvarno jako jako loši momci..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.