Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 13:08   #61
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
nitko nikoga ne tjera u gužvu.. izbor je ogroman, ima puno lokacija..
mi se prošetamo zbog atmosfere, nađemo neko mjesto gdje se da pojesti kobasa i popiti kuhano vino i to je to.
bez prevelikih očekivanja i bez prevelikih razočaranja.

lokacija ispred hnk je fora, ne treba se gužvati na tomislavcu, zrinjevcu ili na fuliranju. i dalje mi je favorit gornji grad.
7

Šta ima gore nešto? Ja ga doživljavam kao crnu rupu
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:12   #62
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim naguravanja, micanja svima, da ne mogu napraviti doslovno dva metra da me netko ne trkne ili da ne mogu proći pored kućice gledajući ponudu jer čim skrenem pogldem udarit ću nekoga...to mi se gadi.
Što to nije danak života u milijunskom gradu?
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:36   #63
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
7

Šta ima gore nešto? Ja ga doživljavam kao crnu rupu
na platou gradec i u klovićevim dvorima, na vranicanijevoj između lotršćaka i dhmz-a i na strossmayerovom šetalištu ispod platoa gradec i ispod vranicanijeve.

manja gužva, ponuda dobra, atmosfera puno ugodnija nego dolje u gunguli + pogled na grad. koncerti i svašta nešto...

http://www.adventzagreb.com/advent-u...icevim-dvorima

http://www.adventzagreb.com/advent-u...ijevoj-poljani

http://www.adventzagreb.com/advent-u...ent-na-strossu

http://www.adventzagreb.com/advent-u...caffe-de-matos

i u tunelu... http://www.adventzagreb.com/advent-u...dvent-u-tunelu
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:57   #64
meni je plafon ono što vidim iz tramvaja kad idem od Glavnog kolodvora na trg: vidim i klizalište ispred Umjetničkog paviljona, hamburger štandove iza palače Hazu, lampice na drveću na Zrinjevcu i vašarište na Trgu za kraj pa siđem iz tramvaja i odem u pivnicu popiti svoje pivo na toplome kao čovjek
osim vikendom kad bude toliko puno ljudi da tramvaj mora skrenuti u Vodnikovu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:24   #65
kad si zimogrozan

možda bi ti se svidio koji od ponuđenih koncerata npr.
pa u ugodnom društvu poslušaš koju melodiju i zagriješ se čašom /šalicom nekog toplog napitka...
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:42   #66
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
kad si zimogrozan

možda bi ti se svidio koji od ponuđenih koncerata npr.
pa u ugodnom društvu poslušaš koju melodiju i zagriješ se čašom /šalicom nekog toplog napitka
...
klikni
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:03   #67
a jbg, ima onih koji vole šušur i gužvu (prva moja mater ) i onih koji vole vječni mir uvijek i svugdje. i upravo je u toj različitosti ljepota, promašena je i nepotrebna priča uvjeravati jedni druge u suprotno.

Quote:
solar kaže: Pogledaj post
i dalje mi je favorit gornji grad.
+1

neka mistika, romantika, sveskup mirnije i opuštenije...

a hnk bi mogo bit ok, jedino kaj mi osobno fale neke krošnje iznad glave , da se tak izrazim, malko mi preotvoreno i preplošno prostor djeluje, a s obzirom da sam se tam nerijetko na vjetru znal smrznut ko pi*** u ovom hladnijem dijelu godine...nekak nikak da me dovoljno nagovori i privuče na posjet tamošnjim kućicama i tom dijelu adventa. hm.
DeeJay Dee is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:08   #68
ja samo kažem da je ovo sve jedna velika navlakuša gdje se pod maskom "najboljeg adventa u Europi" skupo naplaćuju razne gluposti, ili se s druge strane nude nekvalitetne stvari tipa razvodnjeno preslatko kuhano vino ili bezukusne Pik kobasice po isto tako nabrijanim cijenama
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:58   #69
volim ja taj šušur i sve ta svjetla oko adventa ali brate mili da su napumpali cijene za neke banalne stvari kao što su fritule to stoji..

ali jebiga..mogu se ja žaliti do mile volje kad ima njih mali miljun tko nema grižnju savjesti ulupiti 25 kn za 8 fritula sa čololadnim preljevom iz Konzuma

Bit će dogodine i po 30 kn


bolje reći ženi da kupi kilo brašna i tucet jaja pa neka barem imam domaće
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:47   #70
Advent u Zagrebu 2017

Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Što to nije danak života u milijunskom gradu?
Zagreb je u normalnim uvjetima mala beba, a ne milijunski grad.
U odnosu na ostatak hrvatske doisa jest metropola, al zivjela sam kratko u pravoj metropoli u Europi i tamo je guzva inace ko u Zagrebu za advent.
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:31   #71
Jel ima na tom adventu da se moze dzaba pojest popit, tipa degustacija -promocija , pa nije valda sve samo za parajlije, zaposlene i bogatune??? Di je narodno veselje sa dijeljnjem ili bacanjem darova sa pozornice kak se zna radit za razne manifestacije, sajmove i derneke?? Ovo mi dodje ko pacenje za narodne mase koje nemaju za dat 20-30 Kn za zalogajcic fritula , klobas ili vruceg vina! Nisam primetil da nude kaj do 10.- kuna kaj bi bilo jos prihvatljivo!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 06:28   #72
Ja samo znam da ću idući tjedan tradicionalno vidit prijatelje i napravit đir i pošto nisam sama uvijek rezerviram nešto da imamo svoj komod. Svi hoteli u krugu od 3km od centra su puni već mjesec dana, neki i dulje, a stanovi ostali samo oni 100€ + za noćenje i pokoji koji uvjetuje dulji boravak. Tako da uz sve to što tebi smetaju nerealne cijene i "navlakuše", smisao je itekako ispunjen. Što se tiče cijena nema uopće smisla... Dođi malo na jug pa ćeš vidit kako si razmažen kad budeš plaćao piletinu bez pomfrita 70kn ili porciju bolonjez 100kn javi se.
P.s. fritule su u St bile 15 osnovno, a ne vrijede ni 5... Uštipak 5 bez ičega, pa još plus 5 i više za neki namaz. Ove godine još nisam stigla, ali vjerojatno još plus na to s obzirom na manji broj kućica i konkurencije.
Nemoj se puno žalit, jer budi siguran da ti ništa neće pojeftinit, samo poskupiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:03   #73
Cijene hrane i pića jesu previsoke, ali pretpostavljam da je to zbog previsoke cijene najma. Lani su se cijene vrtile po 110.000 kn za najam, ove godine je vjerojatno skuplje. Uzas.
Dovoljno mi se sjetiti ZG adventa otprije, ne znam, 10 godina, ovo danas je daleko ljepše i bolje.
Jedino bi bilo zgodno da se ubace i pjevači bozicnih pjesama po ulicama, onako fol spontano.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:24   #74
Ono sto mi se cini je da ima manje razlicitosti nego prodlw godine, i da sada svi makar bila čicka, hercegovackq, istarska i ostale kuce iste pik kobasice. Ono cemu imena a svi pik kobasice, nitko nije ponudio posebnost

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:14   #75
velki vodič kroz štandove sa hranom

https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/p...obici/6821748/
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:17   #76
CNN uvrstio Advent u Zagrebu među najbolje na svijetu:

http://www.index.hr/black/clanak/cnn...u/1012279.aspx


..za čudo nigdi se ne spominju zagrebačke pivnice sa PIKovim kobasicama u nekom poretku svjetskih pivnica
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:23   #77
Fina mi je bila originalna germknedla, mislim da se štand zove Sljeme, na samom početku Štrosa, kad se ide od Zrinjevca prema dolje...
Imali su još knedle sa šumskim voćem, s preljevom od čokolade, snježnu germknedlu s kokosom i tako.

Žao mi je što nisam našla onu sa šljokicama i bademima. Ali jučer je pisalo da je ta germknedla bez ikakvog punjenja pa mi je drago da nisam našla taj štand.
Probala sam i kobasicu od veprovine, ništa posebno, mislim daću sutra jedne fritule.
Sin je upropastio novu jaknu jer mu je procurilo ulje s neke glupe kobasice, prijateljici je na nov kaput odnekud doletjela fritula prelivena čokoladom...
Tako da je šteta velika
Treba paziti da se ne napravi sranje sa svom tom mašćurom.
Kuhano vini mi smrdi pa sam pila rakiju.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:58   #78
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Fina mi je bila originalna germknedla, mislim da se štand zove Sljeme, na samom početku Štrosa, kad se ide od Zrinjevca prema dolje...
Imali su još knedle sa šumskim voćem, s preljevom od čokolade, snježnu germknedlu s kokosom i tako.

Žao mi je što nisam našla onu sa šljokicama i bademima. Ali jučer je pisalo da je ta germknedla bez ikakvog punjenja pa mi je drago da nisam našla taj štand.
Probala sam i kobasicu od veprovine, ništa posebno, mislim daću sutra jedne fritule.
Sin je upropastio novu jaknu jer mu je procurilo ulje s neke glupe kobasice
, prijateljici je na nov kaput odnekud doletjela fritula prelivena čokoladom...
Tako da je šteta velika
Treba paziti da se ne napravi sranje sa svom tom mašćurom.
Kuhano vini mi smrdi pa sam pila rakiju.
To te ja pitam :klap: znA se di se kaj jede , ovi stvljaju grah varivo i gulaše u lepinje bolesno
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:18   #79
I gdje je najbolja germknedla?
Lokejsn, lokejsn, lokejsn!

Ono što sam ja prošle godine probala, i još čekala pila sata, je bilo koma. Kao kruh zaliven pudingom.

I dalje mislim da to mora biti bolje i sa sam naisla na krivu. Pa ako već dam 32kn za jednu, da bar bude nešto.

Nadam se samo da sutra ne bude kiše, bar ne puno.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:59   #80
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
volim ja taj šušur i sve ta svjetla oko adventa ali brate mili da su napumpali cijene za neke banalne stvari kao što su fritule to stoji..

ali jebiga..mogu se ja žaliti do mile volje kad ima njih mali miljun tko nema grižnju savjesti ulupiti 25 kn za 8 fritula sa čololadnim preljevom iz Konzuma
nisi ubrao, 25 kuna je jedna fritula veličine loptice za golf, istinizavolju punjena s nečim slatkim i posuta šljokicama ali samo jedna

Zadnje uređivanje Krkimir : 08.12.2017. at 18:18.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.