Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 13:30   #9941
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kaj ne drže više u ilici njezine macaronse, u artisan crafted chocolates?
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je to zatvoreno, bar je tako izgledalo kad sam zadnji put išao u Kuću zelenog čaja ondje.
Da, preselili su.
Pellaprat is offline  
Old 03.12.2017., 13:44   #9942
Ima njenih macaronsa gore na adventu kod klovicevih dvora, na štandu rougemarin.


Edit: bilo je usput, frendica je htjela i ja rekoh ajmo. U vincek. Uzela tortu kesten. Pojela. Izašla. Nisam stigla do cvjetnog već sam jurila na wc. Ali doslovce sam trčala. Šećer i to je to. Odvratno.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 03.12.2017., 13:46   #9943
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ima njenih macaronsa gore na adventu kod klovicevih dvora, na štandu rougemarin.

.
odlicno
obzirom da mi je ovo gdje su preselili, predaleko.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 03.12.2017., 15:57   #9944
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
šteta, jer mi je bilo fora usput navratiti kada lunjam po gradu. kupovina u CC1 mi nema tu draž :vječitiromantik:
gargamišamel is offline  
Old 04.12.2017., 08:55   #9945
Netko mi je bio preporučio Torteri Macaron za sladoled od vanilije.
E, pa ne valja sladoled.

A torta od maka je užasna.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 04.12.2017., 09:00   #9946
U Amelie neki dan kocka od kestena. Bila mi je fina, ali jako slatka i zasitna.
VK Girl is offline  
Old 04.12.2017., 18:20   #9947
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
i ja uzela neki dan tamo macaron tostirani sezam+cimet odličan i pomalo vanilijast (krema)

ima macaronsa čokolada+kava, nisam probala pa ne znam što prevladava od okusa al djeluje isto jako fino
Meni je taj jedan od najdrazih uz mak-malina-cokolada i tostirani sezam.. osjte se i cokolada i kava, bas je neki fini, puni okus, ma mljaccc
njanja6 is offline  
Old 05.12.2017., 17:08   #9948
u vec me nekoliko navrata baklava iz pedro piterije (kraj filozofskog) ugodno iznenadila. vrlo bogata (orasi) i sasvim ukusna.
gmit is offline  
Old 05.12.2017., 17:42   #9949
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
U Amelie neki dan kocka od kestena. Bila mi je fina, ali jako slatka i zasitna.
meni se u tome preslabo osjeti kesten. s druge strane, ona čokolada na tom kolaču je savršena. možda da umanje ili izbace rum u kestenu bi bilo još bolje.
x-type is offline  
Old 05.12.2017., 22:40   #9950
Za mene ne postoji u Zagrebu slastičarnica poput Orijenta u Maksimirskoj.
Sladoledne recepture izmišljaju sami, sve rade sa putrom i jajima, čokolada je iz Kraša.Nema kanti sa kemijom iz Italije.
Od malih nogu sam navučen na tu slastičarnu i s nje se nemam namjeru skinuti.
Trebate samo vidjeti imena sladleda i njihove sastave.
Tamo sam ove godine prvi x probao sladoled od pive i nije mi se dopalo.
Ali poanta je da stalno izmišljaju nove okuse, nove vrste kolača.
SLadoled ..pozdrav s juga, kombo lavande, gorkih naranči je pod must.
Interijer se nije mijenjao valjda 30-ak godina ak ne i više.
Kao da je tamo vrijeme stalo.
Najbolji išleri su mi tam.Od ostalih slastičarni još jedino ona u Zvonimirovoj..Jakšić.
Sve drugo je više manje kofekcija.
__________________
rijeku upoznaješ plivajući preko nje, čovjeka kroz razgovor.
lovac u mutnom is offline  
Old 07.12.2017., 22:56   #9951
Vidim da je netko pohvalio kremsnite u Sweet family u Samoboru, definitivno planiram izlet tamo nakon onih opisa.

Da li netko mozda ima preporuku za dobre kremsnite u Zagrebu molim vas, po mogucnosti u centru (za Time sam procitala). Nisam bas u toku sa ponudom zadnjih godina a i na knap sam sa vremenom, pa da ne trosim dane na isprobavanje zutog brasna i secera ako bas ne moram…

I ako je netko mozda nedavno probao kolace u Ivici i Marici u Tkalcicevoj (ako ih uopce jos ima). Cini mi se da sam tamo jela prefinu međimursku gibanicu prije par godina, ako mi se nije nesto izmjesalo u glavi.
Mysie is offline  
Old 07.12.2017., 23:42   #9952
[QUOTE=Mysie;66912603]Vidim da je netko pohvalio kremsnite u Sweet family u Samoboru, definitivno planiram izlet tamo nakon onih opisa.

Da li netko mozda ima preporuku za dobre kremsnite u Zagrebu molim vas, po mogucnosti u centru (za Time sam procitala). Nisam bas u toku sa ponudom zadnjih godina a i na knap sam sa vremenom, pa da ne trosim dane na isprobavJakšianje zutog brasna i secera ako bas ne moram…

Kremšnite Jakšić
ozirus is offline  
Old 08.12.2017., 12:43   #9953
Quote:
Mysie kaže: Pogledaj post
Vidim da je netko pohvalio kremsnite u Sweet family u Samoboru...
To sam i ja vidio i odlučio provjeriti pa da te upozorim...
Bio, naručio kremšnitu i dobio talijansku kremšnitu

Mislim, fini je to kolač, ali nije ono što sam tražio i naručio.

Vezano uz preporuku za Jakšića, kada sam se na jednoj drugoj temi požalio da sam dobio talijansku kremšnitu umjesto obične, čuo sam da kod Jakšića imaju jako dobre talijanske kremšnite. Nisam bio, ne znam da li imaju obje vrste, ali čisto kao upozorenje...

Meni su u Samoboru ubjedljivo najbolje kremšnite u Medenku.
Kod njih u Zagrebu na zelenom valu sam bio samo jednom na sladoledu, tada baš i nisu imali kolače pa ne znam da li je inače tako slaba ponuda i drže li uopće kremšnite u ZG-u...

Džinovske kremšnite (18kn) sasvim fine kreme i lisnatog (Medenkova mi je bolja, ali ova je vrlo dobra) imaš u Kućici pod tornjem na Sljemenu.

Zadnje uređivanje ossasa : 08.12.2017. at 13:19.
ossasa is offline  
Old 08.12.2017., 12:58   #9954
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
T
Vezano uz preporuku za Jakšića, kada sam se na jednoj drugoj temi požalio da sam dobio talijansku kremšnitu umjesto obične, čuo sam da kod Jakšića imaju jako dobre talijanske kremšnite. Nisam bio, ne znam da li imaju obje vrste, ali čisto kao upozorenje...
talijanske krempite kažeš?
jakšić kažeš?

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 08.12.2017., 13:17   #9955
Tako čuo, nisam provjerio
ossasa is offline  
Old 08.12.2017., 15:30   #9956
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post

Kremšnite Jakšić
Hvala ti

Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
To sam i ja vidio i odlučio provjeriti pa da te upozorim...
Bio, naručio kremšnitu i dobio talijansku kremšnitu
...
Bas ti hvala na ovom izvjestaju, sve mi ide na listu. Nije mi palo na pamet da pojasnim da misim na obicnu kremsnitu a ne talijansku. Talijansku jedem samo ak je kriza i nema niceg drugog

Ova Kucica zvuci savrseno, probat cu ih gore kad tad! Planiram i gore do Risnjaka, orahnjace, makovnjace i strudle su im fakat uvijek bile vrhunske, pa udri poslije zelja ili graha dok ne eksplodiram Nadam se samo da i dalje rade.

Prosetat cu ja svejedno i do Jaksica, pa ak je samo talijanska, onda probam onu nisku kesten kocku koju svi hvale.

Bas se vesellim
Mysie is offline  
Old 08.12.2017., 16:54   #9957
Samo info da Medenko kod Z Vala u Zg ne radi po zimi. Samo u Smbru rade zimi.

I da jos malo zapaprim temu kremsnite - Jaksic osim kremsnite vulgaris ima jos i varazdinsku kremsnitu, ali i francusku kremsnitu.
E jbg sad.
http://slasticarnica-jaksic.hr/cjenik/
Deedy is offline  
Old 08.12.2017., 17:13   #9958
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Samo info da Medenko kod Z Vala u Zg ne radi po zimi. Samo u Smbru rade zimi.

I da jos malo zapaprim temu kremsnite - Jaksic osim kremsnite vulgaris ima jos i varazdinsku kremsnitu, ali i francusku kremsnitu.
E jbg sad.
http://slasticarnica-jaksic.hr/cjenik/
Koja je razlika između svih tih kremšnita?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 08.12.2017., 17:16   #9959
Rekao bih da je francuska na foru mille feuille kolaca, a varazdinska... ko bi to znao.
Valja otici tamo i to sve isprobati.
Deedy is offline  
Old 08.12.2017., 18:45   #9960
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Rekao bih da je francuska na foru mille feuille kolaca, a varazdinska... ko bi to znao.
Valja otici tamo i to sve isprobati.
Slažem se
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.