Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 20:31   #1641
Quote:
abreaction kaže: Pogledaj post
gdje se može naći udžbenik temelji neuroznanosti (judaš, kostović) u pdf verziji koju je moguće isprintati? ona s hiim stranice ne valja.
možeš ga kupiti na faksu u onoj kopiraoni kod ulaza
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:31   #1642
Prebacivanje na MEFZG

Pozdrav svima!
Želja mi je bila upisati medicinu u Zagrebu, no prošle godine to nisam uspjela.
Upisala sam medicinu u Mostaru i završila prvu godinu s prosjekom 4.4.
Raspitivala sam se o prebacivanju i dobila savjet da je najbolje pokušati se prebaciti nakon 2. ili 3. godine, nakon 1. ne mogu zbog razlike u predmetima.
Ima li netko možda iskustva s prebacivanjem? Koliko se otprilike studenata uspije prebaciti? Imam li realno šanse da uspijem?
U Zagrebu imam dosta rodbine, skoro svi prijatelji iz srednje gore studiraju, a i ne bih morala plaćati školarinu.
Svaki savjet je dobrodošao.
Unaprijed hvala na odgovoru!
arachnoidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:29   #1643
Prebacivanje na Medicinski fakultet u Zagrebu moguće je samo s Medicinskih fakulteta iz država članica EU, što će reći iz ovog našeg područja to su MEFOS, MEFRI i MEFST(tek nakon 2. godine studija zbog razlike u programima). Jedino riješenje je da se prebaciš na Medicinski fakultet u Osijeku pa onda iz Osijeka u Zagreb.
kadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:52   #1644
moze objasnjenje... ja ako upisem medicinski faks, kako odredjujem za sta zelim ic.. dali cu biti doktor medicine ili kirurg..sad lupam ali mam da shvacate.. ili nakon 6god si doktor medicine pa specijaliziras za posebni smjer ili...
HorseRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:55   #1645
Quote:
HorseRider kaže: Pogledaj post
moze objasnjenje... ja ako upisem medicinski faks, kako odredjujem za sta zelim ic.. dali cu biti doktor medicine ili kirurg..sad lupam ali mam da shvacate.. ili nakon 6god si doktor medicine pa specijaliziras za posebni smjer ili...
Nakon zavrsenoga fakulteta si doktor medicine, a onda na specijalizaciji postajes kirug, pizdomehanicar, liecitelj slomljenih serdaca ili nesto osamnaesto.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:52   #1646
Horserider, za tebe očito nije Mef kad pitaš takva pitanja. Pa ne živimo u 15.st.?!
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:56   #1647
Spec. Aromaterapije
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:13   #1648
Zanima me zastupljenost i tezina fizike i kemije na medicini. Imala sam uzasne profesorice i imam (pozitivno govoreci) osnovno znanje tih predmeta. Biologija mi ide super i stvarno me zanima daljnje studiranje nekog faksa di je biologija zastupljena...Molim vas za odgovor ako je netko bio u toj situaciji ili netko tko studira medicinu ili pmf(smjer biologije)
Veseli biolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:18   #1649
Quote:
Veseli biolog kaže: Pogledaj post
Zanima me zastupljenost i tezina fizike i kemije na medicini. Imala sam uzasne profesorice i imam (pozitivno govoreci) osnovno znanje tih predmeta. Biologija mi ide super i stvarno me zanima daljnje studiranje nekog faksa di je biologija zastupljena...Molim vas za odgovor ako je netko bio u toj situaciji ili netko tko studira medicinu ili pmf(smjer biologije)
Osobno smatram da nema bas smisla upisivati medicinu samo zato sto te zanima biologija
klink1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:33   #1650
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Horserider, za tebe očito nije Mef kad pitaš takva pitanja. Pa ne živimo u 15.st.?!
A nije baš ni za tebe tako uskogrudnu.


Quote:
Veseli biolog kaže: Pogledaj post
Zanima me zastupljenost i tezina fizike i kemije na medicini. Imala sam uzasne profesorice i imam (pozitivno govoreci) osnovno znanje tih predmeta. Biologija mi ide super i stvarno me zanima daljnje studiranje nekog faksa di je biologija zastupljena...Molim vas za odgovor ako je netko bio u toj situaciji ili netko tko studira medicinu ili pmf(smjer biologije)
I jedno, i drugo zanemarivo (i zastupljenost, i težina je l’ te).
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:40   #1651
hej, mislim upisati medicinu u Zg... najviše što me zanima je prijamni ispit! Kako to izgleda, koja je forma pitanja (visostruki odabir,...), jeli jako tesko i slicno. Hvala
gaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:08   #1652
Quote:
gaboo kaže: Pogledaj post
hej, mislim upisati medicinu u Zg... najviše što me zanima je prijamni ispit! Kako to izgleda, koja je forma pitanja (visostruki odabir,...), jeli jako tesko i slicno. Hvala
Prijamni nosi 540 bodova od ukupnih 1000 mogućih.
Predmeti su biologija, fizika i kemija. Svaki predmet 36 pitanja. Svako pitanje na zaokruživanje sa samo jednim točnim od pet ponuđenih. Svaki točan odgovor je dakle 5 bodova.

Za prolaz prijamnog treba imati najmanje 50% (270) bodova ukupno, ali pod uvjetom da ni iz jednog predmeta nemaš manje od 33% bodova. Gledaj da imaš više od 50% svakako jer minimalni broj bodova za upad je oko 740.

dost je teško
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:27   #1653
Ne znam rješiti neka pitanja vezana za živčani sustav pa Vas molim za pomoć :
1. Mijelinska ovojnica koja obavija živčana vlakna nije kod svih vlakana iste debljine, a neka živčana vlakna uopće nemaju mijelinsku ovojnicu. Zašto? Koja živčana vlakna moraju imati najdeblje mijelinske ovojnice?

2. Zašto su dendriti živčane stanice razgranati poput grana na drvetu? Ima li to veze sa zadaćom koju obavlja živčana stanica. Protumači svoj odgovor.
3. Objasni sličnosti i razlike između pokretačkih živaca i pokretačkih živčanih vlakana.
4. Uloga amortizera na automobilu može se usporediti s ulogom tekućine koja se nalazi između ovojnica koje obavijaju leđnu moždinu. Zašto?
Koje bi bile moguće posljedice, primjerice pri kimanju glavom, ukoliko mozak ne bi bio zaštićen ovojnicama i moždanom tekućinom?

5. Može li ozljeda kralježnice utjecati na sposobnost leđne moždine da obavlja svoju ulogu? Zašto?Je li smještaj leđne moždine povezan s njezinom ulogom? Objasni svoj odgovor.

6. Zašto je važno da se naboj živčane stanice nakon prolaska živčanog impulsa vrati u početno stanje? Na konkretnom primjeru obrazloži na koji način podražljivost i provodljivost živčane stanice omogućuju preživljavanje.
Komplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:22   #1654
Bok! Imam jedno pitanje u vezi prijemnog. Treba li uciti bolesti organskih sustava iz biologije jer je recimo aids naveden u katalogu, a ostale nisu
justoneguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:39   #1655
Pozdrav. Moze li mi netko reci za Sestrinstvo i Medicinsko-laboratorijsku dijagnostiku u Zagrebu je li tesko upisati, kakve su tezine faksevi, ima li puno teskih predmeta, postoje li prijamni ispiti, postoje li kakvi posebni uvjeti ili preduvjeti, kolike su place, je li trazeno kod nas i vani i kakve su sanse ako nisam isao u srednju medicinsku ni u gimnaziju? Hvala
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:21   #1656
Koji su uvjeti za dekanovu? Jel npr ako izađeš na nešto prvi puta ali u drugom roku te to automatski isključuje s natječaja? (još ako predmet ne ulazi u prosjek, ili ako nema ocjenu uopće?)
crazyelephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:11   #1657
Mislim da je pravilo da moraš položiti u SVOM prvom izlasku na ispit
amp100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:16   #1658
Quote:
crazyelephant kaže: Pogledaj post
Koji su uvjeti za dekanovu? Jel npr ako izađeš na nešto prvi puta ali u drugom roku te to automatski isključuje s natječaja? (još ako predmet ne ulazi u prosjek, ili ako nema ocjenu uopće?)
Sve iz prve, sve s odličnim.
S time da ne moraš na prvi rok.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 01:16   #1659
Pozdrav, imam par pitanja sto se tice dodatne dokumentacije. Zivim u Mostaru i zanima me mogu li ja onaj pregled obaviti kod svoje doktorice obiteljske medicine ili moram u Hrvatskoj? I dokad se treba predati ona dokumentacija? Hvala unaprijed
justoneguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:56   #1660
Ima novo izdanje patofize, 2 dana na akciji je sad za 400kn, kupiti ili ne?
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.