Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 14:56   #1721
Kako ste vi otkrile svoj Hashimoto?
Na temelju simptoma ,pa vas je LOM slao na pretrage ili sasvim slučajno?
Konkretno ja sam slučajno "nabasala" na Hashimoto jer sam na svoju inicijativu tražila dr da napravi pretrage kad mi je padala kosa,pa guglala i našla da bi štitna mogla biti problem.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:02   #1722
Da nije moja dr. imala sama hašija, vjerojatno ne bih ništa otkrila. Samo sam joj spomenula svoju "pogubljenost", odmah je skočila sa uputnicama.

...i odmah na terapiju, mada je tsh bio tek na gornjoj i hormoni u normali
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:02   #1723
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Kako ste vi otkrile svoj Hashimoto?
Na temelju simptoma ,pa vas je LOM slao na pretrage ili sasvim slučajno?
Konkretno ja sam slučajno "nabasala" na Hashimoto jer sam na svoju inicijativu tražila dr da napravi pretrage kad mi je padala kosa,pa guglala i našla da bi štitna mogla biti problem.
Ja sam se u kratkom roku udebljala bila, a imala sam tada istu LOM kao i mama, pa me LOM poslala na pretrage jer je mama tad vec dugo bila s dijagnozom Hashi i trosila je E. Tada su mi jos hormoni bili ok, ali antitijela su bila visoka, a uzv i punkcija su potvrdili Hashija.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:06   #1724
ja sam bila prilično smršavila, sve prva faza u hiper
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:52   #1725
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
ja sam bila prilično smršavila, sve prva faza u hiper
A u toj prvoj-mršavoj fazi, koliko ti je bio TSH ? I koliko je trajala ta faza?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:03   #1726
Meni su nalazi tsh godinama bili blago poviseni, ali je lomica uvijek odmahivala rukom da to nije zabrinjavajuce. Na sistematskom sam ispricala internistici sve simptome koje imam i onda je odmah posumnjala na hashimoto i poslala me endokrinologu nakon vadjena detaljnih nalaza. On je odmah potvrdio da je hashi
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:09   #1727
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
A u toj prvoj-mršavoj fazi, koliko ti je bio TSH ? I koliko je trajala ta faza?
Oko 4.7, trajalo je godinu-dve sa terapijom pa se popravilo.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:48   #1728
Sad kad pogledam, simptomi su bili dugo prisutni, sigurno i dvije godine prije nego smo otkrili, ali kako mi je život bio strka tako nisam imala vremena promisliti o tome, iako sam često govorila da bi trebala provjeriti jer cijela ženska strana uže obitelji ima oboljenja štitnjače. I onda, u trudnoći, dok sam bez ikakvog napora pričala na mob, pitaju me zašto sam uspuhana i tad mi sine da sam bez daha konstantno, pošla u gin, tražila uputnicu za hormone. Smiješno je što mi je rekla da imam ikakvih problema s štitnjačom da ne bi bila trudna. A ni nisam baš odmah zatrudnila. Tsh oko 10, ft3 i ft4 u ref.vrijednostima, hashimoto (antitijela visoka, uzv loš), nakon poroda još dodali dg struma.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:50   #1729
A da nismo tako, vjerovatno bi na sistematskom u firmi par mjeseci nakon toga
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:17   #1730
Ja sam isla vaditi krv jer smo planirali trudnocu. Uzela sam neku ponudu preko kupona.
Prvi puta sam tad vadila tsh cini mi se. Bio je povisen. Onda me endica slala vaditi i antitijela i bila povisena
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:18   #1731
Slučajno, sistematski, prvo su otkrili čvor na čitavom desnom režnju, ali su mislili da nije Hashimoto jer su hormoni došli uredni, kad ono AntiTg lagano povišeni. U obitelji nitko osim mene nema nikakvih problema sa štitnjačom, ali ja zato zadnje tri godine živim u konstantnom stresu pa je moralo negdje puknuti.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:54   #1732
E i kod mene je isto tako, nitko u obitelji nema nikakve probleme sa štitnjačom. Samo ja
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:43   #1733
Niti kod mene u obitelji nitko osim mene nema problem s štitnom.
Očito je posljedica stresa. Imam kćer za koju se nadam da neće imati nikakav zdrastveni problem.
Rekla mi ednica da ju pratim pa ako primjetim simptome neka joj se naprave pretrage.
Iako moj sin ima više simptoma ... zimogrozan je i zaboravan.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:49   #1734
Mene je isto pogubljenost otjerala doktoru. Sve se raspalo kad sam počela raditi novi posao, stres, hrpetina novih informacija i nikako izaći na kraj sa svim tim. Stalno sam griješila, gubila papire, novce, miješala stvari, zaboravljala. Otišla po uputnicu, TSH bio 13, visoka antitijela. Zapravo sam osjetila olakšanje kad su mi dali dijagnozu jer bi alternativa bila da gubim razum.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:10   #1735
Sve ovo kad počne sa štitnjačom uopće ne liči na bolest kako poznamo to stanje, pa uzmeš neki lijek i dobro si. Podmuklo ti se uvuče, misliš da si definitivno otišao out, da ćeš otkačit, umrijet...diagnoza dođe ko pravi blagoslov.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:32   #1736
Angry

Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Sve ovo kad počne sa štitnjačom uopće ne liči na bolest kako poznamo to stanje, pa uzmeš neki lijek i dobro si. Podmuklo ti se uvuče, misliš da si definitivno otišao out, da ćeš otkačit, umrijet...diagnoza dođe ko pravi blagoslov.
""Sve je to u vasoj glavi, uzmite si nesto za smirenje"" cesto komentiraju obitelj.lij.
Ali nije u glavi, nego je u vratu.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:41   #1737
Štitna poljuja psihu prilično!
Zaboravan,zbunjen,bezvoljan,stalno f strahu!
Slažem se da dođe dijagnoza ko blagoslov,jer sad imaš koga za okriviti.
Jel ste imale osječaj poslije prve popijene tablete da bistrije razmišljate?!
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:55   #1738
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
""Sve je to u vasoj glavi, uzmite si nesto za smirenje"" cesto komentiraju obitelj.lij.
Ali nije u glavi, nego je u vratu.
Treba liječnicima uvijek počet sa konkretnim simptomima, kao koncentracija, umor, srce...čim im spomeneš nešto u vezi psihe, izgube se.

Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Štitna poljuja psihu prilično!
Zaboravan,zbunjen,bezvoljan,stalno f strahu!
Slažem se da dođe dijagnoza ko blagoslov,jer sad imaš koga za okriviti.
Jel ste imale osječaj poslije prve popijene tablete da bistrije razmišljate?!
Od prvih energetski šus, nakon tjedan dana već stabilno na bolje.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:31   #1739
Tako i kod mene ja jedina imam problem s stitnjacom
Razumijem kad ulovi one starce od 70+ ali ono kad te ulovi kao klinku,ko npr.mene
Cijeli bozji zivot cim otvoris oci ujutro loci tabletine,vec sam umorna od tog svega,a lako da stitnjaca ne pusti na drugo pa jos onda moras lokat druge tablete
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:50   #1740
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Tako i kod mene ja jedina imam problem s stitnjacom
Razumijem kad ulovi one starce od 70+ ali ono kad te ulovi kao klinku,ko npr.mene
Cijeli bozji zivot cim otvoris oci ujutro loci tabletine,vec sam umorna od tog svega,a lako da stitnjaca ne pusti na drugo pa jos onda moras lokat druge tablete
Ti imaš podosta staža zar ne?
Jel imaš još koju autoimunu?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.