Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 13:04   #6981
Kad završiš sa zijevanjem, pročitaj članak do kraja gdje stoji:

"Do not try this at home
Despite the potentially ground-breaking findings, Dr Longo warned people not to take up a fasting diet without consulting a doctor.

"This should not be done at home with self-made diets and should be done under medical supervision," he said.

Dr Longo said the next step was to carry out clinical trials on humans, however he encouraged patients to speak to their doctor before trying this at home."

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 13:09   #6982
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Da, i? Što si sad pokazala s tim youtube videom?
Muško sam.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
S vama zagovornicima znanosti i konvencionalne medicine bih očekivala ozbiljniji pristup.
Kakvi sugovornici, takav i pristup.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
(...)
Neizlječiva bolest je recimo autizam. Sve ovo ostalo o čemu se ovdje piše su boleštinice koje se lako liječe prelaskom na biljnu odnosno sirovu prehranu.
Autizam nije bolest već je stanje. A druga rečenica je eklatantan pokazatelj neukosti.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
I još jednom, ovo nije podforum za istjerivanje pravde, suđenje i traženje cenzure govora, već- o alternativnom liječenju.
Slobodno..
Nagovaranje dijabetičara putem foruma da odustanu od terapije je, u najmanju ruku, moralno nakazno. Jer, jebiga, nećeš znati je li netko umro od neuzimanja inzulina, a usputno će te boliti kurac.

Krasno.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 13:18   #6983
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Kad završiš sa zijevanjem, pročitaj članak do kraja gdje stoji
Nije mi ni bila poanta nekog nagovorit da proba, nego pokazat da je moguce. Upravo onako kako masu ljudi iz alternativnih podrucja vec dugo vrimena govore da je moguce.


Eto, pa ti i dalje budi apsurdan.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.12.2017., 13:25   #6984
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nije mi ni bila poanta nekog nagovorit da proba, nego pokazat da je moguce. Upravo onako kako masu ljudi iz alternativnih podrucja vec dugo vrimena govore da je moguce.
Još da čitaš s razumijevanjem...

Ibrahim tvrdi da je promjenom prehrane moguće izliječenje dijabetesa.

Tvrdi, ne kaže da je moguće.

Članak koji si linkao pokazuje da je primijećeno poboljšanje kod miševa, i da tek treba provesti klinička istraživanja na ljudima.

Marec, pak, tvrdi da su liječnici nepotrebni.

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Eto, pa ti i dalje budi apsurdan.
Zijevni još koji put, nek' dođe još malo kisika. Očigledno treba.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 13:43   #6985
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Ibrahim tvrdi da je promjenom prehrane moguće izliječenje dijabetesa.

Tvrdi, ne kaže da je moguće.
Tvrdi da je moguce.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Članak koji si linkao pokazuje da je primijećeno poboljšanje kod miševa, i da tek treba provesti klinička istraživanja na ljudima.
Naravno, tako to ide. Istrazivanje pokazuje to sta ti nazivas apsurdnim. A sad ga pokusavas omalovazavat. Ajde jos malo, dobro ti ide.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Zijevni još koji put, nek' dođe još malo kisika. Očigledno treba.
Kad nemas sta pametno rec bolje je sutit.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.12.2017., 13:53   #6986
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Tvrdi da je moguce.
Imaš pravo, pogrešno sam se odrazio.

Ono što sam mislio (ali ne i napisao ) jest: Ibrahim tvrdi da promjena prehrane liječi dijabetes.

Hvala na ispravci.

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Naravno, tako to ide. Istrazivanje pokazuje to sta ti nazivas apsurdnim. A sad ga pokusavas omalovazavat. Ajde jos malo, dobro ti ide.
Članak tvrdi da istraživanje pokazuje poboljšanje kod miševa, te da nisu provedena klinička istraživanja na ljudima.
Dakle, istraživanje ne pokazuje (makar ne još) da promjenom prehrane dijabetes bude izliječen.

Čitanje s razumijevanjem...

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Kad nemas sta pametno rec bolje je sutit.
A eto, ti pričaš li ga pričaš...

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 13:59   #6987
Oboljeli neće imati koristi od pukih gramatičko ukrašenih rečenica (koje ti idu, ali su nažalost samo slovo na papiru), već od rezultata iz prakse. Koje ćemo stavljati još i više.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 15.12.2017., 14:06   #6988
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Oboljeli neće imati koristi od pukih gramatičko ukrašenih rečenica (koje ti idu, ali su nažalost samo slovo na papiru), već od rezultata iz prakse. Koje ćemo stavljati još i više.
A korist od savjeta tipa "prestani s terapijom koja dokazano produljuje život, hrani se zdravo pa će sve biti u redu" je... ?

Lopata?

De pokušaj shvatiti da je nečije uvjerenje koje nije klinički ispitano potencijalno smrtonosno.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 14:23   #6989
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Članak tvrdi da istraživanje pokazuje poboljšanje kod miševa
Ne poboljsanje, nego izlijecenje preko regeneracije beta stanica gusterace.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Dakle, istraživanje ne pokazuje (makar ne još) da promjenom prehrane dijabetes bude izliječen.
Ne pokazuje - na ljudima. Zato jer nije provedeno.

Apsurdno je zapravo to sta ti tvrdis da nije moguce, bez obzira na svjedocanstva ljudi i na istrazivanja na misevima, samo zato jer istrazivanja na ljudima ne postoje.

Ako nesto znanost nije dokazala, ne znaci da to ne postoji, nego znaci da nije dokazala. Nedostatak dokaza nije dokaz za to.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
A eto, ti pričaš li ga pričaš...
Samo zijevam.


__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.12.2017., 14:31   #6990
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
A
De pokušaj shvatiti da je nečije uvjerenje koje nije klinički ispitano potencijalno smrtonosno.
U svim većim bolnicama se rade klinički ispitane metode, također u krugu bolničkih zgrada je i mrtvačnica sa visokom frekvencijom ulaz - izlaz. Who cares, only numbers on the list.
Evo, baš poznam čovjeka u 80-tima , prije cca 25 godina mu je dijagnosticiran u uznapredovaloj fazi jedan od najagresivnijih , cancer gušterače i dali mu prognozu klinički ispitanim metodama maksimalnih 2 mjeseca, naravno odjebo je te zloguke prognozere smrti, boli i patnje te krenuo u post, molitvu i biljnu hranu.
On je sada živahan starac , i prehoda krug oko Jaruna saki dan i isteže se i radi redovno zgibove i sklekove na trim parku. Pričam ja tako s njim, veli žena mu kod kuće i jednom u mjesec dana ih posjećuje kućni liječnik i svaki puta pita za njega jel umro kad nije doma her je puno vani na zraku , zadnjih 20-tak godina, ali više taj liječnik ne dolazi jer je umro.
Vjerojatno u onoj bolnici gdje liječe klinički ispitanim metodama.
Rorion is offline  
Old 15.12.2017., 14:35   #6991
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Kakvu normalnu?


Mislis - balansiranu?
da. i dalje me zanima kaj te tako jako nasmijava vezano za balans.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 15.12.2017., 14:38   #6992
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne poboljsanje, nego izlijecenje preko regeneracije beta stanica gusterace.
Članak iz linka vrvi izrazima "could" i "can". 'Aj' proguglaj što bi to moglo značiti.


Nadalje, na moje
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Dakle, istraživanje ne pokazuje (makar ne još [istaknuo SF]) da promjenom prehrane dijabetes bude izliječen.
kažeš

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne pokazuje - na ljudima. Zato jer nije provedeno.

Apsurdno je zapravo to sta ti tvrdis da nije moguce, bez obzira na svjedocanstva ljudi i na istrazivanja na misevima, samo zato jer istrazivanja na ljudima ne postoje.

Ako nesto znanost nije dokazala, ne znaci da to ne postoji, nego znaci da nije dokazala. Nedostatak dokaza nije dokaz za to.
Čitanje s razumijevanjem... :dubokalizatomalodušanuzdah

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Samo zijevam.
Vidim.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 14:53   #6993
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Nagovaranje dijabetičara putem foruma da odustanu od terapije je, u najmanju ruku, moralno nakazno. Jer, jebiga, nećeš znati je li netko umro od neuzimanja inzulina, a usputno će te boliti kurac.

SF
Moraš shvatiti jednu stvar, a to je da, kada bi ljudi imali uspjeha u liječenju sebe konvencionalnom medicinom, a NEMAJU, jer kao i što i sam kažeš, dijebetes je po tebi neizlječiva bolest, ne bi imali potrebu tražiti alternativne načine. I ljudi jednostavno shvaćaju da nemaju što izgubiti, ovako se neće izliječiti, a ako probaju neki nekonvencionalni način, možda i hoće. Dakle mogu biti samo na dobitku.

Ja sam isto tako sama izliječila određene bolesti kod sebe, već sam pisala o tome, mislim prvenstveno na anemiju, bolne i obilne menstruacije i prištavu kožu, pritom mi doktori nisu pomogli baš ni malo. Da ne spominjem razne "usputne detalje" tipa otkriće da nije nužno osjećati umor sredinom dana nakon ručka, da nije nužno da ti sve tjelesne izlučevine užasno smrde, itd...

I sad ja ispadam neki mrzitelj konvencionalne medicine, a samo iznosim svoja iskustva, koja njoj na žalost tebe i još nekih, ne idu u prilog.

Iako je tragikomična sama činjenica da se najprirodniji način života proglašava nečin alternativnim, ali što se može, u takvom ludom svijetu živimo...
Naja Naja is offline  
Old 15.12.2017., 15:04   #6994
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Moraš shvatiti jednu stvar, a to je da, kada bi ljudi imali uspjeha u liječenju sebe konvencionalnom medicinom, a NEMAJU, jer kao i što i sam kažeš, dijebetes je po tebi neizlječiva bolest, ne bi imali potrebu tražiti alternativne načine. I ljudi jednostavno shvaćaju da nemaju što izgubiti, ovako se neće izliječiti, a ako probaju neki nekonvencionalni način, možda i hoće. Dakle mogu biti samo na dobitku.
Uvijek mogu izgubiti makar jedno: život. Svoj ili tuđi (radi li se o njihovom djetetu, na primjer).

S dijabetesom se može živjeti dugo, a da kvaliteta tog istog života nije u bitnom umanjena.

Ako je nekome dijagnosticiran završni stadij, kajjaznam, adenokarcinoma gušterače - brate mili, radi što 'oćeš.

Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
(...) Iako je tragikomična sama činjenica da se najprirodniji način života proglašava nečin alternativnim, ali što se može, u takvom ludom svijetu živimo...
Da živimo najprirodnijim načinom života, vrlo je velika vjerojatnost da sad ne bismo komunicirali - barem jedno od nas dvoje sad ne bi bilo živo.

Od najprirodnijih uzroka, kao što su grabežljivci, zarazne bolesti, pothranjenost...

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 15:19   #6995
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Uvijek mogu izgubiti makar jedno: život. Svoj ili tuđi (radi li se o njihovom djetetu, na primjer).

S dijabetesom se može živjeti dugo, a da kvaliteta tog istog života nije u bitnom umanjena.

Ako je nekome dijagnosticiran završni stadij, kajjaznam, adenokarcinoma gušterače - brate mili, radi što 'oćeš.
To je već stvar subjektivnog gledišta, meni zasigurno život u kojem se moram svakodnevno kljukat ljekovima, bost injekcijama ko narkoman i još redovito ići na kontrole te strepiti od rezultata, ne bi bio ni malo kvalitetan. Ali, hej, nismo svi isti, i to je u redu!

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Da živimo najprirodnijim načinom života, vrlo je velika vjerojatnost da sad ne bismo komunicirali.
Koja šteta.

I ne imputiraj mi nešto što nisam rekla, znaš vrlo dobro da sam mislila prije svega na prehranu, a ne na život u šumi bez zaklona. Uostalom i životinje žive u brlozima, gnijezdima, itd, prema tome zašto je onda neprirodno ako čovjek živi pod krovom? Zaraznih bolesti se netko poput mene ne mora bojati, kao niti pothranjenosti.
Naja Naja is offline  
Old 15.12.2017., 15:43   #6996
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
To je već stvar subjektivnog gledišta, meni zasigurno život u kojem se moram svakodnevno kljukat ljekovima, bost injekcijama ko narkoman i još redovito ići na kontrole te strepiti od rezultata, ne bi bio ni malo kvalitetan. Ali, hej, nismo svi isti, i to je u redu!
I to je sasma u redu. Dok se neupućeni ne nagovaraju na potencijalno smrtonosne postupke.

Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
(...) I ne imputiraj mi nešto što nisam rekla, znaš vrlo dobro da sam mislila prije svega na prehranu, a ne na život u šumi bez zaklona. Uostalom i životinje žive u brlozima, gnijezdima, itd, prema tome zašto je onda neprirodno ako čovjek živi pod krovom? Zaraznih bolesti se netko poput mene ne mora bojati, kao niti pothranjenosti.
Vidiš, ne mogu nikako znati što netko misli, bez da su te misli izražene na neki način - u našem slučaju, stavljene u objavljeni post.

Nego, ti si imuna na zarazne bolesti? Bjesnoću? Gonoreju? Salmonelu? Malariju? Koleru? Trihinelozu? Kandidijazu?

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 15:48   #6997
"Dijabetes nije izlječiv" je izraz kojeg je izumila farmaceutska industrija (točnije rečeno jedna od najmoćnijih mafijaških organizacija), koja na ime tog izraza tj. laži broji godišnje zaradu u milijardama. Onaj kome to dan danas još uvijek nije jasno, vjerojatno je pao s Marsa.
Marec is offline  
Old 15.12.2017., 15:57   #6998
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
"Dijabetes nije izlječiv" je izraz kojeg je izumila farmaceutska industrija (točnije rečeno jedna od najmoćnijih mafijaških organizacija), koja na ime tog izraza tj. laži broji godišnje zaradu u milijardama. Onaj kome to dan danas još uvijek nije jasno, vjerojatno je pao s Marsa.
Ok. Koje kliničko istraživanje možeš podnijeti kao dokaz svojoj tvrdnji?

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 15.12.2017., 16:02   #6999
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
i dalje me zanima kaj te tako jako nasmijava vezano za balans.
Pa to o cemu pricas je balansirana mesna prehrana, zato je meni smisno.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Članak iz linka vrvi izrazima "could" i "can". 'Aj' proguglaj što bi to moglo značiti.
Ja znan sta to znaci, a znan i da je to standardan nacin izrazavanja.

Ali ti niti znas sta to znaci, niti ti je logika jaca strana. Pokazatelj da post i promjena prehrane nesto moze izlijeciti si shvatija ko dokaz da ne moze (zasad). Morat ces nazad u skolu na sat logike
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.12.2017., 16:12   #7000
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Ok. Koje kliničko istraživanje možeš podnijeti kao dokaz svojoj tvrdnji?

SF
Kliničko istraživanje? Ajde pročitaj još jednom, s razumijevanjem ako je moguće, ono što sam napisao o farmaciji
Marec is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.