Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 10:12   #401
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne, ne kužim; vaservaga se ono koristi baš da se vidi ravnost, i to kad se rade zgrade i to, i najravnija je stvar koju znamo, a ti sad blebneš da je zakrivljena.

Zašto se onda zgrade ne ruše?
Kako ti onda uopće gledaš što je ravno?


-Stipe
mene si naša na radnu subotu...

ravan je samo skup točaka koji zadovoljava jednadžbu y=ax+b

i btw vaservaga se ne koristi da se vidi ravnost, da se vidi ravnost koristi se staza. vaservaga se koristi da se odrede dvi točke, znaš već koje, napisa san
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 10:17   #402
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
mene si naša na radnu subotu...

ravan je samo skup točaka koji zadovoljava jednadžbu y=ax+b
E super kad sad znamo ovako korisnu informaciju.

Quote:
i btw vaservaga se ne koristi da se vidi ravnost, da se vidi ravnost koristi se staza. vaservaga se koristi da se odrede dvi točke, znaš već koje, napisa san
Koješta

Gledaš (vaservagom) je li ravno ili ide nakoso. To fakat svi znaju i oko toga ne možeš muljati


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 10:28   #403
vaservagom možeš provjeriti dvi točke jesu li na istoj visini i to je sve šta možeš provjeriti vasevagom. i to čak ne jesu li iste visine od poda, nego iste visine od središta zemlje. ako bi napravija zid dug 100 metara i svakih 20 cm tuka točku vaservagom nebi bija ravan nego bi bija dio luka. zato se vaservagom odrede dvi točke, a pravac između njih stazom.
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 10:30   #404
Ja još nisam vidio bauštelca da na gradilištu rješava jednadžbe

Toliko o tvojoj teoriji


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 11:09   #405
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
vaservagom možeš provjeriti dvi točke jesu li na istoj visini i to je sve šta možeš provjeriti vasevagom. i to čak ne jesu li iste visine od poda, nego iste visine od središta zemlje. ako bi napravija zid dug 100 metara i svakih 20 cm tuka točku vaservagom nebi bija ravan nego bi bija dio luka. zato se vaservagom odrede dvi točke, a pravac između njih stazom.
Ma daj molim te, cijelog života radim u građevini, i uvjeravam te da nama nije nimalo bitno da li je nešto na istoj visini od središta zemlji, a vaservagu stalno koristimo.

Ispričat ću ovo u ponedjeljak svojim zidarima
Begemotica is offline  
Old 16.12.2017., 11:11   #406
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te, cijelog života radim u građevini, i uvjeravam te da nama nije nimalo bitno da li je nešto na istoj visini od središta zemlji, a vaservagu stalno koristimo.

Ispričat ću ovo u ponedjeljak svojim zidarima
ja ti kažem koja je funkcija vaservage i šta ona zapravo radi a ti mi sad reci da sam u krivu. jel može?
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 11:13   #407
Kuglaši su previše čitali SF-ove i Julesa Verna xe, xe, .
Rorion is offline  
Old 16.12.2017., 11:13   #408
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ja ti kažem koja je funkcija vaservage i šta ona zapravo radi a ti mi sad reci da sam u krivu. jel može?
Pa jesi li u krivu ili ne manje je bitno, bitno je da vi, kuglaši, uopće ne kužite kako se zapravo utvrđuje ravnost.
Zato i jeste kuglaši

Ti mjeriš 100 puta vaservagom i onda to spojiš špagom i zaključiš da je "špaga bitna".

A to što ne postoji vaservaga od 100 metara duljine, niti bi je mogao prevesti na gradilište i da postoji, nije ti bitno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 11:29   #409
ček, ček, ček... mislim da mi pričamo o različitoj vaservagi
jebate, vama je vaservaga livel
ništa, zaboravite
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 11:30   #410
a ja mislija da me stipe trola
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 11:32   #411
jebi ga, nama je u šibeniku ovo vaservaga
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 11:32   #412
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ček, ček, ček... mislim da mi pričamo o različitoj vaservagi
jebate, vama je vaservaga livel
A ne, ono, vaservaga je vaga za vaganje vode


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 11:38   #413
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
A ne, ono, vaservaga je vaga za vaganje vode


-Stipe
stipe oprosti, oprostite i vi ugledna moderatorice begemotica. govorili smo o različitoj stvari. nesporazum.
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 11:39   #414
Nemaš beda. Oprošteno

Kad bi barem svi kuglaši bili ovako spremni priznati svoje zablude


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 12:11   #415
zanima me kako vi zovete vaservagu? stipe? begemotica?
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 12:48   #416
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te, cijelog života radim u građevini, i uvjeravam te da nama nije nimalo bitno da li je nešto na istoj visini od središta zemlji, a vaservagu stalno koristimo.

Ispričat ću ovo u ponedjeljak svojim zidarima
Zidarima nije niš bitno i uvijek se snađu, samo da je pive i marende dok se fušari.

Ako se radi neš malkicu ozbiljnije tipa brana, tunel, most, vijadukt i slično, bogme je i te kako bitno da se visine poklapaju, da ne bi na sredini bilo kuknjave.

Čak i vama u niskogradnji instrument stvarnu izmjerenu duljinu podijeli s 0.9999 i izbaci reduciranu duljinu.
BolajiBadejo is offline  
Old 16.12.2017., 12:49   #417
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
zanima me kako vi zovete vaservagu? stipe? begemotica?
šlaufvaga
BolajiBadejo is offline  
Old 16.12.2017., 13:02   #418
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
šlaufvaga
šlaufvaga, tako je...
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 13:06   #419
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Zidarima nije niš bitno i uvijek se snađu, samo da je pive i marende dok se fušari.

Ako se radi neš malkicu ozbiljnije tipa brana, tunel, most, vijadukt i slično, bogme je i te kako bitno da se visine poklapaju, da ne bi na sredini bilo kuknjave.

Čak i vama u niskogradnji instrument stvarnu izmjerenu duljinu podijeli s 0.9999 i izbaci reduciranu duljinu.
Pa nisam ni rekla da nije bitno da se visine poklapaju, nego da ne mjerimo visinu od imaginarnog središta zemlji
Begemotica is offline  
Old 16.12.2017., 13:06   #420
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Magellan je oplovio svijet.
Što ne znači kuglu.
Quote:
Kakva je njegova ruta na ravnoj zemlji?
Kružna.
Quote:
Legni na livadu. Iz ležećeg položaja gledaj zalazak sunca. Onaj trenutak kada se sunce sakrije iza horizonta, ustani se. Vidjet ćeš dio zalaska (vrh sunca) opet. Kako?
Lijepo, po zakonu perspektive.

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Južni dio sjeverne hemisfere je ekvator.
Teoretske hemisfere.

Quote:
Zašto onda Mjesec nije uvijek istih dimenzija i isto vidljiv sa Zemlje?
Perspektiva, prouči to, nije teško.
Quote:
Zašto se svaku večer na nebu (kad se može) vidi drugačiji oblik Mjeseca?
Ne znam, ali sam dokazao da nije zbog nikakve sjene Zemlje.

Quote:
Imaš li ti neki rad na koji se pozivaš ili si čak sam napisao neki rad?
Imam, zove se maturalni rad, zapisan u čeliku.


Quote:
Kakvog je oblika krumpir? Ravnog? Pločastog? Odluči se onda je li Zemlja krumpirastog oblika ili je ravna ploča. Ili misliš na pommes frittes? Oni su malo pravilnije izrezani.
Tko bi znao, ali sigurno Zemlja ne bi izgledala kao prekrasno lakirana lopta da nije ravna, više kao neka bezvezna hrga što divlja po svemiru sa nekoliko osi vrtnje istovremeno, sa zbrojem brzina približno brzini svjetlosti.



Quote:
I kakvog je onda oblika zemlja? Ploča? Zašto dolazi do pomrčinne Mjeseca?
Rekoh ne znam, ali sigurno ne zbog Get Lifted znanosti.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.