Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 13:05   #1741
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Ti imaš podosta staža zar ne?
Jel imaš još koju autoimunu?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

a imam da nazalost 24god vec
A sta ja znam sta imam, sa crijevima ,srcem imam problema,u biti srce je ok hvala Bogu obavile sve pretrage nego puls divlja itd,onda herniju zelucanu mi nasli
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:40   #1742
Ja isto jedina u obitelji imam s tim problema. I meni je stres pojeo štitnu...
Kad gledam unazad, sad kad znam simptome, ja sam to vukla bar 5 godina. Ni sama ne znam kolike doktore sam prošla zbog opadanja kose, ekstremno suhe kože, neredovitih ciklusa... Zaboravljivost sam pripisala godinama i stresu. Onda kad je tata umro, teška depresija, baš za mene netipično. Onda su počeli i napadi panike, noćno znojenje, nabijanje u prsima... Pa na pretragama loše jetrene probe. Pa za par dana još gori nalazi. Onda sam počela naticati, bila sam podbuhla ko balon.
Otkrila sam što je na stvari kad sam već mislila da ću umrijeti jer mi je bilo sve gore a nisu mogli naći uzrok. Kad sam počela terapiju doživjela sam preporod na kvadrat, takav da bi najradije plesala po ulici. Depresija je otišla, pokušavam smanjiti stres - baš eliminirati mi je nemoguće, ali preodgajam se tako da si složim u glavi sve pa me puno stvari manje uzrujava nego prije. Npr prije mi je na poslu bio užasan stres zbog rokova, koje sam si na neki način sama nametnula jer sam obećala isporuku u zaista prekratkom vremenu. Sad ljudima velim da ne mogu i vidim da me ljudi čak i više poštuju otkad sam naučila reći "ne".

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:58   #1743
Iako imam dijagnozu i pijem euthyrox, još nikad nisam radila uzv štitnjače. Nikako da se natjeram ali budem iza nove godine. Pretpostavljam da će mi naći čvoriće ili cistu ili nešto. I što onda? Idu li onda punkcije, ili što? Koliko sam shvatila, ne postoji neka posebna terapija, osim ako se ne sumnja na rak.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:14   #1744
što ne obaviš uzv ? nije uopće nužno da će ti nać nešto, to što si nabrojala
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:30   #1745
Baš, ja sam bila na ultrazvuku i nemam nikakve čvoriće i nisam išla na punkciju.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:42   #1746
Ja imam 2 mislim mala cvorica i nisam (jos) trebala punkciju
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:24   #1747
da li uz uredan uzv i tsh cca 2.6 svejedno moze osoba imati problem sa ubrzanim radom stitnjace? prisutni su neki simptomi ubrzanog rada ali rezultati sa sistematskog od prije pola godine sto se tice uzv su uredu i tsh je vec spomenuti...
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:38   #1748
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
da li uz uredan uzv i tsh cca 2.6 svejedno moze osoba imati problem sa ubrzanim radom stitnjace? prisutni su neki simptomi ubrzanog rada ali rezultati sa sistematskog od prije pola godine sto se tice uzv su uredu i tsh je vec spomenuti...
Ako su hormoni, tsh i uzv uredni vjerojatno ne.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:05   #1749
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
da li uz uredan uzv i tsh cca 2.6 svejedno moze osoba imati problem sa ubrzanim radom stitnjace? prisutni su neki simptomi ubrzanog rada ali rezultati sa sistematskog od prije pola godine sto se tice uzv su uredu i tsh je vec spomenuti...
Mozda je stres u pitanju?!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:34   #1750
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Mozda je stres u pitanju?!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ja se iskreno nadam da je stres u pitanju.naime radi se o napadima tahikardije i kao tezeg udisanja u tim momentima. s obzirom da osoba od prije ima jos neke simptome koji mogu biti vezani uz ubrzani r
ad stitnjace kao povremeno podrhtavanje ruku, mrsavost
pitam se d li npr tsh moze biti ok i uzv a da drugi hormoni t3 t4 slobodni hormoni i antitijela koja t
ad nisu vadena nisu ok pa da je ipak u pit
anju stitnjaca. s obzirom da je osoba mlada 30 g "draza" opcija mi je da je u pitanju stres ili stitnjaca nego srcani problemi...
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:34   #1751
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
ja se iskreno nadam da je stres u pitanju.naime radi se o napadima tahikardije i kao tezeg udisanja u tim momentima. s obzirom da osoba od prije ima jos neke simptome koji mogu biti vezani uz ubrzani r
ad stitnjace kao povremeno podrhtavanje ruku, mrsavost
pitam se d li npr tsh moze biti ok i uzv a da drugi hormoni t3 t4 slobodni hormoni i antitijela koja t
ad nisu vadena nisu ok pa da je ipak u pit
anju stitnjaca. s obzirom da je osoba mlada 30 g "draza" opcija mi je da je u pitanju stres ili stitnjaca nego srcani problemi...
Bilo bi možda dobro provjeriti antitijela štitne u biti sve i ft3 i ft4..kompletnu krvnu sliku i da se proveri razina željeza
Čitala sam negdje da bolest štitne prati 350 različitih simptoma.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:36   #1752
http://www.slobodnadalmacija.hr/stil...k-350-simptoma

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:16   #1753
Ja jedva čekam da prođe ovaj tjedan, na poslu mi je gužva jer treba isporučiti sve do kraja tjedna (jer će onda nestati svijet ili kajaznam...), i onda idem na g.o. i gasim mobitel za sve stranke...
U međuvremenu me stres šiba i ne mogu si pomoći (svijest mi govori da mi svi mogu stavit soli na rep ako ne dovršim posao, a podsvijest mi govori da se sprema katastrofa), a štitnjača me želi zadaviti koju kuglu u grlu osjećam. Od muke sam i proljev dobila.
Uglavnom, je to normalno da se vrate simptomi iako sam na terapiji?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:40   #1754
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ja jedva čekam da prođe ovaj tjedan, na poslu mi je gužva jer treba isporučiti sve do kraja tjedna (jer će onda nestati svijet ili kajaznam...), i onda idem na g.o. i gasim mobitel za sve stranke...
U međuvremenu me stres šiba i ne mogu si pomoći (svijest mi govori da mi svi mogu stavit soli na rep ako ne dovršim posao, a podsvijest mi govori da se sprema katastrofa), a štitnjača me želi zadaviti koju kuglu u grlu osjećam. Od muke sam i proljev dobila.
Uglavnom, je to normalno da se vrate simptomi iako sam na terapiji?
meni nisu ni prošli, tri godine sam na terapiji. Knedla (struma), opadanje kose, užasan umor, nesanica, zaboravljivost..uspuhanost ode i vrati se.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:58   #1755
Da se pridružim... otkrila sam svoj Hashimoto slučajno jer me ginekolog uputio na vađenje hormona.

Probleme sa štitnjačom imaju tata i sestra, ali meni nije ranije palo na pamet da bih mogla i ja.

Dobila Euthyrox, sutra krećem
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:24   #1756
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Da se pridružim... otkrila sam svoj Hashimoto slučajno jer me ginekolog uputio na vađenje hormona.

Probleme sa štitnjačom imaju tata i sestra, ali meni nije ranije palo na pamet da bih mogla i ja.

Dobila Euthyrox, sutra krećem
lako tebi, kad imaš doma asistente
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:34   #1757
koliko dana mogu ne popiti hormone (hašimoto)?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:51   #1758
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
koliko dana mogu ne popiti hormone (hašimoto)?
ako si zaboravila jedan dan nema problema, inače, izdrži se i tjedan-dva, ali ne valja


a zašto ih ne piti?
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:55   #1759
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
lako tebi, kad imaš doma asistente
ako misliš na estru i starog, oni nisu dobili terapiju... a ja jesam
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:51   #1760
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
ali ne valja
šta se dogodi?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.