Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 04:44   #421
Quote:
accaunt kaže: Pogledaj post
YG je Srbija i Crna gora, a RS Republika Srpska.
Srbija I Crna Gora su bliže Rumunjskoj i Bugarskoj nego Bosni: https://i.imgur.com/2ufwMeL.png ovdje se jasnije vide preklapanja.
Ne. Pogledaj bolje. "RS" je stavljeno na teritoriju Vojvodine, a "YG" više u BiH nego u Srbiji. RS je Srbija, to je inače jedna od službenih skraćenica Srbije, zašto bi Republiku Srpsku inače izdvajali u grupu sa državama?

Ove detaljnije rezultate koje sam poslao govore da je Srbija ubedljivo najbliža Crnoj Gori, a Crna Gora je itekako dinarski prostor, takođe bliža je BiH, Makedoniji i Rumuniji nego Bugarskoj. Pogledaj samo koliko su raštrkane Makedonija, Bugarska i Rumunija, to samo govori o različitosti porekla u tim državama, doduše ni Srbija nije bolje, ali Srbija je raštrkanija ka suprotnoj strani.
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 07:54   #422
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Pa jedino je sa dinarskih prostora današnja Srbija i mogla biti naseljena. Jer se kompletna srednjovekovna Srbija nalazaila na dinarskom prostoru.

Quote:
ali ih najviše ima iz dinarskih oblasti, t.j. iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, od Sjenice i Novog Pazara, iz Kolašina, od Pešteri i Bihora, iz Dalmacije, Like i ostalih dinarskih krajeva.
daj mi zapise o srbima u navedenim područjima..znači zapise putopisaca, osobne izjašnjavanja, turskih zapisa itd..i hrvatska je bila u austrougarskoj pa mi nismo austrijanci..

nije srednjovjekovna srbija u lici,...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:01   #423
Quote:
accaunt kaže: Pogledaj post
Nikakve migracije se ne mogu dokazivati genetikom. Jedino se srodnost može dokazivati. Srodnost između populacija ili pojedinaca koje nemaju veze sa dalekim paterlinearnim porijekom.
Nemamo nikakvu afričku rodbinu, o čemu pričaš čovječe?

ne znam s koje si ti galaktike...jedino što genetikom možemo odnosno Y haplotipom utvrditi to je migracija po muškoj liniji što je jedino bitno za povijest neke skupine, naroda ili plemena odnosno za dokazivanje nekog povijesnog zapisa..


autosomalna genetika je skup svih predaka u genima...naši preci su i u africi, i u južnoj poljskoj, i na balkanu itd..vjerojatno i huni, avari odnosno istok azije itd..šta možeš na osnovu toga utvrditi..ništa..osim od kuda su ti sve preci..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:27   #424
Za određivanje genetske bliskosti odnosno udaljenosti jedino ima smisla koristiti autosome budući da se ravnomjerno nasljeđuju od oba roditelja. Kod proučavanja migracija korisniji je Y-DNA budući da se s oca na sina prenosi bez promjene. Za što potpuniju sliku treba razmotriti oboje.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:34   #425
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Inače nisu dinarci u Srbiju donosili samo I2a hg nego i E1b takođe (posebno iz Crne Gore).
Točno. Tzv. dinarske osobine donosili su pripadnici svih haplogrupa jer "dinarske osobine" nisu vezane uz haplogrupu.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:16   #426
Quote:
accaunt kaže: Pogledaj post
Haplogrupe čine jako, jako, jako mali dio genetike i nemaju veze sa srodnosti, koja se gleda pomoću autosomalne dna.
Srbijanci nisu srodni narodu koji živi na dinarskom prostoru.
Evo ti srpske autosomalne DNK (K12b) https://4.bp.blogspot.com/-OGj3tidW8yA/WI8BKj8-XQI/AAAAAAACgN4/xBR5RE_HM5cMuca8gnQWfwM7g26SYDemwCLcB/s1600/Serbian%2BDNA%2BProject%2B%2540dnk.poreklo.rs.jpg

Zaključak?
Godefroy-Borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:58   #427
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Pa jedino je sa dinarskih prostora današnja Srbija i mogla biti naseljena. Jer se kompletna srednjovekovna Srbija nalazaila na dinarskom prostoru.
Na istoku dinarskog prostora.
Ovi doseljenici nisu iz Raške, jbg.
Quote:
Godefroy-Borna kaže: Pogledaj post
Evo ti srpske autosomalne DNK (K12b) https://4.bp.blogspot.com/-OGj3tidW8...poreklo.rs.jpg
Zaključak?
Atlantiđani ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:09   #428
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
daj mi zapise o srbima u navedenim područjima..znači zapise putopisaca, osobne izjašnjavanja, turskih zapisa itd..i hrvatska je bila u austrougarskoj pa mi nismo austrijanci..

nije srednjovjekovna srbija u lici,...
Koga citiraš, to nije moje tekst.
Nije Srbija u Lici, Srbi su u Liku došli iz južnih dinarskih prostora i Kosova (takođe mahom dinarskog porekla) a onda su kasnije migrirali ka Srbiji.
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:39   #429
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Koga citiraš, to nije moje tekst.
Nije Srbija u Lici, Srbi su u Liku došli iz južnih dinarskih prostora i Kosova (takođe mahom dinarskog porekla) a onda su kasnije migrirali ka Srbiji.
da, radili su krugove do like pa nazad..mitomanija je prejaka kod vas...daj uključi logiku..


Quote:
Kada pregledamo podatke o poreklu šumadiskog stanovništva, videćemo da među njima ima vrlo malo starinaca. U šumadiskim oblastima: Kačeru, Gruži, Lepenici, Kragujevačkoj Jasenici, Smederevskom Podunavlju i Jasenici, Kosmaju i u selima okoline Beograda ispitano je poreklo 8894 roda sa 52.475 kuća. Od ovog broja su samo 464 roda sa 3603 kuće starinci, toliko gotovo ima i stanovnika nepoznatog porekla (470 rodova sa 2464 kuća), a sve ostalo šumadisko stanovništvo je doseljeno i doseljeničkih rodova ima 7960 sa 46.408 kuća. Šumadiju su naselili doseljenici skoro iz svih krajeva današnje naše kraljevine, ali ih najviše ima iz dinarskih oblasti, t.j. iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, od Sjenice i Novog Pazara, iz Kolašina, od Pešteri i Bihora, iz Dalmacije, Like i ostalih dinarskih krajeva. U manjem ih broju ima sa Kosova, iz Metohije i ostalih južnoslovenskih krajeva.
http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1...article-1.html
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:52   #430
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
da, radili su krugove do like pa nazad..mitomanija je prejaka kod vas...daj uključi logiku..



http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1...article-1.html
Ti i dalje negiraš da su srbijanci najvećim delom dinarskog porekla?
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:13   #431
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Ti i dalje negiraš da su srbijanci najvećim delom dinarskog porekla?
pa kad govoriš u zagonetkama, ne znam što misliš ustvari reći...

Quote:
Nije Srbija u Lici, Srbi su u Liku došli iz južnih dinarskih prostora i Kosova (takođe mahom dinarskog porekla) a onda su kasnije migrirali ka Srbiji.
znači srbi dolaze u liku od kuda...?

vjerojatno ako iščitavam iz tvoje zagonetke..crna gora, albanija, makedonija?

od tamo su srbi došli u liku i onda iz like u srbiju..?

dali sam na dobrom putu..?

Quote:
ali ih najviše ima iz dinarskih oblasti, t.j. iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, od Sjenice i Novog Pazara, iz Kolašina, od Pešteri i Bihora, iz Dalmacije, Like i ostalih dinarskih krajeva.
znači vjerojatno iz makedonije, albanije, moguće grčke srbi dolaze u crnu goru, liku, dalmaciju, bosnu, sandžak i onda od tamo naseljavaju srbiju..?

polako ulazimo u zonu sumraka jer više ni ja ne znam o čemu mi pričamo...kada uđeš sa vama u polemiku tu više ne znaš dali si na nebu ili na zemlji...

imaš ti kakvu genetiku koja to dokazuje...?

ako misliš o vlasima onda je to vjerojatno moguće ali ako misliš o srbima onda ne vidim kako bi to bilo moguće..preciziraj o kome izvorno misliš da dolazi iz južnih dinarskih krajeva i od kuda konkretno..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:39   #432
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
pa kad govoriš u zagonetkama, ne znam što misliš ustvari reći...



znači srbi dolaze u liku od kuda...?

vjerojatno ako iščitavam iz tvoje zagonetke..crna gora, albanija, makedonija?

od tamo su srbi došli u liku i onda iz like u srbiju..?

dali sam na dobrom putu..?



znači vjerojatno iz makedonije, albanije, moguće grčke srbi dolaze u crnu goru, liku, dalmaciju, bosnu, sandžak i onda od tamo naseljavaju srbiju..?

polako ulazimo u zonu sumraka jer više ni ja ne znam o čemu mi pričamo...kada uđeš sa vama u polemiku tu više ne znaš dali si na nebu ili na zemlji...

imaš ti kakvu genetiku koja to dokazuje...?

ako misliš o vlasima onda je to vjerojatno moguće ali ako misliš o srbima onda ne vidim kako bi to bilo moguće..preciziraj o kome izvorno misliš da dolazi iz južnih dinarskih krajeva i od kuda konkretno..
Sve rane srpske srednjovekovne države bile su na dinarskom prostoru (Raška, Crna Gora, delovi Bosne, istočna Hercegovina, severna Albanija) sa tih prostora su Srbi prvo naselili Metohiju, Kosovo, delove Makedonije, potom centralnu i istočnu Srbiju. U periodu otomanske okupacije dolazi do masovnih migracija u Vojvodinu, Bosansku i Vojnu Krajinu. Nakon turske okupacije migracije sa dinarskih prostora u Srbiju se nastavljaju ali ovog puta takođe i iz Bosanske Krajine, Kninske Krajine, Like itd.
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:12   #433
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Sve rane srpske srednjovekovne države bile su na dinarskom prostoru (Raška, Crna Gora, delovi Bosne, istočna Hercegovina, severna Albanija)
a crvena hrvatska, duklja, bizant..?

Quote:
sa tih prostora su Srbi prvo naselili Metohiju, Kosovo, delove Makedonije, potom centralnu i istočnu Srbiju.
da moguće u jugoslaviji i nakon odlaska turaka...ali ranije sigurno ne, bar ne u srednjovjekovlju...genetika to ne dokazuje niti sam ja vidio jedan povijesni zapis za te migracije prije....to je samo tvoje mišljenje...koje nije ničim dokazano..prema tome kao da nisi ništa rekao..


i još nešto, prvo moraš dokazati da su srbi uopće došli u rimsku dalmaciju..za sada genetika to ne pokazuje...nažalost...


Quote:
U periodu otomanske okupacije dolazi do masovnih migracija u Vojvodinu, Bosansku i Vojnu Krajinu.
od kuda..?

Quote:
Nakon turske okupacije migracije sa dinarskih prostora u Srbiju se nastavljaju ali ovog puta takođe i iz Bosanske Krajine, Kninske Krajine, Like itd.
izgleda da su svi koji su došli u hrvatsku i bosnu ustvari vraćeni u srbiju..samo odakle onda srbi u hrvatskoj i bosni...previše ideš u zonu sumraka...to ne može ni mađioničar dokazati...

i drugo ja te pitam o kome ti govoriš ?..mi nemamo spomena o srbima u hrvatskoj..moguće par zapisa..prema tome koji srbi to migriraju u hrvatsku i bosnu i koji zapisi to potvrđuju i ako imaš dokaz u vidu genetike za te čudnovate migracije...

mislim da od toga nebu bilo nikaj...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:28   #434
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Sve rane srpske srednjovekovne države bile su na dinarskom prostoru (Raška, Crna Gora, delovi Bosne, istočna Hercegovina, severna Albanija) sa tih prostora su Srbi prvo naselili Metohiju, Kosovo, delove Makedonije, potom centralnu i istočnu Srbiju. U periodu otomanske okupacije dolazi do masovnih migracija u Vojvodinu, Bosansku i Vojnu Krajinu. Nakon turske okupacije migracije sa dinarskih prostora u Srbiju se nastavljaju ali ovog puta takođe i iz Bosanske Krajine, Kninske Krajine, Like itd.
Širenje feudalnih država na račun susjednih oblasti ne mora se nužno interpretirati kao etničko širenje. Ili možda smatraš da je oblast oko grada Rasa u 150 godina naselila pola Balkana pobivši i protjeravši sve tamošnje stanovnike?
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:42   #435
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Širenje feudalnih država na račun susjednih oblasti ne mora se nužno interpretirati kao etničko širenje. Ili možda smatraš da je oblast oko grada Rasa u 150 godina naselila pola Balkana pobivši i protjeravši sve tamošnje stanovnike?
pa imaš starokomponiranu tezu da svi dolaze iz istočne hercegovine, južne srbije i crne gore...naime cijeli balkan je naseljen od tamo...

to su sada preuzeli i srbijanski genetski forumaši i svaki haplotip dolazi iz crne gore..koji god haplotip takneš isti dolazi iz sjeverne crne gore ili istočne hercegovine..

ako niste znali sjeverna crna gora, južna srbija i istočna hercegovina je ustvari panonska nizina...idealna za uzgoj žita, voća, povrća, raznih životinja..

kada su bijeli hrvati došli na balkan trčali su na durmitor na 2 tisuće metara nadmorske visine...to im je bila idealna zemlja....mit je teška boljka...

pokušavaju spajati stare mitove sa genetikom ali to ne ide kada je to ustvari mitomanija a oni to ne razumiju....
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:54   #436
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
pa imaš starokomponiranu tezu da svi dolaze iz istočne hercegovine, južne srbije i crne gore...naime cijeli balkan je naseljen od tamo...
Ko to kaže? Bilo je i slovenskih naselja u panonskim oblastima, slovensko pleme Timočani naselilo je današnju istočnu Srbiju, Moravci prostor današnje južne Šumadije itd. govorim gde se naselilo slovensko pleme Srbi.

Quote:
to su sada preuzeli i srbijanski genetski forumaši i svaki haplotip dolazi iz crne gore..koji god takneš dolazi iz sjeverne crne gore..
Opet ko to kaže? Međutim masovnih migracija iz CG u Srbiji je zaista bilo.

Stanovništvo je stalno migriralo, proterane Srbe centralne Srbije (tokom otomanske okupacije) menjalo je dinarsko stanovništvo, slao sam već mapu porekla stanovništva centralne Srbije.
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:56   #437
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
to su sada preuzeli i srbijanski genetski forumaši i svaki haplotip dolazi iz crne gore..koji god haplotip takneš isti dolazi iz sjeverne crne gore ili istočne hercegovine..
Očito da Kosovo više nije cool.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:15   #438
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Očito da Kosovo više nije cool.
previše E1b haplogrupe...puno previše...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:24   #439
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Ko to kaže? Bilo je i slovenskih naselja u panonskim oblastima, slovensko pleme Timočani naselilo je današnju istočnu Srbiju, Moravci prostor današnje južne Šumadije itd. govorim gde se naselilo slovensko pleme Srbi.


Opet ko to kaže? Međutim masovnih migracija iz CG u Srbiji je zaista bilo.

Stanovništvo je stalno migriralo, proterane Srbe centralne Srbije (tokom otomanske okupacije) menjalo je dinarsko stanovništvo, slao sam već mapu porekla stanovništva centralne Srbije.
ja tebi govorim da genetika ne potvrđuje da su srbi došli u rimsku dalmaciju ti meni govoriš gdje su se srbi naselili...izgleda da ti mene ne shvaćaš ozbiljno..


da, dinarsko stanovništvo naseljava srbiju.. hrvati, albanci a bogami i vlasi...zato ti govorim da mi daš povijesne podatke o dolasku srba u hrvatsku i od kuda isti dolaze u tu hrvatsku..bez toga smo pričam ti priču...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:37   #440
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
ja tebi govorim da genetika ne potvrđuje da su srbi došli u rimsku dalmaciju ti meni govoriš gdje su se srbi naselili...izgleda da ti mene ne shvaćaš ozbiljno..
Koji bi to gen trebao dokazati prisustvo ranosrednjovekovnih Srba?
Lično smatram da su ljudi i tada bili uveliko izmešani. Ako govorimo o YDNA, Sloveni su na Balkan mogli doneti razne hg od R1a, I1 pa do I2a itd. a da je tih hg već bilo na Balkanu i pre dolaska Slovena.


Quote:
da, dinarsko stanovništvo naseljava srbiju.. hrvati, albanci a bogami i vlasi...zato ti govorim da mi daš povijesne podatke o dolasku srba u hrvatsku i od kuda isti dolaze u tu hrvatsku..bez toga smo pričam ti priču...
Imaš li za ovo ozbiljniji dokaz od Letopisa popa Dukljanina?
Velmoza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.