Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 15:33   #1721
Kotleti po regularnoj cijeni janjetine, 80 kn / kilo. U Žumberčanki. Zvao sam naručit 2 dana prije.
__________________
Tipo primitivo
catus69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:08   #1722
Vrlo oftopično (VRLO!), ali najzanimljiviji tekst koji sam pronašao o odmaranju mesa: https://amazingribs.com/more-techniq...lding-meat-are
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:54   #1723
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Vrlo oftopično (VRLO!), ali najzanimljiviji tekst koji sam pronašao o odmaranju mesa: https://amazingribs.com/more-techniq...lding-meat-are
Dugačak tekst za čitanje
Zaključak je?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:03   #1724
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Dugačak tekst za čitanje
Zaključak je?
grilati meso uz pomoć digitalnog termometra i ne ostavljati meso da se odmara nakon pečenja
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:44   #1725
Da li je itko kupovao u sjedistu Zumbercanke u Trebovcu?
Prekasno sam se sjetila danas, zvala ih u 14:40 h, tel. me stalno izbacivao ??
Htjela bih kupiti komad odojka u subotu ujutro. A ne znam kak oni funkcioniraju-treba se naruciti i koliko ranije?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:53   #1726
ako ikog zanima, u lidlu ovaj tjedan imaju teleci osso bucco iz nizozemske rezan na komade od 200g i vakumiran
butkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:57   #1727
Gdje u zadnji tren, danas ili sutra, kupiti gusku ili vecu patku....zagreb
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:22   #1728
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Gdje u zadnji tren, danas ili sutra, kupiti gusku ili vecu patku....zagreb


Pogledaj kod Blagusa. Ima ga na placevima.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:23   #1729
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Pogledaj kod Blagusa. Ima ga na placevima.
Danas sam cuo reklamu u Kauflandu Sisak. Nazovi njihovu sluzbu za korisnike.
Na trznici kod Blagusa imas redovito.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:34   #1730
Hvala....nasla u veronici
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:53   #1731
Nedavno pokupih u Lidla Crnog Anguzija (chuck) porijeklo Južna Amerika-čini mi se da je bio argentinsku. Navodno odležan par tjedana. 260g cca. 35kn

Ovaj put imadoh sreće, bogami Crni Angus je jako fin, vidi se da je govedo paslo na pampasima, intezivan fin okus goveda!
Nije bilo previše veznog tkiva i gumastih dijelova.

Neki dan naletih u istom lancu trgovina od slovenskih mesnica nekakav ramstek na "argentinski" slovenska porijekla. Oko 600g cca. 67kn
U vakumiranoj vrećici u marinadi su 2 otkoštena komada.

Ispali su poprilično žilavi. Okus ništa posebno, puno blaži od Crnog Anguzija.

Upotrijebio sam novu tehniku omekšavanja. "Tenderizirao" sam ih bockajući ih sa vilicom na drvenoj dasci u nedostatku ovoga i posuo sa soli za omekšavanja mesa od Kotany-a.
Nije pomoglo puno, ali eto zabavih se snečim.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:31   #1732
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Nedavno pokupih u Lidla Crnog Anguzija (chuck) porijeklo Južna Amerika-čini mi se da je bio argentinsku. Navodno odležan par tjedana. 260g cca. 35kn

Ovaj put imadoh sreće, bogami Crni Angus je jako fin, vidi se da je govedo paslo na pampasima, intezivan fin okus goveda!
Nije bilo previše veznog tkiva i gumastih dijelova.

Neki dan naletih u istom lancu trgovina od slovenskih mesnica nekakav ramstek na "argentinski" slovenska porijekla. Oko 600g cca. 67kn
U vakumiranoj vrećici u marinadi su 2 otkoštena komada.

Ispali su poprilično žilavi. Okus ništa posebno, puno blaži od Crnog Anguzija.

Upotrijebio sam novu tehniku omekšavanja. "Tenderizirao" sam ih bockajući ih sa vilicom na drvenoj dasci u nedostatku ovoga i posuo sa soli za omekšavanja mesa od Kotany-a.
Nije pomoglo puno, ali eto zabavih se snečim.
Prevelika cijena za chuck i još su bili junački masni barem ovi koje sam ja vidio.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:19   #1733
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Nedavno pokupih u Lidla Crnog Anguzija (chuck) porijeklo Južna Amerika-čini mi se da je bio argentinsku. Navodno odležan par tjedana. 260g cca. 35kn

Ovaj put imadoh sreće, bogami Crni Angus je jako fin, vidi se da je govedo paslo na pampasima, intezivan fin okus goveda!
Nije bilo previše veznog tkiva i gumastih dijelova.

Neki dan naletih u istom lancu trgovina od slovenskih mesnica nekakav ramstek na "argentinski" slovenska porijekla. Oko 600g cca. 67kn
U vakumiranoj vrećici u marinadi su 2 otkoštena komada.

Ispali su poprilično žilavi. Okus ništa posebno, puno blaži od Crnog Anguzija.

Upotrijebio sam novu tehniku omekšavanja. "Tenderizirao" sam ih bockajući ih sa vilicom na drvenoj dasci u nedostatku ovoga i posuo sa soli za omekšavanja mesa od Kotany-a.
Nije pomoglo puno, ali eto zabavih se snečim.
Kažeš nije bilo previše veznog tkiva? Kakvo onda meso oni inače prodaju? Ne očišćeno od tetiva i srebrene opne? Ne kužim...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:53   #1734
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Prevelika cijena za chuck i još su bili junački masni barem ovi koje sam ja vidio.
Budući da koketiram sa LCHF prehranom, mast je poželjna. Izvrpao sve stejkove pa sam našao nekog manjeg masnog. Ali i ta mast je od Anguzija i fina

Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Kažeš nije bilo previše veznog tkiva? Kakvo onda meso oni inače prodaju? Ne očišćeno od tetiva i srebrene opne? Ne kužim...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Slovenski je bio ramstek, a anguzje bio vrat/chuck baci oko to ti je ova pozicija:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chuck_steak
dakle zubi moraju dosta radit
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:35   #1735
Ovih blagdanskih dana sam derao po teletini iz igomata (but i lažni biftek), odlično, prezadovoljan. Nisam do sad kod njih teletinu uzimao. Uz to uzeo i neki kod njih premium svinjski lungić. Izvrstan je bio

Ovaj Angus iz Lidla me nije impresionirao. Otišao sam tamo s namjerom da ga kupim, ali sam se predomislio na kraju.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:41   #1736
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ovih blagdanskih dana sam derao po teletini iz igomata (but i lažni biftek), odlično, prezadovoljan. Nisam do sad kod njih teletinu uzimao. Uz to uzeo i neki kod njih premium svinjski lungić. Izvrstan je bio
je, mame za bebe uzimaju teletinu u igomatu, pa je valjda dobra i za nas stare
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:49   #1737
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
je, mame za bebe uzimaju teletinu u igomatu, pa je valjda dobra i za nas stare

Vidio ovdje i nekih negativnih mišljenja oko igomata i njihove robe. No, ja već godinama kupujem kod njih i ne pamtim da sam kupio nešto što mi nije bilo barem dobro. Može bit da variraju od poslovnice do poslovnice. Imaju svoju robu + od Medvena i čini mi se Kudelića.

Zadnji ubod su češnjovke. Odlične. Stavio ih u sarmu i kad sam ih probao, drugi dan sam otišao po još. Skoro da ne bih domaće radio pored ovih.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:19   #1738
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Budući da koketiram sa LCHF prehranom, mast je poželjna. Izvrpao sve stejkove pa sam našao nekog manjeg masnog. Ali i ta mast je od Anguzija i fina



Slovenski je bio ramstek, a anguzje bio vrat/chuck baci oko to ti je ova pozicija:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chuck_steak
dakle zubi moraju dosta radit
Zato što zubi moraju žvakati, čak i ameri melju prednjak, mogao si i ti.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:34   #1739
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Zadnji ubod su češnjovke. Odlične. Stavio ih u sarmu i kad sam ih probao, drugi dan sam otišao po još. Skoro da ne bih domaće radio pored ovih.
ja upravo probao njihove pecenice, svinjske, te telece. fine su, al su mi grasine bolje jer su dimljene

ono sto me posebno razveselilo su krvavice koje su danas bile vrlo dobre, sto se ne bi moglo reci za one koje sam kupio pred koji tjedan. tak da tko zna kakve ce sutra imati
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:47   #1740
To sam i ja opazio. Sve drugo mi je super ali krvavice im variraju od izvrsnih do katastrofalnih.
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.