Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 07:10   #9501
Quote:
curicum kaže: Pogledaj post
@ The Best F1 Driver Daljinski upravljač služi da bi između ostalog palio i gasio uređaj bez da te bole noge. To što tebi ne treba to je tvoj problem, ali sam siguran da većina ljudi želi potpuno funkcionalan daljinski. Neću 100% tvrditi, ali ja nisam na njihovom službenom site-u našao spomena o tome da moraš ustati i vaditi napajanje ako želiš upaliti box. Mislim da je to bitna informacija i ja je nebih htio saznati kad je prekasno. Što se tiče mojeg boxa koji košta 40USD ja njega palim i gasim i u androidu i libreelecu bilo originalnim bilo Logitech Harmony daljinskim upravljačem.
Da al ga sigurno nebuš palil sa ovakvim ili sličnim Wireless daljinskim...
https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_68068.html

koji je btw odličan, no čim je eto komunikacija sa boxom putem Wireless sticka ubodenog u USB port, onda ga sigurno nebuš palil upravo zato kaj je port ugašen...
Osim toga čim je daljinac u pitanju i to bilo kakav daljinac jasno je da uređaj nemre bit potpuno ugašen, jer eto mora ostat radit nekakav dio elektronike koji prihvaća signal daljinskog i ponovno pali uređaj...

Dakle u konačnici sokoro pa apsolutno isti klinac bio taj uređaj "ugašen" ili u stan by modu, jer ti to u principu dođe na potpuno istu stvar,
a i osim toga adapter za napajanje u svim kombinacijama ne gasiš baš nikad i on uredno ostaje uštekan u 230V utičnicu i troši nekaj sitno makar ti box čak i odštekao na 5V strani...

Kaj se tiče konkretnog boxa zanimljiv mi je bio prvenstveno zbog OS-a koji je nešto novo i ima neke prednosti...
A naravno ima i minusa i to čak i jako velikih minusa koje nisam videl prije, no to nije nekakav daljinac tj. paljenje/gašenje nego debelo prevelika cijena...
The Best F1 Driver is offline  
Old 09.01.2018., 09:46   #9502
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Kodi je za mene polako prošlost,koristim ga samo povremeno za gledanje IPTV...za android uređaje koristim terranium premium 19.0 i još nešt bolje je freeFlix pro,nema reklama svi filmovi i serije u 720 i 1080p i udri

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
E, a gdje si našao pro verziju bez reklama?
Ciberdream is offline  
Old 09.01.2018., 10:00   #9503
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Da al ga sigurno nebuš palil sa ovakvim ili sličnim Wireless daljinskim...
https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_68068.html

koji je btw odličan, no čim je eto komunikacija sa boxom putem Wireless sticka ubodenog u USB port, onda ga sigurno nebuš palil upravo zato kaj je port ugašen...
Osim toga čim je daljinac u pitanju i to bilo kakav daljinac jasno je da uređaj nemre bit potpuno ugašen, jer eto mora ostat radit nekakav dio elektronike koji prihvaća signal daljinskog i ponovno pali uređaj...

Dakle u konačnici sokoro pa apsolutno isti klinac bio taj uređaj "ugašen" ili u stan by modu, jer ti to u principu dođe na potpuno istu stvar,
a i osim toga adapter za napajanje u svim kombinacijama ne gasiš baš nikad i on uredno ostaje uštekan u 230V utičnicu i troši nekaj sitno makar ti box čak i odštekao na 5V strani...

Kaj se tiče konkretnog boxa zanimljiv mi je bio prvenstveno zbog OS-a koji je nešto novo i ima neke prednosti...
A naravno ima i minusa i to čak i jako velikih minusa koje nisam videl prije, no to nije nekakav daljinac tj. paljenje/gašenje nego debelo prevelika cijena...
Što se daljinskog tiče, ja govorim o funkciji daljinskog sa aspekta komocije (što mu je i primarna namjena). Potrošnja struje nije bitna. Drugi problem je što se USB stickom za daljinski zauzima jedan od dva postojeća USB porta. Tako da istina glasi da box ima jedan upotrebljivi USB port. Znam da postoje USB hubovi, ali to nije poanta. Oni su u postojeći generički box uboli USB prijemnik i umjesto standardnog IR daljinskog isporučili "fancy" RF remote iako znaju da je njime nemoguće upaliti box. Čak i minix remote ima IR baš za to. Na linku imaš i sličan daljinski koji vrijedi 2-3$. Cijela ta njihova priča komercijalno ne vrijedi više od 50$-tak, osim ako ne prodaju software, koiji je open source (i linux i KODI).

Uostalom, po čemu se ovaj box razlikuje od niže linkanog osim po naljepnici i revizije wifi chipa.
https://www.aliexpress.com/item/X96-...ceBeautifyAB=0

Daljinski
https://www.alibaba.com/product-deta...757a6492b72euF
curicum is offline  
Old 09.01.2018., 13:53   #9504
Po tome kaj na Alibabi moraš naručiti min. !00 komada.
žoss is offline  
Old 09.01.2018., 14:18   #9505
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Po tome kaj na Alibabi moraš naručiti min. !00 komada.
Totalno nebitno za poantu diskusije. OSMC naručuje i box i daljinski u x000 kom. i ulazna cijena im nije viša od 20$. Zato sam i rekao da im komercijalna cijena nebi trebala biti viša od 50$-tak. Znači ako takav box platiš 150$ onda je to "makina", a ako ga platiš 50$ onda je to "šroteks".

Eto ti link na daljinski ako hoćeš kupiti 1 ko.
https://www.aliexpress.com/item/Univ...ceBeautifyAB=0
curicum is offline  
Old 09.01.2018., 15:08   #9506
Vip TV za vani na Android BOX-u ?

Pozdrav svima,

Zanima me tko je probao Vip TV za vani ne Vip now i da mu radi na nekom Android BOX-u.
Ako moze detaljna informacija na kojem box-u tocno radi (model, sw , fw...) i nekakav link di ga kupiti.

FALA, FALA, FALA !
mrkimile is offline  
Old 09.01.2018., 15:12   #9507
Ima jeftiniji...za 1$ po komadu...
https://anycon527.en.alibaba.com/pro...76fa6752hyvjMf
Nisam ziher jel vidite linkove ili ne, meni ne radi kad kliknem na link, iako radi ako ga kopiram

Daljinac je očito jeftilen i to teški, kad se da nabavit za 1$

A vidiš na prvu mi je isti izgledal kao neki kvalitetniji daljinac u odnodu na ove koji se dobiju sa generičkim boxovima...

I da očito ko dobar dan da to čudo baš nikak nebi smelo koštat više od 50$...
Osim ako je taj OSMC baš neki ultra fenomenalno stabili OS bez apsolutno ikakvih mušica, a to vrlo vjerojatno baš i nije...

Inače evo i zanimljivog posta sa nabavnim cijenama raznih boxeva...
https://www.cnx-software.com/2017/09...d-accessories/
The Best F1 Driver is offline  
Old 09.01.2018., 15:39   #9508
[QUOTE=curicum;
Kad na TV-u izaberem HDMI ulaz sa box-om on se sam upali.
žoss is offline  
Old 10.01.2018., 07:56   #9509
Koji bi air mouse/daljinski preporučili za korištenje s Android Boxom / RPI-jem i da može eventulano i IR-om upravljati TV-om, barem osnovno.
Imam Mele F10 Deluxe i radi savršeno osim što nemogu ništa s TVom - kao da je IR dioda otišla ili nešto takvog?

Svaka preporuka je dobro došla.

Mele F10 Deluxe je koliko vidim "Discontinued"
votkavisnja is offline  
Old 10.01.2018., 08:37   #9510
Na ebay-u ih još uvijek ima
https://www.ebay.com/itm/Mele-F10-De...-/273013719417

Ovaj je sa najmanjom cijenom kaj sam našel ovak na brzaka, e sad imaju ih za zbilja ili ne nebi znal, al valjda ima
The Best F1 Driver is offline  
Old 10.01.2018., 09:10   #9511
Hvala na linku.

Postoji li još neki model noviji koji bi preporučili i šta je sada ono best buy u tom segmentu air mouse daljinaca.
votkavisnja is offline  
Old 10.01.2018., 11:08   #9512
xiaomi-ev daljinac u rangu 10+ baksa trenutačno preporučuju kao best preporuku.
kažu da radi sve kako treba i da je izuzetno brz/odzivan.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 10.01.2018., 19:48   #9513
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
xiaomi-ev daljinac u rangu 10+ baksa trenutačno preporučuju kao best preporuku.
kažu da radi sve kako treba i da je izuzetno brz/odzivan.
A koji je to? Ne mogu ništa naći. Imaš neki link?
Ciberdream is offline  
Old 10.01.2018., 20:58   #9514
ovo je prva generacija

ovo je noviji model. valjda. ili je isti. neam pojma

molim te provjeri negdje da radi sa ostalim uređajima. ja sam čitao da radi, ali ne bi htio da te zeznem.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 10.01.2018., 21:29   #9515
sve pet, samo taj daljinac je nusporediv sa Meleom...
Mele je WiFi ali i IR daljinac, miš + tipkovnica sa stražnje strane + punjiva baterija...

a ovaj Xiaomi je ko i hrpa generičkih WiFi daljinaca u rangu max 5-6$ koji nemaju niti IR niti tipkovnicu, a još manje punjivu bateriju...

Dakle iako jako dobro izgleda (dizajn im je ) daljinac je najosnovniji mogući i skup je za ono kaj nudi

Recimo ovo ti je osjetno jeftiniji daljinac a sigurno nije ništ lošiji...
Imam ga doma i radi odlično. al svejedno nije ni do koljena Meleu
The Best F1 Driver is offline  
Old 10.01.2018., 21:39   #9516
Na Geekbuying IT Warehouse kad odaberem box u košarici piše ship from China, međutim kod plaćanja stoji Italy DHL 9 eura shipping.
Dolazi li to iz Italije ili će mi poslati iz Kine?


https://www.geekbuying.com/item/Bund...01-391332.html

Molim vas da mi netko provjeri kako mu piše kad stavi u košaricu
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 10.01.2018., 22:40   #9517
Kad se stavi u košaricu, kaže: ships from China, na linku kaže da je Italy stock

Mislim da je greška u međukoraku, doći će vjerojatno iz Italije... Nek ti vele oni koji su već naručivali

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 11.01.2018., 12:19   #9518
Svi kažu Minix je marka, Minix je kvaliteta... al mene zanima dali postoji i jedan Minix sa više od 2GB RAM-a??
Marko9 is offline  
Old 11.01.2018., 12:19   #9519
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kad se stavi u košaricu, kaže: ships from China, na linku kaže da je Italy stock

Mislim da je greška u međukoraku, doći će vjerojatno iz Italije... Nek ti vele oni koji su već naručivali

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Čuo sam se s njima preko chata-bio je glitch u sistemu-dolazi iz Italije.
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 11.01.2018., 17:07   #9520
Quote:
Marko9 kaže: Pogledaj post
Svi kažu Minix je marka, Minix je kvaliteta... al mene zanima dali postoji i jedan Minix sa više od 2GB RAM-a??
postoji i to više modela ali ne s Android OS-om
nego s Windows 10.
BundyBoy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.