Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 19:38   #9521
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
postoji i to više modela ali ne s Android OS-om
nego s Windows 10.
Ja jedva čekam da naprave neki s Android OS-om od 4GB RAM-a...
To će biti ubojica od Boxsa
Marko9 is offline  
Old 11.01.2018., 22:01   #9522
Pozdravljam drustvo,molim za pomoc oko nadogradnje mog starog tv boxa q7 s rk 3188 qvadcore 4.4.2 verzijom.Kad skineem app nex too goo kaze da je moguc uupgrade na 5.0 al ne kuzim kkako to najlakse napraviti.Mooze li se to uopce,ako moze pomozite laiku.Unaapred hvala
idjeelagi is offline  
Old 11.01.2018., 22:10   #9523
Quote:
supersmman959 kaže: Pogledaj post


Inace da cijena je spustena i dogovorena. Sa svima se moze dogovoriti.
e takav je moj box

Zadnje uređivanje Tiki : 12.01.2018. at 08:44. Reason: Maknute slike iz quotea
idjeelagi is offline  
Old 11.01.2018., 22:17   #9524
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Kodi je za mene polako prošlost,koristim ga samo povremeno za gledanje IPTV...za android uređaje koristim terranium premium 19.0 i još nešt bolje je freeFlix pro,nema reklama svi filmovi i serije u 720 i 1080p i udri

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Jel mozemo nekako stupiti u kontakt da mi pojasnis malo ovo jer bi tako nesto zelio pocetiti koristiti. Hvala
alfonso is offline  
Old 12.01.2018., 11:07   #9525
Quote:
Marko9 kaže: Pogledaj post
Ja jedva čekam da naprave neki s Android OS-om od 4GB RAM-a...
To će biti ubojica od Boxsa
epic
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 12.01.2018., 13:15   #9526
Pozz što kažete o ovom boxu Alfawise H96 Pro+ TV Box - 3GB RAM + 32GB ROM EU PLUG i pošto je iz eu skladišta dal ima kakva dodatna plačanja,Vaša iskustva molim Hvala

https://www.gearbest.com/tv-box-mini...88.html?wid=95
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 12.01.2018., 17:18   #9527
@kova11: do sad je sve s Gearbest EU skladišta zaustavljano na carini i carinjeno...sad imaju ovaj neki novi štos s GW-6, GW-16, tko zna kaj im je to? Da se na zna koje je skladište u pitanju?
MytByte is offline  
Old 13.01.2018., 04:25   #9528
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Pozz što kažete o ovom boxu Alfawise H96 Pro+ TV Box - 3GB RAM + 32GB ROM EU PLUG i pošto je iz eu skladišta dal ima kakva dodatna plačanja,Vaša iskustva molim Hvala

https://www.gearbest.com/tv-box-mini...88.html?wid=95
Kova..., pa jel ne vidiš da s tih EU skladišta ne radi dostava za HR...
Naruči ga sa kineskog skladišta i nemoj uzeti tracking i na to ih upozori pri kupnji da ti ne lupe tracking broj...
sappyka is offline  
Old 13.01.2018., 17:23   #9529
Šalju u hr na GW-16 ..kaj god im to značilo...ipak hvala,za sad sam odustao,do nekog black friday

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 13.01.2018., 17:54   #9530
Quote:
Marko9 kaže: Pogledaj post
Ja jedva čekam da naprave neki s Android OS-om od 4GB RAM-a...
To će biti ubojica od Boxsa
Da, al u tom segmentu cijena, će TV Box uvijek biti samo TV Box,
Media Player/Streamer nešto drugo; isto kao i Blu Ray/Media player....

Velikom večinom nažalost, cijena diktira kvalitetu....
olif is offline  
Old 13.01.2018., 19:12   #9531
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da, al u tom segmentu cijena, će TV Box uvijek biti samo TV Box,
Media Player/Streamer nešto drugo; isto kao i Blu Ray/Media player....

Velikom večinom nažalost, cijena diktira kvalitetu....
A može li u tu svrhu poslužiti nešto ovakvo, cijena je prava sitnica:

https://www.bug.hr/mini-pc/shuttle-p...0-mini-pc-2300

Na to se doda softver za strimanje cijena prava sitnica 20 EUR. A može i poslužiti kao računalo.

Ako treba mogu se nadodati i điđe miđe. Može na to Kodi i ostale stvari, tako da i ovo može poslužiti kao medija plajer.

Vjerojatno se i audio može nadograditi sa vanjskom USB karticom na sticku?
krekre is offline  
Old 13.01.2018., 19:53   #9532
Nije li to malo preskupo? Kad staviš disk, RAM i procesor, to će te koštati najmanje 600+ eura.
Mephisto is offline  
Old 13.01.2018., 19:59   #9533
A, vrag bi ga znal....

HTPC Gigabyte Brix
Predao: Slaven
tel. 091 4838610
broj oglasa 4345
oglas vrijedi do: 3.3.2018.
vrsta oglasa: prodaja
Odličan mali bešumni PC (nema ventilatora). Korišten kao KODI player (Ubuntu i windows 10) i media player/server za HIFI (linux Daphile)
Gigabyte Brix BXBT 2807
Intel® Celeron N2807
4 GB Crucial SO-DIMM DDR3
120 GB Kingston SSD
1GB LAN
IEEE 802.11 b/g/n Wi-Fi / Bluetooth 4.0
HDMI / VGA
2 x USB 2.0; 1 x USB 3.0
56 mm x 107 mm x 114 mm



I ovo gore bi moguće još bolje poslužilo....
olif is offline  
Old 13.01.2018., 22:02   #9534
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A može li u tu svrhu poslužiti nešto ovakvo, cijena je prava sitnica:

https://www.bug.hr/mini-pc/shuttle-p...0-mini-pc-2300

Na to se doda softver za strimanje cijena prava sitnica 20 EUR. A može i poslužiti kao računalo.

Ako treba mogu se nadodati i điđe miđe. Može na to Kodi i ostale stvari, tako da i ovo može poslužiti kao medija plajer.

Vjerojatno se i audio može nadograditi sa vanjskom USB karticom na sticku?
http://www.shuttle.eu/fileadmin/reso...es/XH270_e.pdf

To je samo kućište s pločom, treba još dokupiti procesor i RAM...

uz malo istraživanja složiš sam HTPC sa ITX pločom, i novim 4-thread Pentiumom jeftinije...

@olif: ne znam čemu može poslužiti celeron bez grafičke kao npr Nvidia GT 1030 za 4K...ovo na slici može samo do FHD HEVC...znam jer sam si složio nešto slično kao NAS
MytByte is offline  
Old 13.01.2018., 22:11   #9535
Za hifi.....ostalo je i tak nevažno......
olif is offline  
Old 13.01.2018., 23:15   #9536
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A može li u tu svrhu poslužiti nešto ovakvo, cijena je prava sitnica:

https://www.bug.hr/mini-pc/shuttle-p...0-mini-pc-2300

Na to se doda softver za strimanje cijena prava sitnica 20 EUR. A može i poslužiti kao računalo.

Ako treba mogu se nadodati i điđe miđe. Može na to Kodi i ostale stvari, tako da i ovo može poslužiti kao medija plajer.

Vjerojatno se i audio može nadograditi sa vanjskom USB karticom na sticku?
Je samo ovak na prvu očekuj žestoka sranja s tim uređajem i krepavanje istog u roku keks...
U tak malo kućište natrpat 4 diska i vrtit ih konstatno, uz zahtjevne aplikacije tipa 4K videa i to sve bez poštene ventilacije, to zaboravi...

Ja sam imal 6 diskova u najvećem mogućem kućištu sa 2 oriđiđi ventilatora + ventilator na procu, na grafičkoj i na napajanju...
i sve skupa se tak grijalo da sam moral dodat još 2 velika ventilatora ispred diskova da ih hlade, jer je naravno bio sveopći show sa temperaturama...

a da ne pričam da mi je taj komp/transcoding media server u biti ujedno služio i kao radijator
grijanja u prostoriji doslovce pa nije trebalo...
The Best F1 Driver is offline  
Old 13.01.2018., 23:48   #9537
Da, upravo to htjedoh reči; da se razbacuje s time, kolko diskića stane unutra....kak da je to jako važno danas....

A i ono kaj veliš; nije sve u tome da u veliku škatulu kompa natrpaš puno velikih diskova...ima prednosti ( mreža, NAS..)....ali i mana ( grijanje, veličina..).

Npr. Kolega bi si bez problema mogao složiti škatulu s diskovima, al ne bi mogla baš biti u dnevnoj sobi, a da ne strši, smeta i sl.
Zato i filmove ima na 5-6 vanjskih HDD-a, pa ih mijenja po potrebi. Za to treba manje od minute.
A kako su skoro svi min. 3 TB, nije neki bed.....

A tu je 4K Media player o uskoro novi 4K BDP, tak da sve ide sa ext HDD, HDMI-em na njih, pa na DAC/Preamp/ AVR/izl. Amp/9.1(2) zvučnike....
olif is offline  
Old 14.01.2018., 02:24   #9538
Dečki, dobar dizajn puteva za hlađenje čini čuda Dao sam gore PDF sa speckama, mora da ste propustili, unutra idu 2.5" diskovi, "grincajgi", lišo...dekodiranje videa, ne bi čovjek rekao, ne radi procesor kao takav, već posebni dio koji se toliko ne grije, a i unutra idu 65W procesori, ne 125W...kak se androdi ne istope dok dekodiraju 4K video?
MytByte is offline  
Old 14.01.2018., 09:14   #9539
Ma, može se složiti velika škatula (HTPC), ali niti ta ideja nije previše zaživjela. Pa niti u video svijetu.
Za to treba puno love, počevši od kvalitetnog napajanja, pa hlađenja ( uglavnom pasivnog), dobre zvučne i grafičke.....a i kutija mora biti na tom nivou.

Zato se (pogotovu u Audio segmentu) više pelazi na mini PC-e, a sva ostala "periferija" je zasebna.

Nitko mi ne.može reči da je plejanje s jedne kutije koja ima "Sve u sebi" ( i plus npr 5 diskova) kvalitetnije od neke kutijice s procom i grafuljom, a HDD su izvan ( svaki sa svojim napajanjem).

No, načelno, sve može biti kvalitetno, i neki HTPC s NAS-om i zasebni mini PC/Android s periferijom.
Pitanje je samo love...
olif is offline  
Old 14.01.2018., 10:56   #9540
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dečki, dobar dizajn puteva za hlađenje čini čuda Dao sam gore PDF sa speckama, mora da ste propustili, unutra idu 2.5" diskovi, "grincajgi", lišo...dekodiranje videa, ne bi čovjek rekao, ne radi procesor kao takav, već posebni dio koji se toliko ne grije, a i unutra idu 65W procesori, ne 125W...kak se androdi ne istope dok dekodiraju 4K video?
Je samo kaj je onda bolje uzet neki gotovi sistem koji je specijalno dizajniran za to nego izmišljat toplu vodu...
Osim toga jesmo li uopće ziher da se to može složit kao ozbiljan media player
Postoji li proc/grafička koja paše na takvu malu matičnu i da ima hardwaresko dekodiranje videa,
da se sve to skupa ne pregrijava i da je jeftinije od media playera koji su napravljeni i dizajnirani specifično za tu namjenu

A s ovim sranjem si ograničen sa tim 2.5" HDDovima koji eto baš i nisu neka sreća za ovak nekaj...

Osim toga što nam znači 4 diska ?
Ipak je bitnija stvar kapacitet od broja diskova
kod ove pizdarijice koja bi ni kraju koštala pun kufer love bez diskova imaš max kapacitet od 4 x 2,5" HDD,
a baš i nisam ziher da je tu uopće maksimalni mogući kapacitet veći nego kod 1 x 3,5" HDD-ova, a sasvim sigurno je pun kufer manji nego kapacitet uređaja sa 2 x 3,5" HDD-a

Jer recimo synology ima NAS sa 4x2,5" diskovima no maximalni kapacitet mu je eto 8Tb jer najveći disk koji podržava je 2Tb disk,
dok kod modela koji ima 1 x 3,5" HDD imaš maksimalni kapacitet od 12TB jer je to trenutno najveći disk koji je podržan
a da ne pričamo da NAS koji ima kapacitet od 2 x 3,5 " HDD ima ukupnu maksimalu od 24Tb...
što je eto gle čuda po pitanju kapaciteta 3 puta veće od ove preskupe škatuljice...a i ziher će se dva diska grijat i čut manje nego 4 diska

Tak da ja bi debelo prije išel na Dune, Zappiti ili neki slični media player sa mogućnosti ugradnje 2 normalna 3,5 HDD-a nego na ovo...

Iako sve ovo je ionak u konačnici glupost, ak ti treba puno prostora kupi NAS i dislociraj ga od TV-a i dnevne
Osim ak te baš ne peru neke teorije zavjere kak buš eto zgubil čuda i čudesa po putu putem mreže
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.