Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 17:06   #881
Napravio sam isto popis sa naslovnicama da vidimo koliko još treba izaći Extra brojeva, iako je meni ispalo još 39 komada do spajanja sa redovnom serijom, a mislim da je kolegi MisterNo007 ispalo 38 s tim da ja također nisam brojao onaj jubilarac #300.

276./283. Il demone della follia / Demon ludila (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
277./284. Titan risorge! / Titan ustaje! (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
278./285. Il ritorno di Hellingen / Povratak Hellingena (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
279./286. Ai confini della realta / Na granicama stvarnosti (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
280./287. La fine del mondo / Kraj svijeta (Tiziano Sclavi; Gallieno Ferri)
281./288. Il tesoro della citta fantasma / Blago iz grada duhova (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
282./289. Jess lo spietato / Nemilosrdni Jess (Marcello Toninelli; Franco Donatelli/Michele Pepe)
283./290. La maledizione di Tonka / Tonkino prokletstvo (Marcello Toninelli; Michele Pepe)


* (scenarij; crtež)

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:08   #882
284./291. Il vecchio dela montagna / Starac iz planine (Marcello Toninelli; Michele Pepe/Franco Donatelli)
285./292. L'ultimatum / Ultimatum (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
286./293. Guerra indiana / Indijanski rat (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
287./294. La vittima designata / Označena žrtva (Marcello Toninelli; Michele Pepe)
288./295. La missione abbandonata / Pleme drvenih lica (Marcello Toninelli; Michele Pepe)
289./296. La collina sacra / Sveti breg (Marcello Toninelli/Ade Capone; Michele Pepe/Gallieno Ferri)
290./297. Tenebre / Zakon predaka (Ade Capone; Gallieno Ferri)
291./298. I mille volti della paura / Hiljadu lica straha (Ade Capone/Marcello Toninelli; Gallieno Ferri/Franco Donatelli)

* (scenarij; crtež)


__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:10   #883
292./299. Le creature delle acque morte / Zeleno blato (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
293./300. L' avamposto dei mostri / Ljudi žabe (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
294./301. Gli uomini puma / Opsada tvrđave iri (Ade Capone; Marco Torricelli)
295./302. La grotta del vento / Pećina vetrova-Put osvete (Ade Capone; Marco Torricelli)
296./303. Il sentiero della vendetta / Banda staklenog oka (Ade Capone/Marcello Toninelli; Marco Torricelli/Michele Pepe)
297./304. Tra due fuochi / Između dve vatre (Marcello Toninelli; Michele Pepe)
298./305. Una tribu in pericolo / Prorokov sin (Marcello Toninelli; Francesco Gamba)
299./306. Sentinelle rosse / Spasilac onondaga (Marcello Toninelli; Francesco Gamba)

* (scenarij; crtež)


__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:12   #884
300./---. La corsa delle sette frecce / Utrka sa Sedam Strelica (Marcello Toninelli; Gallieno Ferri)
301./307. Testa di Morto / Mrtvačka glava (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
302./308. Fuga dalla riserva / Pobuna (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
303./309. Sentieri selvaggi / Divlje staze (Marcello Toninelli; Gallieno Ferri)
304./310. Uomini della frontiera / Graničari (Marcello Toninelli; Gallieno Ferri/Michele Pepe)
305./311. Il fiume delle nebbie / Svadbeni nakit-Časovi očaja (Marcello Toninelli; Michele Pepe)
306./312. Il grande buio / Slepilo (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
307./313. Zagor allo sbaraglio / Zagor na nišanu (Marcello Toninelli/Ade Capone; Franco Donatelli/Marco Torricelli)

* Ludens je jubilarac #300 objavio kod nas kao Specijal 7: Utrka sa Sedam Strelica.
** (scenarij; crtež)


__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:14   #885
308./314. Sinistri presagi / Zlokobno predskazanje (Ade Capone; Marco Torricelli-Michele Pepe)
309./315. La foresta allagata / Potop u darkvudu (Ade Capone; Marco Torricelli-Michele Pepe)
310./316. I malefici di Diablar / Dijablarova sudbina (Ade Capone/Moreno Burattini; Marco Torricelli-Michele Pepe/Gallieno Ferri)
311./317. Pericolo mortale / Čiko zavodnik (Moreno Burattini; Gallieno Ferri)
312./318. L' orribile mutazione / Sindrom belzebul-Protivotrov (Moreno Burattini; Gallieno Ferri)
313./319. Le belve del Black River / Pretnja nad blek riverom (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
314./320. Lotta senza quartiere / Povlačenje (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)
315./321. I due complici / Fatalna žena (Marcello Toninelli; Franco Donatelli)

* (scenarij; crtež)


__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:42   #886
Bande New Yorka je super film. Svakako preporuka.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:54   #887
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Bande New Yorka je super film. Svakako preporuka.
Hvala Painkiller ma Scorsesea baš volim kao redatelja, a i Leo je tamo te dobra glumačka ekipa. Eto ne znam ni sam kako to još nisam pogledao
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:57   #888
Pročitao:

LUX 103. Zombiji (od 37 str.)
LUX 104. Hammad egipćanin
LUX 105. Ocean
LUX 106. Crna zastava
LUX 107. Kapetan zmija

Evo, nakon one horor epizode na Haitiju, Zagor i Čiko su čekali brod s kojim bi se vratili na američko tlo. I na koga naiđu dok su još na Haitiju? Na Fishlega, Ramatha i ekipu ali i na uvijek smiješnog i smotanog Digging Billa opet on ima neku kartu sa skrivenim blagom, ovaj put se radi o jednoj španjolskoj galiji "Esmeralda"..

Nekako se u to sve upleo i onaj invalid Hammad, lik koji mrzi iz dna duše morske pse i nevjerojatno kako je dobro nacrtana ta njegova mržnja koja mu viri iz očiju, te isto strah od istih kad je zamalo bačen u njihove ralje. Odlična avantura, možda najnapetiji onaj dio kad je Zagor zaranjao ne bi li našao Esmeraldu i te sanduke sa blagom, te na kraju kad pomisliš da je sve gotovo, pojavi se Kapetan Zmija. Ali Zagor se uspio obračunati i s njim, a na kraju je i Hammad ispao ok.

Poslije toga jedna kratka avantura u Meksiku sa onom djevojkom kojoj se Čiko pokoravao i činio sve što je htjela, da bi se na kraju u njoj razočarao ukrcali se na brod i tu je kraj epizode, ali taj se put sigurno nastavlja u sljedećoj epizodi..

Prema popisu, "Kapetan Zmija" je broj #99 orginal u Italiji i pisalo je na kraju stripa "kraj epizode", te je ovaj strip na 112 stranica. Mislim da je to namjerno tako napravljeno da se ova epizoda završi, pošto kronološki u Italiji je kao sljedeći broj #100 objavljen u boji - Moj Prijatelj Jim Gitara (Specijal 4 kod nas). Tako da ću prvo pročitati taj Specijal-jubilarac, a onda nastaviti sa tim brojem extra 108... u biti za taj specijal bi mogli reći kad bi ga obrojčavali da je 107.5 broj.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:29   #889
Zombiji i Ocean su mi top 10 priče Zagora. I nakon toliko godina su svježe.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:05   #890
Slažem se, kako ljudi vole reći bezvremenski klasici obožavam te avature pogotovo kad je Fishleg i ekipa prisutna, baš bude uzbudljivo evo, ove sam pročitao praktički u jednom dahu, točno te zanima što će biti dalje i dalje. Fenomenalan crtež i radnja
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:21   #891
Cijelo to razdoblje izvan Darkwooda sadrži stvarno puno odličnih priča; od prvog pojavljivanja vampira do Povratka u Darkwood nema loše epizode.
Ako se ne varam, sada idu Pobunjenici iz Louisiane, to sam valjda deset puta čitao.

@Winter Snake - dobar video u potpisu.
ervi34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:36   #892
@ervi34 - zaista odlično razdoblje, taman poslije prvog pojavljivanja vampira slijedi Američka odiseja i niz pustolovina evo provjerio sam, prije tih Pobunjenici iz Louisiane ide epizoda "Tragedija na karnevalu".

Zaboravio sam dodati da smo u ovoj epizodi "LUX 104. Hammad egipćanin" saznali da je Zagor visok 187 cm eto, jedan zgodan podatak
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:41   #893
Pobunjenici i Karneval su povezani.
ervi34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:28   #894
Aha, primjetio sam da idu jedna iza druge imam jos mislim nekih 5-6 epizoda do povratka u Darkwood
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:33   #895
Pročitao:

LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji)

Ja sam, vjerujem kao i većina vas, navikao čitati crno/bijele verzije Zagora, ali nije loše ovako kad na red dođe "jubilarac" pa malo za promjenu pročitat u boji

Svidjelo mi se što se priča nastavlja na prethodni broj 107 Extra, gdje Zagor i Čiko su sve bliže svom Darkwoodu, ali opet čekaju na prijevoz ne bi li tako što prije došli doma. Ali upadaju u ponovne (ne)prilike sa nama već poznatim Jimi Gitarom dobra priča, nije loša, Jimi je opet "prevario" Zagora lupivši ga u glavu, iako je na kraju ispalo da ga je tim potezom zaštitio. Zgodna pustolovina za jubilarni broj #100, pojavljuju se i Apači.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:59   #896
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Pročitao:

LUX 103. Zombiji (od 37 str.)
LUX 104. Hammad egipćanin
LUX 105. Ocean
LUX 106. Crna zastava
LUX 107. Kapetan zmija

Evo, nakon one horor epizode na Haitiju, Zagor i Čiko su čekali brod s kojim bi se vratili na američko tlo. I na koga naiđu dok su još na Haitiju? Na Fishlega, Ramatha i ekipu ali i na uvijek smiješnog i smotanog Digging Billa opet on ima neku kartu sa skrivenim blagom, ovaj put se radi o jednoj španjolskoj galiji "Esmeralda"..

Nekako se u to sve upleo i onaj invalid Hammad, lik koji mrzi iz dna duše morske pse i nevjerojatno kako je dobro nacrtana ta njegova mržnja koja mu viri iz očiju, te isto strah od istih kad je zamalo bačen u njihove ralje. Odlična avantura, možda najnapetiji onaj dio kad je Zagor zaranjao ne bi li našao Esmeraldu i te sanduke sa blagom, te na kraju kad pomisliš da je sve gotovo, pojavi se Kapetan Zmija. Ali Zagor se uspio obračunati i s njim, a na kraju je i Hammad ispao ok.
Što je mene (kao zaljubljenika u more) živcirao taj prijevod "galija" dok sam čitao te brojeve iz Zlatne serije. Zar nitko od prevoditelja ne zna da je galija brod na vesla? Esmeralda je bila galijun.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Galijun
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:49   #897
Nisam znao za taj izraz galija je u biti onaj brod iz legendarnog filma Ben Hur, jel da? Kad su svezani dolje, u lancima i veslaju na ritam onog sto tuce nekakvim vecim cekicem.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:24   #898
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nisam znao za taj izraz galija je u biti onaj brod iz legendarnog filma Ben Hur, jel da? Kad su svezani dolje, u lancima i veslaju na ritam onog sto tuce nekakvim vecim cekicem.
Točno. Galija i galijun imaju sličan pramac (prednji dio broda) ali to je jedino što ih veže. Sve ostalo je različito.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:05   #899
Hvala na pojasnjenju
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:43   #900
Ja bih se isto zahvalio na pojašnjenju lijepo je nešto novo naučit. Pretpostavio bi onda da su ta 2 različita broda vezana i za 2 različita vremenska razdoblja. Rekao bi za taj galijun da je bio modernija, suvremenija verzija od galije pošto nije trebao veslače. Svakako, zanimljivo
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.