Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 01:28   #521
Meni je vrh kada se odvijaju dvije priče paralelno i sad konkretno mali dolazi mami s mišlju; MAMA, znam gdje je ONN!!! (mali, ja isto znam gdje je ) , i onda se majka dramatično okrene, s dramatičnim izrazom lica; Gdje je TKO? I onda mali kaže; Hopper! I onda majka Nekad se pokušavam pravit kao da ne znam, pa se kao onda i ja čudan osjećaj

Ovdje je riječ o Stranger Things, jel, ali je ustaljeni filmsko-serijski klišej.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:48   #522
Quote:
IllegalArgument kaže: Pogledaj post
"Nije to šta misliš, ona mi je samo kolegica"
Od ovoga mi se već riga. Uz to ide i "I can explain!"

Jedan česti klišej u akcijskim filmovima: likovi prežive pad iz aviona/vlaka/mosta itd. tako što slete u vodu, iako padnu sa visina sa koje bi u stvarnosti udarili u more jednako kao da su udarili u beton i umrli na licu mjesta.

Ako se pak takva scena događa sa zgrade na ulicu, likovi koji trebaju preživjeti bace se ili padnu na kontejner ili prolazeći otvoreni kamion koji u sebi nosi dovoljno mekan sadržaj, a oni koji trebaju poginut, ili su već ubijeni na visini, uvijek slete na parkirani auto i to točno na krov koji se udubi, stakla puknu, alarm se upali a prolaznici svi upru šokantne poglede prema sceni.
jevanova polka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:50   #523
Ali... Sully evidentno slijetanje na vodu briže s liste klišeja
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:55   #524
Kad netko pjeva na audiciji nekakvoj, prvi put ne uspije, šuti od treme ili zezne, zatim pocne opet i drugi put briljira.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:57   #525
Quote:
jevanova polka kaže: Pogledaj post
Od ovoga mi se već riga. Uz to ide i "I can explain!"

Jedan česti klišej u akcijskim filmovima: likovi prežive pad iz aviona/vlaka/mosta itd. tako što slete u vodu, iako padnu sa visina sa koje bi u stvarnosti udarili u more jednako kao da su udarili u beton i umrli na licu mjesta.

Ako se pak takva scena događa sa zgrade na ulicu, likovi koji trebaju preživjeti bace se ili padnu na kontejner ili prolazeći otvoreni kamion koji u sebi nosi dovoljno mekan sadržaj, a oni koji trebaju poginut, ili su već ubijeni na visini, uvijek slete na parkirani auto i to točno na krov koji se udubi, stakla puknu, alarm se upali a prolaznici svi upru šokantne poglede prema sceni.
Kad bad guy pada s visine, obavezno će pasti na nešto oštro okrenuto prema gore, npr šiljak od kapije, koji će ga probosti kroz leđa i izaći kroz stomak van. Naravno, neće ostati na mjestu mrtav, glavni lik će doći do njega, ovaj mu nešto promrljati, i sa zločestim smješkom na licu izdahnuti
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:43   #526
kad netko zvoni na vrata hotelske sobe i predstavi se kao room service, najbolje je ne otvorit vrata, tj. maknit se u stranu.

manijakalni teroristi će svoj napad uvijek izvesti na punom stadionu kad se igra važna utakmica
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:52   #527
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
kad netko zvoni na vrata hotelske sobe i predstavi se kao room service, najbolje je ne otvorit vrata, tj. maknit se u stranu.
Ahahaha ha, ha. Ova tema je prezakon.

Kad naručuju i jedu pizzu, uvijek je "with pepperoni" i ima one narezane okrugle kolutove salame po sebi.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:29   #528
nastavnik predaje gradivo i zvono ga uvijek prekine usred predavanja - nijedan nastavnik ne uspije izvesti dobro strukturiran sat i dovršiti sa zaključkom, zadavanjem zadaće, najavom sljedećeg sata i laganim opuštanjem prije zvona.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:15   #529
Na satovima se uvijek, ali bas uvijek uci o Shakespearu
Kad se dogodi ubojstvo, uvijek je svadja lokalne policije i FBI tko preuzima slučaj
Glavnom policajcu uvijek je pobijena obitelj i svako malo ima flasheve
Kad se dodje kuci nakon posla, prvo se mora natočiti whiskey
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:21   #530
Znanstvenik u filmu katastrofe koji želi upozoriti sve na katastrofu uvijek je rastavljen ili mu je žena umrla.
Također ga nitko ne sluša.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 04:53   #531
Jedna stvar koju primjecujem u filmovima ali vise u serijama.

Svi puno piju a nikada nisu pijani osim kada bas za neki dio filma treba biti pijan.

Vrlo cesto se desava da netko dodje doma i u prvoj minuti ulaska si natoci pice i to zestoko. Odnos alkoholnih i bezalkoholnih pica je daleko na strani alkoholnih

Druga stvar kad smo kod tih nekih stvari. Znaju doci do frizidera pa gledati unutra kao da ga nisu otvotili popodne.

Jos jedna stvar ali ovoga puta ide serije ( sorry sto nije film ) vrlo cesto policajac ( glavni lik ) vozi nekakav auto daleko iznad njegovih primanja.

Ne sjecam se sad radnje Miami Vice pa mozda postoji neki razlog ali mislim da je glavni lik vozio Ferraria ili nesto slicno dosta previse za policijsku placu.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 05:13   #532
Dvoje likova razgovara a jedan od njih je u dizalu. I uvijek kad tak u dizalu kaze nesto zanimljivo ili znacajno vrata dizala se zatvore, vrata ga nikad ne prekinu u dovrsavanju toga kaj je imal za rec.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:52   #533
Quote:
romkius kaže:
Svi puno piju a nikada nisu pijani osim kada bas za neki dio filma treba biti pijan.
Zbog toga mi je najviše na živce išao NCIS. 60-godišnji marinac svake večeri ispija burbon dok ručno izgrađuje brodicu i nikad ništa, ma ni da nokat ozlijedi. Još kad onako svisoka pita čovjeka zar nije malo rano da pije viski, a frajeru upravo umrla žena
Quote:
Ne sjecam se sad radnje Miami Vice pa mozda postoji neki razlog ali mislim da je glavni lik vozio Ferraria ili nesto slicno dosta previse za policijsku placu.
Nisam gledao seriju, možda imaju undercover zadatke, pa tako opravdavaju potrebu za Ferrarijem?
Mene je ko klinca čudilo u Beverly Hills Cop 2 zašto Foley odjednom vozi Ferrarija da bi nešto stariji ponovno to gledao i skužio dio da samo mažnjava sredstva od kapetana radi "undercover zadatka".
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:57   #534
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Dvoje likova razgovara a jedan od njih je u dizalu. I uvijek kad tak u dizalu kaze nesto zanimljivo ili znacajno vrata dizala se zatvore, vrata ga nikad ne prekinu u dovrsavanju toga kaj je imal za rec.
Ha?
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:07   #535
Kad vurice na automobilu ili avionu pokažu neku čudnu vrijednost ili niski nivo goriva, treba samo kucnuti po plastici da se provjeri da nije kazaljka zacvikala
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:48   #536
U svim krimićima i detektivskim serijama detektiv ispituje nekoga, završi s ispitivanjem, okrene se na vratima i kaže: "Još samo jedno pitanje..."

Također, svjedok se uvijek na kraju ispitivanja sjeti nečega riječima: "Ima još nešto, vjerojatno nije bitno, ma totalna glupost..." i to naravno bude presudna informacija.

Detektivi, istražitelji, doktori, odvjetnici i slično često imaju nekakvu psihičku bolest zbog koje su tate mate u svojem poslu, pa zbog toga odbijaju lijekove i terapiju.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:05   #537
ZF i filmovi u budućnosti su zapravo najveći izvor klišeja.

Robotski zlikovci uvijek imaju crvene oči, crvena svjetla na vozilima. Eventualno ljubičasta. Ali zelena, plava, žuta, najobičnija bijela? Nikako.

Meci više ne postoje, sve su laserski projektili koji iz nekog razloga putuju jako sporo kroz zrak iako to nema smisla budući da se radi o svjetlu.

Svi izmišljeni planeti imaju identičnu gravitaciju kao zemlja. Klima nikad nije promjenjiva, ili je perfektna za život ili je planet smrznut sa snijegom ledom svugdje, ili pustinja. Naravno sve to uz trajanje dana i gravitaciju istu kao Zemlja.

Vanzemaljci koji su pravi likovi u priči a ne zločeste zvijeri, uvijek izgledaju kao ljudi, samo sa nekim dijelom face ili tijela drukčijim, npr. duže uši, plava boja kože, tri oka, bez nosa.

Leteći auti u gradovima.

Ako u priči postoji neka AI umjetna inteligencija, 90% šanse je da će sistem biti 'inficiran' i dotični AI će se okrenuti protiv svih.

U svemirskim borbama uvijek se čuju eksplozije i letjelice, iako u svemiru nema zvuka.

Čak i za 3000 godina, i dalje postoje piloti letjelica. Ništa nije automatizirano. Ogromni 'mech' robot sa mitraljezom i laserom na rukama? Nađe se i tu kabina sa pilotom.
jevanova polka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:30   #538
Kada u sudnici advokat-junak ispituje protivnickog svedoka, uvek mu prvo postavi naizgled beznacajna, nevazna pitanja, nasta protivnicki advokat glasno vikne:
-Prigovor, to je potpuno irelevantno!
Medjutim, sudija odbije prigovor, advokat-junak nastavi sa ispitivanjem, i spostavi se da pitanja uopste nisu beznacajna, nego ozbijno diskreditulju svedoka/protivnicku stranu.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:48   #539
Bad guy(ili woman ) ganja drugu osobu.
Osoba padne i umjesto da se digne, vuče se na guzici urličući i gleda dok joj se negativac približava.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:04   #540
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ali... Sully evidentno slijetanje na vodu briže s liste klišeja
Ovo nije klišej, nego stvarni događaj 2009.

https://en.wikipedia.org/wiki/US_Airways_Flight_1549
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.