Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 17:22   #10641
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Zlato i bitcoin imaju monetarnu vrijednost i iako nisu valute oboje su novac s kojim se može trgovati pomoću digitalnih transakcija.
Ipak, za razliku od bitcoina, centralne banke nekih država vole biti u posjedu zlata. Čak im je i lokacija važna.
http://money.cnn.com/2017/08/23/inve...ris/index.html
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Old 17.01.2018., 17:53   #10642
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Ipak, za razliku od bitcoina, centralne banke nekih država vole biti u posjedu zlata. Čak im je i lokacija važna.
http://money.cnn.com/2017/08/23/inve...ris/index.html
centralne banke nekih drzava su se i rijesile svog svojeg zlata smatrajuci ga nepotrebnim reliktom proslosti.

koje cemo centralne banke uzet za relevantne onda? (ja bih preferirao niti jednu)
forumhrusername is offline  
Old 17.01.2018., 18:11   #10643
Thumbs up

Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
centralne banke nekih drzava su se i rijesile svog svojeg zlata smatrajuci ga nepotrebnim reliktom proslosti.

koje cemo centralne banke uzet za relevantne onda? (ja bih preferirao niti jednu)
I HNB se rijesila svog zlata odavno,oni su ispred vremena.
madison is offline  
Old 18.01.2018., 08:32   #10644
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
centralne banke nekih drzava su se i rijesile svog svojeg zlata smatrajuci ga nepotrebnim reliktom proslosti.

koje cemo centralne banke uzet za relevantne onda? (ja bih preferirao niti jednu)
Na to pitanje je stvarno teško dati odgovor
https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_reserve
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 18.01.2018., 11:29   #10645
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Na to pitanje je stvarno teško dati odgovor
https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_reserve
Vidiš kako je nekad bilo teško pobjeći i sakriti metalurgiju. Danas uzmeš 12 riječi sa BTC walleta i zbrišeš kud hoćeš. Čak ih možeš i zapamtiti..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 17:20   #10646
Zlato je vise od 2000g. store of value za ljudsku rasu,vjerovatno ce biti i dalje, btc prekratko postoji da bi ga se usporedjivalo sa zlatom.Vrijeme ce pokazati.
madison is offline  
Old 19.01.2018., 14:15   #10647
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

Jer za 1 BTC dobiti 10 unci zlata mi se čini hebeno povoljna prilika. :klap:
uskoro ces zazalit sto to nisi napravio taj dan kad si pisao post.
kikokiko is offline  
Old 19.01.2018., 14:28   #10648
Quote:
kikokiko kaže: Pogledaj post
uskoro ces zazalit sto to nisi napravio taj dan kad si pisao post.
Ne budi tako siguran. Zlato je izuzetno trom i kontroliran asset. Bitcoin je pak izuzetno volatilan i dinamičan.
I tako kako je otišao sa 19.500 na 9.800 usd može i sa sadašnjih 12.000usd na 24.000 usd........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 19.01.2018., 14:30   #10649
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Ipak, za razliku od bitcoina, centralne banke nekih država vole biti u posjedu zlata. Čak im je i lokacija važna.
http://money.cnn.com/2017/08/23/inve...ris/index.html
Kolega, što misliš, jel bi mogle centralne banke ove godine početi kupovati Bitcoin i kripto za rezerve?
Da nemaju samo zlato i piksele na ekranu........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 19.01.2018., 18:12   #10650
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kolega, što misliš, jel bi mogle centralne banke ove godine početi kupovati Bitcoin i kripto za rezerve?
Da nemaju samo zlato i piksele na ekranu........
Pa to bi mogla učinit,i na primjer, Venezuela jer im je valuta smeće i nemaju što izgubiti nego samo dobiti.

Nije mi jasno zašto države ulažu ogromne napore da utjeruju porez koji je kod mnogih već potpuno iscijeđeni limun umjesto da kupuju bitcoin. Time bi im "porezna osnovica" bio čitav svijet i to dobrovoljno a ne samo njihov "napaćeni narod" .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 22.01.2018., 14:55   #10651
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne budi tako siguran. Zlato je izuzetno trom i kontroliran asset. Bitcoin je pak izuzetno volatilan i dinamičan.
I tako kako je otišao sa 19.500 na 9.800 usd može i sa sadašnjih 12.000usd na 24.000 usd........
budem te podsjetio na oko 8000 $
kikokiko is offline  
Old 24.01.2018., 11:35   #10652
Dow Jones industrial average:26211
U 19 mjeseci to je rast od 9000 bodova!?
Čovjek se onda mora pitati čemu se čekalo gotovo desetljeće za ovakve rezultate na dionicama i koje varijable su se sada promijenile za ovako neprirodno strm uspon.S druge strane cijene roba i monetarnih metala su generalno poprilično nisko.Vidjet ćemo za par godina kakvi su cjenovni odnosi između dionica,roba i metala.Pa ipak potcrtavam dionice rudara monetarnih metala.Rick Rule je recimo mišljenja da će rečene već ove godine poprilično poskupiti.Kad to skombiniram s onim što je rekao Michael Pento s velikom sigurnošću mogu ustvrditi da je vrijeme za kupovinu i ponešto rudara.Zasad prešli vrlo važnu psihološku granicu...

"1351 Usd za uncu zlata."
mizuzul is offline  
Old 24.01.2018., 19:28   #10653
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
"1351 Usd za uncu zlata."
Prešlo je već 1360 USD
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 28.01.2018., 19:02   #10654
Egon von Greyerz ponovno lagano poentira:

http://www.24hgold.com/english/news-...on+von+Greyerz

"...outside the jurisdiction..."
mizuzul is offline  
Old 28.01.2018., 20:28   #10655
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Egon von Greyerz ponovno lagano poentira:

http://www.24hgold.com/english/news-...on+von+Greyerz

"...outside the jurisdiction..."
Physical gold and silver will be the best form of wealth preservation and act as insurance against the coming debacle. But it must be held outside a fragile banking system and outside the jurisdiction of the investor.

Da, ali kako to izvesti? Kako zakopati zlato izvan zemlje gdje živiš i kako do njega doći kada ti ustreba?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 28.01.2018. at 20:29. Reason: Ok
glosa is offline  
Old 28.01.2018., 20:46   #10656
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Physical gold and silver will be the best form of wealth preservation and act as insurance against the coming debacle. But it must be held outside a fragile banking system and outside the jurisdiction of the investor.

Da, ali kako to izvesti? Kako zakopati zlato izvan zemlje gdje živiš i kako do njega doći kada ti ustreba?
Da li je nivo igre onaj koji treba?
Trenutno pogotovo...
Ali da...jednog dana neki bi mogli reć..
daj nam...plemeniti metall...i onda...i počinje pretpaljenje...
a cijena je već na 100 doloresa...
da ustvari cijena je već visoko...jako... i da...moram reć...
nove pristaše lagano pristižu...ustvari... bumo vidli
I sad kako to izreć...okrenut ću tezu...

"..v kervavem razvudenju..."
mizuzul is offline  
Old 28.01.2018., 22:07   #10657
Kakav je to odgovor na moje pitanje?

Ponavljam ponovno kako posjedovati zlato u fizičkom obliku izvan bankovnog sustava a da nije u jurisdikciji gdje živiš i kako doći do njega kada ti ustreba?

Znaš ili neznaš? Ja neznam zato pitam.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 29.01.2018., 00:54   #10658
Na koju foru jurisdikcija neke države može doći u kontakt s mojim zlatom za koje samo supruga i ja znamo da postoji i gdje je zakopano?

To je naš osobni zlatni standard koji nema veze s trećom stranom sve dok mi ne odlučimo drukčije i samim time nikakva država ni zakon nisu uopće u jednadžbi.

Ne kužim uopće pitanje.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 29.01.2018., 01:45   #10659
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Na koju foru jurisdikcija neke države može doći u kontakt s mojim zlatom za koje samo supruga i ja znamo da postoji i gdje je zakopano?

To je naš osobni zlatni standard koji nema veze s trećom stranom sve dok mi ne odlučimo drukčije i samim time nikakva država ni zakon nisu uopće u jednadžbi.

Ne kužim uopće pitanje.
Moje pitanje se odnosi na savjet Egon von Greyerza da, između ostaloga, zlato treba biti u jurisdikciji izvan koje čovjek živi. I što je tu nerazumljivo u mom pitanju kako doći do njega kada ustreba? Putovati izvan Hrvatske do svog "zakopanog" zlata kada ti ustreba je apsurd.

Jasno mi je da ga ti možeš imati dva metra od sebe a da za to nitko nezna no to nije bilo u "jednadžbi" mog pitanja.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 29.01.2018., 04:14   #10660
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Kakav je to odgovor na moje pitanje?

Ponavljam ponovno kako posjedovati zlato u fizičkom obliku izvan bankovnog sustava a da nije u jurisdikciji gdje živiš i kako doći do njega kada ti ustreba?

Znaš ili neznaš? Ja neznam zato pitam.
Da ponovim tvrdnju.Malo je vjerovatno da će banka uzet to praktično malo zlata i srebra,a da sebi napravi dugoročno negativnu reklamu.Kužim Egona,Mike i njemu slične jer mogu dobiti "čestitku" kad god puhne...
Nego jesi vidio početak članka?"FAKE WIZARDRY" i tako to...Može se počet ekstrapolirat kako će bankar,pa i po ovim gore dotaknutim stavkama pa i dugoročno.Recimo...može se povlačit pravac što će u banci tvrdit.Pa ti onda formiraj kapital iz te točke...
mizuzul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.